grasshopper و آنالیز فرم های پیچیده

archi-tecture

عضو جدید
سلام به همه
من چون لیسانسم عمران بوده و الان تکنولوژی معماری می خونم (دانشگاه تهران) فکر کردم شاید این نرم افزار grasshopper رو که روی فرم کار میکنه و تحلیل های سازه ای هم داره و راحت میشه باهاش بهینه سازی الگوریتم ژنتیک کرد و یا فرستادش به sap2000 گفتم معرفیش کنم. با یان نرم افزار دیگه حتی نیاز به matlab هم ندارین چون خودش برنامه نویسیه!! اگه علاقه دارین می تونین به این سایت ها مراجعه کنین
grasshopper3d.com سایت اصلی
grasshopper3d.ir سایت ایرانیش
شک ندارم که بچه های عمران تو آینده خوراکشون این نرم افزاره:D راهنمایی خواستین در خدمتم:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه
من چون لیسانسم عمران بوده و الان تکنولوژی معماری می خونم (دانشگاه تهران) فکر کردم شاید این نرم افزار grasshopper رو که روی فرم کار میکنه و تحلیل های سازه ای هم داره و راحت میشه باهاش بهینه سازی الگوریتم ژنتیک کرد و یا فرستادش به sap2000 گفتم معرفیش کنم. با یان نرم افزار دیگه حتی نیاز به matlab هم ندارین چون خودش برنامه نویسیه!! اگه علاقه دارین می تونین به این سایت ها مراجعه کنین
grasshopper3d.com سایت اصلی
grasshopper3d.ir سایت ایرانیش
شک ندارم که بچه های عمران تو آینده خوراکشون این نرم افزاره:D راهنمایی خواستین در خدمتم:)

سلام ، من 2 سال تکنولوژی امتحان دادم قبول نشدم :)) البته عین 2 سالش و همینطوری رفتم سر جلسه ولی به نظر خودم خیلی خوب شدم ! 700 شدم ، حالا یکم برامون تعریف میکنی این رشته چطوریاست !؟

archi-tecture

عضو جدید
سلام مهندس :) خوب دادین فقط تکنو سختیش تو رقابت بالاشه و اینکه یه تست سرنوشت سازه! امسال اگه اشتباه نکنم میانگین ها رو 80 درصد به بالا بود!! این در حالی بود که سالی که من دادم (88) میانگین 70 به بالا قبول بود!! رشته که به نظرم برای عمرانی هاست تا معماریا! عملا حیف شده چون ما 2 تا عمرانیم و 14 تا معمار! خیلی سطح پایینه (رنکینگه معماریو دیگه همه میدونن در مقایسه با دانشکده فنی!) اما به شخصه مطالبش رو دوست دارم همش نو آوریه برای کسی که بخواد بره تخصصی رو موضوعاش. سازه فضاکار و نرم افزاراش ، سازه پارچه ای ، سازه های باز و بسته شونده ، ریاضی و فرم، روش های پارامتریک و فرم و در آخر اون چیزی که بشخصه عاشقشم الگوگیری از طبیعت تو المان های مهندسی!! مثل نانو ساختار بامبو ، صدف ، پوسته ی ویروس ، مرجان ها صدف ها و و و !! دنیایی برای خودش ! انقدر توش مطلب هست که دیگه ما عمرانی ها که همش تو پاس بتن و فولاد بودیم اینا برامون دلچسبه :) من که میگم بچه های عمران بیان این رشته رو پر کنن ! یکی از امتحاناش ایستایی که در حد استاتیک ترم 3 خودمون هم نیس!!! بقیشم همش حفظیه! در کل رشته ی آینده دار و بین رشته ای فوق العاده ایه!

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس :) خوب دادین فقط تکنو سختیش تو رقابت بالاشه و اینکه یه تست سرنوشت سازه! امسال اگه اشتباه نکنم میانگین ها رو 80 درصد به بالا بود!! این در حالی بود که سالی که من دادم (88) میانگین 70 به بالا قبول بود!! رشته که به نظرم برای عمرانی هاست تا معماریا! عملا حیف شده چون ما 2 تا عمرانیم و 14 تا معمار! خیلی سطح پایینه (رنکینگه معماریو دیگه همه میدونن در مقایسه با دانشکده فنی!) اما به شخصه مطالبش رو دوست دارم همش نو آوریه برای کسی که بخواد بره تخصصی رو موضوعاش. سازه فضاکار و نرم افزاراش ، سازه پارچه ای ، سازه های باز و بسته شونده ، ریاضی و فرم، روش های پارامتریک و فرم و در آخر اون چیزی که بشخصه عاشقشم الگوگیری از طبیعت تو المان های مهندسی!! مثل نانو ساختار بامبو ، صدف ، پوسته ی ویروس ، مرجان ها صدف ها و و و !! دنیایی برای خودش ! انقدر توش مطلب هست که دیگه ما عمرانی ها که همش تو پاس بتن و فولاد بودیم اینا برامون دلچسبه :) من که میگم بچه های عمران بیان این رشته رو پر کنن ! یکی از امتحاناش ایستایی که در حد استاتیک ترم 3 خودمون هم نیس!!! بقیشم همش حفظیه! در کل رشته ی آینده دار و بین رشته ای فوق العاده ایه!
بازارکارش چطوریه؟؟؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من میگم اگر این دوستمون موافق باشه ببرمش تالار اصلی اسمش هم عوض بشه مهمشم بکنم مشتری زیاد داشته باشه ، چون سایتشون و ... هم مدتیه آپدیت درست حسابی نشده .

archi-tecture

عضو جدید
بازارکارش چطوریه؟؟؟

اگه عمرانی باشی و ازش بیای بیرون بازار کار خوبی داره! سازه های خاص مثل سازه فضاکار ، پارچه ای و ... من همون ترم 1 4،5 ماه برای شرکت سازه پارچه ای برام کار جور شد البته بدلایلی اومدم بیرون

من میگم اگر این دوستمون موافق باشه ببرمش تالار اصلی اسمش هم عوض بشه مهمشم بکنم مشتری زیاد داشته باشه ، چون سایتشون و ... هم مدتیه آپدیت درست حسابی نشده .

من حرفی ندارم هرچی صلاح میدونی مهندس. این 3 روز حسابی درگیر کارگاهم و روز آخرشم فرداس. استقبال که خوب بود و کار گاه هم خوب پیش رفته تاحالا شکر خدا

ettemad

عضو جدید
دوست عزیز عمرانی!

دوست عزیز عمرانی!

دوست عزیز عمرانی!
واقعا برای طرز تفکر نادرستتون متاسفم! نمی دونم آیا درست می گید که از بچه های ارشد تکنولوژی دانشگاه تهران هستید یا نه! متاسفانه به خاطر فهم کم کسانی مثل شما نسبت به مقوله ی معماری و ترکیب آن با تکنولوژی هست که ما الان در ایران در ساختمان سازی در این جایگاه پایین قرار داریم .کسانی مثل شما فکر می کنند که با دانستن چند تا فرمول و محاسبه تیر و ستون (که دیگه نهایت تلاشتون هست البته در ایران) می توانیم برایمردم این سرزمین فضاهای زیبا با تکنولوژی به جا و اصولی ایجاد کنیم.الان در همه جای دنیا تمامی مهندسین ساختمان به این موضوع واقف هستند که بدون مدیریت یک معمار(درست و حسابی) نمی توان پروژه هایموفق را پیش برد. من دانشجوی ارشد تکنولوژی ورودی 89 دانشگاه تهران هستم که البته با افتخار هم میگم که معمارم. و تا اینجا که موفقیت های چشمگیر بچه های معماری نسبت به ورودی های عمرانی کاملا مشهود و قابل ثابت کردن هست...!!!به جای وارد شدن به این جور بحث های سطح پایین و مقایسه معماری و عمرانی! بهتر اینه که سعی کنید سطح دانشتون رو بالا ببرید. و شرکت سازه های پارچه ای دیبا هم هر ساله به تمامی بچه های تکنولوژی پیشنهاد کار می ده!بازم اگه در جایی از فهم این مطالب مشکل داشتید در دانشگاه می تونیم بحث کنیم!!!

archi-tecture

عضو جدید
دوست عزیز معمار!
من قصدم توهین نبود ولی مقایسه ی رشته ی تکنولوژی معماری که ما خوندیم با اون چیزی که اون طرف دنیاس برای جواب به شما کافیه. اون چیزی که تکنولوژی معماری را جلو می بره محاسبات و علمی کردن معماریه. بهتون پیشنهاد می کنم یه سر به سایت کنفرانس advances in architectural geometry : http://www.architecturalgeometry.at/aag10/ بزن تا متوجه بشی معماری در دنیا به چه سمته! در ضمن سالی که شما قبول شدین هیچ عمرانی وارد رشته نشد عزیز دل حالا چیش مشهوده؟؟؟؟ جل الخالق. روزی رو می بینم که بچه های عمرانی برای گراس هاپر پلاگین می نویسن و بچه های معماری می تونن ایده هاشونو به واقعیت تبدیل کنن. بدون پیشرفت در علم ریاضی و محاسبات مهندسی هیچ سازه ی پیچیده ای برپا نمیشه و پایدار نمیمونه. امیدوارم شما هم اطلاعاتتون رو زیاد کنین و اگه شما هم متوجه نشدین می تونیم تو دانشکده در موردش بحث کنیم!:)

arash744

عضو جدید
دوست عزیز معمار!
من قصدم توهین نبود ولی مقایسه ی رشته ی تکنولوژی معماری که ما خوندیم با اون چیزی که اون طرف دنیاس برای جواب به شما کافیه. اون چیزی که تکنولوژی معماری را جلو می بره محاسبات و علمی کردن معماریه. بهتون پیشنهاد می کنم یه سر به سایت کنفرانس advances in architectural geometry : http://www.architecturalgeometry.at/aag10/ بزن تا متوجه بشی معماری در دنیا به چه سمته! در ضمن سالی که شما قبول شدین هیچ عمرانی وارد رشته نشد عزیز دل حالا چیش مشهوده؟؟؟؟ جل الخالق. روزی رو می بینم که بچه های عمرانی برای گراس هاپر پلاگین می نویسن و بچه های معماری می تونن ایده هاشونو به واقعیت تبدیل کنن. بدون پیشرفت در علم ریاضی و محاسبات مهندسی هیچ سازه ی پیچیده ای برپا نمیشه و پایدار نمیمونه. امیدوارم شما هم اطلاعاتتون رو زیاد کنین و اگه شما هم متوجه نشدین می تونیم تو دانشکده در موردش بحث کنیم!:)

سلام دوست عزیز-
اول آنکه تعداد واحدهایی که مهندسان معمار در دانشگاه از دروس فنی می گذرانند قابل توجه و نشان دهنده لزوم اشراف معمار بر مسایل مهندسی و همچنین اصول هندسی است. وقطعا رابطه خوبی با رشته تکنولوژی معماری دارند.
دوم مهندسین عمران تنها یک درس مرتبط با معماری پاس می کنند که معمولا پاسخگوی معرفی مسایل معماری نیست و صرفا آشنایی مقدماتی بیش نیست. پس مهندسین عمران معمولا صلاحیت اظهار نظر در مورد معماران را ندارند.
سوم در صورت مطالعه اهداف برپایی رشته مورد نظر در وزارت علوم متوجه خواهید شد که هدف ارتباط بین معماری و سازه و به ویژه در مورد مهندسان معمار است.
چهارم اگر به معنای واژه مهندس توجه کنید خواهید یافت که در فرهنگ معین اولین معنا برای مهندس دقیقا واژه معمار به دلیل ارتباط بسیار قوی آن با هندسه و ریاضی است که معمولا در عمل نادیده گرفته شده است اما سرفصل دروس دانشگاهی و هدف معماری تایید کننده است.
پنجم سیستم آموزشی غلط در سطح کلان کشور، قبولی بدون کنکور در این روزها به صورت رقابتی بین دانشگاه ها صرفا جهت دریافت هزینه بیشتر و نیز بیسوادی اکثر مهندسان معمار و عمران( و نه همه) دلیل بر ضعف ذات معماری یا عمران نیست بلکه از بی توجهی، یا بی سوادی یا ضعف مدیریت و یا ادعاهایی همچون شماست.
قطعا همکاری قوی معماری و سازه - تاسیسات و ... با مدیریت معمار (یا مهندس صنایع) به دلیل اشرافش بر دروس مدیریتی علاوه بر مباحث دیگر منجر به موفقیت پروژه است و نه ادعای شما!

من الله توفیق

nini_nj

کاربر فعال
دوست عزیز صرفنظر از صحبتهاتون در مورد رشته معماری ازتون میخوام که لطف کنید و اگر اطلاعاتی دارید درباره چگونگی اجرایی کردن این طرح های پارامتریک صحبت کنید. اینکه از چه متریالهایی استفاده میکنید که البته بسته به طرح میتونه بسیار متفاوت باشه ولی در حدی که خودتون میدونید لطفا توضیح بدید از چه متریالهایی استفاده میکنید با امکاناتی که به طور معمول در ایران پیدا میشه و هر کدوم چطور اجرایی میشن؟یعنی طرح چطور میتونه پیاده و سوار بشه

بالا