◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

• ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن موافقم.

رای: 12 63.2%
  • ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن مخالفم.

رای: 1 5.3%
  • نظر خاصي در مورد مطالب ارائه شده ندارم!

رای: 6 31.6%

• مجموع رای دهندگان
    19

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا تاپیکت لود بشه دوسه بار انفاکتوس زدم . یه جوری دیگه سوال میپرسیدی خووووووو
شرط سن چی داره یا نداره؟؟؟؟

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا تاپیکت لود بشه دوسه بار انفاکتوس زدم . یه جوری دیگه سوال میپرسیدی خووووووو
شرط سن چی داره یا نداره؟؟؟؟

سکته ناقص زدم رفت
بابا آخر تاپیکت یه ؟ بذار
خوب تو سایت بپرسه
دلیلی برا شرط معدلی بودنش نیس

سلام تاپيك مال گذشته هست و داخلش فكر كنم به جواب هاي رسيديد شــــرط سني هم نداره

• Like
واکنش ها: eb@d

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
نتایج آزمون نظام مهندسی اعلام شده

لینک

http://92.242.195.162/ci_nzarsanji/i...nazar/nazar92/

لینک مستقیم کارنامه

http://92.242.195.162/ci_sherkat/ind...akh/krn_92_1ty

در صورت امکان دوستان نتایجشون را اعلام کنن

من 60 درصدشدم قبول :)
البته برق

سلام
متشکرم
بله نتایج آزمون نظام مهندسی اومد .

امیدوارم همه ی دوستان موفق باشند ..

سپاسگزارم
من 65 شدم ، البته فقط نظارت شرکت کرده بودم، خیلی خوشحالم
:gol::gol:

آخرین ویرایش:

ShariyarSV

عضو جدید
سلام، من دانشجوی ترم 4 مهندسی عمران-عمران دانشگاه آزاد لاهیجان هستم. می خواستم بدونم که من می تونم در آزمون نظام مهندسی شرکت کنم؟ چون یکی از آشنایانم بهم گفت که چون من دانشگاه آزاد خوندم و دانشگاه آزاد هم مدارک معادل میده، بنابراین نمی تونم در آزمون نظام مهندسی شرکت کنم. این حرفش منو خیلی ترسوند. می خواستم بدونم که آیا این حقیقت داره؟ و کسی اینجا هست که دانشگاه آزاد خونده باشه و تونسته باشه در نظام مهندسی شرکت کنه؟ ممنون

rasool.civil

مدیر بازنشسته
من با ٥٤ درصد قبول شدم :smile::)

سلام
من با 65 قبول شدم ..
:smile:

منم با ٥٤ درصد نظارت قبول شدم.

ســـــلام به همه دوستان تبريك ميگم70 قبول شدم

سلام
به همه دوستان تبریک میگم و خوشحالم که قبول شدید:gol::gol::gol::gol:
منم اگه با تمرکز بیشتری میرفتم سر جلسه قبول میشدم ایشالا سال بعد
خبر ندارید کی آزمون میگیرن ؟قبلا سالی دوبار بود امسال یکبار شد

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تبریک میگم من 3 باره رد میشم :(48 شدم چه منابعی مطالعه کردیت ؟لطفا راهنمایی کنید

ســـــلام دوست من ناراحت نباشين و اين رو مطمئن باشيد كه تجربه شما در هر آزمون بيشتر ميشه
فقط يكم بايد تلاش زيادتري كنيد.توصيه من كه امسال قبول شدن اين هست كه تمركز داشته باشيد و به طور كامل منابعات آزمون رو خونده باشيد. [ در كل بگم ميبايستي مطالعه شما در حد بسيار خوبي باشه].در غير اين صورت شرط قبولي شما متاسفانه صفر هست.!منابع رو هم ميتونم بگم مباحث مقررات ملي ساختمان مجلات ؛ استاندارد هاي رشته عمران كتاب ها و غيره.. من هم اينهارو خوندم شما عرض كرديد كه باره سوم هست شركت كرده ايد حتما هم بايد دقت كرده باشيد كه بيشتر كدام سوالات تو آزمون امده. اگه همه منابع هارو بخونيد دچار سردرگمي ميشيد. پس فقط شما ميبايستي مطالعه خودتون رو زيادتر كنيد همين.!! اين آزمون مثل كنكور نيست كه ظرفيت محدود داشته باشه يكم تلاش بيشتر قطعا شما قبول ميشيد..شما حداقل 30تا سوال رو درست جواب بديد قبول هستيد...نميشه گفت همه اما قبولي توي اين آزمون يكي از مهمترين كارهاست. پس سعي تلاش خودتون رو 2 چندان كنيد انشاالله سال ديگه قبول ميشيد

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
به همه دوستان تبریک میگم و خوشحالم که قبول شدید:gol::gol::gol::gol:
منم اگه با تمرکز بیشتری میرفتم سر جلسه قبول میشدم ایشالا سال بعد
خبر ندارید کی آزمون میگیرن ؟قبلا سالی دوبار بود امسال یکبار شد

سلام رســــول جان عزيز خيلي ممنون از لطفتون انشاالله كه شماهم تو آزمون بعدي قبول بشيد:gol:.
خدمت دوست عزيزمون عرض كردم كه يكم تلاش و مطالعه بيشتر حتما نتيجه خوبي ميگيريد.
آزمون سالي دو بار هست يكي شهريور و يكي هم كه اسفند هست متاسفانه اين اسفند برگزار نميشه نميدونم علت چي هست.

ــــــــــــــــــ

تو اين آزمون قبول نشديد اما انشاالله تو آزمون ارشد كه شركت كرده بوديد تو اون قبول بشيد حق با شما بود رياضي رو خيلي
پيچونده بودن خاك هم كه بماند......! :)

موفق باشيد:gol:

mohammad.elmi

عضو جدید
سلام، من دانشجوی ترم 4 مهندسی عمران-عمران دانشگاه آزاد لاهیجان هستم. می خواستم بدونم که من می تونم در آزمون نظام مهندسی شرکت کنم؟ چون یکی از آشنایانم بهم گفت که چون من دانشگاه آزاد خوندم و دانشگاه آزاد هم مدارک معادل میده، بنابراین نمی تونم در آزمون نظام مهندسی شرکت کنم. این حرفش منو خیلی ترسوند. می خواستم بدونم که آیا این حقیقت داره؟ و کسی اینجا هست که دانشگاه آزاد خونده باشه و تونسته باشه در نظام مهندسی شرکت کنه؟ ممنون
سلام
اگرعمران عمران هستيد (كارشناسي پيوسته) مشكلي براي شركت نداريداما براي شركت بايد3سال از زمان فارغ التحصيلي تون گذشته باشه
همه ساله خيلي ازبچه هاي آزاد رتبه هاي بالا توي ارشد ميارندخودتون ودست كم نگيريد
قبول دارم دانشگاه آزاد بهترين نيست امااونقدري هم كه درموردش جو دادند نيست
هم به لحاظ كمي هم كيفي
موفق باشيد

محمدرضا میلانی

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام به خانم مهندس ahmad pour و مهندس speher و rasool و مهندس خشمان که ایشون و خانم احمدبور درصد خوبی آوردن تبریک میگم واقعا هم خوشحال که شما دوستان قبول شدید. برای منم دعا کنید منم سال دیگه شرکت میکنم:D حق با آقا آرش هستش کنکور نیست که بگیم ظرفیت داره . یکم به خودمون فشار بیاریم و مطالعه خودمون رو بیشتر کنیم حتما قبول میشیم. یکی از هم دانشگاهی منم تو این آزمون شرکت کرده بود درصد خوبی هم آورده بود 68) یه چیزی هم بگم گرفتن و قبول شدن تو این آزمون واقعا تاثیر خیلی زیادی تو کاره شما داره . با قبول شدن تو این آزمون شما به عنوان یه کارشناس سازمان نظام مهندسی تو همه امور ساختمان ها مثل نظارت و طراحی و چیزه های دیگه دارید. من از همین الان دارم میخونم:D

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
ســـــلام دوست من ناراحت نباشين و اين رو مطمئن باشيد كه تجربه شما در هر آزمون بيشتر ميشه
فقط يكم بايد تلاش زيادتري كنيد.توصيه من كه امسال قبول شدن اين هست كه تمركز داشته باشيد و به طور كامل منابعات آزمون رو خونده باشيد. [ در كل بگم ميبايستي مطالعه شما در حد بسيار خوبي باشه].در غير اين صورت شرط قبولي شما متاسفانه صفر هست.!منابع رو هم ميتونم بگم مباحث مقررات ملي ساختمان مجلات ؛ استاندارد هاي رشته عمران كتاب ها و غيره.. من هم اينهارو خوندم شما عرض كرديد كه باره سوم هست شركت كرده ايد حتما هم بايد دقت كرده باشيد كه بيشتر كدام سوالات تو آزمون امده. اگه همه منابع هارو بخونيد دچار سردرگمي ميشيد. پس فقط شما ميبايستي مطالعه خودتون رو زيادتر كنيد همين.!! اين آزمون مثل كنكور نيست كه ظرفيت محدود داشته باشه يكم تلاش بيشتر قطعا شما قبول ميشيد..شما حداقل 30تا سوال رو درست جواب بديد قبول هستيد...نميشه گفت همه اما قبولي توي اين آزمون يكي از مهمترين كارهاست. پس سعي تلاش خودتون رو 2 چندان كنيد انشاالله سال ديگه قبول ميشيد

مرسی دوست عزیز محاسبات واقعا سخته نظارت 2 دوره قبل قبول شدم ولی محاسباتو همش رد میشم درس میخونم تست میزنم ولی بی فایده س

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حق باشماست محاسبات از نظره سوالات واقعا سخت هست دوستان هم همين رو گفته بودن خيلي از دوستاني كه امسال شركت كرد بودن خيلي منفي زده بودن..! بـــــازم سعي تلاش خودتون رو بكنيد كه انشاالله سال ديگه قبول بشيد

phoenix_7

عضو جدید
تبریک میگم من 3 باره رد میشم :(48 شدم چه منابعی مطالعه کردیت ؟لطفا راهنمایی کنید

دوست عزیز اصلا نگران نباشید، شما که محاسبات 48 شدین نشون میده که سطح علمیتون خوبه. چشم من روش خودمو میگم امیدوارم کمکتون کنه.
اولا شما باید کاملا به مباحث مقررات ملی (6،9،10،7) مسلط باشین. بعد از خوندنه هر فصلی از هر مبحثی، باید تستهای آزمونهای سالهای قبل مربوط به اون فصلهارو بدون اینکه زمانی برا تستها در نظر بگیرید، بزنید. (البته به غیر از 5 سال آخر، بعدا میگم چرا 5 سال آخر رو نزنید)
سعی کنید تا یه ماه مونده به آزمون 2.3 بار مباحث و تستهاشو مرور کنین. در هر مرور کردنی نکاته جدیدتری یاد میگیرید که به هیچ وجه فراموشتون نمیشه. خوب حالا زمانش رسیده که شما تستهای 5 سال آخر رو که نوع سوالهاش با سالهای قبلش متفاوته امتحان کنید. چطوری؟ الان میگم ;)
شما باید سوالهای 5 سال آخر رو از سایت مقررات ملی دانلود کنین و تو کاغذ های A4 پرینت و به ترتیب سال مرتب کنین. اصلا به سوالها نگاه نکنین. شما باید هر هفته یک آزمون مثل آزمون اصلی برا خودتون شبیه سازی کنین، یعنی مثلا صبح ساعت 8 شروع کنین تا 11/30. سعی کنین جدی باشین. بعد برا خودتون کارنامه در بیارین ببینین کجاها اشکالتون زیاده...بشینین رو اشکالاتتون مانور بدین و برطرفش کنین. دوباره یه امتحان دیگه واسه خودتون شبیه سازی کنین...تا اینکه رو سوالهای سالهای اخیر تسلط پیدا کنین.

اما در مورد تست زنی....شما لزومی نداره بیش حد نیاز سوالها رو جواب بدین....کافیه 35 تا سوال صحیح جواب بدین...مطمئنم که قبول میشین...(اون 5 تا سوال حاشیه اطمینانه:D) سعی کنید سواله شانسی نزنید. من خودم محاسبات بار دوم قبول شدم، و واقعا لطف خدا شامل حالم شد (نوکرشم) جالبه که میزان تسلطم بار اول بیشتر بود، ولی بار دوم سر جلسه آزمون عاقلانه تست زدم. (باید زمان رو بسته به نوع سوالات مدیریت کنین). هر مبحثی رو که تسلط بیشتری دارین، اول اون مبحث رو تستهاشو جواب بدین.

زیاد حرف زدم...ولی امیدوارم واستون مفید باشه....انشالله که ساله بعد بیایین و همینجا بنویسین که قبول شدم ;)

آخرین ویرایش:

alireza-1991

عضو جدید
دوستان منظور از کد اصلی چیه ؟
موقعی که گفته میشه به شما کد اصلی تعلق میگیره یعنی مشکلی واسه ارتقا پایه در اجرا نظارت ومحاسبه وجود نداره ؟ درسته ؟

mostafafarahani

عضو جدید
سلام دوست من
کد اصلی میتونه نظارت و طراحی بگیره و ارتقا بده ولی کد مرتبط فقط نظارت

fatemeh1367

عضو جدید
سلام به همگی.
سال نو همگیتون مبارک باشه.ایشالله که تو سال جدید به همه آرزوهای خوبتون برسید.

دوستان یه سوال.آزمون امسال قراره تو خرداد برگزار بشه. کسانیکه کارشناسی ناپیوسته دارن آیا همچین قانونی که بعضی از دوستان میگن کسانی که کاردانی دارن براشون دو سال و نیم حساب میشه.همچین قضیه ای درسته؟؟

کاردانی من تو سال 88/6/31 تموم شده و کارشناسیم هم تو سال 90/8/23 طبق قوانینی که من تو دستورالعمل های ثبت نام خوندم نمیتونم شرکت کنم.ولی بعضی از دوستان میگن میشه.من الان موندم .خواستم راهنماییم کنید اگر زحمتی نیست.

reza1107

کاربر فعال مهندسی عمران ,
سلام به همگی.
سال نو همگیتون مبارک باشه.ایشالله که تو سال جدید به همه آرزوهای خوبتون برسید.

دوستان یه سوال.آزمون امسال قراره تو خرداد برگزار بشه. کسانیکه کارشناسی ناپیوسته دارن آیا همچین قانونی که بعضی از دوستان میگن کسانی که کاردانی دارن براشون دو سال و نیم حساب میشه.همچین قضیه ای درسته؟؟

کاردانی من تو سال 88/6/31 تموم شده و کارشناسیم هم تو سال 90/8/23 طبق قوانینی که من تو دستورالعمل های ثبت نام خوندم نمیتونم شرکت کنم.ولی بعضی از دوستان میگن میشه.من الان موندم .خواستم راهنماییم کنید اگر زحمتی نیست.

درودبرشما
بله چنین چیزی قبلا بوده(لان رو اطلاع ندارم) اما به این شکل که هر5سال سابقه کاردانی معادل یک سال کارشناسی میباشد.
اگرآزمون خرداد برگزاربشه نمیتونید و درصورتیکه بعداز31/6/93باشه میتونید شرکت کنید.
ناگفته نمونه قوانین استان ها باهم تفاوت هایی داره.

MHM_ID

عضو جدید
سلام دوستان ، من ترم دوم عمران هستم ، می خواستم بدونم اصلا قضیه نظام مهندسی چیه ؟ یعنی بعد از فارق شدن از تحصیل دوباره باید بریم یه جا دیگه امتحان بدیم ؟ اصلا یه توضیح کلی میشه یکی بده منو از این نادانی در بیاره ؟

ممنونم ....

بالا