English Skills

Pure Liveliness

عضو جدید
معجزه ی listening در یاد گرفتن همه ی مهارت ها

به کسایی که می خوان توی هر سطحی زبانو یاد بگیرن چه خیلی مبتدی چه خیلی پیشرفته توصیه می کنمگوش کنن و یاد بگیرن.
من واسه کنکور هم reading های کتابو با صدای خودم ضبط کرده بودم و گوش میدادم.هم لغت یاد می گرفتم هم گرامر هم جاهای خالی تو آزمونا رو به راحتی پر میکردم.
جدیدنا با یه سری کتاب آشنا شدم.
1-کسایی که listeningشون خوب نیست.
2-کسایی که speaking شون بد نیست یعنی مشکل گرامری و اینا ندارن اما از لغات و structure و گرامر های ساده استفاده میکنن و میخوان سطح speaking شونو ببرن بالا.
3-کسایی که میخوان لغت یاد بگیرن.
4-حتی کسایی که میخوان writingشون خوب بشه
5-و همه ی کسایی که میخوان وقتشون تو مترو.اتوبوس.تاکسی... هدر نشه.
سری کتابای قطع کوچیک penguin reader و که همراهش یه سی دی listening هست که با لهجه ی british هست رو بگیرن.
فک میکنم همه جا پیدا بشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Pure Liveliness

عضو جدید
Task Cardیه راه خوب برای پیشرفت کردن تو vocab ,grammer,speaking

Task Cardیه راه خوب برای پیشرفت کردن تو vocab ,grammer,speaking

سلام دوستان.من هر چند روز یه بار یه سری که شامل یه موضوع و یه سری سوال هست رو میذارم این جا.لطفا بهشون فکر کنین و این جا جواب های خودتونو بنویسید و البته واسه خودتون صحبت کنید!.این طوری کلی گرامر.لغت.structure یاد می گیریم.
TASK CARD 1:gol:
talk about an object or a thing you are planning to replace with a new thing
you should say:
what it is.
why you intend to replace it.
how different it is with the last one.
whether you like to seem up-to-date.​
writer: DR.MEHRDAD JAFARY

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
زبان چهار تا مهارت اصلی داره برای یاد گرفتن

listening
speaking
reading
writing

که برای هر کدوم از اینا روش خاص خودش هست(من روش های خودمو میگم که چه جوری یاد گرفتم)

listening :
شروع کردم به گوش دادن به آهنگ ها و دیدن فیلم ها با زیرنویس، گوش دادن به اخبار....و اواخر استفاده از پادکست ها

speaking :
صحبت کردن با دوستان که اونا هم میخواستن زبان یاد بگیرن...اگه کسی رو ندارید یه اینه بذارید جلوتون و شروع کنید به مکالمه...اگه میتونستید یه کسی رو پیدا کنید که زبانش از شما بهتر باشه و هر جا که اشتباه کردید شما رو تصحیح کنه خیلی بهتره...یا تو نت سایتایی هست که بقیه هم مثل شما میخوان زبان یاد بگیرن و برید با اونا چت کنید

reading :
خوندن داستان و متن های و روزنامه های انگلیسی و هر لغتی که بلد نیستسد دورش خط بکشید و آخر سر برید از تو دیکشنری پیدا کنید و اونا رو روی یه برگه بنویسید و در طول هفته اونا رو حفظ کنید(البته سعی کنید لغات رو حتما تو جمله یاد بگیرید)

writing :

انشا بنویسید...یه موضوع رو مشخص کنید و در موردش هر چی که به نظرتون میاد بنویسید(البته برای موفقیت در این مهارت حتما باید نکات گرامری رو بدونید و رعایت کنید)البته کتابای زیادی برای مقالیه نویسی هست

امیدوارم تجربیاتم به کارتون بیاد

Unline

عضو جدید
سلام من تجربه ی شخصی خودم رو یک مقدار راجع بهش صحبت کنم - زمانی که بچه بودم و هنوز فارسی حرف زدن رو داشتم یاد می گرفتم پدرم به من انگلیسی یاد میداد و باعث شده بود که حرف زدن عادی من تبدیل بشه به انگلیسی - در کل "بچگیام خارجی بودم" - منتها شاید این موضوع که به فرض گاهی اوقات هنگام بازی پدرم من رو از بقیه جدا می کرد تا 4 تا کلمه ی دیگه بهم یاد بده باعث شده بود که از زبان زده بشم و دیگه خوشم نمیومد ازش - اینها رو گفتم که در جریان باشید در هنگام یاد گرفتنش اصلا به خودتون فشار نیارید و سعی کنید تفریحی باشه - حالا من یک روشی رو بهتون پیشنهاد می کنم که خوب خودم وقتی خواستم دوباره زبانم رو قوی کنم از این روش استفاده کردم

موسیقی گوش بدید - زیان 4 تا مهارت داره - اول listening - شما با گوش دادن به موسیقی ذهنتون رو به زبان انگلیسی عادت میدید - حالا میتونید فیلم هم ببینید ولی موسیقی اثرش بهتره

در ادامه Speaking هست - شما همون چیزهایی که در موسیقی می شنوید رو تکرار کنید - یاعث میشه لمِ تلفظ کلمات بیفته توی ذهنتون و بعد از یه مدت لحجه ی خوبی هم پیدا می کنید

در ادامه Reading رو داریم - میتونید متن هر اهنگ رو با سرچ کردن Lyrics اون اهنگ در اینترنت پیدا کنید و همزمان با اینکه گوش میدید - متنش رو هم بخونید و باهاش بخونید - در این حالت شما دارید 3 تا از 4 مهارت رو تمرین می کنید

در آخر هم برای تقویت Writing فقط باید بنویسید - هم خطتون بهتر میشه و هم املاتون تقویت میشه و املای درست کلمات رو یاد می گیرید - در این مورد هم میتونید گه گاهی برید و با یوزرای خارجی به مقدار چت کنید - حرف های عادی و روزمره رو سعی می کنید و به زبان انگلیسی بنویسید که خوب بعد از یه مدت به وضوح تغییرات رو مشاهده می کنید

فقط یک نکته ی مهم - سعی کنید listening هاتون به صورت کاملا original باشن تا لحجه ی اصلی و درست داشته باشید هنگام حرف زدن - از گوش دادن به سی دی های آموزش زبان که در ایران تولید شدن و ایرانی ها صحبت کردن روشون سعی کنید خودداری کنید چون لحجه ی اونها ایرانیه و باعث میشه اگر هم زبانتون قوی بشه حرف زدنتون اصلا قشنگ نباشه - مثل تفاوت قرآن خوندن ما با یک عرب !

به همین روش شما می تونید خیلی در زبان پیشرفت کنید منتها بعد از یه مدت که پایه ی زبانتون محکم شد دیگه باید کار رو به صورت حرفه ای دنبال کنید - گوش دادن به bbc یا سرچ و جستجوی مقالات سطح advanced و حتی نوشتن مقاله که کاملا شما رو مسلط به زبان بکنه - ولی در ابتدا برای اینکه زیاد بهتون سخت نگذره و مسلط بشید از موسیقی خارجی استفاده کنید - Modern Talking در این زمینه همیشه اولین پیشنهاده

موفق باشید

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
فکر میکنم واسه کسایی که مبتدی هستن زیان نصرت بد نباشه .. من که با اون شروع کردم بیشتر از هر جایی هم یاد گرفتم ..
الان هم جدیدا به فکر رفتن به کلاسای تافل یا آیتلس و مکالمه افتاد م..

آخرین ویرایش:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه بگم تجربه خودم توی زبان رو خلاصه و چکیده بگم، مهمترین چیزایی که میشه گفت:

* از همین الان دیکشنری انگلیسی به فارسی رو دور بندازید و از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.ممکنه اولش سخت باشه، اما بعد از یه مدت عادت میکنید. پیشنهاد میشه از یه دیکشنری Learner استفاده کنید. خوبی دیکشنری Learner اینه که لغاتی که در توضیحات هر کلمه اومده رو بلدید و معنی رو میفهمید. همینطور از مثال هم استفاده کرده، یادتون باشه یادگیری لغت بدون دیدن مثال به هیچ دردی نمیخوره!پیشنهاد میشه از دیکشنری اکسفورد یا لانگمن استفاده کنید. اسکفورد برای بریتیش خیلی عالی هست، برای امریکن هم وبستر بهترینه، اما دیکشنری خیلی سختی هست! اما لانگمن هم برای بریتیش و هم امریکن کاربرد داره.یه دیکشنری هم هست به نام COLLINS Cobuild که اونهم از معتبرترین دیکشنریهای دنیا هست و مزیتی که داره، لغات رو به ساده ترین شکل ممکن معنی میکنه. البته اون هم بیشتر به درد بریتیش میخوره.

* اگه میخواید توی Speaking و Reading قوی بشید، هیچوقت نباید معنی جملات رو به شکل فارسی واسه خودتون مرور کنید. اشتباهی که خیلی از معلمامون توی دبیرستان بهمون یاد میدادن، اینکه فارسی رو با درس قاطی میکردن، یا بعضیا میگن همیشه اول فارسی رو توی ذهنتون بگید و بعد به انگلیسی تبدیل کنید!این اشتباهه، باید سعی کنید انگلیسی بشه زبان مادری و اگه خواستید فارسی حرف بزنید، اول انگلیسیش رو توی ذهنتون مرور کنید. اون موقع میتونید بگید که انگلیسیتون خوب هست.

* برای یادگیری گرامر اصلاً سمت فرموله کردن نرید. مثلاً بگید زمان حال استمراری میشه (فاعل+فعل کمکی+فعل+ing)این کار خیلی مخربه. الان جدیدترین روشای یادگیری گرامر بر اساس مثال هست (جدید که میگم بیشتر از 10 سال اخیر هست، اما توی ایران هنوز هم همون روش قدیمی و منسوخ شده استفاده میشه)به این شکل که شما یه جمله رو توی یه متن یا گفتار میبینید یا میشنوید، این باید توی ذهنتون حک بشه و مثلاً بدونید که هر وقت در حال فکر کردن به چیزی تا همین لحظه قبل بودید باید بگید "I was thinking about something".بهترین کتاب گرامر هم کتاب Cambridge به اسم Grammar in use INTERMEDIATE هست که بر اساس همین روش که گفتم درس داده.

*برای Listening سعی کنید lyrics آهنگایی که دوست دارید رو از توی اینترنت پیدا کنید و با آهنگ بخونید. یه بار که این کار رو انجام بدید، کلاً متن آهنگ میره توی ذهنتون و خیلی توی Listening و Speaking تاثیرگذاره. هدف فقط باید فهمیدن واژه ها توی آهنگ یا فیلم باشه، فهمیدن معنیش زیاد مهم نیست، چون میخواید Listening رو قوی کنید.سعی کنید متن آهنگا یا زیرنویس فیلما رو حدس بزنید و بعد بهش نگاه کنید.

* برای قوی کردن Reading روی یک یا چند تا مقاله از ویکی‌پدیا بخونید. مقالاتی رو انتخاب کنید که بهش علاقه دارید. مثلاً اگه از Katy Perry خوشتون میاد زندگی نامه اون رو میتونید بخونید.این کار بعد از چند ماه تاثیر فوق العاده ای توی سرعت reading شما میذاره.

فعلاً همین ها، بزودی ادامش رو مینویسم.

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام.من خودم بهtask card اول جواب دادم.خوشحال میشم دوستانی هم که میان این جا پاسخشونو بنویسن تا ازشون استفاده کنیم.
:gol:Task card one.answer one
hmm, you know, the thing I suppose to replace with a new one is actually my cell phone. It is the instrument that leads you to be in touch with people around .which offers substantial profound capabilities differs in various kinds. Scheduling by notes in it, listening to music, capturing photos, recording videos and sounds, connecting to the internet and playing fascinating games,… they are the things you can gain by utilizing your mobile phone .and mine, although being nearly appropriate but doesn't really include comprehensive capabilities which other mobile phones have inside. I prefer another one with wider screen also android operating system. it has occurred to me often enough that I needed to install a program or a game which for that android operating system was required and I felt loss of it. For these reasons I plan to purchase a more modern one.
About your last question, just let me check if I got the idea right you mean having up to date knowledge or having up to date tools or both together?. Well majority of the people, maybe the whole society tend to be up to date, it's also true about me. You know being up to date does give me self confidence, but in this rapid soaring of technology it's really difficult and sometimes impossible to go with it and all your things or knowledge be the modern one. It demands extreme budget and it's time-consuming.due to my course I must be up to date about new substances and softwares but i would like to dedicate a long time on it when I catch a relevant job to my course .saying all that corresponding to the world we live in, it's vital to be up to date!
Correct my mistakes, please.
Share your answer with us,please.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
First of all, I should say that this idea was very great and surprising for me. I always wished to write in English in this forum, but unfortunately people would like to write in Persian as they feel they have a poor English or some fear to make a mistake, etc.
Anyway, we should first believe that we can do that even incorrectly, but instead it makes us to write anything we want quickly & fluently.

TASK CARD 1 was a little difficult for me to answer! Because I think currently I don't need anything in my like! Absolutely I have some ideals in my dreams, but because of my realism inclination I don't care of them.
But I would like to speak about my laptop operating system which is an old original Windows 7 now and I like I'd have the 8 one.
As you know, Windows is the name of a computer operating system (OS) created by Microsoft corporation and it's the most popular OS in the world.
In fact Windows 8 is a new generation of the operating systems with a fresh GUI. The main reason that I'm interested in it is that it has a strong capability which the previous version doesn't, and that is the touchscreen feature.
I think it would be similar to the smartphone's systems, Android, which is very user-friendly and flexible. But the major problem that I'm confronted with that, is that my laptop hasn't a touchable screen while the OS is intrinsically made for touchable interface.
However it's compatible with the un-touchable screens, I'd like to experience this feature and it would need a more up-to-day laptop or maybe a tablet! So maybe it would be better for me to write about a new computer instead of computer system!​

Pure Liveliness

عضو جدید
واسه تقویت لغت و شنوایی چیکار کنم؟
واسه تقویت اعتماد به نفس چی؟
واسه تقویت شنوایی : هرچی بیش تر گوش کنین بهتر میشین حتی اگه یه چیزی رو دفعه ی اول خیلی چیزاشو متوجه نشین چند بار که گوش کنین ناخودآگاه متوجهش میشین حداقل خیلی بیشتر از دفعه ی اول.البته همه ی مهارتای زبان با هم پیش میره.لغتتون که خوب باشه مسلما listening تون هم خوب میشه.
لغت: از 504 شروع کنید.البته بستگی به سطحتون داره اگه خوبه از flash card های ielts و toefl یا کتاباش استفاده کنید.
اما یادتون باشه لغت زمانی وارد دامنه ی لغات آدم میشه که ازش استفاده بشه.جمله بسازید و با خودتون لغتا رو تکرار کنید.به اینهم توجه کنید که هر لغت با چه کلمه ای استفاده میشه و تو چه شرایطی .تو مثالای 504 این رو کاملا یاد میگیرید.
اعتماد به نفس هم دست خود آدمه.طبعا وقتی یه چیزی رو روش وقت بذارین و زیاد باهاش سر و کار داشته باشین احساس تسلط و اعتماد به نفس پیدا میکنید.

موفق باشید.:gol:

Pure Liveliness

عضو جدید
Hello everybody, here's another IELTS task card. Share with us your attitudes by answering these questions:
Task card 2:gol:
Talk about a writer whom you like his or her work(s).
You should say:
Who that writer is.
How often you read books.
What you think of digital books.
Whether you are a regular book reader.
:gol:BY: DR.MEHRDAD JAFARY

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه تقویت لغت و شنوایی چیکار کنم؟
واسه تقویت اعتماد به نفس چی؟

در آموختن زبان خارجی مشکل دارید؟ چرایش را می‌دانید؟

هفته پیش گزارشی در مورد یک پسر نوجوان عادی 16 ساله ساکن نیویورک منتشر شد که نشان می‌داد وی تنها در اوقات فراغت خود، بدون کلاس، زبان‌های عبری، عربی، روسی، سواحیلی و چندین زبان دیگر را یاد گرفته است. البته به گزارش دیسکاوری مشخص نیست که این پسر نوجوان که تیموتی دونر نام دارد، چه‌قدر به هر یک از این زبان‌ها مسلط است، اما واضح است که او با سایر هم‌ سن‌ و سال‌هایی که در مدرسه با او همکلاس هستند و حتی بسیاری دیگر از مردم که تنها به یک یا دو زبان می‌توانند صحبت کنند متفاوت است.

این‌جا یک سوال پیش می‌آید:‌ آیا ممکن است مغز برخی از افراد ویژگی‌ های خاصی داشته باشد که به آن‌ها این امکان را بدهد که در مقایسه با سایرین زبان‌های بیشتری را بیاموزند و به زبان‌های بیشتری صحبت کنند؟

به گفته محققین، به نظر می‌رسد که پاسخ این سوال مثبت باشد. مطالعات جدید نشان می‌دهند که در مورد برخی از افراد،‌ ژن‌ها مغز را برای یادگیری زبان آماده می‌کنند. محققین به تازگی شروع به مطالعه در مورد قسمت‌هایی از مغز کرده‌اند که در افرادی که در یادگیری زبان ماهرترند، بزرگ‌تر و یا کارآمدتر هستند.

اما سایرین، یادگیری بهتر زبان را به انگیزه بالاتر برای اختصاص زمان به یادگیری زبان و تلاش سخت برای یادگیری راه‌های جدید برقراری ارتباط نسبت می‌دهند.

مایکل پارادیس، عصب‌شناس دانشگاه مک‌گیل واقع در مونترال، یادگیری زبان را با یادگیری پیانو و ورزش‌های مختلف یا هر کار دیگری که به نظم و اصول نیاز داشته باشد مقایسه می‌کند و در این‌باره می‌گوید:‌ «کودکان به هر کاری که علاقه داشته باشند، از عهده آن به خوبی برمی‌آیند.

کودکانی که به ریاضیات علاقه داشته باشند،‌ در ریاضیات خوب عمل می‌کنند. به همین شکل، کودکانی که به زبان علاقه دارند، در یادگیری زبان خوب پیش می‌روند. این فقط یک مورد افراطی از یک اصل عمومی و کلی است. اگر شما خوب تمرین کنید و در زمینه خاصی انگیزه خیلی بالایی هم داشته باشید، می‌توانید فراتر از مرزهای عمومی و معمول در آن زمینه پیش بروید و ارتقا یابید.»

کودکان کم‌سن در یادگیری زبان‌های مختلف به طور همزمان توانایی شگفت‌انگیزی دارند. آن‌ها می‌توانند در هر زبان، تلفظ‌ها را درست مانند زبان مادری یاد بگیرند. وقتی هم به بزرگسالی می‌رسند، تمام آن زبان‌ها را در ذهن خود به صورت جداگانه دارند،‌ بدون این که با هم قاطی بشوند. این درست برخلاف وضعیتی است که زبان‌آموزان بزرگسال دارند.

بزرگ‌ترها وقتی شروع به یاد گرفتن زبان سوم می‌کنند، ممکن است در یادآوری زبان دوم با مشکل روبرو شوند.

بنابراین با بالا رفتن سن، نه تنها یادگیری زبان دشوارتر می‌شود، بلکه به نظر می‌رسد مراحل رشدی وجود دارند که با گذر از آن‌ها، دستیابی به برخی جزییات ظریف در یادگیری زبان مشکل‌تر می‌شود. برای مثال، به گفته اورین اوبلر، عصب‌شناس مرکز آموزشی سی.یو.ان.وای واقع در نیویورک، بین سنین 9 تا 12 ماهگی، کودک توانایی تشخیص صداهایی را که در زبان مادری‌اش به کار نمی‌روند ، از دست می‌دهد.

وقتی سن از 4 سال گذشت، اغلب مردم دیگر هرگز نمی‌توانند زبان دومی را به طور کاملا عمیق و کامل یاد بگیرند و در ریخت‌شناسی عمیق زبان دوم مشکل خواهند داشت. ریخت‌شناسی زبان به مجموعه قوانینی گفته می‌شود که تعیین می‌کند کلمات چه‌طور از واحدهای زبانی ساخته می‌شوند. به گفته پارادیس، بعد از 7 سالگی، مغز بیشتر به آن‌چه آموزش داده می‌شود توجه می‌کند. بنابراین از این سن نوع حافظه‌ای که کودک برای یادگیری زبان به کار می‌برد دستخوش تغییر می‌شود.

وقتی سن بلوغ گذشت، بسیار بعید است که فرد بتواند یک زبان خارجی را بیاموزد و آن را بدون لهجه بیگانه صحبت کند. البته در این مورد،‌ دونر مثالی استثنایی است که می‌تواند زبان‌هایی که آموخته را با لهجه‌ای تاثیرگذار بیان کند. این امر احتمالا نشان‌دهنده این است که مغز او در رشد خود در این زمینه تاخیر داشته است. البته به نظر نمی‌رسد که در این سن محدودیتی برای یادگیری کلمات جدید به وجود بیاید.

بیش از یک قرن است که دانشمندان می‌دانند نقاطی کلیدی در قشر خارجی نیمکره چپ مغز وجود دارند که در یادگیری صحبت کردن و فهم زبان سهم عمده‌ای دارند. این مناطق مغزی، منطقه بروکا و منطقه ورنیکه نام‌گذاری شده‌اند. همچنین در مغز مناطق متعدد دیگری وجود دارند که در پردازش زبان نقش دارند.

به گفته پارادیس، علاوه بر این‌ها، ژن‌ها، نوروترانسمیترها (ناقل‌های شیمیایی که ارتباط بین سلول‌های عصبی مغز را بر عهده دارند) و مناطق مغزی درگیر در حافظه بلندمدت‌ هم در زبان سهم دارند. همچنین وقتی فرد به زبان دوم صحبت می‌کند، در مقایسه با زبان مادری، پای ساختارهای دیگری هم به میان می‌آید.

این امر توضیح می‌دهد که چرا وقتی نواحی خاصی از مغز فرد بر اثر پارکینسون، آلزایمر یا سایر اختلالات آسیب می‌بیند، ممکن است فرد فقط بتواند به زبان مادری خودش صحبت کند، یا این که یکی از زبان‌هایی که بعدها در زندگی خود آموخته را فراموش کند در حالی که زبان دیگر کاملا دست‌نخورده باقی بماند. به علاوه،‌ بالا رفتن سن می‌تواند لهجه‌ای را به همراه بیاورد که تا قبل از آن وجود نداشته یا به چشم نمی‌آمده است.

تنها چند سالی است که دانشمندان شروع به مطالعه بر روی مهارت‌های خاص افرادی کرده‌اند که می‌توانند به چندین زبان صحبت کنند.

برای مثال در مطالعه‌ای در سال 2008 / 1387، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که دانشجویانی در یادگیری زبان مهارت‌های بالاتری دارند که شکنج هشل بزرگ‌تری دارند. شکنج هشل نام ناحیه‌ای در بخش چپ مغز است که زیر و بمی صدا را پردازش می‌کند.

اما به گفته پاتریک وونگ، عصب‌شناس دانشگاه ‌نورث‌وسترن واقع در ایلینویز و از محققین این مطالعه، این یافته تنها در مورد زبان‌هایی که آهنگین هستند درست بود.

در مطالعه دیگری، که سال گذشته منتشر شد، گروه وونگ به این نتیجه رسیدند که زبان‌آموزان برتر کسانی بودند که ارتباطات درون بخش سفید قشر شنوایی مغزی بیشتری داشتند. این ناحیه هم از نواحی سهیم در شبکه زبانی است. این گروه در مطالعه جدید خود به این نتیجه رسیده‌اند که کارآمدی بهتر ارتباطات بین سلول‌های عصبی در کنار قابلیت ژنتیکی روی کل سیستم موثر است.

در این مطالعات تنها افرادی که به چندین زبان صحبت می‌کنند، شواهد مورد نیاز را فراهم نمی‌کنند، بلکه به گفته اوبلر، افرادی که با یادگیری زبان‌های تازه دست و پنجه نرم می‌کنند و نیز به طور موازی، افرادی که از اختلالات زبانی (دیسلکسیا) رنج می‌برند هم منابع مطالعاتی خوبی هستند.

تا به حال، با این که در مغز کسانی که مهارت بالایی در زبان‌آموزی دارند و نیز افرادی که در دسته مقابل قرار می‌گیرند،‌ شواهدی از اثر زیست‌ شناختی به دست آمده، اما هنوز نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که توانایی یا ناتوانی در یادگیری زبان، یک ویژگی مادرزاد است که با آن متولد می‌شویم. زیست‌شناسی ما ممکن است تنها تعیین‌کننده این باشد که از چه راهبردی برای یادگیری زبان استفاده کنیم.

وونگ در این‌باره می‌گوید: «اگر شکنج هشل در مغز شما کوچک است به این معنا نیست که در یادگیری زبان خنگ هستید! هدف مطالعات ما این است که پیش‌بین‌ها را پیدا کنیم. وقتی بتوانیم مولفه‌های پیش‌بین را بشناسیم،‌ می‌توانیم برنامه‌های آموزشی درست را به مردم معرفی کنیم.»

اما حوزه عصب‌زبان‌شناختی به نسبت حوزه‌ای جدید است. فرایند یادگیری زبان در مغز هنوز هم برای ما پر از اسرار ناشناخته است. اوبلر در این‌باره می‌گوید: «روزی یک نفر از من پرسید چه‌طور می‌توان مغز یادگیرندگان عادی متعددی را به مغز یادگیرندگان فوق‌العاده نزدیک کرد و من پاسخ دادم تا دهه‌ها نمی‌توانم به چنین سوالی پاسخ بدهم.»

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به خاطر سپردن لغتهای یک زبان خارجی می تواند یکی از بخشهای خسته کننده در فراگیری زبان باشد. خوشبختانه روشهای مختلفی برای سرعت بخشیدن و نیز لذت بخش کردن آن وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

کارتهای نمایش (Flash cards)
استفاده از کارتهای نمایش سریعترین روش برای مرور لغاتی است که نیاز به تکرار دارند. این روش بسیار مؤثر و در عین حال کم هزینه است.
روش کار بدین صورت است که یک دسته کارت مقوایی، در اندازه‌ای که در جیب جا شوند، تهیه می‌کنید، در یک روی آن لغت انگلیسی را می‌نویسید و در سمت دیگر کارت معنی آن را به فارسی وارد می‌کنید. همانطور که کارتها را مرور می‌کنید، لغتها را به دو دسته تقسیم می‌کنید: آنهایی که معنی آن را فوراً به خاطر می‌آورید و آنهایی که به راحتی نمی‌توانید معنی آن را به خاطر آورید. به مرور لغتهایی که هنوز به آنها تسلط پیدا نکرده‌اید آنقدر ادامه می‌دهید تا اینکه مطمئن شوید آنها را بخوبی یاد گرفته‌اید.

دفتر لغت
سعی کنید حتماً یک دفتر لغت مناسب تهیه کنید و هر موقع که به لغت جدیدی برخوردید آن را در دفترتان یادداشت کنید. فقط به نوشتن لغت و معنی آن اکتفا نکنید. بعضی از مواردی که می‌توانید در دفترتان ثبت کنید عبارتند از: توضیح انگلیسی معنی لغت، مترادف ها، متضادها، تصاویر، جملات نمونه (به انگلیسی)، علائم فونتیک ، نوع کلمه (اسم، فعل و ...)، نکات گرامری (قابل شمارش، غیرقابل شمارش و ...)، کلمات هم خانواده و ....
کارهای جالبتری هم می توانید انجام دهید: مثلاً می‌توانید خودتان با لغت جدید یک جمله بسازید و یادداشت کنید. و یا صفحاتی را به موضوعات خاصی اختصاص دهید؛ مثلاً حیوانات، رنگها و شکلها، پول، مسافرت، غذاها و میوه ها و ....

تصویر سازی ذهنی
در این روش شما یک لغت انگلیسی را با یک لغت فارسی که تلفظ یا املای مشابهی دارد، به نحوی مرتبط می کنید که الزاماً از لحاظ معنایی با هم ارتباطی ندارند. بعنوان مثال اگر شما برای اولین بار به لغت
tongue (تانگ: به معنی زبان) برخوردید، متوجه می‌شوید که تلفظ آن شبیهتانک در فارسی است. بنابراین می‌توانید در ذهنتان مجسم کنید که بجای زبان، یک تانک از دهان کسی در حال خارج شدن است!
مثال دوم: فرض کنید شما به لغت در valorous به معنی شجاع بر می‌خورید. در این حال می‌توانید در ذهن خود چنین مجسم کنید که در کنار دریا ایستاده‌اید و مشغول تماشای وال‌ها هستید. والها یکی یکی به سطح آب می‌آیند ولی به محض اینکه شما را می‌بینند می‌ترسند و فرار می‌کنند، تا اینکه یک وال روس (یک وال از کشور روسیه) به سطح آب می‌آید و بجای اینکه از شما فرار کند، به سمت شما می‌آید. شما با خود می‌گویید: وال روس، شجاع است! (مثال دوم از rezalotfian.blogfa.com)
این تکنیک به شما کمک می‌کند تا هر چه بهتر معانی لغات را بخاطر بسپارید. همچنین گفته می‌شود که هر‌چقدر تصویر ساخته شده عجیب‌تر باشد، به خاطر آوردن آن هم آسانتر خواهد بود.

تکرار، تکرار و تکرار!

مطالعات نشان می‌دهند که احتمال فراگیری لغاتی که بیش از 8 بار به هنگام مطالعه متنهای مختلف دیده می‌شوند، بسیار بیشتر از لغاتی است که کمتر تکرار شده‌اند. همچنین زبان‌شناسان به اتفاق معتقدند که تکرار لغات با صدای بلند به از بر کردن آنها کمک زیادی می‌کند. بنابراین گاهی همین تکرار کردن ساده حافظه شما را برای بخاطر سپردن لغات دشوار یاری می‌کند. در ضمن توصیه می‌شود که جمله کاملی را که لغت مورد نظر را در خود دارد، از بر کنید و یا چند بار با صدای بلند تکرار نمایید.

مطالعه آزاد

شما می‌توانید دایره لغات خود را با مطالعه آزاد افزایش دهید، اگر چه بسیاری از زبان‌شناسان ادعا می‌کنند که در ابتدا باید بین 3000 تا 5000 لغت و هم خانواده‌های آنها را فرا بگیریم تا این توانایی را پیدا کنیم که معنی دقیق لغات را با توجه به متن آن پیدا کنیم. پس تا آنجا که می‌توانید وقت آزاد خود را برای مطالعه متن‌های انگلیسی (داستانهای کوتاه، اخبار و مقالات و ...) اختصاص دهید. وقتی به لغت جدیدی بر می‌خورید، ابتدا سعی کنید معنی آن را از روی بقیه متن حدس بزنید و سپس با مراجعه بهفرهنگ لغت معنی دقیق آن را پیدا کنید.

طبقه‌بندی لغات
با طبقه‌بندی کردن لغات، بخاطر سپردن آنها راحت‌تر می‌شود. به مثال زیر توجه کنید:

VEGETABLES
Celery کرفس
Cauliflower گل کلم
Pea نخود
Onion پیاز
Carrot هویج
FRUIT
Pear گلابی
Peach هلو
Apple سیب
Cherry گیلاس
Melon خربزه

شما همچنین می‌توانید لغاتی را که از لحاظ دستوری، ریشه‌ای، معنایی و ... با هم مرتبط هستند، یکجا یاد بگیرید:
child بچه, childhood بچگی, childish بچگانه, childless بی‌بچه (بی‌اولاد)

و سخن آخر اینکه هیچ کدام از روشهای فراگیری لغات کامل نیستند و هر کدام نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند. بهترین راه این است که این روشها را با هم تلفیق کنید.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
Concept mappingیک نوع روش فراگیری لغت

A concept map is a diagram showing the relationship among concepts.They are graphical tools for organizing and representing knowledge.Concepts usually represented as boxes or circles, are connected by labeled arrows in a downward branching hierarchical structure.The technique for visualizing these relations among different concepts is called concept mapping.

Concept maps are away to develop logical thinking and study skill, by revealing connections and helping students see how dividual ideas from a larger whole. Concept maps were developed to enhance meaningful learning the science

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در اینجا تکنیک‌هایی جهت افزایش انگیزه‌ی شما برای فراگیری یک زبان دیگر (در اینجا انگلیسی) ارائه می‌شود:

خودتان را در آینده مجسم کنید

تصور کنید که مثل زبان مادریتان می‌توانید با انگلیسی‌زبان‌ها هم صحبت کنید. تصور کنید که همه می‌خواهند مثل شما انگلیسی صحبت کنند. فکر کنید که دیگر می‌توانید به راحتی با افرادی از سرتاسر دنیا مکاتبه کنید. تصور کنید که وقتی آشنایان شما با مشکلی در زمینه‌ی زبان مواجه می‌شوند، به شما مراجعه می‌کنند. این تصورات کمک می‌کنند تا انگیزه‌ی لازم برای فراگیری زبان در شما شکل بگیرد. باید بدانید که شما می‌توانید به خوبی انگلیسی را بیاموزید و به آن مسلط شوید.

زبان شما هم‌اکنون خوب است ولی...
شما احتمالاً تا حدی به زبان انگلیسی مسلط هستید و این خود یک موفقیت بزرگ است! حالا باید به موفقیت‌های بزرگتری فکر کنید. وقت آن رسیده است که از روش‌های مؤثر و کارآمد برای رسیدن به سطح قابل قبولی از دانش انگلیسی استفاده کنید.
درست است که انگلیسی شما خوب است، ولی احتمالاً کامل نیست. شما احتمالاً هنوز نمی‌توانیدفیلم‌های زبان اصلی را متوجه شوید، کتاب‌هایی به انگلیسی‌ بخوانید، با انگلیسی‌زبانها به راحتی صحبت کنید و یا بدون اشتباه نامه بنویسید.
شما هرگز نباید تصور کنید که انگلیسی شما کامل شده است. حتی اگر بهترین دانش‌آموز کلاستان هستید، همیشه باید به دنبال یافتن نقاط ضعف خود باشید و روی آنها کار کنید. مثلاً در حال حاضر ممکن است در این زمینه‌ها مشکل داشته باشید: عدم تلفظ صحیح بعضی از کلمات، دایره‌ی لغت محدود، مشکلات گرامری با مثلاً زمان حال کامل و جملات شرطی و....

هر کجا که می‌توانید از انگلیسی‌تان استفاده کنید

این یک نکته بسیار مهم است، هر چقدر بیشتر از انگلیسی‌تان استفاده کنید، بیشتر می‌خواهید که آن را یاد بگیرید.
زبان انگلیسی آنقدر متداول است که شما می‌توانید همه جا از آن استفاده کنید. مثلاً می‌توانید از موتور جستجوی گوگل برای یافتن اطلاعات مورد علاقه‌تان در سایتهای انگلیسی‌زبان بهره بگیرید، کارتون‌های زبان اصلی را تماشا کنید، از بازیهای ماجرایی در کامپیوترتان استفاده کنید، کتابهایی به زبان انگلیسی بخوانید و....
با انجام این کارها شما نه تنها آموزش و تفریح را با هم ادغام کرده‌اید، بلکه وقتی می‌بینید که فراگیری یک یا چند کلمه به شما این امکان را می‌دهد که برنامه زبان اصلی مورد علاقه‌تان را متوجه شوید (یا بتوانید با دیگران مکاتبه کنید)، قطعاً خواستار فراگیری لغات بیشتری خواهید شد.

با دیگران راجع به زبان انگلیسی صحبت کنید

این یک روش ساده و در عین حال بسیار کارآمد است. شما معمولاً درباره‌ی چیزهایی صحبت می‌کنید که برایتان جالب باشد. اما برعکس آن هم درست است: اگر شما درباره‌ی یک موضوع خسته کننده صحبت کنید، کم‌کم به آن علاقمند خواهید شد.

تصور کنید که چیزی را مطالعه می‌کنید که از آن نفرت دارید. مثلاً فرض کنید با اینکه خسته و کسل هستید، مجبورید برای امتحان روز بعد خودتان را آماده کنید. شما دو گزینه پیش رو دارید: یا می‌توانید به دیگران بگویید که چقدر عذاب می‌کشید و یا می‌توانید با آنها درباره‌ی چیزهایی که یاد گرفته‌اید صحبت کنید. اگر گزینه‌ی اول را انتخاب کنید تنها اوضاع خودتان را بدتر می‌کنید.
اما اگر گزینه‌ی دوم را انتخاب کنید و درباره‌ی آن موضوع خسته کننده صحبت کنید، کم‌کم نظر شما درباره‌ی آن عوض می‌شود و به موضوعی تبدیل خواهد شد که ارزش حرف زدن درباره‌ی آن را داشته باشد – یعنی یک موضوع جالب.
و اما در موردانگلیسی: شما می‌توانید دوستانتان را با گفتن چند جمله‌ی انگلیسی غافلگیر کنید! یا مثلاً می‌توانید به آنها بگویید که امروز 20 لغت جدید یاد گرفته‌اید. همیشه از پیشرفتهایتان با آنها صحبت کنید. از آنها بپرسید آیا معنی فلان کلمه را به انگلیسی می‌دانند؟ اگر کسی در نزدیکی شما نیست، می‌توانید به دوستانتان تلفن کنید و یا ایمیل بزنید.

احتمالا این چیزها برای دوستان شما هیچ اهمیتی ندارد، تنها چیزی که مهم است این است که وقتی شما درباره‌ی «انگلیسی» صحبت می‌کنید، علاقه و اشتیاق شما نسبت به فراگیری آن بیشتر و بیشتر می‌شود.

دوستی پیدا کنید که به فراگیری انگلیسی مشغول باشد

اگر بتوانید دوستی پیدا کنید که مانند خود شما در حال فراگیری زبان انگلیسی و سطح معلوماتش نیز در حد شما باشد، در شرایطی بسیار ایده‌آل قرار خواهید گرفت، زیرا:

• کسی را خواهید داشت که بتوانید درباره‌ی «انگلیسی» با او صحبت کنید. همانطور که در بالا گفتیم، این گفتگوها علاقه‌ی شما به فراگیری زبان را افزایش خواهد داد.
  • فراگیری زبان برای شما آسان‌تر خواهد شد، زیرا در این صورت می‌توانید اشکال‌هایتان را با دوستتان در میان بگذارید.
  • بیشتر به مطالعه‌ی انگلیسی خواهید پرداخت، چونکه می‌خواهید از دوستتان بهتر باشید (رقابت). (-:
شما باید به طور منظم با دوستتان در تماس باشید. او باید در نزدیکی شما زندگی کند و یا به همان مدرسه، دانشگاه، یا محل کار شما بیاید. اگر نمی‌توانید چنین دوستی پیدا کنید، می‌توانید کسی را از طریق ایمیل پیدا کنید (Pen-pal). البته یک دوست ایمیلی هرگز نمی‌تواند جای یک دوست واقعی را برای شما پر کند، زیرا رقابت با کسی که او را بخوبی نمی‌شناسید دشوار است و این نوع گفتگوها اغلب دوامی ندارند.

کمی پول خرج کنید!

اگر پولتان را صرف خرید چیزی بکنید، از آن استفاده خواهید کرد. به عنوان مثال اگر شما یک راکت گرانقیمت خریداری کنید، احتمالاً هر روز بیرون می‌روید و بدمینتون بازی می‌کنید.

این قاعده برای فراگیری زبان نیز صادق است. اگر می‌خواهید اشتیاقتان را برای فراگیری زبان بالا ببرید، می‌توانید (به عنوان مثال) یک دیکشنری نو، یک کتاب مصور به زبان انگلیسی و یا یک سی‌دی مولتی مدیای آموزشی خریداری کنید. این یک اصل ساده است: وقتی برای چیزی پول خرج می‌کنید، از آن استفاده خواهید کرد و بدین ترتیب سطح شما ارتقاء پیدا می‌کند. توصیه‌ی ما این است که دور و بر خودتان را با انواع کتاب، سی‌دی، نوار و دیگر امکانات سمعی و بصری پر کنید. بدین ترتیب همیشه از انگیزه‌ی لازم برای فراگیری زبان برخوردار خواهید بود.

sara12345

عضو جدید
سلام دوستان.من هر چند روز یه بار یه سری که شامل یه موضوع و یه سری سوال هست رو میذارم این جا.لطفا بهشون فکر کنین و این جا جواب های خودتونو بنویسید و البته واسه خودتون صحبت کنید!.این طوری کلی گرامر.لغت.structure یاد می گیریم.
TASK CARD 1:gol:
talk about an object or a thing you are planning to replace with a new thing
you should say:
what it is.
why you intend to replace it.
how different it is with the last one.
whether you like to seem up-to-date.​
writer: DR.MEHRDAD JAFARY

Hello everybody, here's another IELTS task card. Share with us your attitudes by answering these questions:
Task card 2:gol:
Talk about a writer whom you like his or her work(s).
You should say:
Who that writer is.
How often you read books.
What you think of digital books.
Whether you are a regular book reader.
:gol:BY: DR.MEHRDAD JAFARY

سلام
این پست هایی که گذاشتید خیلی خوبند ولی بهتر نیست که در یک تاپیک جداگانه باشه ؟
و بعد همون جا بچه ها به سوالها جواب بدند و اگر اشتباهی داشتیم بتونیم به کمک همدیگر اصلاحشون کنیم ؟
اینجوری خیلی بهم کمک میکنیم .:gol:

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام
این پست هایی که گذاشتید خیلی خوبند ولی بهتر نیست که در یک تاپیک جداگانه باشه ؟
و بعد همون جا بچه ها به سوالها جواب بدند و اگر اشتباهی داشتیم بتونیم به کمک همدیگر اصلاحشون کنیم ؟
اینجوری خیلی بهم کمک میکنیم .:gol:
سارای عزیز ممنون که سر زدی.کاملا باهات موافقم.می خوام اگه بشه به مدیر محترم تالار زبان بگم که اسم این تاپیک رو عوض کنن و بذارن task card. اما ما این جا هم فعلا همین کارها رو انجام میدیم.:gol:

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=2]Some techniques for efficient reading[/h]
Scanning (special details): To look at quickly without careful reading, often looking for a particular thing.
In scanning, you have to look for key words. In the example, the key word was a figure or number. A key word may be an adjective, a noun, or a verb.
In scanning, you go quickly through a text to find a specific piece of information, you go through a passage quickly in order to get a general idea of what it talks about.

Skimming (general idea): In skimming you will read quickly in order to get the gist of the text and to spot relevant bits to come back to later. You ignore the details and examples.

Skimming and scanning may be used together. At the same time you are skimming a text, you may also be scanning it for some specific detail or bit of information.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با اجازه استاد Pure Liveliness
اهمیت تلفظ در یادگیری زبان

اولین تأثیرگذاری
وقتی که به انگلیسی صحبت می‌کنید، تلفظ شما قطعاً اولین (و مهمترین) چیزی است که افراد به آن توجه می‌کنند (و نه ساختارهای گرامری و لغاتی که بکار می‌برید).
هنگامی که با کسی ملاقات می‌کنید و یکی دو جمله‌ی انگلیسی به زبان می‌آورید، فکر می‌کنید که او بیشتر به چه چیزی توجه می‌کند؟ به لغاتی که به کار برده‌اید و یا به ساختارهای گرامری آن؟ احتمالاً هیچکدام. او بیشتر به تلفظ شما دقت خواهد کرد. اگر نحوه‌ی تلفظ شما بد باشد، او فوراً پیش خود فکر خواهد کرد که شما چقدر بد صحبت می‌کنید. تلفظ شما اولین تأثیرگذاری روی افراد محسوب می‌شود.

گفتگو
تلفظ خوب بایستی یکی از اولین مواردی باشد که در فرآیند آموزش انگلیسی بدان می‌پردازید. شما بدون استفاده از لغات پیشرفته هم می‌توانید به سر ببرید –می‌توانیداز لغات ساده برای بیان جملاتتان استفاده کنید. بدون گرامر پیشرفته هم می‌توانید به سر ببرید – می‌توانید بجای آن از ساختارهای گرامری ساده استفاده کنید. اما چیزی به نام «تلفظ ساده» وجود ندارد.
نتایج تلفظ بد بسیار ناگوار است. حتی اگر موقع صحبت کردن از لغات و گرامر پیشرفته استفاده کنید، دیگران متوجه آنچه که می‌خواهید بگویید نمی‌شوند.

آیا واقعاً می‌توانید به انگلیسی با دیگران گفتگو کنید؟
تقریباً همه‌ی زبان‌آموزان می‌گویند: «من نیازی به یادگیری تلفظ ندارم. من فقط می‌خواهم که بتوانمصحبت کنم.» بسیاری از آنها گمان می‌کنند که می‌توانند به راحتی به انگلیسی صحبت کنند، چونکه آنها می‌توانند با معلمشان و زبان‌آموزان دیگر صحبت کنند.
اشتباه نکنید! باید به خاطر داشته باشید که:

• معلم شما سالها به شنیدن انگلیسی بد عادت کرده است. او بهتر از بقیه‌ی افراد می‌تواند آنچه می‌گویید را درک کند.
  • اغلب همکلاسیها و زبان‌آموزان دیگر مانند شما صحبت می‌کنند و همان اشتباهات شما را مرتکب می‌شوند. بنابراین درک آنچه می‌گویید برای آنها راحت است.
بهترین راه برای اینکه مطمئن شوید که می‌توانید بخوبی انگلیسی صحبت کنید این است که با یک انگلیسی‌زبان صحبت کنید. اگر او متوجه شد که چه می‌گویید، تازه آن وقت است که می‌توانید ادعا کنید که خوب حرف می‌زنید.
متأسفانه بسیاری از زبان‌آموزان تلفظ را نادیده می‌گیرند. آنها وقتی می‌بینند که می‌توانند به راحتی در کلاسهای زبان
گفتگو کنند، گمان می‌کنند که واقعاً خوب حرف می‌زنند. اما اگر روزی پیش بیاید که بتوانند با یک انگلیسی زبان صحبت کنند، می‌بینند که او متوجه حرفـهای او نمی‌شود. تازه آن وقت است که متوجه می‌شوند چقدر تلفظ‌‌شان بد است.
مکالمه به تنهایی کافی نیست
اگر می‌توانید با افراد انگلیسی‌زبان به راحتی گفتگو کنید، باید به شما تبریک گفت! این یک موفقیت بزرگ برای شمامحسوب می‌شود. اما این کافی نیست. حتی اگر انگلیسی زبان‌ها متوجه صحبت‌های شما شوند، این بدین معنی نیست که شما اصلاً لهجه‌ی خارجی ندارید. اگر شما لهجه‌ی غلیظی داشته باشید هیچ کس نخواهد گفت که شما خوب انگلیسی صحبت می‌کنید.
اگر شما روی تلفظ‌تان کار کنید سرانجام خواهید توانست به خوبی صحبت کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید اصوات انگلیسی را بیاموزید، به قطعه‌های ضبط شده گوش دهید، فیلمهای زبان اصلی تماشا کنید و...، کاری که بیشتر زبان‌آموزها انجام نمی‌دهند.

Pure Liveliness

عضو جدید
با اجازه استاد Pure Liveliness
اهمیت تلفظ در یادگیری زبان

اولین تأثیرگذاری
وقتی که به انگلیسی صحبت می‌کنید، تلفظ شما قطعاً اولین (و مهمترین) چیزی است که افراد به آن توجه می‌کنند (و نه ساختارهای گرامری و لغاتی که بکار می‌برید).
هنگامی که با کسی ملاقات می‌کنید و یکی دو جمله‌ی انگلیسی به زبان می‌آورید، فکر می‌کنید که او بیشتر به چه چیزی توجه می‌کند؟ به لغاتی که به کار برده‌اید و یا به ساختارهای گرامری آن؟ احتمالاً هیچکدام. او بیشتر به تلفظ شما دقت خواهد کرد. اگر نحوه‌ی تلفظ شما بد باشد، او فوراً پیش خود فکر خواهد کرد که شما چقدر بد صحبت می‌کنید. تلفظ شما اولین تأثیرگذاری روی افراد محسوب می‌شود.

گفتگو
تلفظ خوب بایستی یکی از اولین مواردی باشد که در فرآیند آموزش انگلیسی بدان می‌پردازید. شما بدون استفاده از لغات پیشرفته هم می‌توانید به سر ببرید –می‌توانیداز لغات ساده برای بیان جملاتتان استفاده کنید. بدون گرامر پیشرفته هم می‌توانید به سر ببرید – می‌توانید بجای آن از ساختارهای گرامری ساده استفاده کنید. اما چیزی به نام «تلفظ ساده» وجود ندارد.
نتایج تلفظ بد بسیار ناگوار است. حتی اگر موقع صحبت کردن از لغات و گرامر پیشرفته استفاده کنید، دیگران متوجه آنچه که می‌خواهید بگویید نمی‌شوند.

آیا واقعاً می‌توانید به انگلیسی با دیگران گفتگو کنید؟
تقریباً همه‌ی زبان‌آموزان می‌گویند: «من نیازی به یادگیری تلفظ ندارم. من فقط می‌خواهم که بتوانمصحبت کنم.» بسیاری از آنها گمان می‌کنند که می‌توانند به راحتی به انگلیسی صحبت کنند، چونکه آنها می‌توانند با معلمشان و زبان‌آموزان دیگر صحبت کنند.
اشتباه نکنید! باید به خاطر داشته باشید که:

• معلم شما سالها به شنیدن انگلیسی بد عادت کرده است. او بهتر از بقیه‌ی افراد می‌تواند آنچه می‌گویید را درک کند.
  • اغلب همکلاسیها و زبان‌آموزان دیگر مانند شما صحبت می‌کنند و همان اشتباهات شما را مرتکب می‌شوند. بنابراین درک آنچه می‌گویید برای آنها راحت است.
بهترین راه برای اینکه مطمئن شوید که می‌توانید بخوبی انگلیسی صحبت کنید این است که با یک انگلیسی‌زبان صحبت کنید. اگر او متوجه شد که چه می‌گویید، تازه آن وقت است که می‌توانید ادعا کنید که خوب حرف می‌زنید.
متأسفانه بسیاری از زبان‌آموزان تلفظ را نادیده می‌گیرند. آنها وقتی می‌بینند که می‌توانند به راحتی در کلاسهای زبان
گفتگو کنند، گمان می‌کنند که واقعاً خوب حرف می‌زنند. اما اگر روزی پیش بیاید که بتوانند با یک انگلیسی زبان صحبت کنند، می‌بینند که او متوجه حرفـهای او نمی‌شود. تازه آن وقت است که متوجه می‌شوند چقدر تلفظ‌‌شان بد است.
مکالمه به تنهایی کافی نیست
اگر می‌توانید با افراد انگلیسی‌زبان به راحتی گفتگو کنید، باید به شما تبریک گفت! این یک موفقیت بزرگ برای شمامحسوب می‌شود. اما این کافی نیست. حتی اگر انگلیسی زبان‌ها متوجه صحبت‌های شما شوند، این بدین معنی نیست که شما اصلاً لهجه‌ی خارجی ندارید. اگر شما لهجه‌ی غلیظی داشته باشید هیچ کس نخواهد گفت که شما خوب انگلیسی صحبت می‌کنید.
اگر شما روی تلفظ‌تان کار کنید سرانجام خواهید توانست به خوبی صحبت کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید اصوات انگلیسی را بیاموزید، به قطعه‌های ضبط شده گوش دهید، فیلمهای زبان اصلی تماشا کنید و...، کاری که بیشتر زبان‌آموزها انجام نمی‌دهند.

خواهش میکنم:gol: من این جا دارم یاد میگیرم.دقیقا تلفظ بسیار مهمه و همون طو که بقیه ی بچه ها هم اشاره کردن باید تو listening ها هم توجه کنیم که صدای طرف صدای native باشه.نه یه خارجی که داره انگلیسی صحبت میکنه.
راجع به مهارت های reading هم عالی بود.در واقع بدون این مهارت ها نمیشه وقت کرد سوالای آزمونا رو جواب داد! انشاءالله مفصل تر راجع بهشون post می ذاریم.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهش میکنم:gol: من این جا دارم یاد میگیرم.دقیقا تلفظ بسیار مهمه و همون طو که بقیه ی بچه ها هم اشاره کردن باید تو listening ها هم توجه کنیم که صدای طرف صدای native باشه.نه یه خارجی که داره انگلیسی صحبت میکنه.
راجع به مهارت های reading هم عالی بود.در واقع بدون این مهارت ها نمیشه وقت کرد سوالای آزمونا رو جواب داد! انشاءالله مفصل تر راجع بهشون post می ذاریم.[/QU
[h=2]Reading and Writing[/h]
این کتاب مهارت های Reading and Writing ارتقاع میدهد.
و بر روی Composition and grammar تمرکز میکند.

نویسندگان:Malcolm Mann
Steve Taylore _Knowles

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=2]چگونه با خواندن انگلیسی خود را تقویت کنیم؟[/h]
سریع خوانی

معمولاً افراد هنگام مطالعه‌ی یک متن (مثلاً یک روزنامه) سعی می‌کنند با حداقل تلاش و حداکثر سرعت به مضمون اصلی مطلب پی ببرند. شاید بتوان این استراتژی را «سریع خوانی» نامید. در این استراتژی مغز تلاش می‌کند تا جای ممکن کلمات کمتری را بخواند و تنها کسری از ثانیه روی هر کلمه توقف می‌کند. ممکن است زبان‌آموزان نیز این استراتژی را برای خواندن متون انگلیسی بکار بگیرند.

حال باید دید این استراتژی (سریع خوانی) چه ویژگیهایی دارد:

• کلمات گرامری از قبیل حروف اضافه و حروف تعریف دیده نمی‌شوند. چشم تنها روی کلماتی از قبیل اسمها، فعلها، صفات و قیدهای اصلی توقف می‌کند.
  • وجوه کلمه دیده نمی‌شود (مانند قسمت دوم یا سوم بودن یک فعل).
  • به املای دقیق کلمه دقت نمی‌شود. دانسته شده است که مغز کل کلمه را از روی شکل آن تشخیص می‌دهد و آن را بصورت حرف به حرف تجزیه و تحلیل نمی‌کند.
  • به کلمات مشکلی که برای درک معنی کلمه ضروری نیستند توجه نمی‌شود (برای صرفه جویی در وقت به دیکشنری مراجعه نمی‌شود).
البته «سریع خوانی» روش بسیار خوبی برای صرفه‌جویی در وقت است. اما مشکل اینجاست که شما برای درک یک مطلب به کلمات گرامری خیلی نیاز ندارید، اما برای ساختن یک متن یا مطلب (هنگام نوشتن یا صحبت کردن) به آنها نیاز دارید. بنابراین اگر به چیزهایی مانند حروف تعریف و حروف اضافه دقت نکنید، نخواهید توانست آنها را به درستی در جملات خودتان بکار گیرید.

به همین دلیل بعضی از زبان‌آموزان یک کتاب 300 صفحه‌ای را تمام می‌کنند و همچنان با گرامر نسبتاً پایه‌ای هم مشکل داشته باشند. و باز به همین دلیل است که حروف اضافه و حروف تعریف جزو سخت‌ترین قسمتهای آموزش زبان انگلیسی محسوب می‌شوند. توصیه‌ای که در اینجا به زبان‌آموزان می‌شود این است که اگر می‌خواهید مهارتهای خروجی (=نوشتن و مکالمه) خود را افزایش دهید، باید به خودتان یاد بدهید که به کلمات گرامری توجه کنید.

چگونه بخوانیم؟

در اینجا چند نکته‌ی جالب و مهم برای مطالعه‌ی متن‌های انگلیسی به زبان‌آموزان توصیه می‌شود:

1- هنگام برخورد با یک چیز جالب توجه (و نه واضح) توقف کنید: مثلاً یک کلمه‌ی جدید، نحوه‌ی کاربرد یک کلمه، یک ساختار گرامری، یک حرف اضافه، یک حرف تعریف، ترتیب لغات و .... کمی وقت بگذارید و فکر کنید که چرا مثلاً در یک جمله‌ی خاص از حرف اضافه‌ی at به جایonاستفاده شده است و یا چر از زمان حال کامل استفاده شده است در حالیکه شما انتظار گذشته‌ی ساده را داشتید.

2- اگر در جمله‌ای عبارت مفیدی وجود دارد، از خودتان بپرسید: آیا خودم می‌توانم یک عبارت مشابه بسازم؟ آیا می‌توانید مثلاً حروف اضافه، حروف تعریف و زمانهای صحیح را بکار ببرید؟ اگر مطمئن نیستید، سعی کنید یک عبارت مشابه را با صدای بلند و یا در ذهنتان بگویید. هدف این است که آن عبارت را در ذهنتان نگه دارید.

3- هر جا لازم است (و یا اگر صرفاً دوست دارید)، از دیکشنری استفاده کنید تا به تعاریف کلمات و نیز به جملات نمونه‌ی بیشتری دست پیدا کنید. (معرفی دیکشنری)

4- جملات و عبارتهای مفید و کاربردی را در دفتر یادداشت خود (و یا در نرم‌افزارهایی مانند Supermemo) وارد کنید. بدین ترتیب اطمینان خواهید یافت که در آینده باز هم آنها را مرور خواهید کرد.

اگر دوست ندارید هنگام خواندن توقف کنید (تا مثلاً یک کلمه را در دیکشنری جستجو کنید)، می‌توانید زیر جملات جالب و مفید خط بکشید تا بعداً به آنها رسیدگی کنید.
نکته‌ی مهم دیگری که باید به آنها توجه کنید این است که شما مجبور نیستید که همیشه از استراتژی بالا استفاده کنید. خواندن به این روش نسبتاً خسته کننده است، بنابراین اگر بعد از یک مطالعه‌ی طولانی خسته هستید، این روش را به کار نبرید. همچنین برای هر جمله به یک اندازه وقت صرف نکنید. در بسیاری از جملات، عبارتها و ساختارهایی که برای جمله‌سازی شما مفید باشند وجود ندارد.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
IELTS TASK CARD .3describe a special day when people gather in your country.you should say:what day it is.why people gather together.what people usually do on this day.where they usually gather.
As Iran is a country which includes lots of people of various religions and races, there are many rites and ceremonies in my country.Some of them are religious and some are ancient. Personally I like the ancient ones more!If I want to choose my favorite day, I choose 13 Bedar (or "Get rid of 13th day" in English). This day is also called "Nature Day" in Iran.At 13th Farvardin of each year, following Norouz, all the people would leave their home and spend their time in the nature instead. So you will be confronted with a huge number of people on this day if you go to a park or even greenbelts of the city. They spend their whole day there and it's usually difficult to find an empty place!It is believed that it causes unlucky if anyone stays at home on this day, and this unlucky would be washed out if the people go out of their house.This day is also the final day of the Norouz ceremony (which start with the first day of Farvardin).It is believed that making a knot on a blade of green grass is a good omen for marriageable boys or girls on this day. People also drop their tuft of grass of the Haft-Sin usually on a river.

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
So nice or its better to say too nice conversation..
I read your text as you wrote it..
my speaking is not so strong.but i just can receive my meaning & idea..
Here is a place to improve and strengthen our speaking..

with your remarks about cards i remember my known words that i forgot, you know i think its about 2 years hat i didnt speak in English..so naturally i forgot my words...
speak more..Thanks a lot ... XXXX

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
Some techniques for efficient reading

Scanning (special details): To look at quickly without careful reading, often looking for a particular thing.
In scanning, you have to look for key words. In the example, the key word was a figure or number. A key word may be an adjective, a noun, or a verb.
In scanning, you go quickly through a text to find a specific piece of information, you go through a passage quickly in order to get a general idea of what it talks about.

Skimming (general idea): In skimming you will read quickly in order to get the gist of the text and to spot relevant bits to come back to later. You ignore the details and examples.

Skimming and scanning may be used together. At the same time you are skimming a text, you may also be scanning it for some specific detail or bit of information.

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام. این بخش task card رو خیلی دوست دارم.ممنون بابت ایجادش.کلی چیزی یاد می گیرم از نوشته های دوستام. اما اومدنش تو اینجا یه جور ناهماهنگی ایجاد کرده!!