Eplan

likemoon

عضو جدید
کسی هست بتونه یه مقدار در طراحی نقشه های برق ساختمون توسط نرم افزار Eplan راهنمایی کنه؟

kamasha

عضو جدید
سلام دوست عزیز برای طراحی تابلوهای ساختمانی بهتره از همون اتوکد استفاده کنی ارزش نداره که برای این کار بری سراغ Eplan ولی تابلوهای درست حسابی رو میتونی با این نرم افزار کار کنی. اگه سوال خاصی داری بپرس شاید تونستم کمکت کنم خوشحال میشم

amir0o

عضو جدید
کسی هست بتونه یه مقدار در طراحی نقشه های برق ساختمون توسط نرم افزار Eplan راهنمایی کنه؟
,
سلام دوست عزیز. با نرم افزار EPLAN نمی تونی نقشه مدار سیم کشی ساختمانو بکشی ولی تابلو رو میتونی.

m0hammad_l

عضو جدید
راستش من جزوه محمد قاسمی رو خوندم زیادد چیزی دسگیرم نشد نمونه کار های خود برنامه هم که ماشالا خیلی خفنه میخواستم گه میشه یه نمونه کار بزارین شاید یه چیزایی بشتر دستگیرم شد

barghghodrat.ir

عضو جدید
آموزش نرم افزار EPLAN
نرم افزار EPLAN یک نرم افزار حرفه ای برای طراحی سیستمهای کنترلی کارخانجات و مراکز صنعتی می باشد . درجزوه زیر به صورت مقدماتی با این نرم افزار آشنا می شوید

آموزش نرم افزار EPLAN

saman13yy

عضو جدید
سلام من هم تازه نقشه کشی رو شروع کرده ام اگه فایلی یا آدرسی رودارید برام می فرستی؟

iris-f

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشید شاید سوالم مسخره باشه اما می گم
رشته من نرم افزار هست و می خوام با نرم افزار eplan یک سیستم شبیه سازی کنم
سوالی که دارم اینه که چه چیزهایی در این نرم افزار حائز اهمیت هست که باید بدونم و اینکه این نرم افزار نتیجه رو در انتها به چه صورت نشون می ده؟ باید اجرا بشه یا تبدیل به یک فایل اجرایی می شه و ....؟
هیچ چیزی از این نرم افزار نمی دونم . لطفا کمکم کنید.
ممنون

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سوالی که دارم اینه که چه چیزهایی در این نرم افزار حائز اهمیت هست که باید بدونم و اینکه این نرم افزار نتیجه رو در انتها به چه صورت نشون می ده؟ باید اجرا بشه یا تبدیل به یک فایل اجرایی می شه و ....؟
ممنون

سلام دوست عزیز. این نرم افزار رو کسایی کار میکنن که مدار فرمان برق طراحی میکنن. شما باید حداقل اصول اولیه طراحی مدار فرمان و قطعات رو بشناسین.
پاسخ دهی رو نمیدونم. چون خودم با این نرم افزار کار نکردم.
چه سیستمی میخواین طراحی کنین؟

iris-f

عضو جدید
سلام دوست عزیز. این نرم افزار رو کسایی کار میکنن که مدار فرمان برق طراحی میکنن. شما باید حداقل اصول اولیه طراحی مدار فرمان و قطعات رو بشناسین.
پاسخ دهی رو نمیدونم. چون خودم با این نرم افزار کار نکردم.
چه سیستمی میخواین طراحی کنین؟

فرقی نمی کنه چه سیستمی باشه. راستش شما حق دارید، من هیچ چیز در موردش نمی دونم و حالا باید شبیه سازیشو توضیح بدم.
نمی دونم چه کنم.
به نظرم نرم افزار سختی هست.

iris-f

عضو جدید
راستش همین که بدونم چطور کار می کنه و برای چه اهدافی ازش استفاده می شه و اینکه چه کدنویسی را تحت پوشش داره و تنظیمات اساسی اون کجاست برام کافیه.:(

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
فرقی نمی کنه چه سیستمی باشه. راستش شما حق دارید، من هیچ چیز در موردش نمی دونم و حالا باید شبیه سازیشو توضیح بدم.
نمی دونم چه کنم.

راستش همین که بدونم چطور کار می کنه و برای چه اهدافی ازش استفاده می شه و اینکه چه کدنویسی را تحت پوشش داره و تنظیمات اساسی اون کجاست برام کافیه.:(
ببین دوست عزیز . نظر من اینه که حداقل با یک دیپلم برق مشورت کنید .و حتما کتاب برق صنعتی هنرستان رو تهیه کنید. هم مدارات زیادی طراحی شده و هم توضیحات به زبان ساده بیان شده .
و اگر مدار طراحی شده ی اماده بخواین تا قرار بدم واستون .

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
نمی دونم چه کنم.

دوست عزیزم شما کلا مطمئنید که میخواید با Eplan کار کنید؟!!!

شما شبیه ساز میخواید در حالی که اصلا این برنامه شبیه ساز نداره!

این نرم افزار فقط برای طراحی و رسم کلیه سیستم های الکتریکی کاربرد داره

اگر شما هدفتون رو بگید بچه ها کمکتون میکنن که یه نرم افزار خوب بهتون معرفی بشه

havram16

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون

دوست عزیز اون چیزی که شما می خواین Labview هستش، راست کار خودته، واسه شبیه سازیه

mstar

عضو جدید
سلام.بله با نرم افزار ایپلن می شود نقشه برق ساختمان را بکشی.
یه فایل اتوکد را در ایپلن باز می کنی و شروع می کنی به کشیدن مدار

tyler

عضو جدید
درود
تو ورژن 5.5 یه مشکل اساسی دارم.
کنتاکتورهای موجود در بخش select symbols همه تک خطی هستند،کنتاکتور سه تیغه ای که بشه سر راه موتور قرار داد پیدا نکردم!
در حالی که تو عکسای pdf اموزشی این نسخه، وجود داره.
به شکل نگاه کنید.لطفا راهنمایی کنید این کنتاکتور کجای eplan هست؟

eplan.JPG

mohhi

عضو جدید
سلام دوست من
احتمالا ورژن نرم افزارت پایینه
چون تو سیمبل ها اونی که میخوای رو داره
هم کنتاکتور هست هم رله بی متال هم چیزای دیگه

challenger_69

عضو جدید
سلام دوستان
شنیدم یه سری فیلم آموزشی در مورد EPlan هست. کسی از دوستان اونا رو نداره تا در اختیار بقیه بچه ها قرار بده؟

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
شنیدم یه سری فیلم آموزشی در مورد EPlan هست. کسی از دوستان اونا رو نداره تا در اختیار بقیه بچه ها قرار بده؟

دوست عزیز ببین این بدردت میخوره:
http://elm24.com/fa/2014/01/22/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4%db%8c-%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-eplan-%d8%a8%d9%87-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%81/

majid1986

عضو جدید
نرم افزار ePLAN برای طراحی برق ساختمان نیست و برای تابلو برق هست. برای طراحی و نقشه کشی برق و تاسیسات ساختمان از نرم افزار Revit MEP میتونی استفاده کنی. تا چند سال آینده نرم افزار Revit MEP جایگزین نرم افزار های تاسیسات دیگه میشه.

آخرین ویرایش:

emad sahraee

عضو جدید
5.5 خیلی داغونه دوست من بهتره برید ورژن جدید رو پیدا کنید و خیلی راحتتر باهاش کار کنید