Autodesk Ecotect Analysis & Green Building Studio

raha

مدیر بازنشسته
Autodesk Ecotect Analysis

Sustainable Building Design Software Autodesk® Ecotect® Analysis sustainable design analysis software is a comprehensive concept-to-detail sustainable building design tool. Ecotect Analysis offers a wide range of simulation and building energy analysis functionality that can improve performance of existing buildings and new building designs. Online energy, water, and carbon-emission analysis capabilities integrate with tools that enable you to visualize and simulate a building's performance within the context of its environment.

* Whole-building energy analysis -Calculate total energy use and carbon emissions of your building model on an annual, monthly, daily, and hourly basis, using a global database of weather information.
* Thermal performance -Calculate heating and cooling loads for models and analyze effects of occupancy, internal gains, infiltration, and equipment.
* Water usage and cost evaluation -Estimate water use inside and outside the building.
* Solar radiation -Visualize incident solar radiation on windows and surfaces, over any period.
* Daylighting -Calculate daylight factors and illuminance levels at any point in the model.
* Shadows and reflections -Display the sun's position and path relative to the model at any date, time, and location.

Autodesk Green Building Studio

The Autodesk® Green Building Studio® web-based energy analysis service can help architects and designers perform whole building analysis, optimize energy efficiency, and work toward carbon neutrality earlier in the design process. With faster, more accurate energy analysis of building design proposals, architects and designers can work with sustainability in mind earlier in the process, plan proactively, and build better.

-----------------------------------------

بچه ها کسی هست راجب این نرم افزار اطلاعات دقیقی داشته باشه و اینکه از کجا میشه تهیه ش کرد؟ ツ

maghsoodrayaneh

عضو جدید
این نرم افزار مخصوص تحلیل اثرات محیط برروی ساختمان است . تبادل انرِژی با محیط تاثیرات خورشید بر ساختمان و اتلافهای گرمایی و انرژی را به شما نشان می دهد . شما باید یه سری اطلاعات بهش بدی مثل عرض جغرافیایی و زوایه تابش خورشید سرعت باد ورطوبت وازاین جور داستانا . برای تهیه هم تو نت موجوده برا ی دانلود.
عملکرد حرارتی محاسبه بارهای سرمایش و گرمایش برای مدل و تجزیه و تحلیل اثرات اشغال ، دستاوردهای داخلی ، نفوذ ، و تجهیزات.
* مصرف آب و هزینه ارزیابی ، برآورد مصرف آب در داخل و خارج ساختمان.
* تابش خورشیدی - بازسازی تابش خورشیدی بر روی پنجره و سطوح ،
* محاسبه میزان روشنایی روز (مدتی که سطوح تحت تاثیر نور خورشیدند)
* سایه ها و بازتاب های صفحه نمایش و موقعیت خورشید و مسیر نسبت به مدل در هر روز ، زمان و مکان

raha

مدیر بازنشسته
مرسی. اینا رو که تو متنش خوندم!!
من تازه امروز اسم این نرم افزار به گوشم خورده!!
شما با این نرم افزار کار کردین؟ فضاش چه جوریه دقیقا؟
-----------------------
راستی من نتونستم از رپیدشر دانلود کنم
میشه لطفا از یه سایت دیگه آپلودش کنید!! باتشکر:)

آخرین ویرایش:

maghsoodrayaneh

عضو جدید
من با هاش کار کردم . کلا کاربردی نیست . در ضمن شما حجمو بهش میدی .
حجمش کمه . دانلود کن . فکر می کنم اینجوری بهتر نتیجه بگیری

ashk9

عضو جدید
این نرم افزار یه نرم افزار فوق العادس... نمی دونم منظورتون چیه که کاربردی نیست...
تحلیل ها اقلیمی این نرم افزار فوق العادس...
اگر کسی خواست بگه تا تاچیک آموزشش رو بزارم...

• Like
واکنش ها: raha

raha

مدیر بازنشسته
این نرم افزار یه نرم افزار فوق العادس... نمی دونم منظورتون چیه که کاربردی نیست...

خیلی ممنون میشم اگر این کارو انجام بدین!

binahayat_m

عضو جدید
سلام
یه تحقیق داشتم در مورد نرم افزار های اقلیم با اکوتک اشنا شدم
علاوه بر اقلیم محاسبه صوت هم میکنه!
تو سایت اتودسک اگه عضو بشین واقعا اموزش های خوبی در اختیارتون می زاره!
تو ایران فهمیدم که خانم قیابگلو یه کتاب ترجمه کردند به نام آشنایی با نرم افزار اکوتک که برای اموزش نرم افزار هست از نشر جهاد دانشگاهی! قیمتش 20 تومن!
اما من اموزش های اتودسک می دیدم به طور اجمالی خیلی توپ بودند!
امیدوارم وقت پیدا کنم و بتونم روش کار کنم!

• Like
واکنش ها: raha

adamnama

عضو جدید
دوستان کسی هست که لینک دانلود این نرم افزار را داشته باشه؟
به شدت دنبالش هستم...
در ضمن لینک اول صفحه اکسپایر شده!
متشکر

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ashk9عزیز ممنون میشم اموزششو بزاری منتظریم;)

h67m66

عضو جدید
سلام ببخشید من نیاز شدید به این نرم افزار دارم میشه لطفا هم تایپیک آموزشش و هم سایت داتلودیش رو برام بگذارید؟

h67m66

عضو جدید
سلام ببخشید این آدرسی را که گذاشتید باز نمیکنه.تو گوگلم سرچ کردم نمیاره.

behroozsalimi

عضو جدید
سلام دوستا لطفا اگه اموزش یا لینک دانلود دارید بزارید نرم افزاره خوبیه ... من فقط با اتودسک وازارلی کار کردم این کامل تره فک کنم!

zhfrn

عضو جدید
من برای پایان نامم به شدت به این نرم افزار نیاز دارم و ممنون میشم اگه برام اموزشش رو بذارین

بالا