maxwell render

dehghani_eng

عضو جدید
هر چی گشتم نتونستم کرک پلاگینو پیدا کنم. دوستان اگه پیدا کردن اطلاع بدن. ممنون

dehghani_eng

عضو جدید
نگاهی به ویژگی های جدید موتور رندرینگ Maxwell Render 3

امروز برای شما عزیزان ویژگی های این موتور قدرتمند رو شرح میدم ! لینک دانلود نرم افزار هم در تالار گفتگو قرار خواهد گرفت تا بحث از حالت علمی خارج نشه. اما تنها عیبی که در این نسخه دیدم سخت تر شدن و سنگین تر شدن مکسول هست، چون GUI رو کاملا عوض کرده و بیشتر قسمت ها حذف شده و جایگزینی انجام دادن. برخی از ویژگی ها رو در مطلب قبلی (موتور رندر Maxwell Render 3 منتشر شد) توضیح دادم پس این ویژگی ها رو مختصر توضیح میدم .

ویژگی ها

ویژگی اول - Procedural Textures
این قابلیت در بخش تکسچر های مکسول انجام شده که به شما امکان ساخت تکسچر های نویز و... رو میده که در مکس هم همچین چیزی داشتیم.

ویژگی دوم - Custom Sun Radius
این قابلیت به خورشید مکسول اضافه شده که شما توسط اون میتونید مقدار شعاع خورشید و نوع فیزیکی اون مثل خورشید افریقا، یا مثلا خورشید قطب شمال یا جنوب و... رو مشخص کنید .

ویژگی سوم - Fast GPU-Driven Multilight Preview
این تغییر در قسمت MultiLight انجام شده که باعث بالا رفتن سرعت افکت گذاری بعد از رندر و تنظیم نورها در هنگام رندر شده است .

ویژگی چهارم - Improved Fire Voxelization
قابلیت Real Time مکسول تغییر چشمگیری کرده در سرعت و کیفیت و این یکی از بهترین تغییرات مکسول بود اما قابلیت های بعدی خیلی بهترن !

ویژگی پنجم - New Lenses: Pin hole, Orthographic, Spherical and Cylindrical
این قابلیت به شما این امکان رو میده که نوع لنز دوربینتون رو هم مشخص کنید، مثلا Panaroma میتونید رندر بگیرید با مثلا Fisheye و ...

ویژگی ششم - Material Assistants
این قابلیت خیلی جالب بود اما برای من که به ورژن قبلی عادت داشتم، خیلی سخت بود. شما دیگر متریال واحد مکسول ندارید (به نام Custom تغییر کرده)، مانند مکس دارای چندین متریال آماده هستید مثل Car Paint ، Hair ، Metal و ...

ویژگی هفتم - Double-Sided Materials
شاید تا به حال با متریال 2Side وی ری که برای ساخت موادی مانند کاغذ، برگ، پرده و ... استفاده میشه کار کردید، این قابلیت دقیقا مانند همون متریال هست.

ویژگی هشتم - Custom Alpha Channel per Object
یک ویژگی بسیار جالب، شما میتونید بعد از رندر آلفای هر آبجکت رو به صورت جدا خروجی بگیرید .

ویژگی نهم - UV and Deep Channels
قابلیتی منحصر به فرد، شما میتونید بعد از رندر اون رو با خروجی EXR و Deep Channel ذخیره کنید و اون رو در نرم افزار هایی مانند Nuke مورد استفاده قرار بدید. خیلی جالب هست این قابلیت.

ویژگی دهم - Render Booleans
قابلیت جالب دیگر مکسول، شما میتونید هنگام رندر اجسام رو برش و داخلشون رو نشون بدید، این بیشتر برای قطعات مهندسی و تبلیغاتی کاربرد داره و یا معماری، شما میتونید هم زمان از یکی ساختمان هم رندر داخلی و هم بیرونی بگیرید.

ویژگی یازدهم - Blockable Emitters
این ویژگی قابلیت جدیدی نیست اما درون مکسول واقعا وجودش لازم بود. این قابلیت مثل Include\Exlude در مکس هست و شما میتونید مشخص کنید که چه نوری بر چه آبجکتی بتابه ! این در یک موتور فیزیکالی خیلی قابلیت منحصر به فردی بحساب میاد.

ویژگی دوازدهم - Image Projectors
این قابلیت به شما این اجازه رو میده تا بتونید یکی عکس رو با یک نور پروژکت کنید. اشتباه نکنید ! قابلیت پروژکتور مکسول خیلی با مکس فرق داره، مانند پروژکتور مکس در مکسول از قبل هم وجود داشت که نامش Image Light بود اما این قابلیت با دقت تمام فیزیکی پروژکت میکند، مثل یک پروژکتور واقعی !

ویژگی سیزدهم - Pixar Open SubDiv
مکسول از Open Subdivison شرکت پیکسار پشتیبانی میکنه، زیاد وارد جزییات این قابلیت نمیشیم چراکه برای ما نیمتونه قابل استفاده باشه چون نداریم پلاگینشو !

ویژگی چهاردهم - Improved and Accelerated Motionblur
مکسول در این ورژن بهبودهایی رو در بخش Motion Blur انجام داده. به گفته ی خود مکسول سرعت موشن بلر در مکسول 100 برابر حالت قبلی شده !!!

ویژگی پانزدهم - Alembic Format Support
مکسول از فرمت Alembic در ورژن 3 به طور کامل پشتیبانی میکند. این فرمت میتونه حاوی پارتیکل های مایا، مکس و ... نور ها، کاراکترها و ... باشه.

.:: بهترین قابلیت های مکسول 3 ::.

ویژگی شانزدهم - Maxwell Volumetrics
به نظر من بهترین قابلیت مکسول این قابلیت بود. شما دیگر میتونید هر گونه حجم سیالی رو با سرعتی باور نکردنی رندر کنید. فکر میکنم از FumeFX هم پشتیبانی کنه اما در حال حاضر مکسول X-Flow رو نام برده .

ویژگی هفدهم - Maxwell Sea
ویژگی بسیار جالب دیگر مکسول، دریای کاملا فیزیکی Maxwell هست که از RealFlow هم پشتیبانی میکنه. این قابلیت فقط برای دریا نیست، هر گونه سطح آبی رو میشه شبیه سازی کرد ! شما پارامتر های زیادی رو دارید مانند باد، غلظت و ...

ویژگی هجدهم - Maxwell Scatter
فکر کنم با زحمت مصطفی عزیز با Scatter ها به خوبی آشنا شدید، من زیاد توضیحی نمیدم. مکسول حالا دارای قابلیت Scatter ای بسیار قوی شده !

ویژگی نوزدهم - Maxwell Cloner
قابلیت کلونر مکسول پیشرفت جالبی داشته که میتونه براتون به سرعت از جسمی کپی کنه.

منبع: http://mostafa3d.com

bardia1992

عضو جدید
سوال

سوال

من مکسول رو برای رویت گرفتم و نصب کردم . اما نمی توانم باهاش کار کنم به هیچ شکلی ممکنه برای من آموزش بزارین و بهم یاد بدین
ممنون میشم بهم کمک کنین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

TARANE-ARCH

عضو جدید
سلام خوبین؟ من هرچی مکسول رو نصب میکنم فقط دکمه فایر رو میاره و اون 4 تا کلید سمت چپ که بنفشو اینا هستن و مربوط به رندر میشن رو نمیاره میشه یه اموزش نصب رو بزارید ممنون میشم و اینکه اصلا چه خاکی به سرم بریزم من باید یادبگیرممممم