5000کیلومتر با بیوک 1364

3peh

عضو جدید
و هزینه؟
من اگه بخوام اینکارو کنم چون خود قطعات زیر و بند رنگ دارن ، به پاشیدن دو دست "ضد زنگ" اکتفا می کنم
هنوز کلی قطعات دیگه مونده که باید رنگ بشن، هزینش بعد از پایان کار دقیق معلوم میشه.

ali 254

اخراجی موقت
شما که داری زیر و بند درس می کنی یه سوال...
من چند وقت پیش ماشینو بردم تنظیم فرمون ، ولی همچنان توی سرعت 100 تا فرمون یه جورایی گیج میشه و میل به حرکت اینطرف و اونطرف داره! مشکل چیه؟

3peh

عضو جدید
شما که داری زیر و بند درس می کنی یه سوال...
من چند وقت پیش ماشینو بردم تنظیم فرمون ، ولی همچنان توی سرعت 100 تا فرمون یه جورایی گیج میشه و میل به حرکت اینطرف و اونطرف داره! مشکل چیه؟
دلایل مختلفی میتونه داشته باشه. از جعبه فرمون بگیر تا سیبکها، طبقها و ...
سیستم تعلیق جلوی ماشین شما احتمالا مک فرسون هست و کلا فرق میکنه با شورلت ها
مشابه مشکل شما را روی یه بنز معماری داشتیم که اونم مکفرسون بود.با یه سرویس جلو بندی ردیف شد!! ( تعوض سیبک ها و تمام واشرها و بوش های جلوبندی)

ali 254

اخراجی موقت
دلایل مختلفی میتونه داشته باشه. از جعبه فرمون بگیر تا سیبکها، طبقها و ...
سیستم تعلیق جلوی ماشین شما احتمالا مک فرسون هست و کلا فرق میکنه با شورلت ها
مشابه مشکل شما را روی یه بنز معماری داشتیم که اونم مکفرسون بود.با یه سرویس جلو بندی ردیف شد!! ( تعوض سیبک ها و تمام واشرها و بوش های جلوبندی)

من 4 تا سیبک ها رو تازه عوض کردم...البته اینکه می گم تازه یعنی حدود 4 سال پیش! ولی از اون موقع تا حالا ماشین خوابیده بوده...
راستی اگه قرار باشه سیستم تعلیق رو بدون باز کردن از زیر ماشین رنگ کرد ، به نظر شما با یه کارواش رفتن آماده میشه یا سمباده هم بزنم؟

این عکس تعلیق ماشین ، نمی دونم از کدوم مدل هست!

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: 3peh

3peh

عضو جدید
4 سال خوابیدن داغون میکنه ماشینو!!!
به هر حال بهتره ماشینو نشون یه جلوبندی ساز بدی.

یه نگاه به داخل گلگیر جلو بنداز، اگر سر کمک فنر به سقف پالونی گلگیر وصله میشه مک فرسون! یعنی معمولا اینجوریه!
سمت راست جناغی دوبله، سیستم تعلیقی که توی ماشین من هست( تعلیق جلو)
سمت چپ هم مکفرسونه
مشاهده پیوست 236087

این عکس هم عینا سیستم تعلیق جلوی ماشین من یا کلا اکثر محصولات GM از دهه 60 میلادی تا اواسط دهه 80 میلادی!!
مشاهده پیوست 236089

در مورد رنگ کردن راستش من زیاد اینجوری نمیپسندم!! و نتیجه کار خوب نمیشه بنظر من. البته شاید من وسواس باشم!! ولی خب اینو بدون دسترسی به قسمت ها مختلف بدون باز شدن سخته و ممکنه کثیف کاری بشه فقط!!! بعد شما هم که قصدت استقاده و کار کشیدن از ماشینه خب دوباره کثیف میشه
از طرفی باز کردن کامل جلو بندی و قطعاتش جدای از دردسرش، ریسک هایی هم داره! و ممکنه با ایرادات و خرج های پیشبینی نشده ای مواجه بشی!!!

مثلا من خودم اصلا فکر نمیکردم اینقدر گیر بیوفتم تو بازسازی جلوبندی!! و الان شاید 30% هم پیشروی نداشتم! البته خوردن به عید هم مزید بر علت شد! هر چی قطعات رو باز میکردم به نقاط کثیف بیشتر بر میخوردم و نمیتونستم از بازسازی اونا هم بگذرم! تازه نکته جالب این ماشین به واسطه سیستم تعلیقی که داره، گلگیر ها، پالونی ها، سینی جلو رو میشه کامل باز کرد و الان من همین کار رو کردم الان جلوی ماشین لخته و راحت به کل نیم شاسی و سیستم تعلیق و فرمون دسترسی دارم! و در نظر دارم دوباره موتور رو پیاده کنم تا شاسی رو هم تمیز و دوباره رنگ کنم، تا دقیقا بشه مثل عکس بالا :love:

ali 254

اخراجی موقت
عکس ها باز نمیشه!

من یه عکس از جلو بندی می گیرم ، ببین از کدوم مدله:D ولی من که عکس گذاشتم از جلوبندی ، نفهمیدی چیه؟
باید از اوستای T25 بپرسم ؛ اون میدونه اسم سیستم تعلیق ماشین چیه:D
خب قطعا کاری که شما کردی بهتره منتها دردسر و خرج داره!

• Like

3peh

عضو جدید
والا بنظر میاد که مال شما هم جناغی باشه و مک ف سون نیست. چون انگار کمک بین دو تا طبق هستش.

این تعلیق جلوی کامارو:
contarms.jpg
میخوام مال منم به این تمیزی بشه!!

ali 254

اخراجی موقت
اره دیگه ؛ دقیقا بین این دو تا قسمته ، اون بالا عکسی که دادم مال تعلیق این ماشین هست دیگه!!

• Like

3peh

عضو جدید
پس مکفرسون نیست. مکفرسون مثل اکثر ماشین های داخلی مثل سمند و پژو و پراید و...

راست: جناغی - چپ: مکفرسون
lkjl.jpg

ali 254

اخراجی موقت
نه ، مثل سمت چپی نیس ، مثل همون راستیه هست...پس جناغیه.
از شورلت و اینا جناغیه؟

• Like

3peh

عضو جدید
اره تقزیبا همه محصولات GM تعلیق جلوشون از نوع جناغی بوده.
محصولات فورد و معمولا کرایسلر هم مک فرسون بودن.

برچسب راهنمای استفاده از جک و ... که خیلی اتفاقی و شانسی پیدا کردم!
image-06B1_4B045EF7.jpg

ali 254

اخراجی موقت
من سرویس منوال T3 رو دانلود کردم..همه چیو توش گفته..عکس صفحه قبل که گذاشتم از همونه...شما هم اگه پیدا کردی از ماشینت رو دانلود کن

• Like

3peh

عضو جدید
من سرویس منوال T3 رو دانلود کردم..همه چیو توش گفته..عکس صفحه قبل که گذاشتم از همونه...شما هم اگه پیدا کردی از ماشینت رو دانلود کن

من یه کتاب دارم منوال کامل باز و بسته کردن موتورهای 305،350 شورلت رو دارم واقعا فوقالعاده است، از نکاتی مثل نحوه و ترتیب باز و بسته کردن پیچ های سرسیلندر بیگیر تا میزان تورک لازم تک تک پیچها و خیلی نکات دیگه!!! عالیه واقعا

فکر کنم مجبور بشم به خرید این اقدام کنم:w47:
http://www.classicindustries.com/product/1974/camaro/parts/469930.html

ali 254

اخراجی موقت
منوالی که من دارم همه چیه ماشینو گفته ، از پیچ چرخ بگیر تا موتور و گیربکس و زیر و بند و در و پنجره و لامپ و کمربند و....! و رایگان هم دانلود کردم

• Like

3peh

عضو جدید
ای آقا خوش بحالت
من اینو یک سال پیش از اونور برام اوردن حدود 200 پام افتاد. البته دو تا dvd پر از ویدئو اموزشی خیلی کاربردی هم همراش بود. عکس های کتابه همه رنگیه

ali 254

اخراجی موقت
ای بابا ، آقا چجوری اوردن برات؟ فرستادن؟ چجوری؟
دویست دادی؟؟؟؟؟ بابا من رایگان دانلود کردم ، یه عالمه فیلم هم تو یوتیوب هست

• Like

3peh

عضو جدید
یکی از دوستام تو خریدهایی که داشت ازش خواستم اینم برای من بخره. اینترنتی خرید کرد. اون موقع کامی رو نداشتم وگرنه یه مشت لوازم براش میخریدم!!!
فیلم هاش در قالب یه نرم افزاره و اموزش هر نقطه از موتور رو که بخوای سریع بهت نمایش میده و واققعا عالیه، محاله فیلمهاش تو نت پیدا بشه!!!:D

بالاخره تموم شد:w22:

image-E4C1_4ADC5C3C.jpg

آخرین ویرایش:

ali 254

اخراجی موقت
فقط زیر و بند؟
به یورو خرید می کنی یا دلار؟

آخرین ویرایش:
  • Like

3peh

عضو جدید
نه دیگه سینی جلو،پالونی ها،جعبه فرمون و ... هم تمیزکاری و رنگ شدن.
فایر وال خوشبختانه توسط مالک قبلی نوسازی شده بود.

بستگی به سایت داره، معمولا دلاره.

3peh

عضو جدید
جا داره تشکر ویژه کنم از جناب SHELLBY عزیز بابت کمک در تهیه یک کنسول وسط فابریک و مناسب برای کامی. انشاالله جبران کنم:w23:

همچنین این سایت که اگر عضوش نبودم این قطعه مهم را گیر نمی اوردم :w22:

ali 254

اخراجی موقت
جا داره تشکر ویژه کنم از جناب SHELLBY عزیز بابت کمک در تهیه یک کنسول وسط فابریک و مناسب برای کامی. انشاالله جبران کنم:w23:

سلام
عکس؟

• Like

SHELLBY

کاربر بیش فعال

خواهش میکنم برادر:smile: ایشالا زودتر کارای ماشینتون تموم بشه لذتشو ببرید
فقط برای ترمیمش حتما به یه ادم ماهر بسپاریدش...
موفق باشید.

• Like

3peh

عضو جدید
حتما، به خصوص برای تغییر رنگش. خوشبختانه نیاز به ترمیم حداقل داره. ادم وارد سراغ دارم. بازم ممنون. :w40:

اینم عکس برای علی آقا، خیلی کم یابه سالمش، اکثرا یا با فایبر مشابهش میسازن یا مال ماشینای دیگه مثل بیوک استفاده میکنند. مال منم بیوکی بود خیلی هم سالم بود ولی چه فایده که فابریک خودش نبود. از اونور بخواستم نوش بیارم خیلی گرون میشد$$$!!!!
DSC01216.jpg

3peh

عضو جدید
یه فیلم چند ثانیه ای
Capture.JPG

[video]http://uplod.ir/g3sfdrwdm6z1/VID-20150928-WA0043.mp4.htm[/video]

I.R.IRAN

عضو جدید
ميگما ، عنوان تاپيك رو عوض كن ؛ مثلا بذار داستان هاي ماشين بازي (-:

ببينم ، راستي چرا سپر جلو نداشت؟
من كامارو اين مدلي نديده بودم . جلو پنجره ايناش فابريكه؟
آخه چراغ عقبش هم با كاماروهايي كه من معمولا ديدم فرق ميكنه

يه بار يه كامارو چراغ هاي گوشه اي عقب سمند ال ايكس جا زده بود !

3peh

عضو جدید
ميگما ، عنوان تاپيك رو عوض كن ؛ مثلا بذار داستان هاي ماشين بازي (-:

ببينم ، راستي چرا سپر جلو نداشت؟
من كامارو اين مدلي نديده بودم . جلو پنجره ايناش فابريكه؟
آخه چراغ عقبش هم با كاماروهايي كه من معمولا ديدم فرق ميكنه

يه بار يه كامارو چراغ هاي گوشه اي عقب سمند ال ايكس جا زده بود !

ماشین تو فیلم رو میگی؟ اون ماشین من نیست، مال یکی از دوستامه
پونتیاکه، اره ظاهرش کاملا فابریکه
کامارو من هنوز کار داره....

بالا