Self-Expression Common Mistakes No.1

kemeia

New member
رایج ترین اشتباهات در زمینه Self-Expression
Self-Expression چیست؟
مناسب برای زبان آموزان کلیه سطوح
شماره 1
در این مجموعه مقالات به یکی از رایج ترین انواع اشتباهات رایج زبان آموزان ایرانی در هنگام مکالمه زبان انگلیسی در زمینه ابراز عقاید بصورت واضح و صریح یا Self-Expression می پردازیم.
به فازسی فکر کردن و سپس ترجمه مستقیم فارسی به انگلیسی ریشه اصلی بروز اشتباهات مربوط به Self-Expression می باشد که در زبان آموزان فارسی زبان امری بسیار رایج است. اما ابتدا باید بدانید که Self-Expression دقیقا چیست؟
هنگامی که مطلبی که در ذهن زبان آموز می گذرد با معادل صحیح همان مطلب در زبان انگلیسی متفاوت باشد، اشتباهات مربوط به Self-Expression رخ می دهد. به عنوان مثال وقتی می خواهید بگویید "این متعلق به من است" می بایست بگوید:
This is mine. Or It belongs to me
اما مشاهده می شود که بعضی زبان آموزان به اشتباه از جمله This is for me. استفاده می کنند. جملاتی از این دست از لحاظ ساختارهای گرامری ممکن است کاملا صحیح به نظر زبان آموزان برسد اما اینگونه جملات که معمولا ترجمه مستقیم فارسی به انگلیسی هستند، در زبان انگلیسی روزمره کاربرد ندارند و غلط محسوب می شوند. بهترین راه حل برای جلوگیری از وقوع اشتباهاتی از این دست ...
بهترین راه حل برای جلوگیری از وقوع اشتباهاتی از این دست:
راه حل اول، در هنگام یادگیری مطالب جدید سعی کنید معنی دقیق مطلب جدید را در بستر زبان انگلیسی یادبگیرید. سعی کنید مثلا یک جمله به زبان انگلیسی را که برای اولین بار یادگرفته اید، دوباره به شیوه ای دیگر اما با همان معنی به زبان انگلیسی بیان کنید. مانند:
I enjoyed the party.
حالا همین جمله را به شیوه ایی دیگر و با همان معنی بیان کنید. مانند:
I had a good time at the party. Or I really liked the party.
در صورتی که اگر سعی می کردید مفهوم فوق را از فارسی به انگلیسی ترجمه کنید، احتمال زیادی وجود داشت که جمله غلط
I enjoyed from the party.
را بیان می کردید.
راه حل دوم، بجای اینکه از خودتان بپرسید
How can I translate “THIS” to English?
از خودتان بپرسید
How do English speakers say “THIS” in English?
البته پاسخ دادن به این سئوال کار تقریبا دشوار و زمان گیری است. اما برای پاسخ صحیح به این سئوال می توانید از مثال های دیکشنری، افرادی که زبانشان از شما بهتر است و همچنین از معلمین خود کمک بگیرید تا به حدی برسید که حداقل بتوانید از بیان ابتدایی ترین و رایج ترین اشتباهات مربوط به Self-Expression اجتناب کنید.
راه حل سوم، سعی کنید با خواندن این مجموعه اشتباهات که از کلاس های آموزش زبان انگلیسی جمع آوری و تدوین شده، با شکل صحیح جملات رایج در مکالمه روزمره آشنا شوید و از بیان اشتباهاتی از این دست اجتناب کنید. این مجموعه هر هفته به روز رسانی می شود.

http://www.commonmistakes.blogfa.com/
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
Similar threads
Thread starter عنوان تالار پاسخ ها تاریخ
Sima Common Mistakes In English آموزشگاه زبان انگلیسی باشگاه مهندسان 11

Similar threads

بالا