ACM

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیک قبلیم که طرفداری نداشت.
ببینم اینو چیکار می کنین :razz:

پیوست ها

• ACM.zip
    1 مگایابت · بازدیدها: 0
  • 1.pdf
    58.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

majid421

عضو جدید
سلام

سلام

مسابقات acm ?

ما هم هستیم .........البته فقط استفاده می کنیم ......چیزی که بلد نیستیم ارائه بدیم :biggrin:

majid421

عضو جدید
فایلتون هم دانلود کردم ......ولی نمی دونم چه جوری باید ترجمه کنم ....همش انگلیسیه :biggrin:

ممنون :gol:

saranet

عضو جدید
همه با هم

همه با هم

تاپیک قبلیم که طرفداری نداشت.
ببینم اینو چیکار می کنین :razz:
خیلی خوب می شه هر چند روز روی یکی از برنامه ها کار کنیم . همه تلاش کنیم که مسائل را حل کنیم . فکر می کنم راه خوبی برای تقویت برنامه نویسیمون باشه >>

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر هفته رو يكي از اين سوالا تمركز مي كنيم.
اولين كسي كه جواب درست رو پست كنه 100 credit جايزه مي گيره.
از 10 شهريور شروع مي كنيم.
لطفا تا اون موقع اگه نظر و پيشنهادي دارين بنويسين.

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته هر كس فقط يك بار جايزه مي گيره :D
يعني اگه كسي همه سوالا رو جواب بده قبول نيست.

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
و هر كس تو اين بحث شركت كنه خودم بهش امتياز ميدم :biggrin:

majid421

عضو جدید
سلام

سلام

سلام سلام صد تا سلام
خوبین که همگی انشا الله ............
خب برای شروع یه برنامه راحت بدید من سریع جواب بدم ........امتیاز بگیرم :biggrin:

مثلا برنامه جمع کردن 2 تا عدد:biggrin:
نه اون خیلی سخته ......برنامه جمع اعداد یک رقمی :biggrin:

منتظر برنامههای شما هستیم
اگر کاری از دستمون بر نمی یاد بلدیم استفاده کنیم ........شما زحمتش رو بکشید..:gol:

masoodnokandeh

عضو جدید
با تشكر از شما.
ولي بهتر بود توضيح بيشتري راجع به زمان و مكان مسابق و چگونگي ثبت نام و ارسال پاسخ ها و .... مي داديد.

saranet

عضو جدید
اولین سوال acm

اولین سوال acm

:que::que:این هم اولین سوال : :que::que: http://acm.uva.es/p/v1/151.html

لطفا اگر راه خوبی مورد نظرتونه پیشنهاد بدید ولی همون اول جوابشو نفرستید تا بقیه هم کمی فکر کنند.وکمی هم روی سوالات بحث کنیم...
موفق باشید;)

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین سوال ACM

اولین سوال ACM

Power Crisis

During the power crisis in New Zealand this winter (caused by a shortage of rain and hence low levels in the hydro dams), a contingency scheme was developed to turn off the power to areas of the country in a systematic, totally fair, manner. The country was divided up into N regions (Auckland was region number 1, and Wellington number 13). A number, m, would be picked `at random', and the power would first be turned off in region 1 (clearly the fairest starting point) and then in every m'th region after that, wrapping around to 1 after N, and ignoring regions already turned off. For example, if N = 17 and m = 5, power would be turned off to the regions in the order:1,6,11,16,5,12,2,9,17,10,4,15,14,3,8,13,7.​

The problem is that it is clearly fairest to turn off Wellington last (after all, that is where the Electricity headquarters are), so for a given N, the `random' number m needs to be carefully chosen so that region 13 is the last region selected.​

Write a program that will read in the number of regions and then determine the smallest number m that will ensure that Wellington (region 13) can function while the rest of the country is blacked out.
Input and Output

Input will consist of a series of lines, each line containing the number of regions (N) with
. The file will be terminated by a line consisting of a single 0.​

Output will consist of a series of lines, one for each line of the input. Each line will consist of the number m according to the above scheme.
Sample input

17
0
Sample output

7​

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشكر از شما.
ولي بهتر بود توضيح بيشتري راجع به زمان و مكان مسابق و چگونگي ثبت نام و ارسال پاسخ ها و .... مي داديد.

فقط کافیه هر چیزی که برای حل مساله ی مطرح شده مفید می دونین توی این تاپیک بنویسین تا با کمک هم جواب درست رو پیدا کنیم.
اگه پیشنهاد جایزه کردیم برای این بود که مهندسای عزیز بیشتر تشویق بشن برای شرکت توی بحث ;)

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضمنا تصمیم گرفتم برای جایزه 100 credit هر هفته رای بگیریم.
نظرتون چیه؟

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترجمه اولین سوال ACM

ترجمه اولین سوال ACM

بحران نیرو

زمستان امسال به علت بارش کم باران و در نتیجه کم شدن سطح آب پشت سد در نیوزیلند و بحران نیرو، نقشه ای برای قطع برق مناطقی از کشور بصورت منظم و کاملا منصفانه طرح ریزی شد. کشور به N منطقه تقسیم شد (Auckland منطقه شماره 1 و Wellington منطقه شماره 13). یک شماره تصادفی m انتخاب می شود و قطعی از منطقه 1 شروع می شود (منصفانه ترین نقطه شروع) و سپس در mامین منطقه بعدی، و بعد از N به 1 برمی گردد. و مناطقی که قطعی برق داشته اند از لیست حذف می شوند.. برای مثال اگر N=17 و m=5 باشد قطعی برق بترتیب زیر می باشد:
1,6,11,16,5,12,2,9,17,10,4,15,14,3,8,13,7
مساله اینجاست: این منصفانه تر است که برق Wellington آخر از همه قطع شود(اداره مرکزی برق آنجاست). بنابرابن برای N منطقه، عدد تصادفی m باید به دقت انتخاب شود تا منطقه 13 آخرین منطقه انتخابی باشد.
برنامه ای بنویسید که تعداد مناطق را دریافت کند و کوچکترین عدد mی را پیدا کند که اطمینان می دهد Wellington وقتی بقیه کشور در تاریکی است دایر است.​

ورودی و خروجی:
ورودی شامل تعدادی سطر است که هز سطر حاوی تعداد مناطق (N) 13<=N<100 می باشد.فایل می تواند با سطری شامل 0 پایان یابد.
خروجی شامل تعدادی سطر (یک سطر به ازای هر سطر ورودی) است که هر سطر حاوی عدد m طبق طرح بالا می باشد.​

مثال:
ورودی:
17
0​

خروجی:
7​

آخرین ویرایش:

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترجمه کردم که majid421 دیگه بهونه ای نداشته باشن :biggrin:

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی سخت نیست :razz:
فکر کنم باید برای اعداد 1 تا N سری رو تشکیل بده و وقتی آخرین عدد 13 بود اون عددی که باهاش سری رو نوشته به عنوان خروجی نشون بده.

yasin_d

عضو جدید
کاربر ممتاز
با صمیمانه ترین سلام ها.
خوشحالم که اعضای باشگاه به خوبی در انجام رسالت باشگاه به یکدیگر کمک می کنند.
از همه بچه ها به خصوص ramak عزیز که فعالیت خود را به بهترین نحو انجام می دهد تشکر می کنم.
امیدوارم من هم بتوانم سهم کوچکی از این فعالیت را به عهده بگیرم.

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
با صمیمانه ترین سلام ها.
خوشحالم که اعضای باشگاه به خوبی در انجام رسالت باشگاه به یکدیگر کمک می کنند.
از همه بچه ها به خصوص ramak عزیز که فعالیت خود را به بهترین نحو انجام می دهد تشکر می کنم.
امیدوارم من هم بتوانم سهم کوچکی از این فعالیت را به عهده بگیرم.

خواهش می کنم وظیفمه :redface:

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجله کنید

عجله کنید

زمان پاسخ به این سوال تا 17 شهریور هست.
هفته آینده سوال بعدی رو شروع می کنیم.
پس عجله کنید ;)

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی در مورد مسابقات ACM (البته واقعیش :biggrin:) اطلاعات یا تجربه ای داره لطف کنه اینجا بنویسه تا مهندسای عزیز استفاده کنن. :gol:

saranet

عضو جدید
روش پیشنهادی من این است که اعداد 1 تا N را در نظر بگیریم برای اولین بار first=1 و end=N باشد در طول برنامه جایگاه عدد 13 ثابت باشد و ما برای هرMبا شروع از یک به اندازه M جلو برویم اگر عددی که با آن برخورد کردیم کوچکتر از 13 باشد first را یکی جلو می بریم واگر آن عدد بزرگتر از 13 بود last را یکی به عقب می بریم.(زیرا برای ما فقط تعداد اعداد قبل از 13 و تعداد اعداد بعد از آن مهم است.)
پیشنهاد می کنم با امتحان این روش خودتان به چند نکته ریز دیگر پی ببرید . برنامه من با این روش جواب داد اگر دوست داشته باشید می تونم اون چند نکته رو هم توضیح بدم.
موفق باشید..

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
روش پیشنهادی من این است که اعداد 1 تا N را در نظر بگیریم برای اولین بار first=1 و end=N باشد در طول برنامه جایگاه عدد 13 ثابت باشد و ما برای هرMبا شروع از یک به اندازه M جلو برویم اگر عددی که با آن برخورد کردیم کوچکتر از 13 باشد first را یکی جلو می بریم واگر آن عدد بزرگتر از 13 بود last را یکی به عقب می بریم.(زیرا برای ما فقط تعداد اعداد قبل از 13 و تعداد اعداد بعد از آن مهم است.)
پیشنهاد می کنم با امتحان این روش خودتان به چند نکته ریز دیگر پی ببرید . برنامه من با این روش جواب داد اگر دوست داشته باشید می تونم اون چند نکته رو هم توضیح بدم.
موفق باشید..

ممنون :gol:
لطفا جواب کامل رو اینجا قرار بدین، و اگه ممکنه فایل اجرایی برنامه ای که نوشتین، ضمیمه کنین :smile:

saranet

عضو جدید
همانطور که میدونید این برنامه فقط با فایلها کار می کنه.ورودی از فایل input خونده مشه و خروجی در فایل output نوشته می شه . در آخر هم خروجی فقط در فایل output قابل مشاهده است (نه در console)
من برای مثال یه فایل input در مسیر برنامه قرار دادم که پس از اجرای برنامه ,خروجی رو در همین مکان می تونید ببینید.
هر اشکالی تو این برنامه دیدید (چه از طرف من چه از طرف خودتون ) حتما مطرح کنید.تا با کمک هم حتما اونا رو برطرف کنیم .:)
منتظر نظراتون هستم . موفق باشید. ;)
این هم جواب سوال:power crisis

پیوست ها

• power_crisis_solution.rar
    5.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنده اولین دوره مسابقه Iran-Eng-ACM (عجب اسمی )

برنده اولین دوره مسابقه Iran-Eng-ACM (عجب اسمی )

:w23:

:king: SARANET :king:

:w31:
:w33:
:w32:

:w26:

تبریک می گم :gol:
قرار بود 100 credit جایزه باشه، ولی چون اولین سوال بود و خودتون مطرحش کردین و خیلی کمک کردین و تنها کسی بودین که تو بحث شرکت کردین و هیچ کس شرکت نکرد و اهمیتی نداد و .... :wallbash:
200 credit به حسابتون واریز شد :D
براتون آرزوی موفقیت دارم :smile:

saranet

عضو جدید
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

خیلی ممنون که این همه تشویقم کردین. اگه شما نبودید احتمالا تو این تاپیک من بودمو دیوار .

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا منم داشتم به همین فکر می کردم که اگه شما نبودین حتما در اینجا رو تخته می کردم می رفتم :surprised:

yasin_d

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین . بقیه بچه ها باید از شما یاد بگیرند.
یکیش خود من..... (ولی راستش رو بخوای من وقت نمی کنم سرم رو بخوارونم وگرنه می یومدم کمک)
اگه برای دوره های بعد کردیت کم آوردی به من بگو بهت بدم

saranet

عضو جدید
دومین سوال پیشنهادی :
لینک سوال: http://acm.uva.es/p/v1/149.html

راستش خودم هنوز صورت سوال رو درست نفهمیدم. ولی فکر می کنم یه خورده سخت باشه به هر حال اگه فکر می کنید این سوال خیلی برای شروع خوب نیست . سوال پیشنهادی خودتون رو تا آخر امروز (یکشنبه)مطرح کنید تا از فردا رو برنامه کار کنیم.:smile:

این هم خود سوال:

Forests

The saying ``You can't see the wood for the trees'' is not only a cliche, but is also incorrect. The real problem is that you can't see the trees for the wood. If you stand in the middle of a ``wood'' (in NZ terms, a patch of bush), the trees tend to obscure each other and the number of distinct trees you can actually see is quite small. This is especially true if the trees are planted in rows and columns (as in a pine plantation), because they tend to line up. The purpose of this problem is to find how many distinct trees you can see from an arbitrary point in a pine plantation (assumed to stretch ``for ever'').

You can only see a distinct tree if no part of its trunk is obscured by a nearer tree--that is if both sides of the trunk can be seen, with a discernible gap between them and the trunks of all trees closer to you. Also, you can't see a tree if it is apparently ``too small''. For definiteness, ``not too small'' and ``discernible gap'' will mean that the angle subtended at your eye is greater than 0.01 degrees (you are assumed to use one eye for observing). Thus the two trees marked
obscure at least the trees marked
from the given view point.

Write a program that will determine the number of trees visible under these assumptions, given the diameter of the trees, and the coordinates of a viewing position. Because the grid is infinite, the origin is unimportant, and the coordinates will be numbers between 0 and 1.
Input

Input will consist of a series of lines, each line containing three real numbers of the form 0.nn. The first number will be the trunk diameter--all trees will be assumed to be cylinders of exactly this diameter, with their centres placed exactly on the points of a rectangular grid with a spacing of one unit. The next two numbers will be the x and y coordinates of the observer. To avoid potential problems, say by being too close to a tree, we will guarantee that
. To avoid problems with trees being too small you may assume that
. The file will be terminated by a line consisting of three zeroes.
Output

Output will consist of a series of lines, one for each line of the input. Each line will consist of the number of trees of the given size, visible from the given position.
Sample input

0.10 0.46 0.380 0 0
Sample output

128