◄[ طراحی ســـــازه نگهبان ]►

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام به دوستای گلم
دوستان میخوام واسه اولین باز سازه نگهبان طراحی کنم-اگه کسی نمونه ای داره برام بزاره ممنونش میشم-اگرم راهنمای طراحیشو داشته باشید هم ممنون میشم
موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pesaretehroni

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به دوستای گلم
دوستان میخوام واسه اولین باز سازه نگهبان طراحی کنم-اگه کسی نمونه ای داره برام بزاره ممنونش میشم-اگرم راهنمای طراحیشو داشته باشید هم ممنون میشم
موفق باشید
منم میخواهم یاد بگیرم مخصوصا طراحی نیلینگ

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام به دوستای گلم
موفق باشید

با سلام .........

ممنون مهندس معین بابت این تاپیک مفید .................... خیلی نیاز بود.............. انشاءا.... یکی از پر محتوا ترین ............تاپیکها دراین خصوص بشه ................ مشتاقیم.......

Parvix

عضو جدید
سلام به دوستای گلم
موفق باشید

سلام

چه مدل سازه نگهبانی ؟

من جزوه طراحی دیوار حائل دکتر فاخر (دانشگاه تهران ) رو دارم اگه فکر میکنید بدرد میخوره عکس بگیرم بذارم ؟:w20:

sami saiedi

عضو جدید
انواع روشهای پایدارسازی گود

روش مهارسازی :

در این روش برای مهار حرکت و رانش خاک، با استفاده از تمهیداتی خاص، از خود خاک‌های دیواره کمک گرفته می‌شود ابتدا در حاشیه زمینی که قرار است گودبرداری شود در فواصل معین چاههایی حفر می‌کنیم. عمق این چاهها برابر با عمق گود به اضافه مقداری اضافه برای شمع بتنی انتهای تحتانی این چاه‌ها است .
پس از حفر چاه‌ها در درون آنها پروفیل‌های I شکل یا H شکل قرار می‌دهیم به منظور تامین گیرداری و مهاری کافی برای این پروفیلها، انتهای پروفیلها را به میزان ۲۵/۰ تا ۳۵/۰ عمق گود پایین‌تر از رقوم کف گود در درون بخش شمع ادامه می‌دهیم و در انتهای پروفیلها نیز شاخکهایی را در نظر می‌گیرم .
سپس شمع انتهای تحتانی را که قبلا آرماتوربندی آن را اجرا کرده و کار گذاشته‌ایم بتن ریزی می‌کنیم. بدین ترتیب پروفیلهای فولادی مزبور در شمع مهار می‌شوند و پروفیلهای فولادی همراه با شمع نیز در خاک مهار می‌گردند. پس از اجرای مراحل فوق عملیات گودبرداری را به صورت مرحله به مرحله اجرا می‌کنیم .....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
Re: طراحی سازه نگهبان

Re: طراحی سازه نگهبان

ﺳﺎﺯﻩ ﻧﮕﻬﺒﺎﻥ ﻳﻚ ﻛﺘﺎﺏ ﻣﺮﺟﻊ ﺳﺒﺰ ﺭﻧﮓ ﺑﺰﺭﮒ ﺩاﺭﻩ ﻓﻚ ﻛﻨﻢ اﺳﻤﺸﻢ ﻃﺮاﺣﻲ ﺳﺎﺯﻩ ﻧﮕﻬﺒﺎﻥ ﺑﺎﺷﻪ, اﻭﻧﻮ ﺗﻬﻴﻴﻪ ﻛﻨﻴﺪ ﻫﻤﻪ ﻧﻮﻋﻴﺸﻮ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﺩاﺭﻩ

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

بالا