Nokia N8 قدرت برتر در تصويربرداري

vogle

عضو جدید
قدرت برتر در تصويربرداري

نوكيا به تازگي جديدترين گوشي پيشتاز خود Nokia N8 را رونمايي كرده است. آخرين گوشي ارايه شده از طرف شركت فنلاندي كه داراي دوربين عكاسي 12 مگاپيكسلي و قابليت فيلمبرداري 720p مي‌باشد ، در مسيري قرار گرفته كه خود را به عنوان يك قهرمان جديد تصويربرداري در دنياي تلفن‌هاي همراه باشد.

. . . .

دوربين 28 ميليمتري وايدي كه روي Nokia N8 قرار گرفته با لنز كارل زايس و فلاش زنون نيز تجهيز شده است. نوكيا اعلام كرده است كه سنسور به كار رفته در اين گوشي از نوعي است كه در دوربين‌هاي ديجيتال باريك (Compact) مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين دوربين همچنين توانايي فيلمبرداري ويديوهاي HD 720p با 25 فيم در ثانيه را داراست و ضمناً ابزار ويرايش ويديوها را نيز در خود جاي داده است.

در زير مي‌توانيد نمونه‌هايي از عكس‌هاي گرفته شده با دوربين Nokia N8 را مشاهده نماييد تا به كيفيت بسيار بالاي عكس‌هاي آن پي ببريد

. . . .

. . . .

Nokia N8 همچنين از دو رابط مختلف خروجي تلويزيون (TV-Out) بهره‌مند است ، جك صوتي استاندارد 3.5 ميليمتري و يك درگاه mini-HDMI (اولين نمونه در دنياي GSM). Nokia N8 همچنين قابليت صوتي Dolby Digital Plus Surround Sound را از طريق رابط HDMI داراست.

Nokia N8 با توجه به داشتن باتري قدرتمند mAh1200 امكان 3 ساعت و 20 دقيقه فيلمبرداري و 7 ساعت تماشاي ويديو (از طريق رابط HDMI 6 ساعت) را در اختيار كاربران مي‌گذارد. زمان مكالمه اين گوشي نيز بسيار قابل توجه است. با اين گوشي مي‌توانيد 12 ساعت تماس برقرار نماييد و يا 50 ساعت به گوش دادن موسيقي بپردازيد.

. . . .

در اين گوشي براي ذخيره كردن ويديوها جاي بسيار زيادي وجود دارد. Nokia N8 از 16 گيگابايت حافظه داخلي برخوردار است و از كارت حافظه microSD تا ظرفيت 32 گيگابايت نيز پشتيباني مي‌كند. اگر علاقمند به مشاهده عكس‌ و ويديو در خود گوشي باشيد Nokia N8 گزينه بسيار خوبي است. اين گوشي داراي يك صفحه نمايش لمسي خازني 3.5 اينچي با نسبت تصوير 16:9 و تفكيك‌پذيري nHD (360x640 پيكسل) مي‌باشد.

Nokia N8 در زمينه ارتباطات نيز يك قهرمان تمام عيار است. اين گوشي از 4 باند GSM/EDGE و 5 باند 3G پشتيباني مي‌كند. تعجب نكنيد ، 5 باند 850/900/1700/1900/2100. همچنين داراي Wi-Fi b/g/n ، بلوتوث 2.1 ، GPS با A-GPS (به علاوه ساير روشهاي مكانيابي)، microUSB به همراه USB On-the-go و FM Transmitter مي‌باشد. در مورد امكان GPS در N8 ذكر اين نكته اين نكته نيز لازم است كه اين گوشي به همراه Ovi Maps به صورت رايگان جهت راهنماي صوتي ناوبري (Voice-Guided Navigation) عرضه خواهد شد.

. . . .

N8 اولين گوشي است كه در آن از سيستم عامل Symbian^3 استفاده مي‌شود و همچنين از نرم افزارهاي و قالب‌هاي رابط كاربري چند پلتفرمي Qt (Qt Cross-Platform) پشتيباني مي‌كند ، كه امكان توسعه نرم افزارهايي كه روي هر دو سيستم عامل سيمبين و MeeGo قابل استفاده باشند را فراهم مي‌نمايد. اين گوشي داراي صفحه اصلي (Homescreen) چندگانه مي‌باشد و در زمينه شبكه‌هاي اجتماعي نيز بسيار خوب عمل مي‌كند. عملكرد نرم افزارها و گرافيك نيز در اين گوشي بسيار بهبود يافته است.

انتظار مي رود Nokia N8 در سه ماهه سوم سال جاري با قيمتي در حدود 370 يورو (500 دلار) در دسترس قرار گيرد. اين گوشي در رنگ‌هاي خاكستري ، سفيد ، سبز ، آبي و نارنجي توليد و روانه بازار خواهد شد.

maryam95

کاربر فعال
من هفته پیش توی پایتخت قیمت کردم 590000 تومان بود همه هم سبزشو توی ویترین گذاشته بودن ولی به نظر من مشکیش از همه ی رنگاش قشنگتره.

fatemeh-imani

عضو جدید
چند روزی هست که رفتیم پایتخت و برای خواهرم N8 خریدیم. قیمتش 490000 تومن با گارانتی. کاراییاش عالین :smile:

parna wanna u

عضو جدید
نه خیرم.گوشی خودم تو عکاسی بهترینه.نوکیا عکاسیش به کیفیت سونی نمیرسه.گوشی من:ویواز مشکی رنگ.دوسش دارم زیاد .

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
نه خیرم.گوشی خودم تو عکاسی بهترینه.نوکیا عکاسیش به کیفیت سونی نمیرسه.گوشی من:ویواز مشکی رنگ.دوسش دارم زیاد .
دوست عزیز شوخی میکنین ؟! :D
شما از سایز سنسور N8 خبر دارین ؟!
میدونستین سایز سنسور این گوشی چند برابر بقیه گوشی هاست ؟!
میدونستین این گوشی فعلا با دوربین های دیجیتال مقایسه میشه !؟ به هر حال اگه دلیلی دارین که نشون بده عکاسی نوکیا به سونی نمیرسه ممنون میشم بگین .
فعلا نوکیا در زمینه دوربین پیشتازه و میشه گفت بقیه شرکت ها فعلا مونده که به این شرکت برسن ! ( دوربین )

Aydin51

عضو جدید
دوست عزیز شوخی میکنین ؟! :D
شما از سایز سنسور N8 خبر دارین ؟!
میدونستین سایز سنسور این گوشی چند برابر بقیه گوشی هاست ؟!
میدونستین این گوشی فعلا با دوربین های دیجیتال مقایسه میشه !؟ به هر حال اگه دلیلی دارین که نشون بده عکاسی نوکیا به سونی نمیرسه ممنون میشم بگین .
فعلا نوکیا در زمینه دوربین پیشتازه و میشه گفت بقیه شرکت ها فعلا مونده که به این شرکت برسن ! ( دوربین )

بدون شک N8 قویترین گوشی در زمینه عکسبرداری و فیلمبرداریه سونی اریکسون هم خوبه ولی قدرت و سرعت فوکوس کردنش به نوکیا نمیرسه من هردوتاشم امتحان کردم. اما N8 از نظرامکانات برنامه ای و اینترنتی نسبت به بعضی از گوشیها ضعیفتره مثل Apple,HTC ,... حتی سامسونگی که من اصلا دوستش ندارم .

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
بدون شک N8 قویترین گوشی در زمینه عکسبرداری و فیلمبرداریه سونی اریکسون هم خوبه ولی قدرت و سرعت فوکوس کردنش به نوکیا نمیرسه من هردوتاشم امتحان کردم. اما N8 از نظرامکانات برنامه ای و اینترنتی نسبت به بعضی از گوشیها ضعیفتره مثل Apple,HTC ,... حتی سامسونگی که من اصلا دوستش ندارم .
سلام . دوست عزیز در مورد عکسبرداری بله . ولی توی فیلمبرداری گوشیهایی هستن که از N8 بهتر فیلمبرداری میکنن . به عنوان مثال گوشیهایی مثل Iphone4 گلکسی اس 30 فریم در ثانیه فیلمبرداری میکنن در صورتی که N8 اگه اشتباه نکنم 25 فریم فیلمبرداری میکنه ! خوب این تعداد فریم مسلما توسط چشم قابل تشخیص نیست . ولی خوب به هرحال کمتره ...
من عکسبرداری چند تا از گوشیهای سونی اریکسون رو قبول دارم . اولیش آرک هستش ، دومی ویواز و سومی هم ویواز پرو . این چندتا به نظرم عکاسی خیلی خوبی دارن .
خوب شما در مورد برنامه و ... صحبت کردین . ببینین سیستم عامل N8 با این یه سیستم عامل اپن سورس هستش ولی خوب دورانش دیگه تموم شده . واسه همین دیگه برنامه نویس ها هم دنبالش نمیرن . حتی خود نوکیا هم قبول کرده که این سیستم عامل دیگه کارش تمومه ، اینو میشه از گوشیهای جدیدش که بر پایه میگو و WP7 هستش فهمید . خوب وقتی سیستم عامل یه گوشی وضعیتش این باشه مسلما توی برنامه ها و بازیها و اینترفیس و ... نمیتونه با سیستم عامل های قدرتمندی مثل اندروید و Ios رقابت کنه . البته سیمبین 3 تا الان برنامه ها و بازیهاش بد نبوده . درسته برنامه هاش و ... ش کمتره از اندروید و Ios هست ولی چیزایی رو که یه کاربر نیاز داره رو داره !

در مورد سامسونگ هم یه توضیحی میدم . چون فکر کنم به نظر شما سامسونگ شرکتیه که در حد HTC و ... نیست . ( شاید ربطی به تاپیک نداشته باشه ولی بد نیست بگم )
ببینید درسته سامسونگ قبلا گوشیهای تولیدیش به HTC و ... نمیرسید . ولی الان دیگه قضیه فرق کرده ! یه زمانی میگفتن HTC بهترین ساپورت رو داره ولی دیگه دوره اش تموم شد . وقتی که سامسونگ نکسوس اس که گوشی دوم گوگل میشه رو تولید کرد ( گوشی اولش رو HTC تولید کرد که کلا گوگل پشیمون شد ) یه جورایی سورس سیستم عامل اندروید دستش افتاد . این شد که ورق به سمت شرکت سامسونگ برگشت . همونطورکه میدونین سامسونگ واسه گلکسی اس آپدیت GB رو داد در صورتی که 2 الی 3 هفته بعدش HTC همین آپدیت رو واسه دیزایر HD داد . البته این پایان قضیه نیست . HTC همچنان توی آپدیت GB واسه گوشیهاش مونده بود ( و همچنان مونده ) که سامسونگ آپدیت GB 2.3.4 رو هم واسه گلکسی ریلیز کرد که اونجوری ترکوند . چند وقت پیش حرفهایی درباره گوشی جدید گوگل زده شد که میخواست توسط LG تولید بشه و درست هم بود . ولی بازم گوگل پشیمون شد و گفت گوشی سومش رو هم که Prism هستش رو توسط سامسونگ تولید میکنه ....

موفق باشین !

king man

عضو جدید
من این گوشی رو روز زن باسه خواهرم خریدم 545هزار تومان رنگ ویژه

Ramin-GT

عضو جدید
N8 که دیگه قدیمی شد.N9 با کیفیت برتر وارد شده.

نوکیا N9 با دوربین 8 مگاپیکسل، لنز کارل‌زایس و فوکوس اتوماتیک، به بهترین سخت‌افزارها برای ثبت باکیفیت‌ترین تصاویر و ویدئوها مجهز است
نوکیا N9 به اپتیک کارل‌زایس مجهز است و این برچسبی نیست که به هر گوشی زده باشیم. هنگامی که ما این دوربین را خلق و نرم‌افزارش را تکمیل کردیم، تصاویر آزمایشی را به شرکت کارل‌زایس فرستادیم. هنگامی که کیفیت تصاویر تایید شد، ما می‌توانیم از نام آنها استفاده کنیم. آنها واقعا از نتایج دوربین راضی بودند.

مگروه خبری GSM

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
N8 که دیگه قدیمی شد.N9 با کیفیت برتر وارد شده.

نوکیا N9 با دوربین 8 مگاپیکسل، لنز کارل‌زایس و فوکوس اتوماتیک، به بهترین سخت‌افزارها برای ثبت باکیفیت‌ترین تصاویر و ویدئوها مجهز است
نوکیا N9 به اپتیک کارل‌زایس مجهز است و این برچسبی نیست که به هر گوشی زده باشیم. هنگامی که ما این دوربین را خلق و نرم‌افزارش را تکمیل کردیم، تصاویر آزمایشی را به شرکت کارل‌زایس فرستادیم. هنگامی که کیفیت تصاویر تایید شد، ما می‌توانیم از نام آنها استفاده کنیم. آنها واقعا از نتایج دوربین راضی بودند.

مگروه خبری GSM
درسته . ولی نوکیا زیاد خالی بندی میکنه ! نمونش همین که میخواست فلاش Dual LED رو جایگزین زنون کنه و میگفت Dual LED گوشی N86 از زنون N82 قویتره در صورتی که اینجوری نبود ...
واسه همین بعید میدونم این ادعا هم درست از آب در بیاد !

parna wanna u

عضو جدید
اره ان9 نوکیا موبایل خوبیه.ولی واسه دوربین من سونی رو ترجیح میدم چون عکسهاش طبیعیتره ولی نوکی جون یکمی عکساش مصنوعی میزنه.من خوشم نمیاد.

ses

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من ویواز دارم و 6220c خدایی گوشیهای بدی نیستن ولی n8 از نظر دوربین از همه گوشیها سرتره ولی گوشی جالبی نیست از نظر امکانات نرم افزاری وسخت افزاری و در ضمن طرفدارای n8 زیاد نیستن نوکیا تو گوشیهای بالا تر از 300 تومان حرفی واسه گفتن نداره و سامسونگ و اپل بد جوری به جون هم افتادن آندروید میدونید که چی مگم در هر حال تو گوشیهای هوشمند من شخصا سامسونگ رو قبول دارم چون قیمتش خیلی خوبه و امکانتش حرف نداره و سخت افزارش هم عالیه و سامسونگ تولید کننده cpu مبایله که تکنولوژیه کمی نیست

capslock

عضو جدید
نمونه فیلمای آیفون جدید خیلی عالیه مثل دوربین های تلوزیزونی میمونه اینو تو گوگل سرج کنید iphone 4s sample video بنظر من بهترینه ولی حیف گرونه

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
نمونه فیلمای آیفون جدید خیلی عالیه مثل دوربین های تلوزیزونی میمونه اینو تو گوگل سرج کنید iphone 4s sample video بنظر من بهترینه ولی حیف گرونه
فیلمبرداری 4 اس خوبه . ولی توی عکسبرداری فعلا N8 رقیب نداره !

• Like
واکنش ها: ses

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
عالیه آیفون ولی عکسبرداریش گند زده :d

ویواز تنها رقیب ان8 ه :cool: (اینو میگم چون خودم ویواز دارم)
ویواز ؟!؟!؟! :biggrin:
با پیکسون 12 عکاسی کردی ؟!
ویواز عکسبرداریش خوب هست ولی اصلا در حد N8 نیست .

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
فیلمبرداری N8 از عکسبرداریش بهتره هاااااااا

عکاسی کردن با N8 یه مقدار سخته! یعنی سخت نیست ها ! باید قلقش دستت بیاد !
توی عکسبرداری N8فوق العادست ...
خواستی بگو واست توضیح بدم چه طوری عکس بگیری که قشنگ بشه ! :D

Tavahom2012

عضو جدید
هرچي باشه به گوشي من كه نمي رسه.x12 xperia عاليه من كه حال مي كنم اين كوشي رو دارم:D

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
ﻫﺮﭼﻲ ﺑﺎﺷﻪ ﺑﻪ ﮔﻮﺷﻲ ﻣﻦ ﻛﻪ ﻧﻤﻲ ﺭﺳﻪ.x12 xperia ﻋﺎﻟﻴﻪ ﻣﻦ ﻛﻪ ﺣﺎﻝ ﻣﻲ ﻛﻨﻢ ﺍﻳﻦ ﻛﻮﺷﻲ ﺭﻭ ﺩﺍﺭﻡ:D
ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ ﺑﻪ ﺟﺮﺋﺖ ﻣﯿﺘﻮﻧﻢ ﺑﮕﻢ ﺁﺭﮎ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺍﻥ ۸ ﺣﺮﻓﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﮔﻔﺘﻦ ﻧﺪﺍﺭﻩ

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
N8 فقط سیستم عاملش ضعیفه، اگر ویندوزفون یا آندروید بود بهتر میشد :)

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
N8 فقط سیستم عاملش ضعیفه، اگر ویندوزفون یا آندروید بود بهتر میشد :)
خوب ان 8 یه گوشیه مالتی مدیا محوره . اگه قرار باشه سیستم عاملش هم یه سیستم عامل قوی باشه دیگه جایی واسه محصولات آینده باقی نمیمونه !!!

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
از دوستان کسی ان8 داره چند تا عکس واسمون بگیره؟

bittaa

عضو جدید
من C7 خودمو دوس دارم.شکل ظاهریش فوق العادست.مخصوصا نقره ایش.
متاسفانه نمیشه از همه امکانات گوشی ها مدل ها بالا در ایران استفاده کرد. چون اکثرشون نیاز به اینترنت دائمی و البته سرعت بالا دارن.و این یکی از دلایلیه که من گوشیمو خیلی به روز نمیکنم.