C++ OR C#.NET OR VB?

*سارا*

عضو جدید
سلام
من برای یه پروژه قراره یکی از زبانهای سی شارپ دات نت یا سی پلاس پلاس یا ویژوال بیسیک رو انتخاب کنم تا به بانک اطلاعاتم به زبان my sql روی سرور لینوکس مرتبط بشم کسی میدونه کدوم زبان بیشتر بهم کمک میکنه و سریع تر یاد میگیرم؟؟

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نکنم بانک اطلاعاتی My SQL تعامل خوبی با این زبونها برقرار کنه !
اگر تحت وبه و می تونی زبون رو عوض کنی PHP رو انتخاب کن .
اون زبونهایی که نام بردی قالبا" با SQL Server استفاده میشن.

RIG

متخصص C#.net
:)
سلام
من برای یه پروژه قراره یکی از زبانهای سی شارپ دات نت یا سی پلاس پلاس یا ویژوال بیسیک رو انتخاب کنم تا به بانک اطلاعاتم به زبان my sql روی سرور لینوکس مرتبط بشم کسی میدونه کدوم زبان بیشتر بهم کمک میکنه و سریع تر یاد میگیرم؟؟
من در حدی نیستم ک توضیحی در مورد این مورد بدم اما در مقابل اساتید محترم اما جایی خوندم که #F سازگاری با لینوکس داره و میشه با mysql به عنوان بانک استفاده کرد اگه هم اشتباه میکنم به بزرگی خودتون ببخشید در ضمن #F نمی دونم که به بازار اومده یا هنوز دارن روش کار میکنن اون جوری که میدونم #F به راحتی مشکل رو حل میکنه و میتونین تو سایت های اون وری بگردین و دانلودش کنین بعد یاد بگیرین و .... که کلی مکافات داره.

MaSoUd-5

عضو جدید
همونطور که a.s.roma گفت بهترین زبان php هستش

در ضمن شما نمیتونی از زبان های تحت ویندوز روی لینوکس استفاده کنی پس مجبوری از همون php استفاده کنی مگه اینکه سرورت ویندوز باشه(البته اگه تحت وبه)

اگرم تحت وب نیست که فقط c++ روی لینوکس جواب میده و C# , VB تحت ویندوز هستند

آخرین ویرایش:

*سارا*

عضو جدید
همونطور که a.s.roma گفت بهترین زبان php هستش

در ضمن شما نمیتونی از زبان های تحت ویندوز روی لینوکس استفاده کنی پس مجبوری از همون php استفاده کنی مگه اینکه سرورت ویندوز باشه(البته اگه تحت وبه)

اگرم تحت وب نیست که فقط c++ روی لینوکس جواب میده و C# , VB تحت ویندوز هستند
نه تحت وب نیست. سرورم لینوکسه که با my sql سازگاره این زبانهام قراره روی کلاینتم که ویندوزه اجرا بشه و من باید یکی از این زبانها رو انتخاب کنم.و همشون هم جواب میده.حالا میخام بدونم کدوم راحت تر این ارتباط رو برقرار میکنه؟

MaSoUd-5

عضو جدید
خودم c# کار نکردم اما بنابرگفته ی یکی از دوستام زبان نسبتا آسونتری است

به نظر خودم هم مراجع بیشتری براش وجود داره چون افراد بیشتری وجود دارند که C# بلد هستند میتونی ازشون بپرسی

البته این نظر منه

mike2

عضو جدید
C++ به درد شما نمی خوره چون برای برنامه های بانک اطلاعاتی گزینه مناسبی نیست.

بین زبانهای C# و VB.net هم بستگی به علاقه شما و پیش زمینه قبلی تون داره. اگر قبلا با ویژوال بیسیک 6 کار کردین که خوب براحتی میتونین با vb.net کار کنین اگر هم زمینه کار با C و با زبانهای مبتنی بر C را دارید که C# انتخاب خوبیه.

از نظر قدرت هم هردو این زبانها یکسانند چون هردو از امکانات .Net Framework استفاده می کنند . و واقعا هیچ دلیل علمی برای ارجحیت دادن به هیچ کدومشون نیست. بستگی به علاقه خودتون داره و اینکه با کدومش بیشتر حال می کنید.

اما اگه می خواید از صفر شروع کنید و قیلا سابقه کار با زبونهای ویژوال رو نداشتید من C# رو پیشنهاد می دم چون تو ایران اکثرا سی شارپ کارن و به هر دلیلی vb.net رو قبول ندارن و ماهم بالاخره تو ایران زندگی می کنیم.

*سارا*

عضو جدید
من با زبان c, c++ آشنایی دارم پس همون c# بهتره. فقط یه سوال دیگه:کسی در مورد مرتبط کردن این زبان به بانک اطلاعات روی کلاینت، میتونه کمکم کنه؟

mike2

عضو جدید
بهتره که شما اول با مفاهیم و سینتکس سی شارپ آشنا بشید .بعدشم باید در مورد Ado.Net که مجموعه کلاسها و تکنولوژی ارتباط با بانک اطلاعاتی .Net هست مطالعه کنید و در کنارش هم Sql یاد بگیرید. بهتره یه کتاب بخرید و از رویه اون شروع به مطالعه کنید. همینجوری نمیشه. در صورتی که سوال و یا مشکلی براتون پیش اومد بهترین سایتی که می تونم بهتون معرفی کنم به زبان فارسی سایت برنامه نویس (http://www.barnamenevis.org/forum) هست. تو اینجا می تونید پاسخ اکثر سوالاتونو رو بدست بیارید.

*سارا*

عضو جدید
بهتره که شما اول با مفاهیم و سینتکس سی شارپ آشنا بشید .بعدشم باید در مورد Ado.Net که مجموعه کلاسها و تکنولوژی ارتباط با بانک اطلاعاتی .Net هست مطالعه کنید و در کنارش هم Sql یاد بگیرید. بهتره یه کتاب بخرید و از رویه اون شروع به مطالعه کنید. همینجوری نمیشه. در صورتی که سوال و یا مشکلی براتون پیش اومد بهترین سایتی که می تونم بهتون معرفی کنم به زبان فارسی سایت برنامه نویس (http://www.barnamenevis.org/forum) هست. تو اینجا می تونید پاسخ اکثر سوالاتونو رو بدست بیارید.
مشکل من اینجاست که نحوه ارتباط دادن پایگاه داده و زبان رو روی یک سیستم بلدم ولی اینجا من باید کلاینت ویندوز رو به پایگاه دادم روی سرور لینوکس مرتبط کنم که خیلی سخته و تقریبا چیزی در موردش نمیدونم و سوال من در اون رابطه ست؟

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل من اینجاست که نحوه ارتباط دادن پایگاه داده و زبان رو روی یک سیستم بلدم ولی اینجا من باید کلاینت ویندوز رو به پایگاه دادم روی سرور لینوکس مرتبط کنم که خیلی سخته و تقریبا چیزی در موردش نمیدونم و سوال من در اون رابطه ست؟
دوست من اصلا" نگران این موضوع نباش .
شما بایستی در سی شارپ ConnectionString ست کنی تا به بانک متصل بشی . اونجا آدرس Server رو میدی و به راحتی هم کانکت میشه . ( البته همه اینایی که گفتم راجه به MS SQL بود نه My SQL اما باید چنین چیزی باشه )

mike2

عضو جدید
شما نیاز دارید تا IP سرور رو داشته باشید و یک Username و password برایه لاگین به دیتابیس. ازرو اینا میتونید Connection String رو بسازید و در صورت لزوم سایر پارامترها رو به اون اضافه کنید. بهتره تو همون سایت برنامه نویس یه جستجو بکنید احتمالا راهنمایی و سورس کدی رو پیدا می کنید که به دردتون بخوره. یا در صورت لزوم یه تاپیک اونجا باز کنید و سوالتون رو بپرسید. خیلی سریعتر به جواب می رسید. این لینکا رو یه نگاه بندازید:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=207187
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=198755
در هر دو تاپیک بالا جواب اصلی در صفحه آخر داده شده ولی شما همه صفحاتو بخونی بد نیست
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=177886

*سارا*

عضو جدید
دوست من اصلا" نگران این موضوع نباش .
شما بایستی در سی شارپ ConnectionString ست کنی تا به بانک متصل بشی . اونجا آدرس Server رو میدی و به راحتی هم کانکت میشه . ( البته همه اینایی که گفتم راجه به MS SQL بود نه My SQL اما باید چنین چیزی باشه )
منظور شما دستور ping کردن IPها تو کنسول و داسه ؟

alikolahdoozan

عضو جدید
مشکلی نباید داشته باشی . گیرکردی من هستم نترس . سوال بپرس تا کمکت کنم

pari20

عضو جدید
سلام

میتونم 1 سوال بپرسم؟
#c راحتره یا vbبرای طراحی وب سایت با ASP؟

*سارا*

عضو جدید
مشکلی نباید داشته باشی . گیرکردی من هستم نترس . سوال بپرس تا کمکت کنم
فعلا که هنوز دارم تازه زبان سی شارپ رو یاد میگیرم مونده تا شروع کنم به این ارتباطها ولی اون موقع حتما از کمکتون استفاده میکنم.

ilmaz22_bu

عضو جدید
زبان #c که همون ++c هستش فقط شی گرایی کردن همه دستوراش هم مال همون سی پلاسه از طرفی اینم بگم که php قوی تره

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
زبان #c که همون ++c هستش فقط شی گرایی کردن همه دستوراش هم مال همون سی پلاسه از طرفی اینم بگم که php قوی تره

فکر میکنم مقایسه خوبی انجام ندادید و تعریف درستی هم ارائه نکردید. سی شارپ از لحاظ syntax شاید شبیه به c++ و از همان خانواده باشد اما تفاوت های بسیار زیادی با آن دارد و کدنویسی با آن به مراتب راحت تر و ساده تر از C++ می باشد. در ضمن برای مقایسه زبان PHP و سی شارپ باید حوزه ای را تعيين نمود. php زبانی است تحت وب و نمی تواند هم تحت وب و هم تحت ویندوز کار کند و یکسری امکانات دیگر را هم ندارد.

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
سلام.دوست عزیز به نظر من اگه از کلاینت ویندوز می خواید به سرور لینوکس و بانک mysql وصل شید سی شارپ انتخاب خوبیه ، php خوب نیست چون درگیر جزئیات طراحی رابط کاربر وب بیس میشد و زمانتون تلف میشه ، اما واسه سی شارپ کافیه datasource رو در رشته اتصال برابر ip سرور لینوکسی مورد نظر کنید و در اشیاء ADO.net به جای مثلا sqlconnection از mysqlConnection استفاده کنید.البته در نظر داشته باشید که به شکل پیش فرض اشیاء اتصال به mysql موجود نیستن که لازمه فایل dll به اسم mysqlConnector رو برای دات نت دانلود و به پروژه تون اضاف کنید و فضای اسمی مربوط رو هم وارد کنید اگه مشکل داشتید دستور بدبد تا نمونه کد بزارم.
موفق و سربلند باشید.

بالا