Archi Cad - آرکی کد

سـعید

مدیر بازنشسته
نرم افزار قدرتمند طراحی - معماری Graphisofts ArchiCAD 11

نرم افزار قدرتمند طراحی - معماری Graphisofts ArchiCAD 11

نرم افزار Graphisofts ArchiCAD ، نرم افزاری بسیار قدرتمند با قابلیت های جدید جهت طراحی و پیاده سازی محیط های سه بعدی است و فراهم کننده مدل های حرفه ای مجازی جهت مهندسین عمران و معماری است. کاربران با کمک نرم افزار ArchiCAD طرح های خود را سریعتر آنالیز می کنند این کار با استفاده از تخمین خصوصیات فضای طراحی در محیطی سه بعدی صورت می گیرد و سریعا گزارشی دقیق از کل پروژه به صورت مستند برای کاربر تولید می شود. محیط کاری این نرم افزار بگونه ای است که کاربران احساس طراحی در دنیای واقعی را دارند و این احساس ناشی از ابزار و پلت ها و مدل های سه بعدی مانند پله ها، مبلمان و اثاثیه و ... است. از دیگر خصوصیت این نرم افزار فرامین ترسیمی پیشرفته این نرم افزار می باشد.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Graphisofts ArchiCAD 11:
- قابلیت طراحی در فضای سه بعدی
- ایجاد ساختمان مجازی و ذخیره کلیه اطلاعات آن در یک پایگاه داده مرکزی
- قابلیت ساخت کلیه عناصر سه بعدی مانند در و پنجره و ستون و ...
- گزارش گیری پیشرفته
- توانایی کنترل کامل پروژه در هنگام انتقال از فضای دو بعدی به فضای سه بعدی و برعکس
- امکان بردن طرح های مجازی به دنیای واقعی با اتصال به Google Earth
- و ...

قیمت: 4250 دلار آمریکا
دانلود Graphisofts ArchiCAD 11 - سرور راپید شیر
دانلود - 350 مگابایت (بخش اول) | دوم | سوم | چهارم

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز

نرم افزار Graphisofts ArchiCAD ، نرم افزاری بسیار قدرتمند با قابلیت های جدید جهت طراحی و پیاده سازی محیط های سه بعدی است و فراهم کننده مدل های حرفه ای مجازی جهت مهندسین عمران و معماری است. کاربران با کمک نرم افزار ArchiCAD طرح های خود را سریعتر آنالیز می کنند این کار با استفاده از تخمین خصوصیات فضای طراحی در محیطی سه بعدی صورت می گیرد و سریعا گزارشی دقیق از کل پروژه به صورت مستند برای کاربر تولید می شود. محیط کاری این نرم افزار بگونه ای است که کاربران احساس طراحی در دنیای واقعی را دارند و این احساس ناشی از ابزار و پلت ها و مدل های سه بعدی مانند پله ها، مبلمان و اثاثیه و ... است. از دیگر خصوصیت این نرم افزار فرامین ترسیمی پیشرفته این نرم افزار می باشد.​

- گزارش گیری پیشرفته
- توانایی کنترل کامل پروژه در هنگام انتقال از فضای دو بعدی به فضای سه بعدی و برعکس
- و ...​

با تشکر از پستهای خوبتون :gol:
می شه یه مقایسه ای هم با نرم افزار اتوکد بکنید؟ ممنون میشم :)

سـعید

مدیر بازنشسته
با تشکر از پستهای خوبتون :gol:
می شه یه مقایسه ای هم با نرم افزار اتوکد بکنید؟ ممنون میشم :)

دوست عزیز سلام
اگه با ورژن های قدیمی این نرم افزار کار کرده باشید حتما متوجه شدید که این نرم افزار کاملا تخصصی برای رشته معماری است و می توان نام اتوکد معماری رو هم روش گذاشت .
بوسیله این نرم افزار می تونید طرح های معماری خودتونو به سرعت به حجم های سه بعدی تبدیل کنید و این قابلیت نرم افزار نسبت به اتوکد بسیار قوی تر است .
اگر با سه بعدی کردن طرح ها در اتوکد مشکل دارید من این نرم افزار را بهتون توصیه می کنم .

sara_shishebore

عضو جدید
نیازمندی امروز

نیازمندی امروز

salam lotfan dar ghesmat amozeshe narm afzar amozeshe archicade 10 ra dashte bashid kheili forye man parsal gozarandam dorasho vali yadam rafte mamnon.:smile:

آخرین ویرایش:

sara_shishebore

عضو جدید
archicad

archicad

salam dostan man dore archicad ra didam mitonam to in site matalebi ra bezaram ta komaketan knad baraye khodam ham yadavary mishvad agar khastid bishtar etelat kasb konid begid:smile:

آخرین ویرایش:

سـعید

مدیر بازنشسته
سارا جان اولا لطف کن فارسی تایپ کن...
دوما واقعا فکر خوبیه...می تونی همین تاپیک رو حفظ کنی و همه اطلاعاتت رو در این تاپیک قرار بدی تا همه بچه ها استفاده کنن....
اگر آموزش هات به صورت تصویری باشه خیلی بهتره.....
کمکی هم اگه خواستی من در خدمتم.....

farnoosh-62

عضو جدید
سلام
من خیلی از آرشی کد شنیدم ولی از هر کی پرسیدم که چه فرقی با کد داره دقیقا نمیدونستن.کلا میگفتن مثله کده اما مخصوص معماریه.من کد رو بلدم حتی از اول ترم آخرم استادم منو معرفی کرد به شرکتشون والان اونجا دارم کار میکنم .البته الان 1ماهه که مرخصی گرفتم تابرای کنکور کاردانی به کارشناسی بخونم.سوال من اینه:آرشی کد چه فرقی داره با کد؟اگر فقط چندتا دستور اضافه تره پس یاد گرفتنش زحمتی نداره.:razz:

Designer.tu

عضو جدید
سلام فرنوش خانم.
خانم مهندس من یه ریزه میزه کوچولو Archicad رو بلدم .
اتوکدم یه کوچولو بلدم.
ما در توکد یه قسمتی داریم 2 بعدی و یه قسمت داریم 3 بعدی.
2 بعدی رو که همه دانشجویان معماری باید بلد باشن و کار باهاش راحته و یه قسمت 3 بعدی که داره واقعا میشه گفت سخت و خیلی جالبه. تو اتوکد ما طرح های 2 بعدی رو به 3 بعدی میبریم و بهش ابعاد میدیم و مثل 3 دی مکس روش کار میکنیم البته تو اتوکد 3دی کار کردن خیلی سخت تر از کار کردن تو تریدی مکسه.
تو Archicad مستقیما فایلهای 2دی ما تبدیل به 3دی میشه و باید بگم که فوق العاده زیبا میشه.
و در واقع میشه گفت آرچیکد 3D MAX مخصوص معماریه.
:gol:

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درخواست object

درخواست object

سلام دوستان

احتمالاً با برنامه ArchiCAD کار کردين :)

توی object اگه دقت کرده باشيد می بينيد که سرويس ايرانی نيست اگه کسی سرويس ايرانی برای ArchiCAD داره تو اين تاپيک بذره ممنون ميشم
.
مرسی;)

archi_arch

مدیر بازنشسته
salam dostan man dore archicad ra didam mitonam to in site matalebi ra bezaram ta komaketan knad baraye khodam ham yadavary mishvad agar khastid bi
ممنون میشم سارا جون لطف میکنی اگه اینکارو بکنی:victory:
فقط لطف کن تو سایت فارسی بنویس قانون اینجا اینه که فارسی نوشته بشه.ممنونم.:gol:

sorina

عضو جدید
object

object

سلام
آرشیکد یه برنامه فوق العاده برای ارچتکتاست اما متاسفانه کسی زیاد در موردش نمی دونه
من از زمانی که ارشیکد 6.2 اومد تو بازار دارم باهاش کار می کنم اما باز نقطه ضعفای زیادی دارم با اگه کسی در مورد اضافه کردن ابجکت به ارشیکد چیزی می دونه لطفا بگه
ضمنا در مورد ارشیکد هر کی هر سوالی داره بپرسه اگه بدونم حتما کمک می کنم
با تشکر

Designer.tu

عضو جدید
سلام. من یه سوال دارم .
راستیتش میخوام بدونم شما که از زمان Archicad 6 تا الان دارین باهاش کار میکنین آیا این مشکلات رو حل کردین؟
میخوام بدونم چطوری به دیوار میتونیم شکم بدیم و میخواستم درباره دکمه mesh توضیح بدی در رابطه با اینکه چجوری میشه باهاش کار کرد به طوری که پستی و بلندی ها به همدیگه به صورت ملایمی وصل بشن
مرسی و متشکر

Designer.tu

عضو جدید
سلام.
دوست دارم 1 کار از آرچیکد واستون بزارم تا انگیزه واستون ایجاد کنم. البتته منم یه ایراداتی تو آرچیکد دارم که امیدوارم این تابستون نه تو کلاس آرچیکد بلکه با تمریناتم ایرادام رو رفع کنم. بازم واستون از آرچیکد عزیزم کار خواهم گذاشت:gol:
راستی سارا خانم شما هم یه کار از خودت بزار ببینیم در چه حد کار کردی؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
ممنونم خیلی قشنگه!
فقط میشه بگی هر کدوم از اینها چه قدر زمان برده؟
البته اگه بتونین یه اموزش کوچیکی هم اینجا بذارین خیلی خوب میشه.:gol:

سـعید

مدیر بازنشسته
چقدر خروجی این نرم افزار شبیه 3D max ست...به نظر من با 3d Max دست مون بیشتر برای سه بعدی کردن باز باشه...

Designer.tu

عضو جدید
سلام به مهندسان گرامي هنرمند.
مرسي خانم Archi Arch جان نظر لطفته.
خانم Archi Arch اگه ممکنه اسمت رو بگي ممنون ميشم .
راستيتش والا من حتي 5% آرچيکت رو هم بلد نيستم . وقتي واردش ميشم غرق ميشم نميدونم کي وقت مياد و ميره , واسه همين نميدونم چقدر طول کشيده شايد سه چهار روز , در رابطه با آموزشم والا من آخه چي بگم ! بنده کوچيکتر از اونيم که بخوام تو جمع مهندسين زبده ای مثل شما حرفي واسه گفتن داشته باشم و از طرفي Archicad 11 درياست , من کجاشو بگم ! بهترين پيشنهاد من گرفتن کتاب آموزش Archicad 11 هستش که حدود 750 صفحه هستش و ميتونه در حد زيادي (( نه کامل )) کمکتون کنه البته با تمرين و پشتار کاملا يادش ميگيرين که مخصوص مخصوص معماران طراحي شده.
از انتشارات اتحاد و شماره تماسش 66401255
در مورد حرف آقا سعيد , آقا سعيد احسنت . آرچيکد در واقع 3D MAX مخصوص معماريه که ميتوني در مواقع احتياج برنامه رو از Archicad هلش بدي داخل 3D MAX .
جالبه نه؟ 3D MAX و آرچیکد مکمل واقعا محشری هستند.
اين دو تا رو هم به افتخار شما دو سرور گرامي ميزارم , اميدوارم مورد پسندتون واقع بشه یکی برش ساختمون با دو کلیکه و اون یکی هم که طراحی داخلیه , راستي اگه ممکنه شما هم از کاراي زيباتون مارو بي بهره نذارين.

sorina

عضو جدید
سلام
اگه منظور شما اینه که چطور دیوار منحنی افقی ترسیم کنیم که تکلیفش روشنه از ایکونهای مربوط به دیوار 3 ایکون هست که انواع دیوارهای منحنی روی سطح افق ترسیم میکنه
اما اگه منظور شما شکم دادن توی اسطح عمودیه باید عرض کنم که یه کم مشکه باید از قسمت دیزاین دیوار مورد نظر رو طراحی کنی بهش ارتفاع و اندازه شکم ( کمان عمودی) رو بدی بعد اونو به عنوان یک دیوار ابجکت سیو کنی بعد از محیط Wall option اونجایی که 4 نوع مختلف دیوار رو نمایش میده دیوار چهارم رو انتخاب کنی بعد از قسمت
floor plan &seting /structure/costom profile دیوار طراحی شده خودتو انتخاب کنی و ترسیم کنی البته خود ارشیکد به عنوان نمونه یه چنتایی داره که تو همون آدرس میتونی ببینی
با تشکر از سئوالت
سرینا

tishk

عضو جدید
............

............

همگی سلام ....به قول استادمون :اقا معماری نه فرم نه عملکرد معماری هم فرم هم عملکرد............................... دوست طراحمون کاراش در حد حرفه ای هست ..دوست خوب اگه ممکنه هر بار چندتا از دستورای archi cad رو بزار رو سایت که استفاده کنیم.....

[/quote]

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
archicad

archicad

نرم افزار Graphisofts ArchiCAD ، نرم افزاری بسیار قدرتمند با قابلیت های جدید جهت طراحی و پیاده سازی محیط های سه بعدی است و فراهم کننده مدل های حرفه ای مجازی جهت مهندسین عمران و معماری است. کاربران با کمک نرم افزار ArchiCAD طرح های خود را سریعتر آنالیز می کنند این کار با استفاده از تخمین خصوصیات فضای طراحی در محیطی سه بعدی صورت می گیرد و سریعا گزارشی دقیق از کل پروژه به صورت مستند برای کاربر تولید می شود. محیط کاری این نرم افزار بگونه ای است که کاربران احساس طراحی در دنیای واقعی را دارند و این احساس ناشی از ابزار و پلت ها و مدل های سه بعدی مانند پله ها، مبلمان و اثاثیه و ... است. از دیگر خصوصیت این نرم افزار فرامین ترسیمی پیشرفته این نرم افزار می باشد.​

- گزارش گیری پیشرفته
- و ...​

[/quote]

salam.man3-4sale ke ba archicad kar mikonam va hatta payannameye khodamo ba archicad kar kardam,valy motassefane hameja faghat ba 3dmax ashna hastan va archicad dar iran barkhalafe baghye keshvarha aslan bazare kare khooby nadare.hameja baraye 3bodi ya autocad va ya ba 3dmax mikhan.alan ehsas mikonam vaghtam talaf shode ke archicad ro yad gereftam!​

سـعید

مدیر بازنشسته
salam.man3-4sale ke ba archicad kar mikonam va hatta payannameye khodamo ba archicad kar kardam,valy motassefane hameja faghat ba 3dmax ashna hastan va archicad dar iran barkhalafe baghye keshvarha aslan bazare kare khooby nadare.hameja baraye 3bodi ya autocad va ya ba 3dmax mikhan.alan ehsas mikonam vaghtam talaf shode ke archicad ro yad gereftam!​
دوست عزیز لطفا فارسی تایپ کنید.....
.
فقط یک جمله به شما بگم و اون هم اینکه انسان هیچ گاه از آموزش و تدریس ضرر نمیکنه...مطمئنا برای شما هم در جایی و در زمان مشخصی کار وجود داره و این نرم افزار به استفادتون میاد....

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوست عزیز لطفا فارسی تایپ کنید.....
.
فقط یک جمله به شما بگم و اون هم اینکه انسان هیچ گاه از آموزش و تدریس ضرر نمیکنه...مطمئنا برای شما هم در جایی و در زمان مشخصی کار وجود داره و این نرم افزار به استفادتون میاد....

سلام

یه پیشنهاد دارم . با توجه به اینکه نرم افزار های معماری خیلی زیادن و معمولا تو تالار معماری اکثرا این نرم افزار ها رو میشناسن یا حداقل باهاش کار کردن ، توصیه می کنم خصوصا برای تابستون که دوستان یکمی ببی کار تر هستن ،برای نرم افزار های جدید یا کم کاربردتر ، تیمهای آموزشی تشکیل بدیم . اینطوری علاوه بر تقسیم کار ، نحوه آموزش و سرعت خیلی بهتر میشه .
نرم افزار هایی هم که پیشنهاد میکنم : auto desk architectural desktop - archicad - maya
autodesk land design - home plan - و نرم افزار هایی که بقیه دوستان می شناسن و خیلی کاربردیه .

زاها

عضو جدید

- گزارش گیری پیشرفته
- و ...​

مرسی من این نرم افزارودارم ولی بلد نیستم باهاش کارکنم میشه ازدوستان اگرکسی میدونه حتی درحدمقدماتی آموزشش روبرامون بذاره که بدونم بایدچیکارکنم