20 نکته برای مصاحبه شغلی عالی

irotecs

عضو جدید
در صورتی که برای مصاحبه برای استخدام در جایی آماده می شود رعایت موارد زیر می تواند کمک بزرگی به شما برای گرفتن شغل بکند.

1. تحقیق صنعت و شرکت
یک مصاحبه کننده ممکن است بپرسد که چگونه موقعیت شرکت را در صنعت می بینید، چه کسانی رقبا هستند، چه مزیت رقابتی شرکت دارد. بنابراین حتما وضعیت شرکتی که برای مصاحبه دعوت می شوید را در صنعت بررسی کنید.
2. نقاط فروش خود را روشن کنید و دلایل این کار را می خواهید.
آنچه که شما را بهترین نامزد برای استهدام در این موقعیت شغلی می کند را بدانید و راجع به آن توضیح دهید. آماده باشید که به مصاحبه کننده بگویید که چرا این کار را می خواهید مثلا بگویید به چه چیزی در مورد این شغل علاقه دارید، چه مزایایی را ارائه می دهید که برای کارفرما ارزشمند است و بگویید چه توانایی هایی برای انجام آن شغل لازم است.
3. پیش بینی نگرانی ها و رزرو های مصاحبه کننده.
همیشه تعداد متقاضیان استخدام از تعداد فرصت های شغلی بیشتر است. بنابراین مصاحبه دهندگان به دنبال راه هایی هستند تا لیست انتخاب متقاضیان را کم کنند. خودتان را جای مصاحبه کننده قرار دهید و از خودتان بپرسید که چرا آنها ممکن است نخواهند شما را استخدام کنند و سپس دفاع خود را آماده کنید.
4. برای سوالات مصاحبه مشترک آماده شوید.
هر کتاب آمادگی برای مصاحبه فهرستی از تعداد بسیاری پرسش های معمول مصاحبه ها است. با توجه به سن و موقعیت خود فکر کنید که کدام سوالات احتمالا بیشتر از شما پرسیده می رسد. سپس پاسخهای خود را آماده کنید تا در مصاحبه واقعی آمادگی کافی داشته باشید.
5. سوالات خود را برای مصاحبه کننده مطرح کنید.
برای مصاحبه تعدادی سوال برای پرسیدن از مصاحبه کننده آماده کنید سوالاتی که نشان از دانش شما از شرکت و همچنین جدی بودن شما برای استخدام در موقعیت کاری باشد. مصاحبه کنندگان همیشه از شما می پرسند که آیا شما سوالی دارید. اگر بگویید "نه، نه واقعا"، ممکن است نتیجه بگیرد که شما به کار و یا شرکت علاقه مند نیستید. یک سوال کلی همه جانبه این است: "اگر بتوانید کاندیدا ایده آل برای این موقعیت را از روی زمین طراحی کنید، چه چیزی او را دوست دارید؟"
اگر شما یک سری مصاحبه ها با یک شرکت داشته باشید، می توانید با استفاده از برخی از سوالات آماده شده خود را با هر فردی که دیدار می کنید (مثلا "آنچه شما فکر می کنید بهترین کار در اینجاست؟" و "چه نوع آیا شما بیشتر دوست دارید که این موقعیت را پر کنید؟ ") سپس سعی کنید از یک یا دو نفر دیگر در طول مصاحبه خود بپرسید.
6. تمرین، تمرین، تمرین
آمادگی پاسخ به این سوال که "چرا ما باید شما را استخدام کنیم؟" را به طور کامل داشته باشید. پاسخ خود را بسیار نرم و صریح بیان کنید.
7. موفقیت در پنج دقیقه اول را به دست آورید.
برخی مطالعات نشان می دهد که مصاحبه کنندگان در پنج دقیقه اول مصاحبه درباره کاندیداها تصمیم گیری می کنند و بعد بقیه مصاحبه ها را دنبال می کنند تا تصمیم گیری را تایید کنند. پس چه می توانید در آن پنج دقیقه برای عبور از دروازه انجام دهید؟ با انرژی و شور و شوق باشید و قدردانی خود را برای زمان مصاحبه کننده ابراز کنید.
همچنین، با یک نظر مثبت در مورد شرکت شروع کنید چیزی شبیه "من واقعا منتظر این جلسه بودم"
8. به عنوان مصاحبه کننده در همان سمت قرار دهید.
بسیاری از مصاحبه کنندگان مصاحبه شغلی را به عنوان بحثی در نظر میگیرند که کاندیداها میخواهند مسایل بی ارتباط با مصاحبه را بیان کنند، وظیفه مصاحبه کننده این است که بحث را در چهار چوب مصاحبه نگه دارد. و شما باید به گونه ای رفتار کنید که نشان دهد که شما هر دو در یک طرف یکسان هستید. شما می توانید چیزی ساده به عنوان "من خوشحالم که فرصتی برای یادگیری بیشتر در مورد شرکت شما و اجازه دهید بیشتر در مورد من بیشتر یاد بگیرند، بنابراین ما می توانید ببینید که آیا این خواهد شد یک بازی خوب یا نه من همیشه فکر می کنید بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیفتد این است که به کارهایی که برای شما اشتباه است استخدام کنید - پس هیچکس خوشحال نیست! »
9. اطاعت کنید و مسئولیت مصاحبه را بگیرید.
در طول مصاحبه رعایت ادب را حتما انجام دهید البته مودب بودن، انعطاف پذیری نیست. مصاحبه مانند هر مکالمه دیگری است. اشتباه نکنید که فقط نشسته باشید و منتظر مصاحبه کننده باشید تا از شما سوال کند شما هم می توانید با اون صحبت کنید و سوال مطرح کنید.
10. آماده پاسخگویی به سوالات غیرقانونی و نامناسب باشید.
سوالات مصاحبه در مورد نژاد، سن، جنس، مذهب، وضعیت تاهل، و جهت گیری جنسی، نامناسب است و در بسیاری از مناطق غیر قانونی است. با این وجود، ممکن است از شما سوال شود. در مواجهه با این سوالات شما چند گزینه دارید. شما می توانید به سادگی با یک سوال پاسخ دهید ("من مطمئن نیستم که چگونه این مربوط به درخواست من است")، یا شما می توانید سعی کنید به پاسخ "سوال در پشت این سوال": "من نمی دانم که آیا من تصمیم به داشتن بچه ها در آینده ای نزدیک، اما اگر از اینکه کار خود را برای مدت زمان طولانی ترک می کنم، می توانم بگویم که من بسیار متعهد به حرفه من هستم و رک و پوست کنده نمی توانم آن را تحمل کنم. "
11. نقاط فروش خود را روشن کنید.
مصاحبه کننده را از توانایی های خود آگاه کنید در واقع شما باید خودتان را به بهترین نحو عرضه کنید. اگر شما خیلی خوب باشید ولی نتوانید خود را به خوبی عرضه کنید موقیعت شغلی را از دست خواهید داد.
12. مثبت فکر کن
هیچ کس شکایت کننده را دوست ندارد، بنابراین در مصاحبه تجربه های منفی خود را بیان نکید.
13. روی یک یادداشت مثبت کلیک کنید.
در طول مصاحبه خود را مشتاق به انجام کار نشان دهید و روی نکات مثبت تمرکز کرده راجع به آن ها صحبت کنید.
14. یک کپی از رزومه خود را برای هر مصاحبه بنویسید.
وقتی به مصاحبه می روید، نسخه ای از رزومه خود را همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز ارایه دهید.
15. نگران نباشید.
با اعتماد به نفس کامل بدون نگرانی مصاحبه را انجام دهید.
16. بیشتر از پرسش "به من بگویید در مورد خودتان".
بسیاری از مصاحبه کنندگان مصاحبه ها را با این سوال آغاز می کنند. پس چگونه باید پاسخ دهید؟ شما می توانید به یک داستان در مورد محل تولد شما، آنچه والدین شما انجام می دهند بروید، تعداد زیادی از برادران و خواهران داشته باشید.
17. آراسته باشید و واضح صحبت کنید
لباس مناسب بپوشید، به وضوح صحبت کنید، عطر و ادکلن بزنید. از دست دادن محکم غافل نشوید.
18. برای مصاحبه های مبتنی بر "رفتار" آماده باشید.
امروزه یکی از شایع ترین شیوه های مصاحبه، این است که از مردم بخواهید تجربیات خود را در موقعیت خاص بیان کنند. از شما ممکن است خواسته شود در مورد زمانی که تصمیم گیری غیرممکنی انجام داده اید، سطح بالای استقامت خود را نشان داده یا تصمیم خود را تحت فشار و با اطلاعات محدودی انجام داده اید صحبت کنید.
رفتارهایی که مدیر استخدام احتمالا به دنبال آن است را پیش بینی کنید. سپس به بیان حداقل یک نمونه از مواردی که شما آن رفتار را نشان دادید بپردازید. در نهایت یک داستان برای هر نمونه مثال بزنید.
19. ارسال یادداشت های شما
پس از هر مصاحبه، یک تشکر از مصاحبه کننده انجام دهید می توانید حتی ایمیل بزنید و یک یادداشت خوب بگذارید و سپاسگزاری کنید.
20. تسلیم نشود
اگر مصاحبه بدی برای موقعیت شغلی انجام داده باشید که واقعا فکر می کنید برای شما مناسب است تسلیم نشوید. یک یادداشت یا یک ایمیل برای مصاحبه کننده بفرستید تا او بداند که چرا شما فکر می کنید برای این شغل مناسب هستید.

لینک مقاله برگرفته از سایت ایروتکس