[ AutoCad Civil3D Land ] آموزش و رفع اشکال

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
آقا میشه بدون سورفیس زدن پروفیل طولی با نقاطی که در طول یه مسیر که فقط آکس خوندی ترسیم کرد. مثه همون روزا که با اتوکد پروفیل طولی میزدیم؟ وقتی سورفیس میزنم دیگه خودش پیکه ها رو 20 متر 20 متر هر چی که تو پروفیل تعریف شده میزنه که به درده من نمی خوره.
می خوام هر چی نقاط برداشتیم و از هم فاصله دارن همون جور تو پروفیل بده. مثله قدیما که پروفیل رو با دست ترسیم می کردیم.

s.gholami

عضو جدید
دوستان یک سوال کوچیک
نقاط رو با شماره نمیشه توی اتوکد نشون داد؟ حتما باید civil 3d باشه؟
من فعلا سیویل در دسترسم نیست. یه سری نقطه برداشت شده هم دارم.

skyplex

کاربر فعال
دوستان در نقشه ضمیمه خط پروژه واقع در مستطیل را بالاتر برایم ببرید یعنی خط باریک قرمز رنگ رو به خط قرمز کلفت برسانید یا مماس با ان بکنید و دوباره در اینجا اپ کنید..

پیوست ها

• ACAD-PROJECT SARGERD ST12.rar
    390.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Topaya

عضو جدید
مشکل اینجاست که Civil شیب معکوس برای تپوگرافی قبول نمی کنه. امتحان کنین متوجه میشین

منظورتون رو از شیب معکوس متوجه نمیشم.
در مورد سطح تونل که درست جواب میده.
با فرمول مساحت استوانه امتحان کردم درست بود.

s.gholami

عضو جدید
دوستان لطف می کنند این فایل نقاط رو توی سیویل لود کنند طوری که شماره نقطه کنار هر نقطه باشه.
یه خروجی dwg با فرمت کد 2010 یا پایین تر به من بدید من می تونم توی اتوکدم لودش کنم.

برای ترسیمات نیاز دارم شماره نقطه کنار هر نقطه معلوم باشه که خود اتوکد این کار رو انجام نمیده اما سیویل انجام میده
ممنون میشم

پیوست ها

• HG - Copy2.txt
    7.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

surveyorboy998

عضو جدید
دوستان لطف می کنند این فایل نقاط رو توی سیویل لود کنند طوری که شماره نقطه کنار هر نقطه باشه.
یه خروجی dwg با فرمت کد 2010 یا پایین تر به من بدید من می تونم توی اتوکدم لودش کنم.

برای ترسیمات نیاز دارم شماره نقطه کنار هر نقطه معلوم باشه که خود اتوکد این کار رو انجام نمیده اما سیویل انجام میده
ممنون میشم

با مقیاس 1/200 اکسپورت گرفتم

پیوست ها

• ACAD-Drawing1.rar
    94.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Topaya

عضو جدید
آقا میشه بدون سورفیس زدن پروفیل طولی با نقاطی که در طول یه مسیر که فقط آکس خوندی ترسیم کرد. مثه همون روزا که با اتوکد پروفیل طولی میزدیم؟ وقتی سورفیس میزنم دیگه خودش پیکه ها رو 20 متر 20 متر هر چی که تو پروفیل تعریف شده میزنه که به درده من نمی خوره.
می خوام هر چی نقاط برداشتیم و از هم فاصله دارن همون جور تو پروفیل بده. مثله قدیما که پروفیل رو با دست ترسیم می کردیم.

باید ی فایل txt بسازید.در سطر اول ی عدد میدید به عنوان کیلومتراِژ نقطه بعد فاصله میدید و عدد دوم رو که ارتفاع نقطه است وارد میکنید و اگر قوس قائم در اون نقطه داریم عدد سوم رو بعد از فاصله به عنوان طول قوس قائم وارد میکنید
در سطرهای بعدی مشخصات نقاط بعدی رو به همین شکل وارد میکنید.
در نرم افزار هم ی Alignment فرضی بسازید.
Profile\Create from file.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان ...

بنده چند وقت پیش ..... طی این مراحل که تصویرش رو ضمیمه میکنم ..... تونستم یک سری نقاط رو با پسوند prn درست کنم و به سیویل تری 2012 بفرستم و استفاده کنم .

اما امروز هر کار کردم نشد ..... البته این رو هم بگم سری اول هم یک نکته انحرافی داشت ........ که بعد از این که بر طرف شد ........ تونستم فایل مورد نظر رو که سیویل تری دی 2012 قبول کنه بسازم .

فایل اکسل نقاط رو هم میزارم ... لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل کجاست و چطور درست میشه .......

انتقال مختصات به سیویل تری دی.jpg

پیوست ها

• point mogheseh.rar
    9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
درود بر دوستان ........

این مشکل رو حل کردم ......... البته به کمک سورفر ........ فایل تکس رو در سورفر باز کردم و دوباره با همین فرمت با گزینه space ذخیره کردم ..... و بدوم مشکل در سیویل باز شد ...... اما هنوز مشکل فایل اکسل رو نفهمیدم کجاست .

Topaya

عضو جدید
درود بر دوستان ........

این مشکل رو حل کردم ......... البته به کمک سورفر ........ فایل تکس رو در سورفر باز کردم و دوباره با همین فرمت با گزینه space ذخیره کردم ..... و بدوم مشکل در سیویل باز شد ...... اما هنوز مشکل فایل اکسل رو نفهمیدم کجاست .

به نظرم / باید به . تبدیل بشه.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان ...

بنده چند وقت پیش ..... طی این مراحل که تصویرش رو ضمیمه میکنم ..... تونستم یک سری نقاط رو با پسوند prn درست کنم و به سیویل تری 2012 بفرستم و استفاده کنم .

اما امروز هر کار کردم نشد ..... البته این رو هم بگم سری اول هم یک نکته انحرافی داشت ........ که بعد از این که بر طرف شد ........ تونستم فایل مورد نظر رو که سیویل تری دی 2012 قبول کنه بسازم .

فایل اکسل نقاط رو هم میزارم ... لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل کجاست و چطور درست میشه .......

سلام مشکل اینجاست که اطلاعات شما گاهی 4 رقمی و گاهی 7 رقمی هستن برای همین قاط میزنه.
تو اکسل Save As: CSV (comma delimited) کنین و تو سیویل PENZ (comma delimited) ایمپورت کنین

afshar.m

عضو جدید
سلام دوستان
وقتی منحی ها رو lable بزنیم مثلا به روش multiple با فاصله این کار رو کردم ولی حالا می خوام پاکش کنم گزینه ای برای اینکار پیدا نکردم چه حذف چه تغییر فاصله بین لیبل ها

sshayan59

عضو جدید
کمک اتوکدی

کمک اتوکدی

سلام دوستان
میشه راهنمایی کنید که توی اتوکد 2013 از کجا میشه تعداد ارقام بعد از ممیز در id(مختصات) گرفتن (نه در اندازه گیری طول )نقاط رو تغییر داد؟؟
ممنون

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام دوستان
میشه راهنمایی کنید که توی اتوکد 2013 از کجا میشه تعداد ارقام بعد از ممیز در id(مختصات) گرفتن (نه در اندازه گیری طول )نقاط رو تغییر داد؟؟
ممنون

با سلام ....... با تایپ un (مخفف یونیت ) و اینتر زدن وارد پنجره میشد .........در قسمت precision ........می تونید این مقدار رو کاهش بدید .......

Topaya

عضو جدید
ی سوال CIVIL 3D

ی سوال CIVIL 3D

سلام

نقاطم روی صفحه نمایش یعنی با دستور id ی مختصات دارن و در POINT LIST ی مختصات دیگه!

MOVE + ROTATE میکنم به مختصات های POINT LIST باز هم درست نمیشه و با هم فرق دارن!

کمک کنید متشکرم.

sshayan59

عضو جدید
سلام

نقاطم روی صفحه نمایش یعنی با دستور id ی مختصات دارن و در POINT LIST ی مختصات دیگه!

MOVE + ROTATE میکنم به مختصات های POINT LIST باز هم درست نمیشه و با هم فرق دارن!

کمک کنید متشکرم.

سلام
دستور ucs را تایپ بعد اینتر کن
حرف w را تایپ و اینتر کن
احتمال زیاد درست میشه

Topaya

عضو جدید
سلام
دستور ucs را تایپ بعد اینتر کن
حرف w را تایپ و اینتر کن
احتمال زیاد درست میشه

امتحان کردم
درست نشد تا حالا به همچین چیزی بر نخوردم.
در Group All point که میری ی مختصات دارن روی صفحه ی مختصات دیگه
جالبه وقتی در Group All point
زوم میکنم میره درست روی همون نقطه.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
امتحان کردم
درست نشد تا حالا به همچین چیزی بر نخوردم.
در Group All point که میری ی مختصات دارن روی صفحه ی مختصات دیگه
جالبه وقتی در Group All point
زوم میکنم میره درست روی همون نقطه.

همونطور که دوستمون گفتن UCS رو دستکاری کردین و باید برگردونین سره جاش.

Topaya

عضو جدید
ی فایل دستی درست کردم(UCS رو تغییر دادم)تو این فایل از نقاط که export میگیرم مختصات واقعی export میشه

ولی تو اون فایل قبلی مختصات نمایشی export میشه!

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
ی فایل دستی درست کردم(UCS رو تغییر دادم)تو این فایل از نقاط که export میگیرم مختصات واقعی export میشه

ولی تو اون فایل قبلی مختصات نمایشی export میشه!

فایل رو بذارین ببینیم چی کار شده!

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
ایا در سیویل میشه فقط با داشتن z خط پروژه رسم نمود؟

آره فقط یکم گیرو گور داره.
اول یه 3DPOLYLINE ترسیم می کنی که مسیر سه بعدی رو نشون بده.
3DPOLYLINE رو کانورت Alignment می کنی
الاین منت رو پروفیل می زنی
پروفیل اکسپورت LAND.XLM می کنی
XLM رو حالا دو باره ایمپورت می کنی و تمام!

industrail zone

عضو جدید
متاسفانه نرم افزارهای ما قفل شکسته هستن
بهترین راه حل پاک کردن و نصب دوباره میباشد.اگر نشد باید ویندوز عوض کنی و دوباره civil نصب کنی
موفق باشی
من هم با این مشکل برخورد داشتم از فایل یک کپی دیگه تهیه کنید به ترتیب مثلا اول corridor - sections- profiles- aligment-point و ... را به راحتی axplode کنید سپس دو ره دارید یا فایل را تکه تکه کرده و export کنید و یا اینکه اگر نرم افزار جواب داد مستقیما به DWG تبدیلش کنید.

industrail zone

عضو جدید
سلام به همگی من مشکلی دارم می خواهم z ی را که تو پروفیلهاب رای خط پروژه مشخص شده توی پلان و روی aligment درج بشه اگر کسی میدونه خواهشمند راهنمایی می باشم؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام به همگی من مشکلی دارم می خواهم z ی را که تو پروفیلهاب رای خط پروژه مشخص شده توی پلان و روی aligment درج بشه اگر کسی میدونه خواهشمند راهنمایی می باشم؟

این کار خیلی مرسوم نیست. اطلاعات پلان شامل مختصاتها و شعاع گردشها در پلان درج میشه و اطلاعات طولی و ارتفاعی در پروفیل طولی. اما اگه خیلی نیاز به این کار هستش مسیر زیر رو برین:
بعدی که پروفیل طولی زدین یه اسمبلی ایجاد کنین
با اسمبلی یه کریدور ایجاد کنین
سطح های کریدورتون رو فعال و ایجاد کنین
حالا شما در پلان، سه بعدی مسیر پروژه رو به صورت سورفیس ایجاد کردین و می تونین با Add Labels روی کیلومترهایی که می خواین Z بزنین

Ali_Babaie

عضو جدید
با سلام لطفا اگر میشه نحوه ساخت مقاطع عرضی در مسیر یک تونل را توضیح بدید.

بالا