Sync کردن iPhone با iTunes بدون حذف برنامه ها

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
با توجه به مشکلات زیادی که دوستان در سینک کردن گوشیشون با نرم افزار iTunes داشتند تصمیم گرفتم یک آموزش جامع و نسبتا" کامل رو ارائه بدم تا دیگه مشکلی برای سینک کردن برنامه ها وجود نداشته باشه.
برای این روش شما باید نرم افزار iTunes,و نرم افزار i-FunBox رو روی سیستمتون نصب کنید.
برای دانلود آخرین ورژن نرم افزار iTunes به ایــــــنجا مراجعه کنید.
برای دانلود آخرین ورژن نرم افزار i-FunBox به ایـــــــنجا مراجعه کنید.
بعد از دانلود و نصب این دو برنامه:
نرم افزار i-FunBox رو باز میکنید.
گوشی رو با کابل به PC وصل می کنید.
از منوی کناری i-FunBox وارد User Applications رو انتخاب کنید.

تمامی برنامه های نصب شده روی گوشی شما توی این قسمت هست.
اونا رو انتخاب کنید و روشون کلیک راست کنید.
از گزینه های موجود Backup To .ipa Package رو بزنید و مسیر ذخیره سازی فایل ها رو انتخاب کنید.

بستگی به میزان برنامه هاتون یه مقدار طول میکشه تا برنامه ها رو اسکن کنه و شروع کنه به ذخیره کردن روی سیستم.
حالا شما از تمامی برنامه هاتون یک نسخه پشتیبان با پسوند .ipa روی سیستم دارید!
حالا iTunes رو باز کنید.وارد اکانتتون بشید. از منوی سمت چپ گوشی apps رو انتخاب کنید.
(اگر این گزینه وجود نداشت میتونید به جای apps وارد music بشید.)
وارد پوشه ی ذخیره شده ی برنامه هاتون بشید و اونا رو توی iTunes بکشید.

(اگر گزینه ی apps براتون وجود نداشت و شما اونا رو توی بخش music درگ کردید خود iTunes براتون سربرگ apps رو میسازه و اونا رو بهش انتقال میده.)
حالا شما برنامه هاتون رو به پوشه ی apps انتقال دادین.
روی اسم گوشیتون کلیک راست کنید و transfer purchases رو بزنید و صبر کنید تا transfer بشن.

تذکر: برنامه های رایگانی که توسط یه شخص دیگه(موبایل فروشی یا....) نصب شده باشن به هر حال میپرن که شما میتونید اونا رو دوباره با اکانت خودتون دانلودشون کنید. دلیلشم اینه که اون برنامه ها با یه نام کاربری دیگه دانلود شدن و اگه بخواید اونا رو سینک کنید باید پسوورد اون اکانت رو داشته باشید.
حالا روی اسم گوشیتون کلیک کنید و در پنجره ی باز شده ,سربرگ apps رو انتخاب کنید.
مطمئن باشید که sync apps تیک خورده باشه. شما توی این سربرگ ها میتونید وضعیت سینک شدن یا نشدن رو توی گوشیتون کاملا" چک کنید.

نکته: برای اینکه فایل های موسیقیتون یا عکس هاتون نپره میتونید اونا رو هم از i-FunBox به PC و از PC به iTunes منتقل کنید.
دکمه ی apply رو بزنید.

(در صورتی این دکمه ظاهر میشه که شما گزینه ی app sync رو از حالت بدون تیک ب تیک دار تغییر بدین)
حالا دکمه ی sync رو بزنید. بعد از backup گیری به شما اخطار میده که یک سری از برنامه های رایگان با یک نام کاربری دیگه دانلود شدن. اگر میخواید از اونا روی سیستمتون استفاده بکنید باید اون نام کاربری رو روی سیستم خودتون autorize کنید.

(که نیاز به پسورد اون شخص داره که ما نداریم)
پس don't authorize رو میزنیم و iTunes به ما اخطار میده که برنامه هایی که با اون نام کاربری نصب شدن رو پاک میکنه.
هیچ راهی برای اینکه اونا رو توی سیستم نگه داریم نیست! برنامه های رایگان حجمشون کمه و شما میتونید توسط iTunes خودتون و با اکانت خودتون اونا رو دانلود کنید.
تذکر: با این روش برنامه های کرک شدتون به هیچ عنوان حذف نمیشه.
صبر کنید تا برنامه های رایگان حذف شده و عملیات Sync به اتمام برسه.

حالا دیگه با خیال راحت میتونید از گوشیتون بدون ترس از پریدن برنامه های کرک شدتون استفاده کنید.

تذکر:در هنگام سینک کردن مواظب باشید که اسلاید گوشی رو باز نکنید وگرنه عملیات سینک متوقف میشه.
فایل های ذخیره شدتون با پسوند .ipa رو یه جایی ذخیره کنید تا اگه نیازشون داشتید و به هر نحوی از توی گوشیتون پاک شدن بتونید ازشون استفاده کنید.

موفق و موید باشید.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
تذکر:در هنگام سینک کردن مواظب باشید که اسلاید گوشی رو باز نکنید وگرنه عملیات سینک متوقف میشه.

با تشکر از شما؛ این مشکل در آی او اس 5 و 5.0.1 رفع شده و حتی شده که من هنگامی که داشتم بازی میکردم اطلاعات سینک میشدن :)

HaMiD.TcI

مدیر تالار
با تشکر از شما؛ این مشکل در آی او اس 5 و 5.0.1 رفع شده و حتی شده که من هنگامی که داشتم بازی میکردم اطلاعات سینک میشدن :)
البته این باگ به نفع ایرانی ها بود.
همونطور که میدونید چندین روش موجود بود که میشد باهاش سینک کردن app ها رو در ایتیونز از کار انداخت که ملزم به قطع سینک توسط اسلاید بود.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
البته این باگ به نفع ایرانی ها بود.
همونطور که میدونید چندین روش موجود بود که میشد باهاش سینک کردن app ها رو در ایتیونز از کار انداخت که ملزم به قطع سینک توسط اسلاید بود.

اتفاقا در این جدیده برنامه های قبلی پاک نمیشن و میتونید با خیال راحت برنامه های جدید رو بریزید (اتوماتیک از گوشی به سمت آیتونز کپی میشن) ;)

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خوبین؟یه سوال نرم افزارهام بعدsyneکردن وقتیapplyمیزنم رو گوشیم نصب نمیشن میشه کمک کنید

HaMiD.TcI

مدیر تالار
سلام خوبین؟یه سوال نرم افزارهام بعدsyneکردن وقتیapplyمیزنم رو گوشیم نصب نمیشن میشه کمک کنید
یا نرم افزاراتون رو از یه آیتونز دیگه نصب کردین. یا تیکشون رو توی قسمت apps داخل آیتونز نزدین

soroosh_shssh

عضو جدید
سلام
اگر پسورد اون کسی که برنامه ها را برام ریخته نداشته باشم تمام برنامه هام حذف میشه؟
الان میخوام با کامپیوتر خودم برنامه بریزم ولی میترسم همه برنامه هایی که برام ریختن پاک بشه
لطفاً راهنمایی کنید که چیکار کنم که پاک نشه

HaMiD.TcI

مدیر تالار
سلام
اگر پسورد اون کسی که برنامه ها را برام ریخته نداشته باشم تمام برنامه هام حذف میشه؟
الان میخوام با کامپیوتر خودم برنامه بریزم ولی میترسم همه برنامه هایی که برام ریختن پاک بشه
کاری نمیشه کرد
پاک میشن

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام

میتونید Crackolous رو از سیدیا بگیرید و یکی یکی برنامه ها رو کرک کنید تا مشکلی براتون پیش نیاد ;)

HaMiD.TcI

مدیر تالار
میتونید Crackolous رو از سیدیا بگیرید و یکی یکی برنامه ها رو کرک کنید تا مشکلی براتون پیش نیاد ;)
روی ios5 از سورس mobile4persian تست کردم کرش میکنه.
البته همون 4 هم یه سری از برنامه ها رو نمیتونست کرک کنه

vahidpersia

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیزمون و از تاپیک جالب و کاربردیش.
اخیراً گوشی آیفون 4s دست دوم جیلبریک شده خریدم که یه سری برنامه های کرک شده و رایگان اپ ستور داخلش بود. با اپل آی دی خودم ساین کردم.
موقع سینک کردن با آیتونز، عملیات سینک تا یه مقدار جلو میره، ولی متاسفانه وسط کار بدون هیچ پیغامی قطع میشه. ولی آیپدم رو بدون هیچ اشکالی سینک میکنه، البته باستی بگم آیپدم رو نو خریدم و قبلاً کسی دیگه ازش استفاده نکرده بود.
نمیدونم چرا موقع سینک کردن آیفون من این مشکل رو پیدا میکنه، نه میتونم اپلیکیشن بریزم نه آهنگ.. وسط راه قطع میشه. خیلی حالمو گرفته.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید...

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اخیراً گوشی آیفون 4s دست دوم جیلبریک شده خریدم که یه سری برنامه های کرک شده و رایگان اپ ستور داخلش بود. با اپل آی دی خودم ساین کردم.
موقع سینک کردن با آیتونز، عملیات سینک تا یه مقدار جلو میره، ولی متاسفانه وسط کار بدون هیچ پیغامی قطع میشه. ولی آیپدم رو بدون هیچ اشکالی سینک میکنه، البته باستی بگم آیپدم رو نو خریدم و قبلاً کسی دیگه ازش استفاده نکرده بود.
نمیدونم چرا موقع سینک کردن آیفون من این مشکل رو پیدا میکنه، نه میتونم اپلیکیشن بریزم نه آهنگ.. وسط راه قطع میشه. خیلی حالمو گرفته.

فکر کنم نباید با اپل آی دی خودتون ساین میکردین:huh:

HaMiD.TcI

مدیر تالار
برای آیفونتون هم یه اپل آیدی دیگه بسازید و با اون سینک کنید ببینید مشکل حل میشه یا خیر
اگه نشد روی 1 ویندوز دیگه امتحان کنید