"archicad" یا "auto cad"

faegheh_ar

عضو جدید
بچه ها من تازه می خوام نرم افزارای معماری رو یاد بگیرم!!!!!!!!!!!! اما نمیدونم از archicad شروع کنم یا auto cad؟؟؟؟؟؟با archicad آشنایی ندارم. به نظرتون بدون اینکه auto cad بلد باشم با archi کارم راه میفته؟؟؟؟؟ تو رو خدا کمکم کنید!!

elyana

عضو جدید
عزیزم اتوکد برنامه خیلی راحتیه،خیلی هم کاربردیه، اگه سعی کنی اول یه مقدار اتوکد کار کنی بعدش بری سراغ آرشیکد خیلی بهتره.

binahayat_m

عضو جدید
یه مقدار کد کار کن و بعد برو رویت کار کن ، دنیای رویت خیلی فرق داره ارشی کد و خیلی پیشرفته تر هست !RHINO هم خیلی خوب هستش

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بپرسم رویت چیه خیلی عقب افتاده ام؟
نه زیاد:D
رویت یه برنامه ای هست که مخصوص معماری ساخته شده.شرکت سازندش هم شرکتی هست که کد و مکس رو ساخته پس اینترفیسش آشناس.
الان تو دنیا دیگه کد کاربردشو در معماری داره از دست میده و رویت داره جاشو پر میکنه چون هم هوشمند تره و هم راحت تر.
این دوست استارتر هم اینه که بره رویت یاد بگیره کد رو به موقعش یاد میگیری.

lamusua_ag

عضو جدید
به نظر من فقط اتوکد کارکن با اضافه شدن آپشن های جدید 3d در اتوکدهای ورژن جدبد واقعا دیگه نیازی به مکس هم نیست.
من تقریبا تمام نرم افزارهای معماری رو کار کردم از جمله : مکس . کد . ارچیکد . رویت .اسکچ آپ و ... اما الان بعد از 9 سال فقط میگم اتوکد.البته خودم با کد 2007 کار میکنم و مدل سازی ها ها با اسکچ آپ و وی ری کار میکنم

binahayat_m

عضو جدید
امروزه رویکرد bim غیر قابل نادیده گرفتنه ، حتی تو نرم افزار های راینو براش پلاگین هایی اومده!
یکی از بهترین های رویت هست که هم هوشمند هم bim و هم می تونید با بقیه نرم افزار های اتو دسک ار تباط بر قرار کنید و می تونید پارامتریک هم طراحی و حجم سازی کنید !
و حتی می تونیدخروجی بگیرید و وارد نرم فزار ecotect کنید و تحلیل های حرارتی و سولار استادی انجام بدید
برای این که قدرت نرم افزار ببنید می تونید یه نگاهی به لینک زیر بیندازید:
https://beck.box.net/shared/29e91uv7psa1x783pcbd
فایل پاور پوینت دانلود کنید و یا pdf ، حجمش زیاده اما عالی هست ، بخشی از کتاب پیشرفته رویت 2012 هست در یک کنفراس ارایه شده !

آخرین ویرایش:

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب معلومه که اتوکد خیلی کاملتره ولی به نظر من اتوکد آرشیتکچرو یاد بگیر چون خیلی کامله و سریع ...خیلی بهتر از اتوکده و بقیه نرم افزاراس

مجتبی مهربان

عضو جدید
من آرشیکد رو شروع کردم خیلی راضی ام نیازامو جواب داد من دکوراتیو و مجری ام یعنی کاملاً کاربردیه مشتری هام هم راضیند
قبلاً کد کار می کردم

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه زیاد:D
رویت یه برنامه ای هست که مخصوص معماری ساخته شده.شرکت سازندش هم شرکتی هست که کد و مکس رو ساخته پس اینترفیسش آشناس.
الان تو دنیا دیگه کد کاربردشو در معماری داره از دست میده و رویت داره جاشو پر میکنه چون هم هوشمند تره و هم راحت تر.
این دوست استارتر هم اینه که بره رویت یاد بگیره کد رو به موقعش یاد میگیری.

امروزه رویکرد bim غیر قابل نادیده گرفتنه ، حتی تو نرم افزار های راینو براش پلاگین هایی اومده!
یکی از بهترین های رویت هست که هم هوشمند هم bim و هم می تونید با بقیه نرم افزار های اتو دسک ار تباط بر قرار کنید و می تونید پارامتریک هم طراحی و حجم سازی کنید !
و حتی می تونیدخروجی بگیرید و وارد نرم فزار ecotect کنید و تحلیل های حرارتی و سولار استادی انجام بدید
برای این که قدرت نرم افزار ببنید می تونید یه نگاهی به لینک زیر بیندازید:
https://beck.box.net/shared/29e91uv7psa1x783pcbd
فایل پاور پوینت دانلود کنید و یا pdf ، حجمش زیاده اما عالی هست ، بخشی از کتاب پیشرفته رویت 2012 هست در یک کنفراس ارایه شده !

به حرفای martin-ecoو binahayat_m عزیز گوش بده کاملا باهاشون موافقم و مطمئن باش از روی اگاهی و بدون هیچ تعصب به برنامه ای دارن بهت اینا رو میگن و متاسفانه اگه موقعی که تازه میخوای شروع کنی برنامه هایی رو شروع کنی که بعدا بفهمی اشتباه کردی خیلی تو بحث یاد گیری برنامه ها ممکنه سرخورده و پشیمون شی چون اون وقت مجبوری هی از این شاخه به اون شاخه بپری وقت خودتو تلف کنی

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من اگه اول بری سراغ آرشیکد از اونجایی ک نما و مقطع رو خودش میزنه تنبل میشی و یاد نمیگیری خودت و این برای معمارا سمه....

concreteman

عضو جدید
حتما اول اتوکد رو یاد بگیر چون نرم افزار عمومیه یعنی باید بلدش باشی مخصوصا برای محیط دوبعدی . امروز توی محیط مهندسی بلد نبودن اتوکد (البته دو بعدی) با بیسوادی هیچ فرقی نداره.
برای محیط سه بعدی اگر دنبال بهترین رندر هستی و حاضری دو سه روزت رو برای طبیعی کردن رندر بزاری برو سراغ مکس. هیچ نرم افزاری رو در حد اون ندیدم. اما کار باهاش واقعا وقت گیره.
اگر دنبال کار سریع و با کیفیت رندر قابل قبول میگردی من آرشیکد رو پیشنهاد میکنم چون اسکیس و نما و برش هم بهت میده.
اسکچ آپ که اسمشو نیار .
رویت هم کار نکردم و هیچ نظری ندارم.

designer-amd

عضو جدید
سلام دوست عزیز من با آرشیکد (Archicad 16)کار می کنم ، نرم افزار خوبیه و من باش مشکلی نداشتم ، محیط نرم افزار عالیه و همه چیز به بهترین وجه در جای خودش قرار داره در کل نرم افزار استانداردیه ، من همیشه برای طراحی نقشه های معماری از آرشیکد استفاده می کنم، من ازش راضیم ،برای گرفتن رندر از پروژه ها می تونی از نرم افزار آرتلانتیس کمک بگیری ، رندرهای خوبی می ده برای اطلاع بیشتر از نرم افزار می تونی یه سری به سایت گرافیساف بزنی اونجا با نمونه کاراش آشنا می شی و می تونی با ثبت نام در سایت نسخه حرفه ایی اونو دانلود کنی ولی محدود تقریبا 30 روزه ، نسخه های کرک شدش رو هم می تونی گیر بیاری . در ضمن درون سایت گرافیسافت می تونی آموزش نرم افزار رو به صورت کامل و تصویری دانلود کنی ، راستش من جز اتوکد و مکس با نرم افزارهای دیگه ایی آشنایی ندارم فقط خواستم نسبت به آرشیکد آشنا بشی . موفق باشی

maktoobian

عضو جدید
بچه ها من تازه می خوام نرم افزارای معماری رو یاد بگیرم!!!!!!!!!!!! اما نمیدونم از archicad شروع کنم یا auto cad؟؟؟؟؟؟با archicad آشنایی ندارم. به نظرتون بدون اینکه auto cad بلد باشم با archi کارم راه میفته؟؟؟؟؟ تو رو خدا کمکم کنید!!

ببين عزيز.بايد ببيني چي از كارت ميخاي؟مدلينگ سريع ميخاي؟پرزانته عالي؟ميخاي به مشتري نشون بدي يا نه؟و .....................بگو تا بهت بگم چه نرم افزاري ياد بگر برام پيام خصوصي بفرست تا بگم ممكنه ديگه تا چند وقت تو اين تاپيك نيام