ArcGIS << GIS >> و سوالات مربوط به آن

shangooli

عضو جدید
سلام. من زياد با جي آي اس آشنا نيستم. فقط توي چندتا مقاله ديدم كه شوري مناطقي رو با جي آس مدل كرده بودند. منم براي انجام پروژه ام نياز به همين كار دارم. توي مقالات اومدن اطلاعات بعضي باندهاي ماهواره لندست يا ... رو وارد كردن. البته يكي از دوستام بهم گفت اينطوري نميشه بايد اين اطلاعات اول برن توي نرم افزار Envi بعد وارد جي آي اس بشه. من هدفم اين بود كه گفتم. اگه ممكنه الگوريتم كاري كه بايد انجام بدم رو بهم بگين. ممنون ميشم ازتون.

fardin.a

عضو جدید
سلام
ببینید جی آی اس کلا چندتا زیر مجموعه داره که بیشتر تحلیل ها و آنالیزهاش تو میحط آرک مپ انجام میشه. و این که گفتید شوری رو مدل کردن قطعا اولا باید داده هاش موجود باشن و دوم اینکه به احتمال زیاد از تصاویر ماهواره ای هم نیاز هست که استفاده بشه. من آشنایی کامل با جی آی اس دارم اما به طور خاص مدل سازی کار نکردم. به هر حال اگر بتونم بهتون کمکی بکنم خوشحال میشم.

آخرین ویرایش:

hami99

عضو جدید
سلام به همه دوستان من نیاز به مطلبی در مورد یکی از موضوعات زیر دارم خواهشمندم یاری فرمایید.
  1. زیرساخت داده های مکانی ( SDI )
،2- بسترهای IT در پیاده سازی GIS
3- تجربیات و دستاوردهای موفق SDI، GIS، mobile gis،web gis در ایران و جهان
4- آموزش و فرهنگ سازی GIS ، SDI

fardin.a

عضو جدید
با سلام
در خصوص مکان یابی دفن پسماند با استفاده از GIS کارهای زیادی صورت گرفته که من یک مقاله رو براتون فرستادم. در هر صورت شما نیاز به اطلاعات اولیه از پارامترهای مختلف و در نهایت وزن دهی این پارامترها با استفاده از روش هایی مانند AHP دارید. البته گزینه ای واسه Attache کردن فایل پیدا نکردم. اگر امکانش بود ایمیلتون رو بزارید براتون میفرستم.

mr.nikbakht

عضو جدید
تغییر فرمت نقشه های DEM
با سلام
من تو کار انجام پایان نامم به مشکل برخوردم
من یه فایل DEM با فرمت pix دارم همان طور که میدونید این فرمت برای نرم افزار Geomatica است و برای نرم افزار Arc-GIS قابل خوندن نیست میخواستم بدون چه طور فرمت اون تغییر بدم که برای GIS قابل خوندن باشه بدون این که خللی در اطلاعات اون به وجود بیاد یعنی طوری باشه که هر کاری خواستم تو GIS باش انجام بدم مثلا باهاش TIN بسازم. آیا نرم افزاری هست یا باخود GIS یا Geomatica میشه؟
با نرم افزار Globalmaper چی میشه انجام داد؟
ممنون از کمکتون خیلی بهش احتیاج دارم. هرچه سریعتر جواب بدین ممنون میشم.

mr.nikbakht

عضو جدید
تغییر فرمت نقشه های DEM

تغییر فرمت نقشه های DEM

با سلام
من تو کار انجام پایان نامم به مشکل برخوردم
من یه فایل DEM با فرمت pix دارم همان طور که میدونید این فرمت برای نرم افزار Geomatica است و برای نرم افزار Arc-GIS قابل خوندن نیست میخواستم بدون چه طور فرمت اون تغییر بدم که برای GIS قابل خوندن باشه بدون این که خللی در اطلاعات اون به وجود بیاد یعنی طوری باشه که هر کاری خواستم تو GIS باش انجام بدم مثلا باهاش TIN بسازم. آیا نرم افزاری هست یا باخود GIS یا Geomatica میشه؟
با نرم افزار Globalmaper چی میشه انجام داد؟
ممنون از کمکتون خیلی بهش احتیاج دارم. هرچه سریعتر جواب بدین ممنون میشم. اگه به ایمیلم جواب بدبن
mr.nikbakht67@gmail.com

fardin.a

عضو جدید
با سلام
من متوجه نشدم که داده هاتون به چه صورتی هست. اما برای تبدیل مختصات در جی ای اس، میتونید مسیر زیر رو در آرک مپ دنبال کنید. البته یه نرم افزار خیلی ساده هم وجود داره که کارش تبدیل مختصاته اگه خواستین بگین براتون میذارم.
Arc toolbox- Data Management Tools- Projections and Transformations- Feature- Project
البته با کلیک بر روی گزینه Index و بعد تایپ کردن عبارت Project در محل سرچ Arc toolbox نیز عبارت Project (Management) که ظاهر شد میتونید اونو فعال کنید. موفق باشید

hajizaki

عضو جدید
error در ارک جی ای اس 10

error در ارک جی ای اس 10

سلام من به تازگی ArcGIS 10 رو نصب کردم ولی موقع کار کردن با ابزارهای geoprocessing مانند dissolve و ... پیغام error 000824 میده و بعد از چند بار امتحان انجام میشه
لطفا کمک کنید

s.gholami

عضو جدید
سلام من به تازگی ArcGIS 10 رو نصب کردم ولی موقع کار کردن با ابزارهای geoprocessing مانند dissolve و ... پیغام error 000824 میده و بعد از چند بار امتحان انجام میشه
لطفا کمک کنید

در قسمت Extensions تیک مازول های اضافی مثل Spatial Analyst رو زدید؟

JRG

عضو جدید
سلام. من در آرک جی آی اس مبتدی هستم. یه سوال دارم ممنون میشم از جواب.
یه جدول دارم در اکسل که وقتی به نرم افزار آرک جی آی اس اضافه می کنم نقاط رو درست بهم نشون نمیده. قسمتی از جدول رو نمونه میزارم. یک نقطه 0و0 نشون میده و بقیه نقاط رو روی همدیگه میزاره.
شماره اتفاق
تاريخ تماسxy
1062458950401 00:3759.5956236.27133
1062459950401 00:4359.613936.26934
1062483950401 08:0559.5967636.27296
1062522950401 09:1459.6013436.28158
1062527950401 09:2659.5675436.28006

متشکر میشم اگر یکی از دوستان بگه چکار باید کرد. سپاس