پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

سـعید

مدیر بازنشسته
سلام دوست خوب
از جزئیات ارسالی ات استفاده کردم.
از اینکه کاربرانی مثل شما ،دومان عزیز، نوشین مهربان و ... اینقدر تولید کننده اید و من اینقدر مصرف کننده، شرمنده می شوم.
عوضش تنها کاری را که از دستم برمی آید فراموش نمی کنم: آرزوی موفقیت و شادی برای شما و دعا برای قبولی در تمام آزمون های زندگی.
دوست عزیز شما به من لطف دارین..
من وظیفه خودم میدونم که به عنوانی شخصی که اینجا فعالیت میکنم برای دوستانی امثال شما فرد مفیدی باشم و از اینکه میبینم تلاش هام باعث خوشحالی دوستانم میشه خرسندم...
شما هم همیشه موفق باشید...;)

pegasus aromazi

عضو جدید
موج سوم معماری مدرن
الوار التو پیشرو
جاپن کشور پیشرو
خانه های مرکب به یاد خانه های آمستردام و به همت کوربوزیه دوباره سر زبان میوفتد.

مدول کوربوزیه علیرقم تمام حرف ها بسته شد اما معیار به آدم های کوچک اندام حساب شد پس کسی جز مردمان آفتاب که یه گام از چینی ها و کره ای ها جلوتر بودند روی این برنامه کار نکردند.

حالا کارمون به جایی رسیده عکس از خانه های مرکب میذاریم و میگیم کاربردش چیه؟؟کاری مفید و روشن ساز که در عین بی اطلاعی از سرعت پیشرفت بشر خودمون رو سرگرم الفبا های حل شده کردیم.

archi_arch

مدیر بازنشسته
منم به شدت موافقم! چون هنوز بدجوری سرمکعب ها گیرم!!!!:cry:
:w09:
اصلا نمیتونم وقتی کاغذ و صاف جلوم میذارم همه ی خطوطمو صاف بکشم!مخصوصا خطوط مایل! همه اش خطام میلرزه یا کج میشه!:wallbash:
وقتی هم میخوام کمی کاغذو بچرخونم یا دستمو طوری قرار بدم که مسلطتر باشم و خطام صاف بشه یکی دوبار دستم از رو کاغذ بلند میشه و نمیتونم مکعب و بدون اینکه دستم بلند شه بکشم!:w06:
خیلی سخته!:cry:

pegasus aromazi

عضو جدید
سلام!
فکر میکنم رشد سایت با تعطیلات تابستان خیلی زیاد شده و حسابی سرتون شلوغه اما امروز شنیدم که شهر های جدید اطراف کلان شهر ها زین بعد توسط معماران ایرانی حالا استخدامی یا قراردادی طراحی و انجام میشه.

سابقه ی این کار هم که قبلا زیاد بوده که باز جای شکرش باقیه ما هم دیر ولی بالاخره شروع کردیم
فکر کنم یه تالار در مورد شهر سازی افتتاح کنید تا تمام مطالب و تجربیات(قبل از اینکه توی بقیه تالار ها پخش بشه)بچه ها در اونجا قرار بگیره خوب باشه.

تبسم

عضو جدید
خیلی آفرین!!:biggrin:واقعا آفرین اینهمه توجه میکنی
کاش جواب داشت و یکی یکی سوال کنیم بهتر نیست؟((البته یه پیشنهاد بود ))

تبسم

عضو جدید
خوب عیب نداره . این حضور تنش ها فقط برای محاسبات سازه هستش . البته وقتی که وارد محاسبات بشید علناٌ میبینید که چقدر بیخود بوده اینها . مثلاٌ دیگه کاری به تنش های نهایی و ... خیلی نداریم. به تنظهای برشی توی فولاد توجهی نمیشه خیلی و ... سخت نگیرید در کل :) گفتم . یک کتاب مقاومت مصالح تیموشنکو ( اگه گیر بیاد ) خیلی سبک و راحت این چیز ها رو توضیح داده . برشی پیچش لنگر و ... TiMoShenKo . البته یک سری درس های شما هست حالت اجرایی داره . اونها خیلی درس های قشنگی هستش ... حالا اسماش و نمیدونم چیه :)

پ.ن. شما تنظیم شرایط محیطی پاس نکردی ؟
این کتاب رو من پیدا نکردم .شما از کجا تهیه کردین؟کتابخونه دانشگاهم نداشت

تبسم

عضو جدید
راستی post modernدیگه نیست؟من مطالب رو تازه خوندم عالی بود از همه ممنونم من همیشه دنبال کسی بودم به این خوبی توضیح بده .بچه ها واقعا ممنونم :gol:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تیموشنکو ؟ یک مقداری قدیمی شده و توی بجه های مکانیک محبوبیت داره ، به هر حال مهم نیست ، بی یر و جانسون هم خوبه اگر تهیه کنید .

sahar.arch

عضو جدید
سلام
تمرین بعدی که عملا بعد از تسلط بر مکعب باید روش کار کنید تمرین گروه مکعبهاست .
این تمرین یک تمرین فوق العاده است شبیه شطرنج فکرتون رو در گیر میکنه و تمرکز بالایی احتیاج داره . یک صفحه درست از این تمرین کافیه .

قوانین تمرین :
1- موازات تمام خطوط گفته شده در تمرین خط اینجا باید مابین تمام خطوط باشه و هر مکعب با سایر مکعبها باید همخوانی داشته باشه
2- نحوه ترسیم این تمرین که 15 تا مکعبه کنارش به شکل گوی روی هم نشون داده شده
3- در طول اینن تمرین حق برداشتن قلم رو از روی کاغذ ندارید.
4- رسیدن به یک صفحه کامل و بی نقص از این تمرین یعنی یک امتیاز مثبت برای شما در تمرینات اسکیس .

امیدوارم مثل باقی تمرینها در انجام این تمرین هم موفق باشید .​

همیشه دکتر صدیق این تمرین منو پاره می کرد :eek::cry::(

nino

مدیر بازنشسته
سلام!
فکر میکنم رشد سایت با تعطیلات تابستان خیلی زیاد شده و حسابی سرتون شلوغه اما امروز شنیدم که شهر های جدید اطراف کلان شهر ها زین بعد توسط معماران ایرانی حالا استخدامی یا قراردادی طراحی و انجام میشه.

سابقه ی این کار هم که قبلا زیاد بوده که باز جای شکرش باقیه ما هم دیر ولی بالاخره شروع کردیم
فکر کنم یه تالار در مورد شهر سازی افتتاح کنید تا تمام مطالب و تجربیات(قبل از اینکه توی بقیه تالار ها پخش بشه)بچه ها در اونجا قرار بگیره خوب باشه.
علیرضا جان راستش یه تالار بر اساس تعداد کاربران تاسس میشه ولی ما میتونیم یک بخش به تالارمون اضافه کنیم که شهرسازی باشه و بچه های شهرسازی هم اونجا فعالیت کنن ;)

solmaz-1

عضو جدید
چقدر همه اینجا قشنگ حرف زدن....منم دیدن این تشکرا کافی نیست ،گفتم یه پستم بزنم..واقعا به بودن در کنار شما و عضو بودن در چنین محیطی افتخار می کنم...............همگی موفق باشید;)

mehraz*

عضو جدید
کمک

کمک

سلام بین استادای زیر کدومشونو میشناسید؟ این ترم طرح 2 دارم و باید با یکی از این استادا طرحمو بردارم . ( علی خاکی ، دکتر ادیبی ) ممنون می شم کمکم کنید:w34:

z a r a

عضو
اگه کتابی مد نظرتون بود همینجا بگید اگه نسخه الکترونیکی آن موجود بود واستون میزارم.
دعام کنید

سلام دوستان عزیز؛
من خیلی دنبال کتاب فرهنگ تصویری معماری گشتم
(Avisual Dictionary of Architecture)،
ولی چیزی از اون پیدا نکردم،البته نسخه فارسی اون رو دارم و توی بازار هم موجوده ولی من دنبال نسخه اصلی و لاتین اون میگردم،خیلی ممنون میشم اگر کسی بتونه کمکی کنه.

nil00far

عضو جدید
سلام من تازه با این سایت آشنا شدم و خیلی خوشحالم میبینم کسایی هستند که خالصانه اطلاعات و تجربیاتشون در اختیار دیگران قرار میدند تا استفاده کنند واقعا ممنون
میدونم هر چند دیره اما من هم میخوام تمرینات شروع کنم 2 تا سوال داشتم
1_میشه با راپید کار کرد؟
2_اگه تمرین خط تو کرکسیون بزارم نظم بهم نمیخوره منظورم وسط رسم مکعب تمرین اولی یعنی خط بزارم؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من تازه با این سایت آشنا شدم و خیلی خوشحالم میبینم کسایی هستند که خالصانه اطلاعات و تجربیاتشون در اختیار دیگران قرار میدند تا استفاده کنند واقعا ممنون
میدونم هر چند دیره اما من هم میخوام تمرینات شروع کنم 2 تا سوال داشتم
1_میشه با راپید کار کرد؟
2_اگه تمرین خط تو کرکسیون بزارم نظم بهم نمیخوره منظورم وسط رسم مکعب تمرین اولی یعنی خط بزارم؟؟؟؟؟

سلام
ما هم خوشحالیم که به جمع ما اومدی!:w30:
با اجازه دومان جان
1- باید با روان نویس unipin 0.5 کار کنی
2-نه فکر نمی کنم به هم نمی خوره ، بذار تمریناتت رو

sheinis

عضو جدید
سلام به همگی ...........فکر نکنین تنبلی می کنما .........منم دارم تمرین می کنم فقط فکر می کنم هنوز جا داره که بهتر شه بعد بذارم واسه کرکسیون خطوط بلند افقی و عمودیم افتضاحه دارم تمرین می کنم ;).................دایره هام خیلی بهتر از قبل شدن ...........اگه یکم تمرینا ارومتر پیش بره خیلی خوبه............doomann عزیز از زحمتای همیشگیت ممنونم;)

sara_ali

عضو جدید
سلام به همگی ...........فکر نکنین تنبلی می کنما .........منم دارم تمرین می کنم فقط فکر می کنم هنوز جا داره که بهتر شه بعد بذارم واسه کرکسیون خطوط بلند افقی و عمودیم افتضاحه دارم تمرین می کنم ;).................دایره هام خیلی بهتر از قبل شدن ...........اگه یکم تمرینا ارومتر پیش بره خیلی خوبه............doomann عزیز از زحمتای همیشگیت ممنونم;)

سلام دوستم
دومان جان زحمت کشید و به من توصیه کرد که برای بهتر شدن خطام روی خطوط ورق کلاسور تمرین کنم بعد روی ورق سفید امتحان کنم و من نتیجه گرفتم خطام بهتر شد ;)

sheinis

عضو جدید
سلام دوستم
دومان جان زحمت کشید و به من توصیه کرد که برای بهتر شدن خطام روی خطوط ورق کلاسور تمرین کنم بعد روی ورق سفید امتحان کنم و من نتیجه گرفتم خطام بهتر شد ;)
سلام عزیزم...ممنونم از راهنماییت ;) حتما اینکارو می کنم ..............:smile:

تبسم

عضو جدید
من این ترم سازه های فلزی دارم. می خوام بدونم به نظر شما چه کتابی خوبه بخونم که پاک نرم سر کلاس .و این که اگه کسی جزوه کامل داره میشه بذاره؟دیگه اینکه اگه میشه بگین تو این درس باید چه چیزایی گفته بشه

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من این ترم سازه های فلزی دارم. می خوام بدونم به نظر شما چه کتابی خوبه بخونم که پاک نرم سر کلاس .و این که اگه کسی جزوه کامل داره میشه بذاره؟دیگه اینکه اگه میشه بگین تو این درس باید چه چیزایی گفته بشه

شما تماماً برو سر کلاس :) شک نکن ، بهترین کتاب هم که مرجع اکثر کتابهای مهندسی هستش ، کتاب سازه های فولادی شاپور طاحونی هستش . بعدشم اینکه من نمیدونم چیا گفته میشه ، برید سر کلاس میفهمید :)

تبسم

عضو جدید
شما تماماً برو سر کلاس :) شک نکن ، بهترین کتاب هم که مرجع اکثر کتابهای مهندسی هستش ، کتاب سازه های فولادی شاپور طاحونی هستش . بعدشم اینکه من نمیدونم چیا گفته میشه ، برید سر کلاس میفهمید :)
مرسی برای کتاب.خوب من ترجیح می دم الان بدونم همیشه هم از قبل در مورد درسهای جدید سعی میکنم که یه سری اطلاعات داشته باشم;)

nino

مدیر بازنشسته
سلام
كتاب concept source book را تحت عنوان
كانسپت: كتاب مرجع ايده‌هاي اوليه در معماري
ترجمه كرده و احتمالا در آبان 87 چاپ خواهيم كرد. اگر اجازه بدهيد تعريف قشنگ شما و ديگر دوستان از كانسپت را در اين كتاب چاپ كنيم.:que:
بله فقط با ذکز منبع لطفا :)

Cardinal

عضو جدید
میشه یه توضیح مختصر از معنای کانسپت و نظر اساتید معماری شهرسازی برای من بذارین؟ چون واقعا تو دانشگاه برای ما درست و حسابی توضیح ندادن...:(

nino

مدیر بازنشسته
میشه یه توضیح مختصر از معنای کانسپت و نظر اساتید معماری شهرسازی برای من بذارین؟ چون واقعا تو دانشگاه برای ما درست و حسابی توضیح ندادن...:(
دوست عزیز شما اگه از صفحه اول تاپیک مطالب رو بخونید کلی مطلب پیدا میکنید

تبسم

عضو جدید
یه سوال: شماتو کلاس های طراحی چی کار میکنین؟میدونین منظورم اینه که کلاس های طراحی همیشه برای من خیلی کسل کننده بوده و هست چون باید بشینیم تا بچه ها یکی یکی کاراشون رو ببرن و کرکسیون کنن .به نظر من فقط وقت تلف میشه چون من دیدم بچه ها نهایت 3 نفر اول رو با دقت نگاه می کنن و گوش میدن ما بقی یا میرن بیرون یا صحبت کردن و ....................می خواستم ببینم دانشگاه ما اینجوریه یا مدلش اینه!!!!
من فکر می کنم سر کلاس طراحی همه باید کار کنن تا آخر ساعت و استاد ایراد کارا رو بگه اما مثلا اگه کلاس از 2 تا 8 باشه نهایت تا 4 یا 5 همه سر کلاس هستن.و کارم شاید کلا 3 جلسه تو کل ترم مابقی همش همون که گفتم. اگه حرفم اشتباه لطفا یکی درستش کنه. مرسی;)

شميم 27

عضو جدید
یه سوال: شماتو کلاس های طراحی چی کار میکنین؟میدونین منظورم اینه که کلاس های طراحی همیشه برای من خیلی کسل کننده بوده و هست چون باید بشینیم تا بچه ها یکی یکی کاراشون رو ببرن و کرکسیون کنن .به نظر من فقط وقت تلف میشه چون من دیدم بچه ها نهایت 3 نفر اول رو با دقت نگاه می کنن و گوش میدن ما بقی یا میرن بیرون یا صحبت کردن و ....................می خواستم ببینم دانشگاه ما اینجوریه یا مدلش اینه!!!!
من فکر می کنم سر کلاس طراحی همه باید کار کنن تا آخر ساعت و استاد ایراد کارا رو بگه اما مثلا اگه کلاس از 2 تا 8 باشه نهایت تا 4 یا 5 همه سر کلاس هستن.و کارم شاید کلا 3 جلسه تو کل ترم مابقی همش همون که گفتم. اگه حرفم اشتباه لطفا یکی درستش کنه. مرسی;)

بنظر من اين موضوع كاملا بستگي به استاد داره....معمولا براي استادا راحت ترين كار اينه كه بشينن تا دانشجوها بيان تك تك كركسيون كنن...كه بنظر من بازده كلاس رو خيلي پايين مياره...يه جوري بايد همه بچه ها توي اين قضيه سهيم باشن...بعضي استادا هم هستن كه كه دانشجويي مياد و كار خودش رو توضيح مي ده و از مابقي نظر مي خوان...كه البته اين اساتيد جزء نوادر روزگار هستند...

binahayat_m

عضو جدید
سلام دوست عزیزم
پیشنهادت خیلی خوبه عزیزم. منم خیلی دوست دارم طبق یک روال مشخص و با برنامه تمریناتم رو بذارم. ولی این در صورتیه که دوستان هم محبت کنن و کارهاشون رو در یک ازه زمانی مشخص اینجا بگذارن . چون دیدن کارهای شما ، ادامه مسیر آموزش من رو تعیین می کنه . و از اونجا که این محیط یک دنیای مجازیه ، هیچ اجبار و هیچ سخت گیر هم توش نیست ، بنابراین مجبور به ادامه همین روند هستیم . با تمام این شرایط چنانچه همه دوستان روی نظم کارهاشون رو برای کرکسیون بذارن ، من هم قول می دم روی یک برنامه مشخص آموزشها رو برااتون بذارم .
موفق باشید

دومان عزيز از زحماتي كه ميكشي خيلي ممنونم
من درسته تمرين نميكنم و كار هام تو تاپيك كركسيو ن نميذارم
اونم به خاطر مشكلي كه پيش اومده اما تمام مطالب شما ارشيو ميكنم و سر فرصت براشون وقت ميذارم
ميخواستم بگم كه افرادي مثل منم هستند كه اينجوري تاپيك پيگيري مكنند.
از زحماتي كه ميكشي خيلي ممنونم
شاد باشي;)

ImI-Pro

عضو جدید
سلام
فونت هايي كه قرار دادين رو كپي كردم ولي هنوز به هم ريخته و ناخوانا هستن البته اين رو هم بگم كه من كل اين دتايلها رو دارم يعني با اين دتايلهايي كه شما قرار دادين ميتونه فرق داشته باشه؟ مجموعه من مربوط به همين سازمان تاريخ 15/11/86 هست

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا