Civil 3D یا Land ؟

arghavanii

عضو جدید
برای پروژه راهسازی باید Civil 3D یا Land یاد بگیرم. بهتره کدومش رو یاد بگیرم؟کدوم بیشتر به درد می خوره و کاربرد داره؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
برای پروژه راهسازی باید Civil 3D یا Land یاد بگیرم. بهتره کدومش رو یاد بگیرم؟کدوم بیشتر به درد می خوره و کاربرد داره؟

با سلام دوست عزیز بنده به شما پیشنهاد می کنم زمان یاد گیری تون روی سیویل تری دی بزارین .................. واقعا فوق العاده هستش ................ کسانی که با لند کار کردن و حالا با سیویل تری دی کار می کنن بهتر این تفاوت رو احساس می کنن........ به عنوان مثال ........... یک نمونه ش .............. تفکیک زمین هستش در سیویل تری دی به صورت بسیار ساده و سریعتری فرمانها به کمک شما میاند......... سیویل تری دی ...... هم به محیط اتوکد تبدیل میشه ............ هم سیول .................و محیط سه بعدی

بدرود.

sahar_mohamadi

عضو جدید
تفاوت land و civil؟

تفاوت land و civil؟

سلام
میشه بگید کجاها بهتره از land و کجا از civil استفاده کنیم؟
land کجاها نسیت به civil برتری داره؟ من از یکی شنیدم وقتی نقاط برداشتی خیلی خیلی زیاد باشه باید از land استفاده کنی نه civil! درسته؟؟؟

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
civil بر پایه کد هست که به سمت 3D حرکت میکنه،مستلزم داشتن یک سیستم قوی برای اجرای راحت تری هست، نمیشه گفت land برای این کار civil برای اون کار استفاده میشه، اون زمانی که من درس میخوندم لند تازه داشت رایج میشد پس به دلیل وقت اضافه بیشتر ، یاد گرفتم و انجام میدم ، الان هم وقت Civil یادگرفتن رو ندارم ،ممکن کسی الان سیویل رو استاد شه چند سال دیگه یک نرم افزار دیگه بیاد که لزومی هم نداره یاد بگیره، مثل این که انهایی که sdr رو بلدن ، پایبند ان موندن با اون کار میکنن.
توی مقدمه یک کتاب بود خوندم دقت محاسباتی سیویل بالاتر و بهتر است از لند .
لند گه گاهی یک گیرا و سوتی های فاحشی رو داره .

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام ..........

بنده هم ...................با نرم افزار لند كار كردم و هم با سيويل........................ و تا الان با سيويل مشكلي نداشتيم .......................... فقط يك موقع هايي يك پيام خطايي............ميده كه و برنامه رو مي بنده كه اعصابت خرد ميشه.................... كه اون هم از اينكه كه خوب كرك نشده ..................................... و بايستي درحين كار مرحله به مرحله ذخيره كني...............تا ................ با اين مشكلات وقتتون گرفته نشه................. و در كل كساني كه با سيويل كار مي كنند................. تمايل به كار كردن با لند رو ندارن.................به دليل اينكه فرامين.........در سيويل ........براي كاربر ............. راحتتر شده ...........

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
در راستای تایید نوشته ی دوست خوبم rahpardaz و ذکر کتابی که به ان اشاره کردم :
برای کسب اطلاعات دقیقتر در خصوص مقایسه این دو نرم افزار و حتی SDR باهم به کتاب "آموزش کاربردی تحلیل داده های مکانی در Civil 3D تالیف مهندس میثم عفتی و مهندس محمد شریفی "بخش مقدمه کتاب رجوع شود.

khvatani

عضو جدید
سی دی land 2009 رو نصب میکنم پیغام a newer version is already instaled رو میده در جالی که نسخه ای نصب نیست

بالا