PLC Fail safe و PLC fail tolerant

سلام بر همه ی دوستان
من رشته ام مکانیکه اما بنابر مقتضیات کاری مجبورم یه سیستم PLC برای کار خاصی راه اندازی کنم. همین اول واسه اطلاعات کمم در برابر شما اساتید کنترل معذرت می خوام.
کنار CPU یه سری حرف نوشته می شه مثل F که به معنای fail safe است یا h که سری fault tolerant هستند و یا ترکیب این حروف که شما بهتر از من می دونید.
سوال من اینه که چه موقع از سری های استاندارد استفاده می کنیم و چه موقع سراغ دسته F یا H میریم. مزایای F و H چی هستند. کجا fail safe واقعا نیازه و چه مزایایی داره و چجوری بفهمم که واسه کار سری استاندارد اوکی هست یا نه؟
من تو سایت های فارسی زیاد دنبال اطلاعات گشتم اما چیز زیادی پیدا نکردم و تو سایت های خارجی از جمله زیمنس هم دنبال مطلب بودم اما چیزی دستگیرم نشد. لطفا اگه امکان داره راهنماییم کنید.
ممنون از همتون

GOLDTARGET

عضو جدید
با سلام دمت شما مهندس عزیز عرضم به خدمتتون که سری خانواده ی H و F در واقع مواقعی کار برد دارند که در صورت بر خوردن پی ال سی با مشکل خسارات سنگینی کار فراما متحمل میشه به طور خلاصه بهتون بگم از این نوع سی پی یو غیر از بیمارستان های مهم مانند میلاد... و پالایشگاه های پتروشیمی و پست های بالا دست برق و..... از این خانواده استفاده می شود .به کار شما فک نکنم بیاد