2+2>4

sahara2

کاربر فعال
[FONT=&quot]در علم مدیریت تعریفی وجود دارد به عنوان "هم نیرو زایی یا هم افزایی"[/FONT]
[FONT=&quot]در تئوری سیستمی، هر سازمان به صورت یک سیستم تعریف میشه که دارای چندین زیرسیستم نیمه مستقل است[/FONT]
[FONT=&quot]هر زیر سیستم به تنهایی دارای یک بازدهی است که جمع تمام آنها میشه بازدهی کل. البته این درصورتی است که هر زیرسیستم به صورت انفرادی عمل کرده و بازدهی خودش را ایجاد کند. طبق تعریف هم افزایی اگر تمام زیرسیستم ها باهم همکاری کنند و مشارکت داشته باشند می توانند بازدهی کل ایجاد کنند که از جمع بازدهی تک تک زیرسیستم ها بیشتر است[/FONT]
[FONT=&quot]حال فرض می کنیم که یک سیستم دارای دو زیرسیستم است که هر زیر سیستم دارای دو عنصر است. بازدهی هریک از زیر سیستم ها برابر 2 است. حال اگر هم افزایی در این سیستم وجود داشته باشه بازدهی کل بزرگتر از جمع بازدهی تک تک زیرسیستم ها می شود. یعنی[/FONT]2+2>4
[FONT=&quot]طبق این تعریف عملکرد جمع در اینجا سست می شود.[/FONT]

sahara2

کاربر فعال
امیدوارم دوستان نظرشون رو بگن تا بیشتر استفاده کنیم.

amin.ir

کاربر فعال
سلام
بله هم افزایی بنظر من در سیستمهای ایران شاید خیلی کاربرد نداشته باشه
و بنظر من در خیلی از سیستمهای ایران 2+2 خیلی کمتر از 4 میشه!

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکثرا هم افزایی رو در مورد مدیریت هلدینگ ها مطرح می کنن
امتحان این ترم من یک سوال تحلیلی داشت این بود که چه طوری می توان در شرکتهای تابعه شرکت هلدینگ ایکس هم افزایی ایجاد کرد
با وجود مقاومت مدیران و کارکنان سازمان های تابعه
راه داره...

amin.ir

کاربر فعال
اکثرا هم افزایی رو در مورد مدیریت هلدینگ ها مطرح می کنن
امتحان این ترم من یک سوال تحلیلی داشت این بود که چه طوری می توان در شرکتهای تابعه شرکت هلدینگ ایکس هم افزایی ایجاد کرد
با وجود مقاومت مدیران و کارکنان سازمان های تابعه
راه داره...

افرین
اصلا فلسفه ایجاد هلدینگ هم افزایی هست
مثل بانک بیمه و ...
و خیلی بحث جالبی هست بحثه اینکه هلدینگ چه شرایطی باید داشته باشه و ... که تو برنامه ریزی استراتژیک مطرح میشه

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
افرین
اصلا فلسفه ایجاد هلدینگ هم افزایی هست
مثل بانک بیمه و ...
و خیلی بحث جالبی هست بحثه اینکه هلدینگ چه شرایطی باید داشته باشه و ... که تو برنامه ریزی استراتژیک مطرح میشه
بله من پروژه این ترمم تو درس استراتژیک پیشرفته مبحث هلدینگ ها بود...

بالا