84 کشته توسط کامیون در فرانسه

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونین چیه ....ما فکر میکنیم کافر یعنی کسی که تو کشور فرانسه و اروپا به دنیا اومده ...در حالی کافر یعنی کسی که به جنگ با خدا برخواسته باشه ....
بعد میاییم از ایه اشدا علی الکفار و رحما بینهم استفاده میکنیم میگیم مردم سوریه چون مسلمانن ما باید بیشتر بهشون بها بدیم ...در حالی که دین هر انسان و اعتقاداتش برگرفته از جغرافیا یا محل خلقتش هم هست و نمیشه بخاطر اون بازخواستش کرد ....یعنی مردم فرانسه هیچ فرقی با مردم سوریه ندارند ....چه بسا شاید ما با سیاست دولتمردان و نظامشون مخالف باشیم ....ولی این دلیل نمیشه بیاییم و به مردمی که برای ابراز احساسات به عنوان یک انسان بیگناه کشته شده و رفتن شمع روشن کردن مورد تمسخر قرارشون بدیم و به قول شما بهشون بگیم روشنفکر .

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ولی این دلیل نمیشه بیاییم و به مردمی که برای ابراز احساسات به عنوان یک انسان بیگناه کشته شده و رفتن شمع روشن کردن مورد تمسخر قرارشون بدیم و به قول شما بهشون بگیم روشنفکر .

ما مورد تمسخر قرار نمیدیم، مورد انتقاد قرار میدیم. قبلا خیلی منطقی توضیح دادم، به انواع روشها و مدلها. ولی انگار نه انگار!
بخوام بازم توضیح بدم که چرا انتقاد دارم، حس میکنم خودم رو مسخره کردم!

بنابراین باز هم ارجاعتون میدم به پستهای قبلیم.

و چیزی که بیشتر از اینها مدنظرم بود و تو پست اولم هم گفتم؛ واکنشهای تناقض آمیز و نژاد پرستانه و دور از انسانیت و... مجامع بین المللیه تو این زمینه.
اینکه تو حوادث کشورهای اروپایی و آمریکایی، همه دست به قلم میشن و جوهر همدردی و ابراز تاسف میپراکنن و نوبت مسائل خاورمیانه که میشه؛
قلم که هیچ... لال میشن تازه ما یه چیزی هم بدهکار میشیم!

آخرین ویرایش:

Uchiha Itachi

عضو جدید

reza_19933

عضو جدید
ما مورد تمسخر قرار نمیدیم، مورد انتقاد قرار میدیم. قبلا خیلی منطقی توضیح دادم، به انواع روشها و مدلها. ولی انگار نه انگار!

و چیزی که بیشتر از اینها مدنظرم بود و تو پست اولم هم گفتم؛ واکنشهای تناقض آمیز و نژاد پرستانه و دور از انسانیت و... مجامع بین المللیه تو این زمینه.
اینکه تو حوادث کشورهای اروپایی و آمریکایی، همه دست به قلم میشن و جوهر همدردی و ابراز تاسف میپراکنن و نوبت مسائل خاورمیانه که میشه؛

آیا این دلیل میشه ما انسانیت رو بذاریم کنار و بگیم چون آمریکا با این انسان ها ابراز همدردی کرده اونا آدم نیستن و ما نباید ذره ای به انسانیت راجع به این مردم فکر کنیم؟
آیا مایی که اینجا این تاپیک رو گذاشتیم نژاد پرستیم چون کشور آمریکا هم رفلکت نشون داده به این موضوع؟ قطعا نه.

تاپیک صرفا خبری بود.. جها پیشبرد اهداف آمریکا نبود..

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آیا این دلیل میشه ما انسانیت رو بذاریم کنار و بگیم چون آمریکا با این انسان ها ابراز همدردی کرده اونا آدم نیستن و ما نباید ذره ای به انسانیت راجع به این مردم فکر کنیم؟
آیا مایی که اینجا این تاپیک رو گذاشتیم نژاد پرستیم چون کشور آمریکا هم رفلکت نشون داده به این موضوع؟ قطعا نه.

تاپیک صرفا خبری بود.. جها پیشبرد اهداف آمریکا نبود..

یه جور غیر منطقی جواب میدید، مغز آدم سوت می کشه!

مگه شما مجامع بین المللی هستید؟! مگه من گفتم چون ... پس ...؟!
من کی گفتم انسانیت رو بگذاریم کنار؟!
کم کم بندازید گردن من این حادثه ی تروریستی رو!

فکر کنم به جای مانور دادن رو این کلمه ی "انسانیت" برای پیشبرد حرفتون، یکم وقت بذارید، با دقت و بدون فکر کردن به اینکه "چه جوابی بدم؟" حرفهای من رو بخونید.

واقعا از این مجادله های غیر منطقیِ بی حاصل بیزارم!

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خخخخ ..خوب ربطی نداره
مثلا الان اتفاقی که تو عراق میافته ایران میاد بازتاب میده امریکاییا باید ب مردمشون بگن چون مسئولان ایرانی واکنش نشون دادن شماها نباید این کارو بکنید
جالبه
طرز تفکر شما برادر من ...نشانی از هم نوع دوستی نداره ....

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالبه ...منتظر همین اتفاق بودم
امثال شما که کم میارن طرف مقابل رو متهم میکنن به غیر منطقی بودن و ...نفهم ئبودن و ...
یه جور غیر منطقی جواب میدید، مغز آدم سوت می کشه!

مگه شما مجامع بین المللی هستید؟! مگه من گفتم چون ... پس ...؟!
من کی گفتم انسانیت رو بگذاریم کنار؟!
کم کم بندازید گردن من این حادثه ی تروریستی رو!

فکر کنم به جای مانور دادن رو این کلمه ی "انسانیت" برای پیشبرد حرفتون، یکم وقت بذارید، با دقت و بدون فکر کردن به اینکه "چه جوابی بدم؟" حرفهای من رو بخونید.

واقعا از این مجادله های غیر منطقیِ بی حاصل بیزارم!

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خخخخ ..خوب ربطی نداره
مثلا الان اتفاقی که تو عراق میافته ایران میاد بازتاب میده امریکاییا باید ب مردمشون بگن چون مسئولان ایرانی واکنش نشون دادن شماها نباید این کارو بکنید
جالبه
طرز تفکر شما برادر من ...نشانی از هم نوع دوستی نداره ....

ممنون برادر من. شما لطف دارید. شمام همینطور! :gol::redface:

reza_19933

عضو جدید
ببینین از اول حرف شما اینه: چرا وقتی مردم عراق کشته شد جنابی که اینجا تاپیک گذاشته ، واسه اونا تاپیک نذاشت. غیر اینه آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد میاین میگین خب مجامع بین الملل نژاد پرسته و نسبت به فلسطین و عراق بی اهمیته . این حرف چرا اینجا گفته میشه؟ جمله خبری بود؟؟ خب یه مفهومی رو دارین میرسونین دیگه. هر جمله اینجا یه مفهومی رو میرسونه کسی بی هدف میاد چیزی میگه؟ با این حرفتون میخاین بگین شمام از همونایی هستین که به عراق و لبنان و .. بی اهمیتین. خب چیزی غیر از این بود؟ باز حتما الان میخاین بیایین بگین شما کج برداشت کردین اون جمله صرفا برای این بود که بقیه بدونن اینو. در حالی که همه میدونیم اینو..

من موندم واقعا چرا .. چرا یه خبر ، صرفا خبر! برای بازنشر خبر در باره ی مردم فرانسه اینقد شمارو ناراحت و پریشان کرده.. بخدا هنگم اصلا...

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

حادثه ی بدی بود و ناراحت شدم البته نه به اندازه ی انفجار منطقه کراده اون دیگه بد بود

اما بنظر من این اتفاقات لازمه بیفته نه بخاطر اینکه ی عده کشته بشن

خدا خوب میدونه چکار کنه وقتی عربستان و از لیست سازمانهای تروریستی خارج میکنن همین میشه دیگه

وقتی چندین کامیون تا خرره پر از تی ان تی با اتباع سعودی کراده ی عراق و پودر کردن روز بعدش به خود عربستان حمله شد

الانم این مساجدی که توی کشور های خارجی ساخته سعودیه دارن اینارو اموزش میده میگن طرف مرآکشی بوده و بازم رو سیاهی دیگر برای سعودیها

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يه سري رفتن جلو سفارت فرانسه خواستن هم دردي كنن،انگار يه عده ديگه هم مرگ بر فرانسه و استكبار گفتند،يه سري اومدن گفتن مگه عراق و سوريه نبود چرا فقط فرانسه كشوره؟يه عده هم نشستن از كل اين ماجراها جك ساختن و مسخره كردن،باقي مونده هم جك سازا رو سرزنش كردن...
قشنگ ديونه خونس

SSsting @kafiha

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید تمامی مسلمونا را از اروپا و امریکا اخراج کنند . طاعونی شدیم واسه بشریت

تاریخ بخونید دوست گرامی.
مسلمون‌ها اگر حمله کنند و کل مردم فرانسه رو هم بکشند، باز به تعداد کشته‌های بومی‌های آمریکا از زمان مهاجرت سفیدپوستان اروپایی به این قاره نمیرسه. این حوادث در مقابل وحشی‌گری‌های مشابه مسیحی‌ها و یهودی‌ها در طول تاریخ صفر هست. مفهوم اسلام جهادی ساخته‌ی کی هست؟ بله الان از سوی عربستان تغذیه می‌شه، ولی کی وارد عربستان کرد؟ عملیات انتحاری از کدوم دین وارد اسلام شد؟ چرا تا چند دهه پیش هیچ حرکات مشابهی از سوی این به قول شما مسلمان‌ها رخ نمی‌داد؟
الان با موبایل هستم اما بعداً مواردی برای شما مثال می‌زنم که مقایسه کنید اگر قرار باشه کل مسلمان‌ها رو از اروپا اخراج کنند، مسیحی‌ها و یهودی‌ها رو باید از کره‌ی زمین اخراج کنند.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
10 تا از ترورهای فجیع توسط مسیحیان
http://www.alternet.org/tea-party-a...ks-extreme-christians-and-far-right-white-men
"کو کلاکس کلان‌ها"ی مسیحی، با جمعیتی بین 3 تا 6 میلیون نفر از سال 1914 تا 1944 که داعش در مقابل این‌ها فرشته هست. داعش با کسانی که تسلیم خواسته‌های آنان بشه کاری نداره حداقل، با سایر ادیان هم اگر بهشون باج بدهند کاری ندارند، اما این گروه 6 میلیونیِ مسیحی در طول ظهور خود هر سیاه‌پوست، یهود و کمونیست رو به فجیع‌ترین شکل ممکن به قتل می‌رساندند. ابعاد فاجعه رو خودتون فکر کنید وقتی جمعیت این گروه میلیونی هست (در مقابل ده‌ها هزار نفری داعش).
https://en.wikipedia.org/wiki/Ku_Klux_Klan
در مورد ترورهایی که توسط یهودیان و یا به ویژه هندوها انجام شده هم نیازی به یادآوری تاریخ نیست که همین چند ماه پیش در میانمار چطور مسلمانان رو آتش می‌زدند.

من حرفم تبرئه‌ی مسلمانان نیست، اما اگر قرار به مجازات تمامی افراد یک دین به خاطر گناهی که یک یا چند نفر انجام دادند باشه، قطعاً اسلام رو باید بذارید آخر صف، هم به خاطر ابعاد ترورهایی که مسلمانان انجام دادند، و هم مهمتر از اون، به خاطر انگیزه‌ای که پشتش هست. همانطور که بالا هم گفتم، اسلام جهادی ساخته و پرداخته‌ی 3 دهه‌ی کنونی هست. مطلبی که میگم خلاصه‌ی صدها کتاب تاریخی هست و بنابراین مجبورم کوچه بازاری بگم: دویست سال پیش انگلستان وهابیت رو به وجود آورد تا عثمانی رو کله پا کنه و کرد. وهابیت خودش رو نه شیعه میدونه و نه سنی، در جنگ عثمانی و انگلیس، وهابی‌ها ارتش عثمانی رو در عربستان قتل عام کردند (با اینکه رابطه‌ی عثمانی و اعراب خوب بود) و با وعده‌های ناسیونالیستی، سایر اعراب رو هم ضد عثمانی متحد کردند. خب این از عثمانی که به فنا رفت و عملاً مسلمانان تکه تکه شدند. 30 سال پیش هم آمریکا شاخه‌ی افراطی‌تر وهابیت رو تعلیم داد فرستاد افغانستان تا با شوروی مقابله کنه (همانطور که آمریکا به ویتنام حمله کرده بود تا دولت متبوع خودش سر پا بیاد، شوروی هم به افغانستان حمله کرده بود) و دیدید که شوروی با اون هیبت در افغانستان شکست خورد. افراطیت در اسلام دقیقاً از اینجا پیش اومد و الا قبل از اون کدوم مسلمان با استناد به آیات قرآن، نتیجه میگرفت که باید با کامیون از روی کودکان عبور کنه؟

این‌ها یک طرف قضیه هست، در طرف قضیه برگردیم به قتل عام چند ماه پیش اورلاندو که دیدید مسلمان نبود و هم جنس‌گرا از آب در اومد. عامل حوادث اخیر فرانسه هم که علی‌الحساب معلوم شده هوموسکشوال بوده و مذهبی هم نبوده. جالب اینجاست که نخست وزیر فرانسه میاد میگه مسلمانان در فرانسه در آپارتاید به سر میبرند، بعد اینجا صحبت از اخراج تمامی مسلمانان از اروپا میشه.

Uchiha Itachi

عضو جدید
رسانه های فرانسوی تصویری از عامل حمله تروریستی نیس فرانسه منتشر کردند. به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ عامل حمله شهر نیس فرانسه، محمد لهوج بوهلال جوان سی و یک ساله فرانسوی تونسی تبار است که شب گذشته با کامیون به مردم در خیابانی در شهر نیس این کشور حمله کرد. بوهلال که شغل او راننده کامیون بود دارای همسر و سه فرزند است.

آخرین ویرایش:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاریخ بخونید دوست گرامی.
مسلمون‌ها اگر حمله کنند و کل مردم فرانسه رو هم بکشند، باز به تعداد کشته‌های بومی‌های آمریکا از زمان مهاجرت سفیدپوستان اروپایی به این قاره نمیرسه. این حوادث در مقابل وحشی‌گری‌های مشابه مسیحی‌ها و یهودی‌ها در طول تاریخ صفر هست. مفهوم اسلام جهادی ساخته‌ی کی هست؟ بله الان از سوی عربستان تغذیه می‌شه، ولی کی وارد عربستان کرد؟ عملیات انتحاری از کدوم دین وارد اسلام شد؟ چرا تا چند دهه پیش هیچ حرکات مشابهی از سوی این به قول شما مسلمان‌ها رخ نمی‌داد؟
الان با موبایل هستم اما بعداً مواردی برای شما مثال می‌زنم که مقایسه کنید اگر قرار باشه کل مسلمان‌ها رو از اروپا اخراج کنند، مسیحی‌ها و یهودی‌ها رو باید از کره‌ی زمین اخراج کنند.

چرا چرت و پرت میگویی و دشت به صحرا کربلا میزنی. برای من از عصر یخبندان و عصر سنگی مثال نیار. اون دوره تمام شد. ان موقع همین بود .همه جا همین بود .اگر زورت بیشتر بود میخوردی و اگر زورت کمتر بود خورده میشدی .قانون جنگل .این حقوق بشر و این چیزا واسه همین 2 قرن اخیر که اتفاقا بوسیله همین غربی های عزیز بوجود امد .
یک نگاه به خودتون بکن .داریم مثل حیوونا خودتون را تیکه پاره میکنیم .شیعه صنی جنگ دارد .ترک ارمنی کرد جنگ دارن و باقی ماجرا .

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
چرا چرت و پرت میگویی و دشت به صحرا کربلا میزنی. برای من از عصر یخبندان و عصر سنگی مثال نیار. اون دوره تمام شد. ان موقع همین بود .همه جا همین بود .اگر زورت بیشتر بود میخوردی و اگر زورت کمتر بود خورده میشدی .قانون جنگل .این حقوق بشر و این چیزا واسه همین 2 قرن اخیر که اتفاقا بوسیله همین غربی های عزیز بوجود امد .
یک نگاه به خودتون بکن .داریم مثل حیوونا خودتون را تیکه پاره میکنیم .شیعه صنی جنگ دارد .ترک ارمنی کرد جنگ دارن و باقی ماجرا .
سلام.
شما مثل اینکه به تاریخ های پست دوستمون توجه نکردید.بیشترش تو قرن بیستم بوده.
دو جنگ جهانی که بین نحله های فکری مدرن اعم از نازیسم و کاپیتالیسم و سوسیالیسم و ... رخ داد هم برای عصر پارینه سنگی بوده؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
عملیات تروریستی در هر شکل و در هر کجای دنیا محکوم است. با آسیب دیدگان این اتفاق تلخ ابراز همدردی میکنم.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل چهار پنج سال پیشِ من فکر می‌کنی. به جز لینک‌های بالاترین، کتاب که نخوندی تووی عمرت یک بار، لااقل وقت میذاشتی اون 4 خط پایینش رو درست حسابی می‌خوندی.

Uchiha Itachi

عضو جدید
مثل چهار پنج سال پیشِ من فکر می‌کنی. به جز لینک‌های بالاترین، کتاب که نخوندی تووی عمرت یک بار، لااقل وقت میذاشتی اون 4 خط پایینش رو درست حسابی می‌خوندی.

لطفا مبحث تاپیک رو به حاشیه نکشید. به جای اظهار نظر شخصی ایجاد درگیری می کنید

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امروز با انفجاری طبق آمار عصر ایران 80 "انسان" در افعانستان کشته و بیش از 200 "انسان" دیگه هم توی افغانستان مجروح شدن
امیدوارم ساختمونها و اماکن عمومی جهان برای "یک دقیقه" به رنگ پرچم کشور افغانستان بشه....اگر زحمتی نیست البته

reza_19933

عضو جدید
امروز با انفجاری طبق آمار عصر ایران 80 "انسان" در افعانستان کشته و بیش از 200 "انسان" دیگه هم توی افغانستان مجروح شدن
امیدوارم ساختمونها و اماکن عمومی جهان برای "یک دقیقه" به رنگ پرچم کشور افغانستان بشه....اگر زحمتی نیست البته

حتما دلیلی دارن برا کارشون، همانطور که رسانه های ایرانی برای کشته شدگان المان یا فرانسه هیچ اقدامی نمی کند و قطعا طبق سیاست هایی این کارو میکنن، اونها هم سیاست هایی دارن . اینا مهم نیست، مهم اینه دل خودت پاک باشه و انسانیت تو خودت نمرده باشه.
افغانستان هم گروهک تروریستی کم نداشته! ولی خب مردم چه گناهی کردن که باید اونا قربانی شن..
با این حال عملیات تروریستی در هر شکل و در هر کجای دنیا محکوم است. با آسیب دیدگان این اتفاق تلخ ابراز همدردی میکنم

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
الان یه ایرانی تو المان
عده ای رو کشته باید بگیم ال سعود اموزش داده؟
لطفا در مورد حرفایی که زدید منیع بیارید یه منبع معتبر مهم نه از منابع داخلی

سلام.
اگه تونستی یبار چند تا افغانی گیر بیار باهاشون صحبت کن.
از دو تا جماعت خیلی بدشون میاد.یکی امریکاییها یکی هم عربستانی ها .پول طالبان رو عربستان میده.
فکر نمیکنم دفاع کردن از جماعتی که کوچکترین جرمشون حادثه منا بوده خوب باشه.حداقل برای آبروتون
سازمان ملل ایناترو میزاره جز جنایتکارا بعد دبیر کلش میاد میگه ... خوردیم اینا پول مارو میدن .

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حتما دلیلی دارن برا کارشون، همانطور که رسانه های ایرانی برای کشته شدگان المان یا فرانسه هیچ اقدامی نمی کند و قطعا طبق سیاست هایی این کارو میکنن، اونها هم سیاست هایی دارن . اینا مهم نیست، مهم اینه دل خودت پاک باشه و انسانیت تو خودت نمرده باشه.
افغانستان هم گروهک تروریستی کم نداشته! ولی خب مردم چه گناهی کردن که باید اونا قربانی شن..
با این حال عملیات تروریستی در هر شکل و در هر کجای دنیا محکوم است. با آسیب دیدگان این اتفاق تلخ ابراز همدردی میکنم

بله دوست عزیز
منم حرفم همینه. متاسفانه دنیا همینه. همه جا تبعیض هست. خون یک عده رنگین تره، بهای یک عده بالاتره
به امید روزی که همه با هر رنگ و دین و لباس و قیافه ای برابر باشن و همه فقط تحت عنوان "انسان" شناخته بشن....

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا مبحث تاپیک رو به حاشیه نکشید. به جای اظهار نظر شخصی ایجاد درگیری می کنید
فعلاً که شما دارید مسائل شخصی رو دخیل می‌کنید، خودتون هم میدونید چی رو ;')

توهمات شما به درد من نمیخوره لینک معتبر دارید بدید ندارید یاوه گویی نکنید.
دوست عزیز یک خورده بیشتر فکر کنید ببینید کی توو توهم هست. فکر کنم دو هفته هم نمیشه که بان کی‌مون در مصاحبه‌ش گفت عربستان رو به خاطر کشتار کودکان در فهرست ناقضان حقوق بشر آوردیم ولی تحت فشار قرار گرفتیم. یا دیوید کامرون در مصاحبه‌ی زنده اونقدر تحت فشار قرار گرفت تا اعتراف کرد عربستان باج داده تا رئیس کمیته‌ی حقوق بشر سازمان ملل کردیمش! آنرا که حساب پاک است ازمحاسبه چه باک است.
اما اگر می‌خواهید چیزی که چیزی که دوست دارید رو به عنوان حقیقت بیان کنیم، از عهده‌ی بنده خارج هست.

بالا