84 کشته توسط کامیون در فرانسه

karabama

عضو جدید
الحمدالله بعضی ها به عنوان آر پی جی زن جنگ نرم در خدمت دشمن هستن .

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببینید اول اینکه وزیر امور خارجه‌ی آمریکا یا کانادا چی می‌گن مهم نیست، چون همین حرف‌ها رو ما هم در مورد اون‌ها می‌تونیم بزنیم، که می‌زنیم. بحث عربستان فرق داشت، شما یا سایر دوستان عربستان رو منزه از خطا می‌کنید در حالی که بنده عرض کردم بان کی‌مون محکوم کرده و دیوید کامرون هم اذعان کرده که رشوه گرفته. دیوید کامرون هیچ وقت نگفته و نخواهد گفت که ایران به ما رشوه داد تا از فلان لیست خارج بشن و وارد بهمان لیست بشوند.

قسمت به ظاهر منطقیِ حرف شما این هست که بان کی‌مون هم عربستان رو محکوم کرده و هم ایران رو. ایران رو چرا محکوم کردند همیشه؟ قطعاً نه مثل عربستان یا اسرائیل به خاطر کشتن کودکان بی‌گناه و نه به خاطر اینکه شاهزادش بره بین گروهک منافقان (تاریخ جنگ 8 ساله که آشنا هست براتون) سخنرانی کنه و مدل افتخارِ فرانسه رو هم بگیره.
اول به خاطر حزب‌الله و اخیراً به خاطر سوریه. در مورد حزب‌الله که نیازی به این کار نبود چون ایران همیشه داد زده که از حزب‌الله حمایت کرده و می‌کند چون ایدئولوژی جمهوری اسلامی بر محور این هست و خواهد بود. شما حزب‌الله رو که از طرف ایران تغذیه میشه رو با القاعده و طالبان یکی نمی‌دونید که؟ حزب‌الله کی انتحاری میفرسته داخل جمعیت یا (در زمان صلح) حمله می‌کنه به مردم بی‌دفاع؟ کی یک مسیحی و یهودی بی‌گناه رو کشته؟ کی بمب میریزه روی سر مردم بی‌دفاع و زن و بچه رو با هم می‌کشه؟
و اما سوریه، اگر ایران به خاطر دفاع از رژیم قانونی سوریه محکوم به حمایت از تروریسم میشه، آمریکا و فرانسه و ... باید همزمان با ایران به خاطر حمایت از گروه‌هایی که اون موقع به نظر خودشون تروریست خوب بودند، محکوم بشن. از اون اوایل در حمایت از داعش (رجوع کنید به صحبت‌های کلینتون) و این اواخر حمایت از گروه‌های به ظن خودشون ضدحکومت بشار اسد که هر روز هم گندشون در میاد، مثل دو روز پیش که گروه نورالدین زنگی سر یک بچه‌ی 11 ساله رو بریدند. از سمت دیگر، حمایت ایران از دولت‌های قانونی منطقه، سیاست دائمی‌ش بوده و مثل آمریکا و انگلیس یک بام و دو هوا نیستند که منتظر بمونند ببینند نتیجه‌ی کودتا علیه حکومت حسنی مبارک در مصر و یا اخیراً اردوغان در ترکیه چی میشه، بعد تصمیم بگیرند که اگر کودتا پیروز شد به اسم "مردم مصر" از کودتاچیان اخوان‌المسلمین حمایت کنند یا اگر پیروز نشد به اسم "حکومت مشروع" از اردوغان حمایت کنند. این‌ها به دوست و دشمن رحم نمی‌کنند بعد شما انتظار دارید به ایران نشان افتخار صلح بدهند؟ حکومت ایران هر چقدر هم خفقان باشه صد مرتبه از عربستان دموکرات‌تر هست (آخرین باری که در عربستان انتخابات شده حضرت آدم هم به دنیا نیومده بود) و فشار کمتری بر روی قشرهای اقلیت هست (بعلاوه‌ی حقوق زنان) اما ایران به اسم حقوق بشر ده‌ها بار محکوم و تحریم شده (و الان هم در حال تحریم هست) اما کسی به حکومت عربستان نگفته بالای چشمت ابرو هست. بعد شما حرف همین اشخاص رو سند می‌کنید که به عربستان اون حرف رو زدند و به ایران این حرف رو. شما حساب کنید ببینید وضع چقدر خراب بوده که دیگه در برابر جو عمومی دوام نیاودند و در ظاهر یه چخه هم به عربستان کردند که آره ما دموکرات هستیم!
فضای سیاسی کشورهای دیگه اینطور هست که یک عده از سیاست کاملاً بی‌خبر هستند و حتی در آمریکا الان هم خیلی‌ها نمی‌دونند که دو نامزد نهایی ریاست جمهوری چه کسانی هستند، یک عده‌ی قلیل هم کاملاً متوجه اوضاع هستند. کافی هست به کامنت‌های پایگاه‌های تحلیلی مثل گاردین و المانیتور و ایندپندنت و ... نگاه کنید تا ببینید هر کدومش اندازه‌ی یک خبر، ارزش خبری داره. بر خلاف اوضاع قهوه‌خونه‌ایِ ایران که همه یه سیخی به سیاست زدند و چون سیاست داخلی و اقتصاد ایران ضعیف و سیاست داخلی و اقتصاد مثلاً آمریکا و فرانسه قوی هست، پس هر حرفی اونا بزنند درست هست و ما یه زالویی هستیم که چسبیدیم به دنیا.

reza_19933

عضو جدید
الحمدالله بعضی ها به عنوان آر پی جی زن جنگ نرم در خدمت دشمن هستن .

تو دیدگاه شما تبعیض وحشتناکی بین انسان ها وجود داره طوری که اگه همزمان در حملات تروریستی یه عراقی و یه اروپایی بمیره از مردن اروپایی خوشحال میشین و بخاطر مردن عراقی خود زنی میکنین. درحالی که هیچ فرقی نداره و همدردی به نژاد نیست! نباید نژاد پرست باشیم. اگه دشمن شما "انسانیت" باشه ، شخص خود من اسنایپر که چه عرض کنم وزیر دفاش میشم اصلا.
باشد که در انسانیت تعصب و حب و بغض رو بذاریم کنار.
نژادپرستی چیز خوبی نیست. انسانیت رو با نژادپرستی قاطی نکنین.

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام.
اگه تونستی یبار چند تا افغانی گیر بیار باهاشون صحبت کن.
از دو تا جماعت خیلی بدشون میاد.یکی امریکاییها یکی هم عربستانی ها .پول طالبان رو عربستان میده.
فکر نمیکنم دفاع کردن از جماعتی که کوچکترین جرمشون حادثه منا بوده خوب باشه.حداقل برای آبروتون
سازمان ملل ایناترو میزاره جز جنایتکارا بعد دبیر کلش میاد میگه ... خوردیم اینا پول مارو میدن .

تا جایی که من شنیدم افغانی ها بیشتر از همه از پاکستان به خاطر حمایت از طالبان بدشون میاد.

تو دیدگاه شما تبعیض وحشتناکی بین انسان ها وجود داره طوری که اگه همزمان در حملات تروریستی یه عراقی و یه اروپایی بمیره از مردن اروپایی خوشحال میشین و بخاطر مردن عراقی خود زنی میکنین. درحالی که هیچ فرقی نداره و همدردی به نژاد نیست! نباید نژاد پرست باشیم. اگه دشمن شما "انسانیت" باشه ، شخص خود من اسنایپر که چه عرض کنم وزیر دفاش میشم اصلا.

به نظر من مردمی که تو این اتفاق هم کشته شدن شهید محسوب میشن

دید انسانی تون قابل تحسینه :gol:

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

سلام.
واقعا کی از کشته شدن انسان های بیگناه خوشحال میشه؟
اصلا بحث سر این مسایل نیست.اتفاقا تبعیض رو کسایی میکنن که کشته شدن چند ده ساله ادما تو کشورهای همسایه رو نمیبینن بعد تو اولین اتفاق میرن شمع روشن میکنن جلوی سفارت فرانسه...
تبعیض هست یا نه؟
سالی چند بار امریکا اشتباهی بجای طالبان مردم افغانستان رو میکشه؟اینا ادم هستن یا نه؟
اما طرف مقابلش یه هواپیما تو دهه نود تو اسکاتلند سقوط میکنه ،قذافی رو متهم میکنن و به مدت 20 سال هر بلایی که بگید سرش میارن.
تبعیض و نژادپرستی تو ذات غربه بعد شما طی یه جرکت رو به جلو هموطنان خودتون رو متهم میکنید.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
تا جایی که من شنیدم افغانی ها بیشتر از همه از پاکستان به خاطر حمایت از طالبان بدشون میاد.

دید انسانی تون قابل تحسینه :gol:

سلام.
من بیشتر روز رو با افغانستانی ها سپری میکنم.اتفاقا چند تاشون یه سواد نسبی ای هم دارن.پاکستان رو درست میگید.طالبان از اونجا تغذیه میشه ولی پولشون رو عربستان میده.
اصلا خواستگاه این تفکر تکفیری عربستان بعدش الازهر مصره. پاکستان پولش کجا بود.
افغانستان از یه طرف جنگ و ناامنیه....از یه طرف تو هجوم فرهنگی بسر میبره.کافیه برنامه های تلوزیونشون رو ببینید....خیلی جالبه کلا برق ندارن در طول روز فقط 4 ساعت سر شب برق دارن اونم بخاطر همون برنامه های تلوزیونشون.

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام.
من بیشتر روز رو با افغانستانی ها سپری میکنم.اتفاقا چند تاشون یه سواد نسبی ای هم دارن.پاکستان رو درست میگید.طالبان از اونجا تغذیه میشه ولی پولشون رو عربستان میده.
اصلا خواستگاه این تفکر تکفیری عربستان بعدش الازهر مصره. پاکستان پولش کجا بود.
افغانستان از یه طرف جنگ و ناامنیه....از یه طرف تو هجوم فرهنگی بسر میبره.کافیه برنامه های تلوزیونشون رو ببینید....خیلی جالبه کلا برق ندارن در طول روز فقط 4 ساعت سر شب برق دارن اونم بخاطر همون برنامه های تلوزیونشون.

درباره عربستان، فکر می کردم بن لادن یکی از اهداف اصلیش سقوط آل سعود بوده، در رابطه با الازهر هم فکر می کردم که از یک گروه دیگه ای غیر گروه بن لادن حمایت می کنه،

karabama

عضو جدید
امروز با انفجاری طبق آمار عصر ایران 80 "انسان" در افعانستان کشته و بیش از 200 "انسان" دیگه هم توی افغانستان مجروح شدن
امیدوارم ساختمونها و اماکن عمومی جهان برای "یک دقیقه" به رنگ پرچم کشور افغانستان بشه....اگر زحمتی نیست البته

این امکان که نیست اما اگه بخوای میتونیم پرچم اسرائیل و آمریکا و انگلیس و فرانسه و هر جایی که دوست داری رو رنگی کنیم.

reza_19933

عضو جدید
سلام.
واقعا کی از کشته شدن انسان های بیگناه خوشحال میشه؟
اصلا بحث سر این مسایل نیست.اتفاقا تبعیض رو کسایی میکنن که کشته شدن چند ده ساله ادما تو کشورهای همسایه رو نمیبینن بعد تو اولین اتفاق میرن شمع روشن میکنن جلوی سفارت فرانسه...
تبعیض هست یا نه؟
سالی چند بار امریکا اشتباهی بجای طالبان مردم افغانستان رو میکشه؟اینا ادم هستن یا نه؟
اما طرف مقابلش یه هواپیما تو دهه نود تو اسکاتلند سقوط میکنه ،قذافی رو متهم میکنن و به مدت 20 سال هر بلایی که بگید سرش میارن.
تبعیض و نژادپرستی تو ذات غربه بعد شما طی یه جرکت رو به جلو هموطنان خودتون رو متهم میکنید.

از کامنت ها مشخص میشه طرف که مورد خطاب من بود دقیقا همین حس هارو داشت.
چه ربطی داره انسانی که ترور شده غربی باشه یا شرقی!
شماها کل حرفتون اینه: چرا بخاطر کشته شدن ۸۴تا غربی تاپیک زدین ؟؟ خب مگه انسانیت تو شما مرده؟؟ شک میکنه ادم به انسان بودن بخدا! طرف تو عراق کشته میشه تاپیک زده میشه هیشکی نمیاد نمیگه اقا شما چرا واسه کشته شده های مثلا افریکا تاپیک نزدی اومدی واسه عراقیا زدی؟؟ چون اونم ابراز همدردی میکنه ، انسانه بلاخره!
ولی تا یه تاپیک واسه ابراز همدردی با کشورهایی غیر از عراق و سوریه زده میشه سریع به سرعت هرچه تموم تر تاپیک به حاشیه میره و مخالفان انسانیت میریزن یکی میگه بهتر که مردن! یکی میگه برو شمع روشن کن غرب زده ، خلاصه هرکی یه کنایه ای میزنه، چرا بعضی ادما اینجورین؟ مگه انسانیت به غرب و شرقه؟
خب طرف ناراحت شده واسه ابراز همدردی تاپیک زده تو ناراحت شدی ازین ابراز همدردی؟ مشکلت چیه؟ تبعیض قائلی؟ خب وقتی امثال شما تو ایران با این دیدگاه باشن باید مردم کشورا از ما بترسن و فکر کنن ما تروریستیم..
متاسفم واسه جهانی که حتی واسه مردن انسان های بیگناه هم تبعیض قائلن. چه امثال شما که کشورهای غیر از عراق و سوریه رو ادم حساب نمیکنین و چه اونایی که غیر از اروپا و امریکا بقیه رو ادم نمیدونین. جفتتون یه خصلت دارین، انسانیت جایی نداره در شماها

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
از کامنت ها مشخص میشه طرف که مورد خطاب من بود دقیقا همین حس هارو داشت.
چه ربطی داره انسانی که ترور شده غربی باشه یا شرقی!
شماها کل حرفتون اینه: چرا بخاطر کشته شدن ۸۴تا غربی تاپیک زدین ؟؟ خب مگه انسانیت تو شما مرده؟؟ شک میکنه ادم به انسان بودن بخدا! طرف تو عراق کشته میشه تاپیک زده میشه هیشکی نمیاد نمیگه اقا شما چرا واسه کشته شده های مثلا افریکا تاپیک نزدی اومدی واسه عراقیا زدی؟؟ چون اونم ابراز همدردی میکنه ، انسانه بلاخره!
ولی تا یه تاپیک واسه ابراز همدردی با کشورهایی غیر از عراق و سوریه زده میشه سریع به سرعت هرچه تموم تر تاپیک به حاشیه میره و مخالفان انسانیت میریزن یکی میگه بهتر که مردن! یکی میگه برو شمع روشن کن غرب زده ، خلاصه هرکی یه کنایه ای میزنه، چرا بعضی ادما اینجورین؟ مگه انسانیت به غرب و شرقه؟
خب طرف ناراحت شده واسه ابراز همدردی تاپیک زده تو ناراحت شدی ازین ابراز همدردی؟ مشکلت چیه؟ تبعیض قائلی؟ خب وقتی امثال شما تو ایران با این دیدگاه باشن باید مردم کشورا از ما بترسن و فکر کنن ما تروریستیم..
متاسفم واسه جهانی که حتی واسه مردن انسان های بیگناه هم تبعیض قائلن. چه امثال شما که کشورهای غیر از عراق و سوریه رو ادم حساب نمیکنین و چه اونایی که غیر از اروپا و امریکا بقیه رو ادم نمیدونین. جفتتون یه خصلت دارین، انسانیت جایی نداره در شماها

سلام .
مثل اینکه شما هر چی تو دلت مونده از پست های این تاپیک تو جواب به من نوشتی.کی از این تاپیک انتقاد کرد؟

شما یه بار دیگه پست منو بخونید بعد جواب خودتون رو هم یه مروری بکنید.اینایی که شما نوشتید رو من باید به شما بگم.

reza_19933

عضو جدید
مخاطب من مشخصه کیه مهندس،
من از اول با شما حرفی نداشتم یهو اومدی تو بحث من! مخاطبم carabama بود که شما ازش دفاع کردین و حتما موافق بودین باش که دفاع کردین.
نوشته های من کاملا مشخصه، تاپیک ابراز همدردی با چندتا انسانه بیگناهه، ولی کامنت های جنابان رو بخونین میفهمین چی به چیه!
من کامنتای شمارو نخوندم و نمیدونم چی میگین فقط جناب carabama چون خیلی نژادپرستی میکرد، و من و شخصی که تا.یک زده بود رو دشمن خطاب کرد، خواستم جوابشو بدم.
برین کامنتا رو بخونین بعد یهو بیاین وکیل مدافع شخصی شین

بالا