PLC siemens

zohreh.bayat

عضو جدید
سلام
من مدتی هست که دارم با plc های شرکت زیمنس کار می کنم.می خواستم تو این تاپیک سوالاتمون رو مطرح کنیم که همه هرچه بیشتر یاد بگیریم.
ممنون

arezoyeman22

عضو جدید
سلام دوستان من علاقه زیادی به یادگیری زبان های برنامه نویسی پی ال سی CFC , SFC دارم .دوره زبان های لدر و گراف و FPD رو گذروندم اما تو شرکتی که کار میکنم زبان برنامه نویسیش بیشتر CFC هست و از زبان های لدر و گراف و .. که مبتدی هستند اصلا استفاده نکرده .
از دوستانی که با این زبان کار کردن و توانایی آموزشش رو دارن خواهش دارم که دریغ نکنن.

ferarri1365

عضو جدید
سلام به همگی. بنده کارشناس تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه برق هستم و آماده ام به سوالات دوستان درباره PLC ها و تجهیزات جانبی اونها جواب بدم. در خدمتیم;)

ebi78

عضو جدید
سلامت به همگی. بنده کارشناس تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه برق هستم و آماده ام به سوالات دوستان درباره PLC ها و تجهیزات جانبی اونها جواب بدم. در خدمتیم;)

سلام من می خواستم یک دستگاه که plc s7 و HMIداره را به یک دستگاه دیگر که plc s7 و hmi متصل کنم و کنترل کنم لطفا کمک کنید

B@control

کاربر بیش فعال
این کتاب plc step7

پیوست ها

• step7(www.bargh20.com).pdf
    4.8 مگایابت · بازدیدها: 1

hadi82k

عضو جدید
سلام من با s7 1200 ورژن tia portal v12 شروع به كار كردم براي اضافه كردن شكل هاي گرافيكي جديد به library hmi tp 1500 basic color pn چه كار كنم

hosein316

عضو جدید
سلام . ببخشید یک سوالی درباره PLC LOGO دارم
من یک کنتور گاز دارم که خروجی 24 ولت آن 4 تا 20 میلی آمپره مخوام این خروجی 4 تا 20 میلی آمپرو به ورودی آنالوگ لوگو ببندم باید از چه گیت هایی استفاده کنم که 4 آن مقدار صفر نشون بده و 20 آن 1800 ودر ضمن مصرف کل در 24 ساعت یا یک ماه نشون بده . آیا امکانش هست

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام . ببخشید یک سوالی درباره PLC LOGO دارم
من یک کنتور گاز دارم که خروجی 24 ولت آن 4 تا 20 میلی آمپره مخوام این خروجی 4 تا 20 میلی آمپرو به ورودی آنالوگ لوگو ببندم باید از چه گیت هایی استفاده کنم که 4 آن مقدار صفر نشون بده و 20 آن 1800 ودر ضمن مصرف کل در 24 ساعت یا یک ماه نشون بده . آیا امکانش هست
سلام.
باید با گیت های آنالوگ کار کنید دیگه. مثلاً Threshold-Trigger و ..... در مورد اینکه مصرف رو ذخیره کنه باید توضیحات بیشتری بدید. شاید بشه شاید هم نشه. اطلاعات دقیقی ندارم.
==
در ضمن لینک زیر هم شاید به دردتون بخوره.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/443458-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%85-%D9%88-%D9%BE%DB%8C-%D8%A7%D9%84-%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D9%85-%D9%88-%D9%87%D9%85%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%87%D9%85-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%86%D9%88%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%86-92
موفق باشید.

f.a.f

عضو جدید
سلام آقای مهندس. من PLC s7 V5.5 را روی ویندوز 7 نصب کرده ام و همه قسمتها و لایسنس ها نصب شده اند و در روند نصب مشکلی نبود.در ضمن من اکنون تنها شبیه سازی را نیاز دارم و با سخت افزار فعلا کاری ندارم یعنی میخواهم برنامه های نوشته شده را فقط در نرم افزار چک کنم.هنگامی که برنامه را نوشتم میخواهم انرا دانلود کنم با این خطا مواجه شدم:
the PF/PC interface has not been assigened any interface parameter.
به تنظیمات رفته و در قسمت PG/PC interface حالتهای مختلف را انتخاب کردم اما باز هم یک خطای دیگر مربوط به همین interface میداد و دانلود برنامه انجام نمیشود.چکار کنم؟

javadctrl

عضو جدید
سلام.
از دوستان عزیز کنترلی سوالی داشتم و درخواست راهنمایی:

در پروژه مورد نظرم از SFB44 استفاده کردم . سی پ یو هم 6S7313-6CE01-0AB0 هست.اما موقع دانلود خطا میده و دانلود میشه.کسی دلیلشو میدونه؟؟؟؟

پیوست ها

• hardware1.jpg
    hardware1.jpg
    59.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
از دوستان عزیز کنترلی سوالی داشتم و درخواست راهنمایی:

در پروژه مورد نظرم از SFB44 استفاده کردم . سی پ یو هم 6S7313-6CE01-0AB0 هست.اما موقع دانلود خطا میده و دانلود میشه.کسی دلیلشو میدونه؟؟؟؟

این امکان وجود داره cpu این فانکشن رو ساپورت نکنه ...تو همون خطا یه Help وجود داره ببین چی میگه ...در کل 313 ها زیاد جون دار نیستن اگه تو کارخونه هستی و کارمند و هزینه تعویض با خودت نیست بنظرم از 315 استفاده کنی خیالت راحت تره !

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این امکان وجود داره cpu این فانکشن رو ساپورت نکنه ...تو همون خطا یه Help وجود داره ببین چی میگه ...در کل 313 ها زیاد جون دار نیستن اگه تو کارخونه هستی و کارمند و هزینه تعویض با خودت نیست بنظرم از 315 استفاده کنی خیالت راحت تره !

فرق 315 با 313 در چیه که باعث برتریش شده؟

bah1129

عضو جدید
با سلام
اين تصويري كه ديدم يك مشكلي داره شايد علت دانلود اين باشه واينكه آيا شما دارين برنامه را simulate مي كني يا روي cpu واقعي دانلود مي كني؟ به نظرم بهتره اول برنامه را شبيه سازي كني. مشكل برنامه شما هم اينكه ديتا بلاكي كه به عنوان حافظه فانكشن بلاك تعريف كردي دوباره اومدي ورودي خروجي فانكشن دادي بايستي از ديتا بلاك ديگر يا ممري هاي ديگر استفاده كني