◄[ پلـــه بتـــنی ]►

r.z.khormizy

عضو جدید
قرار دادن تیر بتنی در تراز پاگرد باعث ایجاد برش همراه با لنگر زیاد به ستون های دو سمت راه پله می شود به نظر شما استفاده از راه پله فلزی در ساختمان بتنی بهتر است یا خیر و چرا؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
قرار دادن تیر بتنی در تراز پاگرد باعث ایجاد برش همراه با لنگر زیاد به ستون های دو سمت راه پله می شود به نظر شما استفاده از راه پله فلزی در ساختمان بتنی بهتر است یا خیر و چرا؟

سلام
ميتونيد تير ميان طبقه رو مدل نكنيد و اجرا هم نكنيد و از آويز استفاده كنيد
البته در بعضي جاها نميشه در اين موارد ستون رو در محل تير divid كنيدو به دو قسمت تقسيم كنيد بهتر جواب ميده

reza2011

عضو جدید

مسلمه كه بهتره دوست من . بتن ريزي پله به دليل شيب پله هميشه از بي كيفيت ترين نوع بتن ريزي هاست . ضمن اينكه تير پاگرد فلزي به ديلل اتصال غير گيردار مانع از انتقال ممان به كمر ستون شده و در نتيجه تخريب ستون ديرتر اتفاق خواهد افتاد .

eng.r.h

عضو جدید
سلام دوست من. به نظر من به جایی اینکه صورت مسئله رو پاک کنید به دنبال حل اون باشید. من فکر می کنم اگه اون قسمت از ستون و بیایید خاموت گذاری ویژه کنید مشکل تا حدودی حل می شه چون نیروی برشی هست که بیشتر مشکل ساز میشه و ستون و بحرانی میکنه.