Gmail MOTION : حرکت در جیمیل

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
جیمیل باز هم سرویس جدیدی ارائه کرد.

گوگل در صفحه اختصاصی این سیستم مینویسد : صفحه کلید و موس حتی قبل از پیدا شدن اینترنت وجود داشتند.از آن زمان تا کنون پیشرفت های تکنولوژیک زیادی برای تعامل موثرتر انسان و کامپیوتر حاصل شده است.چرا از تکولوژی تاریخ گذشته استفاده کنیم؟ با معرفی "حرکت" جی میل میتوانید

جی میل خود را با بدنتان کنترل کنید.

در فیلم تبلیغاتی این سیستم، مدیر محصولات جی میل ، Paul McDonald حضور می یابد و به این صورت توضیح میدهد :

"سلام ، من Paul McDonald هستم،مدیر محصولات جی میل.در دهه گذشته،پیشرفت هایی مثل صفحه های لمسی،نحوه تعامل ما با وسایل دیجیتالی شخصی را تحت تاثیر قرار داده است.اما در مورد چیزی مثل ایمیل،ما هنوز به تکنولوژی قدیمی و منسوخی مانند صفحه کلید و موس تکیه میکنیم.در گوگل ما بر روی چگونگی حل این مشکل فکر کرده ایم و امروز من مشتاقم که پیشرفت جدیدی را با شما در میان بگذارم،ما به آن Gmail Motion میگوییم.با استفاده از دوربین کامپیوتر شما و یک الگوریتم ردیابی ،Motion حرکات قابل مشاهده را به دستورات قابل اجرا ترجمه میکند.برای مثال برای بازکردن یک پیام باید حرکتی شبیه بازکردن در پاکت نامه انجام دهید.برای پاسخگویی به یک نامه کافیست با انگشت شست خود به عقب اشاره کنید و برای پاسخ دادن به تمام پیام ها از هر دو دست خود استفاده کنید.برای ارسال یک پیام تمبر را لیس بزنید و آنرا در جای خود قرار دهید.ما با کارشناسان تکنولوژی حرکتی مشورت کرده ایم تا حرکات آسان،مشخص و قابل فهم باشد."

ویدیوی کامل صحبت های ایشان و همچنین سه کارشناس دیگر (به مدت ۱ دقیقه و ۵۲ ثانیه) را میتوانید در آن صفحه ببینید.

گوگل برای راحتی کاربران و اینکه دستورات را فراموش نکنند یک راهنمای تصویری قابل چاپ به صورت PDF نیز آماده کرده که در زیر میتوانید دانلود کنید :

دانلود

البته تذکراتی در جهت حفظ سلامتی کاربران نیز داده شده است.این سیستم نه تنها برای سلامتی بی خطر است بلکه باعث تحرک و حفظ سلامتی و همچنین شادابی فرد نیز میشود.در کنار آن به ۳ نکته دقت کنید :

۱.دقت کنید که اطراف خود را به شعاع یک و نیم متر خالی کنید تا هنگام حرکات آسیب نبینید.

۲.هر ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به خود استراحت دهید (همانگونه که در موقع استفاده از کیبرد این کار را میکنید)

۳.در انتهای هر دوره عضلات خود را بکشید تا به آنها استراحت بدهید.

گوگل به کاربران خود قول داده که به زودی این سیستم برای Google Documents نیز فعال خواهد شد.مثلا کاربران برای کشیدن یک نمودار دایره ای میتوانند چنین حالتی را به خود بگیرند :

یا برای کشیدن فلوچارت ها به سادگی این حرکات را انجام دهند :

برای عوض کردن اسلاید ها :

یا حتی برای آپلود کردن اسناد :

خیلی جالب است ،نه؟!

حالا به نکته ای میرسیم که قبل از پخش کردن خبر این تکنولوژی جدید باید بدانید :

.

.

.

.

.

تمام این خبر و تکنولوژی April's Fool یا دروغ آپریل بود! رسمی مانند همین دروغ سیزده خودمان!!!***

این رسم در بیشتر کشورها اجرا میشود و گوگل هم چندین سال است که آنرا به صورت کاملا جدی اجرا میکند! مثلا چند سال پیش (فکر کنم پارسال بود) که خبر سیستم بی سیم جدید گوگل که از طریق شبکه فاضلاب کار میکرد را پخش کرد!!!

با کمی جستجو در مورد April's Fool میتوانید چنین مواردی را پیدا کنید.

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
*** [/COLOR]تمام این خبر و تکنولوژی April's Fool یا دروغ آپریل بود! رسمی مانند همین دروغ سیزده خودمان!!!***[/SIZE]

پس دروغ اول اوریل بود. عجب ادمایی هستن .

پس بگو چرا من فقط همون پریشب دیدمش و بعد غیب شد :D

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
پس دروغ اول اوریل بود. عجب ادمایی هستن .

پس بگو چرا من فقط همون پریشب دیدمش و بعد غیب شد :D

الان هم از اون آدرسی که گذاشتم میتونی بهش دسترسی داشته باشی.ولی اگه بری لاگین کنی بهت میگه که Fool شدی!

ولی حالا خبر جدیدتر :
یه عده هکر (از اونایی که من منظورمه) با استفاده از کینکت تونستن همین جیمیل موشن رو اجرا کنن!!! ویدیوهاش رو هم منتشر کردن،توش یه نفر با دستاش حرکت رو انجام میده،از اون ور پیامش باز میشه!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان هم از اون آدرسی که گذاشتم میتونی بهش دسترسی داشته باشی.ولی اگه بری لاگین کنی بهت میگه که Fool شدی!

ولی حالا خبر جدیدتر :
یه عده هکر (از اونایی که من منظورمه) با استفاده از کینکت تونستن همین جیمیل موشن رو اجرا کنن!!! ویدیوهاش رو هم منتشر کردن،توش یه نفر با دستاش حرکت رو انجام میده،از اون ور پیامش باز میشه!

اهان. پس منظورت از اجرا اینه. فکر کردم میگی هکرها با استفاده از کینکت این دورغ اول اوریل رو تو گوگل اجرا کردن. و تو گوگل گذاشتن. و کار هکرها بوده این دروغ اول اوریل :D

چقدر دوزاریم امروز کج شده :D

بالا