5000کیلومتر با بیوک 1364

3peh

عضو جدید
شروع داستان:

داستان بر میگرده به یک سال پیش. یه پراید مدل 80 داشتم و یه پولی جمع کرده بودم و میخواستم پرایدو بفروشم و پژو پارس صفر بگیرم! پراید و شستم و تر و تمیزش کرده بودم جلوی بنگاه وایستاده بودم که چشمم به یه بیوک ایران کرمی رنگ افتاد، خیلی تمییز بود.بنظر نو میامد همینجوری دورش یه چرخی زدم که صاحبش اومد و به شوخی گفت قابلی نداره! منم لبخندی زدمو گفتم فروشیه؟؟ گفت اره ،خلاصه چند کلامی صحبت کردیم و منم شمارشو همینجوری گرفتم الکی! گفتم با خودش نگه الکی یک ساعت وقتمو گرفت خریدار هم نبود!! خلاصه بحث تموم شد و ماشینو روشن کرد و رفت وقتی استارت یه غرش گوش نوازی از موتور و اگزوزش اومد انگار تلسم شده بودم! تا ته خیابون که داشت میرفت چشم ازش بر نداشتم!!

خلاصه اون روز پرایدو نشون بنگاه دار دادم و شب اومدم خونه.فکر بیوکه افتاده بود به جونم، عجب چیزی بودا! یه ابهتی داشت برای خودش! و ... این چیزا تو ذهنم بود همش. سیستمو روشن کردم و یه سرچی تو اینترنت کردم در موردش...

روز دوم!!
هنوز از ذهنم بیرون نرفته بود! دلم میگفت برو سریع بخرش ولی عقلم میگفت نه این چیه میخوای بخری؟! ماشین 30 سال پیش، لوازمش نیست، خوره بنزین تازه بعد کی میخرتش ازت! رو دست باد میکنه !!

چند روز بعد!!
هنوز از ذهنم بیرون نرفته بود! اخرش گفتم بابا بیخیال به جای پارس صفر میرم پراید صفر میگیرم با بقیه پول هم بیوکه رو میگیرم! اره فکره خوبیه! گوشی برداشتم و زنگ زدم بهش، بعد از اینکه یادش اوردم من همون پسر اونروزیم گفتم قربان اخرش چند؟؟؟ گفت برای شما 18 تومن- من: 18 تومنننن؟؟؟؟؟!!!!!!!:eek: چه خبرههه؟؟!! ( تو دلم گفتم) هیچی دیگه گفتم باشه مزاحم میشم و قظع کردم. بعدش گفتم بابا بیخیال اینقد پول بدم بابت یه ماشین 30 سالهه....

چند روز بعدتررر!!!
هنوز از ذهنم بیرون نرفته:w00:! رفتم تو نت و تو سایت های خرید و فروش یه نگاه انداختم دیدم واقعا نمونه های تر و تمیزش قیمتش همین حدوداس!! بد جوری خود درگیری پیدا کرده بودم! بخرمش نخرمش چکار کنم!؟ پشیمون نشم! اصلا دیوونه شده بودم! خانواده هم که کاملا مخالف مخصوصا پدرم!

روز موعود!!!
صبح از خواب پاشودم، گوشی رو برداشتم زنگ زدم بهش، اقا من خریدارم! :w43: دیگه دلو زدم به دریا! گفتم همین پراید 80 رو نگه میدارم دیگه با پس اندازمم اینو میخرم.
باهاش قرار گذاشتم که برم دوباره ببینم ماشینو. به بابام گفتم بابا بیا دنبالم بلکه یه بزگتر دنبالم باشه حد اقل یه تخفیف خوبی بتونه بگیره! ولی بابام که شدیدا مخالف خرید این ماشین بود نیومد بعد از کلی بحث گفت برو هر کاری میخوای بکن اصلا:w13:
خلاصه نهایتا برادرمو برداشتم بردم! رسیدیم سر قرار آقا تا ماشینو دیدم دوباره اشتایقم گل کرد! نشستم پشتش هیجانم دوبرابر شد!! حی برادرم اشاره میکرد خودتو کنترل کن جلوی صاحب ماشین!
نهایت با قطعیت گفتم آقا میخوامش! قول نامه کردیم با کلی چک و چونه 16.5 تومن! بعدشم تعویض پلاک و ...
اینم عکس بیوک ایران:
32840187371251562459.jpg
00754912562252354039.jpg

در مورد بحث تخصصی و تجربه رانندگی و معرفی بیشتر ماشین تو پست بعد میگم ، الان خیلی نوشتم خستم شد دیگه :)

3peh

عضو جدید
ادامه....

اسم اصلی ماشین buick skylark است. که یک برند امریکاییه. این مدل توی ایران تا اواسط دهه 60 شمسی توسط پارس خودرو با نام بیوک ایران تولید میشد و بعد دیگه تولیدش متوقف شد...

مشخصات فنی:

موتور:
تعداد سیلندر: 8 خروجینی (v8 )
حجم موتور: 5700 سی سی
تعداد سوپاپ: 16
قدرت : دقیق نمیدونم!
گشتاور: دقیق نمیدونم!
سیستم سوخت رسانی: کاربراتوری

سیستم انتقال قدرت:
گیربکس 4 دنده اتوماتیک ( 3 دنده جلو+ 1 دنده عقب)
دنده 1 و 2 قابلیت تعویض به صورت دستی هم داره. بعد از 2 هم که D هست که خود به خود میره 3، پس یجورایی تیپ ترونیکه!!!!
دیفرلنسیل عقب.

تجهیزات و امکانات:
کولر، بخاری، فرمان تمام هیدرولیک، شیشه بالابر برقی هر چهار در،قفل مرکزی، دنده اتوماتیک، الارم کمربند ایمنی، جک های هیدرولیکی که پشت سپر ها وجود داره و جاذب ضربه در تصادفاته.

اما برم سراغ رانندگی با ماشین!
هنوز که هنوزه با وجود گذشت 1 سال هر وقت استارت میزنم صدای غرش موتور گوشمو نوازش میده!! واقعا صداش مخصوصا تو دور درجا رو خیلی دوس دارم! وقتی گاز میدم هر چی گرد و خاکه از زیر ماشین بلند میشه! شتاب موتور واقعا عالیه، طوریکه که راحت اکثر غارغارک های ایرانخوردرو و سایپا مثل پژو و سمند و تیبا و... رو فیتیله میکنه!!!!! :cool:
تا حالا چند بار با سمند و پژو تست شتاب 400 متر گذاشتم و راحت این ماشین از پسشون بر اومده، فقط یه بار با از مزدا 3 جا موندم که اونم تقصیر خودم شد چون تو شروع گازو تخته کردم و چرخ های عقب کلی هرزگردی کرد و دود شد!!!
تو دنده 1 و 2 وقتی پدالو تا ته فشار میدم جیغ لاستیک ها در میاد، توی 3 هم یه معکوس هایی میکشه ادم هوش از سرش میپره!!!!!

بدیش اینه که امپر دور موتور نداره، حتی امپر اب هم نداره:confused:

خلاصه بگم موتورش واقعا خوب و قدرتیه!! گیربکسشم همینطور خیلی نرم و خوب دنده عوض میکنه. البته یه بار گیربکس قاط زد و کلی خرج گذاشت رو دستم! دنده میدادم بهش ولی حرکت نمیکرد و تقه زیاد میداد. ولی حدود 1 تومن خرجش کردم شد مثه روز اول،نوش جونش!!!

وقتی کولر میگیرم واقعا هیچ تاثییری رو موتور حس نمیشه! وحسابی خنک میکنه. هیدرولیکه فرمون فوق العاده است، انگار فرمون به هیچ جا وصل نیست!!! اینقدر شله و وله!! یه بار بردمش پیشه جلوبندی ساز گفتم داستان فرمونو، گفت اینا همینجورین!! البته یجوراییم بده ها! چون اطلاعات درستی به ادم منتقل نمیکنه مخصوصا تو سرعت های بالا

مصرف سوخت ، اینو سعی کردم خوب بررسی کنم! اگر نرمال رانندگی کنم، میانگین شهری صدی 14 الی 15، توی جاده حدود 10 الی 11.
اما تو شرایط رانندگی بد و تنظیم نبودن و ... تا صدی 20 هم تجربه کردم باهاش...
البته من استفاده از این ماشین خیلی کمه بخصوص اخیرا؛ بیشتر برای لذت از رانندگی و کارهای کوچیک ازش استفاده میکنم. در حالی که بیوک خوان زیر چادر خوابه ،مشقت حمل و نقل روزمره و حمالی را جناب پراید میکشن:biggrin:
از این رو مصرف بنزینش زیاد اثر گذار نیست.

در مورد راحتیش باید بگم خیلی خوب و راحته مخصوصا توی جاده، ولی اون نرمی که انتظار داشتم را نداره توی دست اندازه مخصوصا عقبش کمی میکوبه.

پرسشی بود بگید جواب بدم

ادامه دارد...

آخرین ویرایش:

ali 254

اخراجی موقت
سلام؛
به سلامتی....
مگه میشه آمپر آب نداشته باشه؟
دور سنج هم که می تونید از تو بازار تهیه کنید و وصل کنید به منفی کوئل....

راستی چند شده الان قیمت این ماشین؟

ضمنا مطمئنی حجم موتور 5700 سی سی هست؟؟؟؟؟؟
صدی چقدر باید بریزی به حلق عشقت؟:D
راستی دقیقا کی رفتی تعویض پلاک؟

آخرین ویرایش:

3peh

عضو جدید
اره واقعا آمپر اب نداره، خودمم اولش خیلی تعجب کردم ولی بعد فهمیدم همینجوریه خودش!! فقط وقتی دماش به یه حد بحرانی میرسه یه چراغ قرمز روشن میشه. البته دارم براش یه امپر اب راه میندازم، سادست کاری نداره. ولی دور موتور هنوز موفق نشدم!!
14754777693472497974.jpg

تازه نور بالاش هم با پاهه :D

در مورد قیمت الان وضعیت خیلی بد شده هر کسی یه چیزی میپرونه و این جور ماشینا قیمت مشخصی ندارن.بستگی به وضعیت و سلامت ماشین داره. ولی اگر سالم و سر حال باشه بین 15 و نهایتا 25 تومن . بیشتر از ین دیگه خیلی خیلی باید نو و سالم باشه اگر نه ارزش نداره بنظر من.

حجم موتور هم بله 5700 سی سی هستش،زیاده، نه؟ همه بار اوب تعجب میکنن :smile:، همین حجم زیاد موتورشه که یه سواریه باحال میده!

در مورد مصرف سوخت گفتم ،
اگر نرمال رانندگی کنم، میانگین شهری صدی 14 الی 15، توی جاده حدود 10 الی 11.اما تو شرایط رانندگی بد و تنظیم نبودن و ... تا صدی 20 هم تجربه کردم باهاش...

تعویض پلاک 1 سال پیش. اگر منطورت سن وسال این ماشین ها هست خدمتتون بگم که اگر ماشین پلاک ملی باشه و معاینه فنی داشته باشه و مدارکش مشکل نداشته باشه بدون هیچ مشکلی تعویض پلاک میشه

ali 254

اخراجی موقت
25 تومن؟:surprised: پس اگه اینطوریه کاپریس چند شده؟
آره متاسفانه...دیگه این ماشین های قیمت نداره و هر کسی یه چیزی می پرونه؛

ولی با این حال من تو این سایت های فروش قیمت نوا رو حدود 10 تومن دیدم...

آمپر آب که آمادش هست تو بازار....دور سنج هم من خودم خواستم یکی با آی سی 555 بسازم ولی جواب نداد!! گرون هم هست...

من تو این فکر هستم ماشین رو دیزل کنم؛

راستی وضعیت لوازمش چجوریه؟ قیمت؟

• Like
واکنش ها: 3peh

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
خیلی خیلی عالی
انشالله چرخش براتون بچرخه
یه چندتا عکس از موتورم بزارید

3peh

عضو جدید
من از وقتی این ماشینو خریدم معاشرتم با ادمهای امریکایی سوار بیشتر شد و اطلاعاتم هر روز بیشتر شد، برادرانه توصیه میکنم اگر اطلاعاتی از این ماشین ها ندارید اصلا سراغ این ماشینها نرید! چون کم پیش میاد مثل من شانس بیارید و یه نمونه واقعا خوب و سالم گیر بیاد!!!! در غیر این صورت احتمال اینکه مورد ماس مالی شده نصیبتون بشه هست و که واقعا سرطانه!!! پس توصیه من اینه که اول اطلاعاتتون بره بالا و حتما از چند نفر ادم خبره تو این ماشینها کمک بگیرید برای خریدشون.

25 تومن؟:surprised: 1-پس اگه اینطوریه کاپریس چند شده؟
آره متاسفانه...دیگه این ماشین های قیمت نداره و هر کسی یه چیزی می پرونه؛

2- ولی با این حال من تو این سایت های فروش قیمت نوا رو حدود 10 تومن دیدم...

3- آمپر آب که آمادش هست تو بازار....دور سنج هم من خودم خواستم یکی با آی سی 555 بسازم ولی جواب نداد!! گرون هم هست...

4- من تو این فکر هستم ماشین رو دیزل کنم؛

5- راستی وضعیت لوازمش چجوریه؟ قیمت؟

1- اره واقعا کاپریس تر و تمیز و سالم زیر 20 تومن سخت پیدا میشه، سالما! اگر نه همین بیوک رو با 10 تومن هم میشه پیدا کرد ولی فایده نداره!

2- نوا موتورش 6 سیلندر خطیه، حال نمیده!! از نظر راه رفتن به گرد بیوک نمیرسه! ولی کم خرج تره. قیمت ها بسته به سلامت ماشین خیلی متغییره ، نوای 20 تومنی هم من دیدم!!

3- اره امپر اب را دارم درست میکنم. ولی دور موتور نشده تا حالا!

4- اگه ماشین فابریک بنزینیه، دیزل کردنش هیچ راه قانونی نداره!

5- لوازم! این شایع ترین سوالیه که همه ازم میپرسن:D ،لوازم فنی و موتوری خوبه گیر میاد، لوازم مصرفی منظورمه ها مثل واشرها ، لوازم کارب،جلوبندی،کیت لوازم گیربکس و خیلی چیزای دیگه ... اره مشکل چندانی نداره. البته نه اینکه مثل ماشین های تولید داخل راحت و فت و فراوون باشه ها!! . نه ! ولی گیر میاد. اگه تهران باشید مثلا خیابون چراغ برق فراوونه ...
در مورد لوازم عمده فنی مثلا سر سیلندر، میل لنگ و ... نه این چیزاش دیگه نوش یا نیست یا سخت گیر میاد. باید دسته 2 تهیه کنید یا اگر نو میخواید از خارج از کشور قابل تهیه است
در مورد هزینه ها متاسفانه این اواخر گرون شده همچنین دست مزد تعمیرکارهاش، اگر هم لوازم بخواهی از خارج بیاره که دیگه خیلی زیاد میشه.

در مورد لوازم اتاق و بدنه هم این مدل خوشبختانه هنوز کم و بیش خوب گیر میاد ... البته بازم بگم نه مثل پراید!

خیلی خیلی عالی
انشالله چرخش براتون بچرخه
یه چندتا عکس از موتورم بزارید

قابلی نداره :D

x16d8ikzuv9fbzkfzzp.jpg
xpqyv7dyhsxwqpptb03a3.jpg

یه ویژگی این ماشین ( کلا ماشین های امریکایی) اینه که چراغ راهنمای عقبشون نارنجی نیست! و با زدن راهنما کل چراغ روشن و خاموش میشه، یا تو شب که خود چراغ هم روشنه با زدن راهنما کل چراغ نورش کم و زیاد میشه! این سیستم سنتی امریکاست !هنوزم تو امریکا همینطوره!! تو معاینه فنی که رفته بودم طرف گیر داده بود که راهنمات کار نمیکنه چراغت اتصالی داره!!! :weirdsmiley: بعد از کلی توضیح و تفسیر و اوردن شاهد طرف راضی شد قبول کنه !!

این ماشین توسط مالک قبلی یک بار به کلی و به طور حرفه ای مورد بازسازی قرار گرفته و خیلی چیزاش نو شده...
سیستم تعلیق جلوش هم از نوع جناغی دوبل و سیستم تعلیق عقب همون نمونه سادست که اسمش یادم نیست الان مشابه اون چیزی که تو سیستم تعلیق عقب پیکانم هست:redface: ، بخاطر همین هم عقبش زیاد نرم نیست . اگر مثل کاپریس عقبش هم فنر لول بود اونوقت میشد مثل کشتی!!!

بذارید در مورد هندلینگش هم یه چیزایی بگم! به طور خلاصه پشت ماشین به راحتی در میره!!! توی پیچها باید احتیاط کرد. یه بار توی جاده خدا رحمم کرد! پشت ماشین در رفت! البته با سرعت رفتم تو پیچ ولی یادم نیست سرعتم چقدر بود....! روزای اول که خریده بودمش واقعا تفکرم در مورد این ماشن غلط بود! مثل یه پراید ازش استفاده میکردم، ولی دیگه خیلی کمتر ازش استفده میکنم چون فهمیدم این ماشینا برای استفاده روز مره دیگه نباید استفده بشن و بیشتر خوابه تو خونه! هفته ای شاید 3 بار از خونه میره بیرون یه دوری میزنه!!!

ترمزشم خوبه بد نیست! ولی اون حس امنیتی که مثلا ترمز سمند داره تو این نیست!

آخرین ویرایش:

ali 254

اخراجی موقت
سیستم تعلیق منظورت شمش هست؟
اره...اینا ماشین ها اینطورین ؛ من چون خودمون یکی داریم می فهمم چی می گی!

لوازم چجوری از خارج میاره؟از کشورهای عربی منظورته؟ آخه بخوای از اروپا و آمریکا بیاری که با دلار 3500 حساب میشه!! اون موقع انقدر اون قطعه گرون درمیاد که باید کل ماشین رو بذار و بیاری بابت پولش:biggrin:

این خورجینی هست موتورش؟ بابا همون 6 سیلندر نوا کافیه دیگه....

یکسری قطعات مثل چراغ خطر عقب و راهنما و اینا چنده؟

• Like

3peh

عضو جدید
سیستم تعلیق منظورت شمش هست؟
اره...اینا ماشین ها اینطورین ؛ من چون خودمون یکی داریم می فهمم چی می گی!

لوازم چجوری از خارج میاره؟از کشورهای عربی منظورته؟ آخه بخوای از اروپا و آمریکا بیاری که با دلار 3500 حساب میشه!! اون موقع انقدر اون قطعه گرون درمیاد که باید کل ماشین رو بذار و بیاری بابت پولش:biggrin:

این خورجینی هست موتورش؟ بابا همون 6 سیلندر نوا کافیه دیگه....

یکسری قطعات مثل چراغ خطر عقب و راهنما و اینا چنده؟

افرین شمش! اسمش تو ذهنم نبود!

لوازم من تا حالا نخریدم از خارج. ولی افرادی زیادی دیدم که میخرن. یه سری سایت ها تخصصی هستن که لوازم این ماشین های قدیمی امریکایی به صورت نو میسازن و میفروشن، وشیپینگ میکنن به تمام نقاط دنیا ، البته به غیر از ایران!! معمولا تا ا م ا ر ا ت میاد از اونجا افراد واسطه باید باشه تا از اونجا ارسالش کنه به ایران. هزینه هم اره خیلی زیاد میشه متاسفانه. مثلا یک کاربراتور پرفورمنس holly حدود 3 میلیون اب میخوره تا برسه :confused:،

اره موتورش 8 سیلندر خورجینیه- نهههه!!! زمین تا اسمون فرق میکنن با هم !!!

قطعات راهنمای جلو با 20-30 تومنم گیر میاد! ولی خطر عقب بستگی داره، ایرانی باشه،تایوانی باشه،ترمیمی باشه، یا اصل امریکایی! اصلش تا 600 تومن هم دیدم!!!! جنس های دیگه بستگه به فروشندش داره قیمتش!! 80، 150، 200 ، برو بالا . . . !! ولی کلا چراغ عقبشو باید احتیاط کرد چون راستش کم یابم هست.

aramis1

عضو جدید
ماشینه تمیزیه مبارکت باشه. شورلت رویال الان چجوریه ؟ یعنی تمیزش پیدا میشه و اگه پیدا میشه قیمتش تا چه حدودیه؟

• Like

ali 254

اخراجی موقت
ماشینه تمیزیه مبارکت باشه. شورلت رویال الان چجوریه ؟ یعنی تمیزش پیدا میشه و اگه پیدا میشه قیمتش تا چه حدودیه؟

ای بابا ؛ رویال؟
اون قدیما هم کم بود چه برسه به الان...اون موقع هم لوازم اینا نبود چه برسه به الان!..ولی یادمه می شد یکیشو با یک ملیون بخری! آخه کسی زیر بارش نمی رفت ولی حالا شده طلا...

این ماشینا دیگه قمیت نداره....

افرین شمش! اسمش تو ذهنم نبود!

لوازم من تا حالا نخریدم از خارج. ولی افرادی زیادی دیدم که میخرن. یه سری سایت ها تخصصی هستن که لوازم این ماشین های قدیمی امریکایی به صورت نو میسازن و میفروشن، وشیپینگ میکنن به تمام نقاط دنیا ، البته به غیر از ایران!! معمولا تا ا م ا ر ا ت میاد از اونجا افراد واسطه باید باشه تا از اونجا ارسالش کنه به ایران. هزینه هم اره خیلی زیاد میشه متاسفانه. مثلا یک کاربراتور پرفورمنس holly حدود 3 میلیون اب میخوره تا برسه :confused:،

اره موتورش 8 سیلندر خورجینیه- نهههه!!! زمین تا اسمون فرق میکنن با هم !!!

قطعات راهنمای جلو با 20-30 تومنم گیر میاد! ولی خطر عقب بستگی داره، ایرانی باشه،تایوانی باشه،ترمیمی باشه، یا اصل امریکایی! اصلش تا 600 تومن هم دیدم!!!! جنس های دیگه بستگه به فروشندش داره قیمتش!! 80، 150، 200 ، برو بالا . . . !! ولی کلا چراغ عقبشو باید احتیاط کرد چون راستش کم یابم هست.
سایت هایی مثل ebay هست و همچنین سایت های تخصصی ولی مشکل اینه که خیلی گرون درمیاد و به صرفه نیست....

3peh

عضو جدید
اره شورلت رویال وضعیت خوبی نداره. هم دیگه نمونه سالم و سرپاش خیلی کمه هم لوازمش. اکثرشون سر از اسقاطی و قبرستون در اوردن دیگه. چون هم ماشین زیاد با دوامی نبود و هم راستش را بخوای خود ماشین هم یه ماشین معمولی هست و کم پیش میاد کسی روش وقت و هزینه بذاره و بازسازیش کنه. ولی یه بار تو مجله ماشین یکیشو اورده بود فابریک و نو واقعا عالی بود!!!

این ماشین امریکایی نیست و در اصل اپل رکورد بوده که تو اون سالها جنرال موتورز امتیازش رو از سازنده اروپایی میخره و با نام شورل رویال تو خود اروپا،خاور میانه و اسیا میفروشه. تو خود امریکا اصلا این وجود نداره!! بخاطر همین هم اگر خوب نگاهش کنید چه از نظر فنی و ظاهری اصلا هیچ شباهتی از حس و حال ماشین های امریکایی نداره!!
پارس خودرو هم با نام شورلت ایران مونتاژش کرد یه مدت و بعد با شورلت نوا ( باز با نام شورلت ایران) جایگزینش کرد.

قیمت الان همونطور که دوستمون علی اگفت نمیشه چیزه خاصی گفت، ولی نو و سالمش مثل همون تو مجله ماشین هم بود بنظر من با ارزش و کلاسیک هستن و باید انتظار قیمت های عجیب و غریبو داشت :w16:

800px-Opel_rekord_d_v_sst.jpg

ali 254

اخراجی موقت
آقا دور سنج رو چکار کردی؟
من دیروز رفتم یکی بخرم ؛ چندین جا رفتم ولی نداشتن!!...آخر یه جایی رو پیدا کردیم گفت ندارم ولی اگر بخوای واست میارم...قیمت هم از 160 به بالا:surprised:
چه خبره؟ آلات دقیق اف 14 هم این قیمت نیست:D

• Like

3peh

عضو جدید
آقا دور سنج رو چکار کردی؟
من دیروز رفتم یکی بخرم ؛ چندین جا رفتم ولی نداشتن!!...آخر یه جایی رو پیدا کردیم گفت ندارم ولی اگر بخوای واست میارم...قیمت هم از 160 به بالا:surprised:
چه خبره؟ آلات دقیق اف 14 هم این قیمت نیست:D

دور سنج نه هنوز هیچ کاری نکردم، هر چی گشتم که صفحه امپر فابریک دورموتور دار پیدا کنم براش نیست، تحقیقاتی که کردم اصلا نمونه دور موتور دار اصلا نداشته.دور موتور های متفرقه هم اکثرا جلف اند!!! و با فضای کلاسیک داخل هم خوانی ندارن!! هر چند چون این ماشین کلا سیم کشی و سیستم راه اندازی دور موتور توش نیست راه اندازیش هم سخته. ببینم چی میشه پیجورش هستم.
هر چند من اوایلش که ماشینو خریده بودم خیلی برنامه های جیگول کردن جلف بازی داشتم براش!!! سیستم و رینگ و لاستیک اسپرت و زنون و ....!!!!! ولی خوشبختانه هیچ کدوم را انجام ندادم و نخواهم داد!! حتی بعد رادیو فابریکش هم پیدا کردم و خریدم و تعمیر و بازسازیش کردم و نصب کردم به جای ضبط سونی که روش بود!! دور موتور هم دنبال یه چیزیم حداقل یه ظاهر خوبی داشته باشه، سنگین رنگین باشه!!

ali 254

اخراجی موقت
دور سنج نه هنوز هیچ کاری نکردم، هر چی گشتم که صفحه امپر فابریک دورموتور دار پیدا کنم براش نیست، تحقیقاتی که کردم اصلا نمونه دور موتور دار اصلا نداشته.دور موتور های متفرقه هم اکثرا جلف اند!!! و با فضای کلاسیک داخل هم خوانی ندارن!! هر چند چون این ماشین کلا سیم کشی و سیستم راه اندازی دور موتور توش نیست راه اندازیش هم سخته. ببینم چی میشه پیجورش هستم.
هر چند من اوایلش که ماشینو خریده بودم خیلی برنامه های جیگول کردن جلف بازی داشتم براش!!! سیستم و رینگ و لاستیک اسپرت و زنون و ....!!!!! ولی خوشبختانه هیچ کدوم را انجام ندادم و نخواهم داد!! حتی بعد رادیو فابریکش هم پیدا کردم و خریدم و تعمیر و بازسازیش کردم و نصب کردم به جای ضبط سونی که روش بود!! دور موتور هم دنبال یه چیزیم حداقل یه ظاهر خوبی داشته باشه، سنگین رنگین باشه!!

نه بابا...مگه ماشین شما کاربراتوری نیست؟!
خب دیگه ؛ این دور سنج ها سه تا سیم داره! دو تاش که واسه برقش هست که هیچ.... می مونه یکی دیگه!..اون یکی دیگه رو شما باید وصلش کنی به منفی کوئل....تا پالس ها رو شمارش کنه و دور موتور رو نمایش بده ...یعنی شما فقط باید یه سیم از کاپوت بکشی پشت داشبورد ...همین...

• Like

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شروع داستان:

داستان بر میگرده به یک سال پیش. یه پراید مدل 80 داشتم و یه پولی جمع کرده بودم و میخواستم پرایدو بفروشم و پژو پارس صفر بگیرم! پراید و شستم و تر و تمیزش کرده بودم جلوی بنگاه وایستاده بودم که چشمم به یه بیوک ایران کرمی رنگ افتاد، خیلی تمییز بود.بنظر نو میامد همینجوری دورش یه چرخی زدم که صاحبش اومد و به شوخی گفت قابلی نداره! منم لبخندی زدمو گفتم فروشیه؟؟ گفت اره ،خلاصه چند کلامی صحبت کردیم و منم شمارشو همینجوری گرفتم الکی! گفتم با خودش نگه الکی یک ساعت وقتمو گرفت خریدار هم نبود!! خلاصه بحث تموم شد و ماشینو روشن کرد و رفت وقتی استارت یه غرش گوش نوازی از موتور و اگزوزش اومد انگار تلسم شده بودم! تا ته خیابون که داشت میرفت چشم ازش بر نداشتم!!

خلاصه اون روز پرایدو نشون بنگاه دار دادم و شب اومدم خونه.فکر بیوکه افتاده بود به جونم، عجب چیزی بودا! یه ابهتی داشت برای خودش! و ... این چیزا تو ذهنم بود همش. سیستمو روشن کردم و یه سرچی تو اینترنت کردم در موردش...

روز دوم!!
هنوز از ذهنم بیرون نرفته بود! دلم میگفت برو سریع بخرش ولی عقلم میگفت نه این چیه میخوای بخری؟! ماشین 30 سال پیش، لوازمش نیست، خوره بنزین تازه بعد کی میخرتش ازت! رو دست باد میکنه !!

چند روز بعد!!
هنوز از ذهنم بیرون نرفته بود! اخرش گفتم بابا بیخیال به جای پارس صفر میرم پراید صفر میگیرم با بقیه پول هم بیوکه رو میگیرم! اره فکره خوبیه! گوشی برداشتم و زنگ زدم بهش، بعد از اینکه یادش اوردم من همون پسر اونروزیم گفتم قربان اخرش چند؟؟؟ گفت برای شما 18 تومن- من: 18 تومنننن؟؟؟؟؟!!!!!!!:eek: چه خبرههه؟؟!! ( تو دلم گفتم) هیچی دیگه گفتم باشه مزاحم میشم و قظع کردم. بعدش گفتم بابا بیخیال اینقد پول بدم بابت یه ماشین 30 سالهه....

چند روز بعدتررر!!!
هنوز از ذهنم بیرون نرفته:w00:! رفتم تو نت و تو سایت های خرید و فروش یه نگاه انداختم دیدم واقعا نمونه های تر و تمیزش قیمتش همین حدوداس!! بد جوری خود درگیری پیدا کرده بودم! بخرمش نخرمش چکار کنم!؟ پشیمون نشم! اصلا دیوونه شده بودم! خانواده هم که کاملا مخالف مخصوصا پدرم!

روز موعود!!!
صبح از خواب پاشودم، گوشی رو برداشتم زنگ زدم بهش، اقا من خریدارم! :w43: دیگه دلو زدم به دریا! گفتم همین پراید 80 رو نگه میدارم دیگه با پس اندازمم اینو میخرم.
باهاش قرار گذاشتم که برم دوباره ببینم ماشینو. به بابام گفتم بابا بیا دنبالم بلکه یه بزگتر دنبالم باشه حد اقل یه تخفیف خوبی بتونه بگیره! ولی بابام که شدیدا مخالف خرید این ماشین بود نیومد بعد از کلی بحث گفت برو هر کاری میخوای بکن اصلا:w13:
خلاصه نهایتا برادرمو برداشتم بردم! رسیدیم سر قرار آقا تا ماشینو دیدم دوباره اشتایقم گل کرد! نشستم پشتش هیجانم دوبرابر شد!! حی برادرم اشاره میکرد خودتو کنترل کن جلوی صاحب ماشین!
نهایت با قطعیت گفتم آقا میخوامش! قول نامه کردیم با کلی چک و چونه 16.5 تومن! بعدشم تعویض پلاک و ...
اینم عکس بیوک ایران:
مشاهده پیوست 225868
مشاهده پیوست 225869

در مورد بحث تخصصی و تجربه رانندگی و معرفی بیشتر ماشین تو پست بعد میگم ، الان خیلی نوشتم خستم شد دیگه :)

مبارک باشه.:smile:
ماااشینت خیلی خووشگله!:redface:
من عاشق همچین ماشینایی هستم..

• Like

3peh

عضو جدید
نه بابا...مگه ماشین شما کاربراتوری نیست؟!
خب دیگه ؛ این دور سنج ها سه تا سیم داره! دو تاش که واسه برقش هست که هیچ.... می مونه یکی دیگه!..اون یکی دیگه رو شما باید وصلش کنی به منفی کوئل....تا پالس ها رو شمارش کنه و دور موتور رو نمایش بده ...یعنی شما فقط باید یه سیم از کاپوت بکشی پشت داشبورد ...همین...
جدی؟ راستش از برق مرق چیزی سر دز نمیارم!!! ولی پیش همین ادمی که میخواد امپر آب برام راه بندازه پرسیدم ، گفت یکم سخته راه انداختنش که دقیق باشه.شما هم میخوای راه بندازی؟ ماشینتون چی بود؟ حالا باید پیش چند نفر اینکاره برم ببینم چی میگن. ولی الان مشکلم گیر اوردن یه دور موتوره که به دلم بشینه :D

مبارک باشه.:smile:
ماااشینت خیلی خووشگله!:redface:
من عاشق همچین ماشینایی هستم..
اولین خانومی که نسبت به این ماشین ابراز احساسات میکنه :D
البته بد نیست بدونید این ماشین توی دهه 70 میلادی واقعا یکی از معمولی ترین ماشین های امریکایی بوده!! از نظر ظاهری مخصوصا! توی خود امریکا شاید نقش پیکان ما رو داشته !!! حتی همین الان هم توی ایران جزء ماشین های امریکایی عادی حساب میشه. مگر خیلی تمیز و نو باشه تا بلکه از این نظر خاص بشه.

مثلا چند تا ماشین های خاص تر و زیباتر و با ارزش تره و البته گرانترو!! لوازم کم یاب تر!!

بیوک سنچوری 1977
offer_770x500_13185_1.jpg

شورلت ایمپالا
offer_770x500_12350_1.jpg

آخرین ویرایش:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی؟ راستش از برق مرق چیزی سر دز نمیارم!!! ولی پیش همین ادمی که میخواد امپر آب برام راه بندازه پرسیدم ، گفت یکم سخته راه انداختنش که دقیق باشه.شما هم میخوای راه بندازی؟ ماشینتون چی بود؟ حالا باید پیش چند نفر اینکاره برم ببینم چی میگن. ولی الان مشکلم گیر اوردن یه دور موتوره که به دلم بشینه :D

البته بد نیست بدونید این ماشین توی دهه 70 میلادی واقعا یکی از معمولی ترین ماشین های امریکایی بوده!! از نظر ظاهری مخصوصا! توی خود امریکا شاید نقش پیکان ما رو داشته !!! حتی همین الان هم توی ایران جزء ماشین های امریکایی عادی حساب میشه. مگر خیلی تمیز و نو باشه تا بلکه از این نظر خاص بشه.

مثلا چند تا ماشین های خاص تر و زیباتر و با ارزش تره و البته گرانترو!! لوازم کم یاب تر!!

بیوک سنچوری 1977
مشاهده پیوست 226518

شورلت ایمپالا
مشاهده پیوست 226520

خووشگلن جفتشون!!
فک کنم منم بشینم پشت فرمونش خیلی بهم میاااااااااااااااااااد!
:D

X.Doll

عضو جدید
ایول داداش بیار یه دور باهاش دسته جمعی زنیم :دی

منم اگه امکانش بود یه پونیاک میخریدم :D ولی خرید اینا ریسکه بزرگیه

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
3peh:D

ali 254

اخراجی موقت

بیوک سنچوری 1977

شورلت ایمپالا

اره...منم می خوام راه بندازم...فولکس واگن

آخرین ویرایش:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم پونتیاک بود ......

پ.ن
اینم آدم شده برا من . برو دنبال خاله بازیت دخدر جون:biggrin:

خو مثه آدم بنویس اسمشو!!!خخخ
::ولمون کن بَــ بَــ دلت خوشه::D
اونروزی که من میومدم اینجا راجبه ماشینا نظراتمو میدادم تو هنوز وجود خارجی نداشتی!!آدم.خخ

3peh

عضو جدید
ایول داداش بیار یه دور باهاش دسته جمعی زنیم :دی

منم اگه امکانش بود یه پونیاک میخریدم :D ولی خرید اینا ریسکه بزرگیه

چشم:D
اره ریسکه واقعا، من بابام اولش خیییییلی مخالف بود ولی الان خیلی حوای ماشینو داره :biggrin:

اینقد خوشتیپم ؟؟؟:D

اره...منم می خوام راه بندازم...فولکس واگن
چه مدل فولکس واگنی؟

بالا