utility

loyal knight

عضو جدید
سلام
کسی هست که در مورد واحد یوتیلیتی اطلاعاتی داشته باشه؟ منظورم طرز کار این واحد است؟
اگر کتابی می شناسید که در مورد این واحد اطلاعات داره لطفا معرفی کنید.

loyal knight

عضو جدید
کسی هست بتونه کتابی که در مورد واحدهای زیر در پالایشگاه توضیح داده باشه معرفی کنه

1- واحد تأمین هوای فشرده
2- واحد تأمین آب بدون املاح
3- واحد تولید برق وبخار
4- واحد آب خنك كننده
5- واحد تصفیه و بازیافت آبهای آلوده

santa marya

عضو جدید
سلام من تو عسلویه واحد یوتیلیتی کار میکنم و ساکن اراک اگه دسترسی به این دو شهر داری میتونم در اختیارت بذارم (جزوه و گزارش کارآموزی)
درباره کدوم قسمت واحد می خوای (فاز1111111111111111)

hbr

عضو جدید
سلام من تو عسلویه واحد یوتیلیتی کار میکنم و ساکن اراک اگه دسترسی به این دو شهر داری میتونم در اختیارت بذارم (جزوه و گزارش کارآموزی)
درباره کدوم قسمت واحد می خوای (فاز1111111111111111)

سلام
با تشكر از توجهتون. ميزان حدودي مصرف هوا(اينسترمنت، پلنت و Regeneration) و سوخت(گاز طبيعي، Fuel gas، Fuel oil) رو در واحدهاي مختلف پالايشگاهي مثلاً RFCC، RHU، HPU، HDS و AMIN به ازاي ظرفيت پالايشگاه مي خوام.
البته نحوه در نظر گرفتن سناريوهاي مصرف در شرايط غير نرمال(راه اندازي واحدها و مصارف Intermitent) و نحوه لحاظ كردنشون در طراحي سيستم توزيع اعم از ميزان يوتيليتي مورد نياز وسايزينگ تجهيزات هم مهمه اگه اطلاعاتي دارين ممنون ميشم برام بفرستين

santa marya

عضو جدید
سلام
با تشكر از توجهتون. ميزان حدودي مصرف هوا(اينسترمنت، پلنت و Regeneration) و سوخت(گاز طبيعي، Fuel gas، Fuel oil) رو در واحدهاي مختلف پالايشگاهي مثلاً RFCC، RHU، HPU، HDS و AMIN به ازاي ظرفيت پالايشگاه مي خوام.
البته نحوه در نظر گرفتن سناريوهاي مصرف در شرايط غير نرمال(راه اندازي واحدها و مصارف Intermitent) و نحوه لحاظ كردنشون در طراحي سيستم توزيع اعم از ميزان يوتيليتي مورد نياز وسايزينگ تجهيزات هم مهمه اگه اطلاعاتي دارين ممنون ميشم برام بفرستين
دوست عزیز این چیزایی که احتیاج داری مربوط به اصول طراحی می شه (اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم) احتمالا نیاز به مطالعه manual داری که متاسفانه نمیشه واستون ارسال کنم (چون کارم رو دوست دارم).
میشه با یه موازنه راحت حساب کرد مثلا واسه سوخت بویلر از gas با فشار 7bar استفاده میشه که با توجه به نوع سوخت و میزان اکسیژن مورد نیاز و درصد اطمینان برای ورود هوای بیشتر می تونی به جوابت برسی.
هوای مورد نیاز سایت هوای ابزار دقیق و plant هست که توسط واحد هوا تولید و در فشار ثابت درون line قرار می گیره.

hbr

عضو جدید
دوست عزیز این چیزایی که احتیاج داری مربوط به اصول طراحی می شه (اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم) احتمالا نیاز به مطالعه manual داری که متاسفانه نمیشه واستون ارسال کنم (چون کارم رو دوست دارم).
میشه با یه موازنه راحت حساب کرد مثلا واسه سوخت بویلر از gas با فشار 7bar استفاده میشه که با توجه به نوع سوخت و میزان اکسیژن مورد نیاز و درصد اطمینان برای ورود هوای بیشتر می تونی به جوابت برسی.
هوای مورد نیاز سایت هوای ابزار دقیق و plant هست که توسط واحد هوا تولید و در فشار ثابت درون line قرار می گیره.
سلام دوست من
من تموم اين اطلاعات رو دارم و طراحي سيستم توزيع و پلنت هوا و سوخت رو هم كردم و فقط براي چك كردن صحت و سقم داده هايي كه پيمانكارها دادن اين ديتاها رو ميخوام. در ضمن فشار گاز ورودي به بويلرها به VENDOR بستگي داره و ميتونه تا 2 بار هم باشه. البته در نزديكي بويلر دوباره فشار شكسته ميشه و با فشار كمي بيشتر از 1 وارد مشعلها ميشه.
در هر صورت ممنونم

hkousha

عضو جدید
با سلام،
يوتيليتي يا تاسيسات، شامل واحدهاي آب، برق، بخار، هواي فشرده، ... ميشود. كه به سايت www.steemboiler.com يا كل كتابهاي تاسيسات ميتوانيد مراجعه نماييد.
كتاب Betz هند بوك مناسبي ميباشد.
بسته به نوع تاسيساتي كه نياز داريد در سصح خانگي، مجتمع، صنعتي ... و نيز جنس يوتيليتي ميتوانيد به كتب مختلفي رجوع نماييد. سايتwww.airchange.ir نيز ميتواند جوابگوي نياز شما باشد.http://www.bhrc.ac.ir/Installation/Default.htm
http://solimani.blogfa.com
http://adhaf-hvac.com/
www.tasisat.tk
tasisat.orq.ir

h.k.

chemblog

عضو جدید
utility

سلام
کسی میتونه در مورد واحد های utiliti اطلاعاتی به من بدهد

بالا