◄[ پرســــش و پاســــخ ]► طراحي ؛ ساخت ساره هاي بتني و مسائل پيرامون آن

◄[ پرســــش و پاســــخ ]► طراحي ؛ ساخت ساره هاي بتني و مسائل پيرامون آن

• بله

رای: 13 92.9%
  • خیر

رای: 1 7.1%
  • نمیدونم

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    14

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه سوال خیلی ابتدایی از سازه بتنی دارم.ممنون میشم اگه جواب بدین. می خواستم بدونم ضخامت دیوار داخلی و خارجی سازه بتنی برا یه مجتمع مسکونی سه طبقه به اضافه پارکینگ چنده؟ابعاد ستون رو چند بگیرم خوبه؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه سوال خیلی ابتدایی از سازه بتنی دارم.ممنون میشم اگه جواب بدین. می خواستم بدونم ضخامت دیوار داخلی و خارجی سازه بتنی برا یه مجتمع مسکونی سه طبقه به اضافه پارکینگ چنده؟ابعاد ستون رو چند بگیرم خوبه؟

درود بر شما .............

ضخامت دیواره های پارتیشن ........... خوب مشخص است ..... تیغه 10، و 20 بلوک سفالی رو در سازه بتنی استفاده میکنند........و البته قالبهای بتن سبک هم فراوان داره استفاده میشه

در خصوص ابعاد ستون ........... بایستی با توجه به نقشه معماری و نوع پوشش سقف ابعاد آن توسط محاسب بررسی بشه .........

ساختمان شما 4 سقفه هستش ........

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز

سلام:در تکمیل توصییه های خوب جناب مهندس راهپرداز:
در مورد پارتیشن گذاری ویا تیغه های جدا کننده داخلی-چون باربر نیستند - تیغه های سنتی 11سانت اجری را داریم تا پارتیشن های پیش ساخته پانلی ویا گچی 5 سانت و...بسیاری انواع دیگر که کمتر از فضاها ی ارشیتکتور کسر می کند.
اما درمورد دیوارهای خارجی وحد فاصل بین خارج وداخل -چون مسئله اتلاف حرارت وسرمایش(درتابستان) وایجاد بارگذاری تاسیسات گرمایش -سرمایش سازه در محاسبات انرژی تاثیر مهمی دارند-اگر سازه دارای دو همسایه دیوار چسبیده طرفین دارد -تیغه 11 کافیست-چون همسایه هم 11 می گذارد وجمع 22 سانت می شود.-اما سمت خیابان وحیاط باید شخصا 22 گذاشته شود.بعلتی که گفته شد.
در مورد ستونها -بنا به تجربیاتم -معمولا سازه های مسکونی بتنی -فواصل ستونها بطور طولی وعرضی ازنظر اقتصادی :4 تا5 متر است.واغلب در محاسبات -ما بابعاد:30x30-35x35-40x40 سانتیمتر میرسیم.
که تعداد میله گردها با توجه به ابعاد وبار بدست می ایند. توصییه من فعلا برای طراحی شما در4 طبقه با بار گذاری مسکونی عادی :35 در 35 وفواصل 4 تا4.5 متر است.
BeautyFlowers_Persian-Star.org_24.jpg
این برای طراحی معماری شماست. اگر پلان یک طبقه-فقط فواصل واندازه های ستونگذاری را داشتم حتی نمرات میله گردها وفونداسیون را می توانستم همین جا پیشنهاد کنم.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
Rah Pardaz و سیامک ترکاشون......اساتید گرامی، شما همیشه صمیمانه پاسخگوی سوالات دوستان، و به خصوص شخص بنده بودین، ازتون بسیار سپاسگذارم.:gol::gol::gol:

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    6.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
Rah Pardaz و سیامک ترکاشون......اساتید گرامی، شما همیشه صمیمانه پاسخگوی سوالات دوستان، و به خصوص شخص بنده بودین، ازتون بسیار سپاسگذارم.:gol::gol::gol:

همکار محترم وارجمند:
با پوزش ازشما ابعاد داده شده برنگ قرمز را نتوانستم بخوانم. لطف فرمایید درشت وواضح وبخصوص طول وعرض پلان وفواصل ستونها را درشت(بنده با ضعف بینایی بعلت کهولت درست تشخیص ندادم) مرقوم فرمایید.
640f-گل1.jpg

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
همکار محترم وارجمند:
با پوزش ازشما ابعاد داده شده برنگ قرمز را نتوانستم بخوانم. لطف فرمایید درشت وواضح وبخصوص طول وعرض پلان وفواصل ستونها را درشت(بنده با ضعف بینایی بعلت کهولت درست تشخیص ندادم) مرقوم فرمایید.
مشاهده پیوست 252794
جناب مهندس تقصیر شما نیس. عکسه واقعا غیر واضح بود. من شرمنده شدم. پست رو پاک کردم.البته بلاخره یه جورایی با توجه به راهنمایی های دوستانی مثل شما تا بخشی از کار که به معماریش مربوط میشد رو تمومش کردم و بخش محاسباتشو تحویل مهندس عمران دادم:smile:

azade1992

عضو جدید
سلام. تاپیک خیلی خوبی بود . لطفا تاپیک های از این دست رو ادامه بدین.