plc - fatek

ARC_2008

مدیر بازنشسته
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
قصد دارم با آماده نمودن مطالبی کاربردی در مبحث PLC سهم بسزایی در پیشبرد اهدافتان داشته باشم... کمی منتظر بمانید

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من

شما که دارین زحمت می کشین لطف کنید مطالب جدیدی تو این زمینه بیان کنید تا واقعاً بتونید کمکی به دیگران کرده باشین، چون من خودم تو این زمینه فعالیت داشتم و دارم ولی معمولاً کسایی که تو سایت ایرانی فعالیت می کنند عمدتاً مطالب تکراری و کپی برداری شده از سایت های دیگه رو اینجا قرار می دهند، در ضمن کسایی که واقعاً به این مبحث علاقمند هستند چه تو زمینه Document و چه تو زمینه در اختیار گذاشتن Software من می تونم کمکشون کنم(البته مطالب همگی به زبان انگلیسی هستش)، پس دوستان علاقمند یا اینجا یا بصورت پیغام من رو در جریان بگذارند، خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم!

High Voltage

عضو جدید
سلام
خیلی خوشحال می شم اگه بتونم از تجربه و اطلاعاتتون استفاده کنم. حتما ادمه بدید.:)

mehdimdk

عضو جدید
اتوماسیون

اتوماسیون

سلام دوست من

شما که دارین زحمت می کشین لطف کنید مطالب جدیدی تو این زمینه بیان کنید تا واقعاً بتونید کمکی به دیگران کرده باشین، چون من خودم تو این زمینه فعالیت داشتم و دارم ولی معمولاً کسایی که تو سایت ایرانی فعالیت می کنند عمدتاً مطالب تکراری و کپی برداری شده از سایت های دیگه رو اینجا قرار می دهند، در ضمن کسایی که واقعاً به این مبحث علاقمند هستند چه تو زمینه Document و چه تو زمینه در اختیار گذاشتن Software من می تونم کمکشون کنم(البته مطالب همگی به زبان انگلیسی هستش)، پس دوستان علاقمند یا اینجا یا بصورت پیغام من رو در جریان بگذارند، خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم!

سلام من هم دارم یک پروژه (تقریبا خفن) اتوماسیون کار میکنم و واقعا قصد دارم بعد از اتمام کارم تجربیات عملی خودم رو در اختیار دیگران قرار بدهم ولی الآن احتیاج به کمی اطلاعات راجع به سخت افزار plc و کابل کشی بین master plc و بقیه slaveها دارم وهمچنین اینکه طول مجاز بین آنها با شبکه profibus چقدر است و ایا در این شبکه از نوع کابل خاصی (مثل شیلددار یا...) استفاده میشود یا از کابلهای معمولی هم میتوان استفاده کرد؟
با تشکر از لطفتان.
یا علی حق یارتان

mohsen256

عضو جدید
درخواست راهنمایی.....

درخواست راهنمایی.....

سلام ...دوستان میخواستم از اساتیدی که با plc های فاتک کار کردن یه سوال بپرسم.....
اول اینکه توی نرم افزارش میخوام مقدار به مقایسه کننده بدم...به sa و sb ....جلوی این مقادیر چی باید بنویسم و از کجا بخونمشون...یادمه توی زیمنس مینوشتم qw0...ولی اینجا همه چی فرق داره...دوم اینکه طرف میخواد چند تا سنسور انالوگ براش کار کنم ..از چه تابعی استفاده کنم و وچطوری باید مقدار دهی بشه و سوم اینک میخواد با کامپیوتر شبکه کنتش تا با کامپیوتر کنترلش کنه...این plc هم مثل plc دلتا دو تا پورت داره که اونطوری که من فهمیدم از کاتالوگش ظاهرا پورت rs485 برای ارتباط plc ها با همه و پورت RS232 برای ارتباط با کامپیوتر یعنی همه plc ها با پورت485 به هم وصل میشن و باپورت 232 یکی از plc ها به کامپیوتر...............لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره کمکم کنه که گیرم...ممنون از همه اساتید محترم

با سلام در مورد فاتک هنوز مرجع کاملی نیست ولی تا حد امکان منابعی تعریف شده است ولی با توجه به کاربرد عملی و روزافزون این سیستم در صنایع و قیمت بازار مناسب لازم است کلیه همکاران با ایجاد یک مرجع تمام دانسته های خود رادر زمینه انواع توابع کاربردی و اجرای پروژه های ساده عملی باهم همکاری و همفکری نمایند تا مشکلات این plc رفع گردد

ARC_2008

مدیر بازنشسته
با سلام
سوالات خود را در مورد این plc در همین تاپیک می توانید، بپرسید. تا به آنان پاسخ داده شود.
.
.
.
با تشکر

venus4164

عضو جدید
bebakhshid b khatere serahatam
amma u chan waqt pisham mikhastin raje b khanwadeye Fatek tozihati bedin k ...................

8814111101

عضو جدید
سلام
پیشاپیش تشکر می کنم ازتون،فقط اگر براتون مقدور هست درباره plcهای امرون،میتسوبسشی و تله مکانیک اطلاعات بشتر و حتی در صورت امکان کاتالوگهاشون رو در اختیار بذارید.
باتشکر

leila saghari

عضو جدید
سلام من برنامه نویس plc fateck و صفحات لمسی beijer هستم خوشحال می شم کمکتون کنم sa مقداری است که در حال حاضر روی سیستم وجود داره که می تونیم اینو با یک رجیستر هم بدیم که آنلاین بخونه مثل دما و sb عددی است که باید با اون مقایسه کنه اینها در تابع cmp درسته در zncmp برای برای مقایسه باید بازه تعریف کرد نه عدد ثابت یا رجیستر
برای توابع با علائم < > = یا ... همان تعریفها درسته

آخرین ویرایش:

leila saghari

عضو جدید
سلام برای تکمیل مطالبتون باید عرض کنم شرکت درنامهر که وارد کننده این plc ها به ایرانه یه CD با ترجمه فسمتهای مهم تو این زمینه داره که می شه از اون هم کمک گرفت

leila saghari

عضو جدید
سلام من یه مشکل در مورد قسمت I/O Configuration در تابع دما دارم . رجیسترهای انتخاب شده برای این قسمت گاهی اوقات بدون دلیل حذف می شوند که تا کنون کسی نتوانسته این مشکل را برای بنده حل نماید باید عرض کنم که این رجیسترها هیچ تلاقی با سایر قسمتها ندارند و در ضمن گاهی اوقات این اتفاق رخ می دهد مثلا بعد از چند ماه کار دستگاه .
متاسفانه تاکنون علتی برای این کار پیدا نکرده ام حتی چندین نفر از مهندسان خبره در این کار هم در حل این مشکل مانده اند در صورت امکان اگر در این مورد اطلاعاتی دارید در اختیار بنده قرار دهید

alireza2608

عضو جدید
با سلام
لطفا من را برای خواندن ولتاژ 0-4000 ولت توسط plc راهنمایی کنید
با تشکر

mto1369

عضو جدید
سلام می شه طریقه شبکه کردن پی ال سی با اینورتر اموزش بدین ممنون می شم