◄[طراحي فونداسيون مخزن فلزي]►

م.كمالي

عضو جدید
با سلام به دوستان
اگر كسي در رابطه با طراحي فونداسيون مخزن فلزي با انكر بولت ميتونه كمك كنه لطفا" براي من ايميل بفرسته . حق الزحمه مربوطه نيز پرداخت خواهد شد .لطفا" اگر مايل بوديد تا فردا اطلاع دهيد . ممنون .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به دوستان
اگر كسي در رابطه با طراحي فونداسيون مخزن فلزي با انكر بولت ميتونه كمك كنه لطفا" براي من ايميل بفرسته . حق الزحمه مربوطه نيز پرداخت خواهد شد .لطفا" اگر مايل بوديد تا فردا اطلاع دهيد . ممنون .

در اینجا همه هستند و فعالیت میکنند بدون اینکه کسی انتظار حق الزحمه از کسی داشته باشد.

در مورد چیزی که فرمودید اگر کسی اطلاعی داشته باشد بدون منت و حق الزحمه برایتان ارائه خواهد داد.

م.كمالي

عضو جدید
در اینجا همه هستند و فعالیت میکنند بدون اینکه کسی انتظار حق الزحمه از کسی داشته باشد.

در مورد چیزی که فرمودید اگر کسی اطلاعی داشته باشد بدون منت و حق الزحمه برایتان ارائه خواهد داد.

اگر نوشتم حق الزحمه فقط منظورم اين بود كه بهش با ديد پروژه اجرايي نگاه بشه و براش وقت گذاشته بشه . اگر منظورم رو بد عنوان كردم معذرت ميخوام .

م.كمالي

عضو جدید
مخزن فلزي به ارتفاع 6متر و قطر 4.5متر وزن مخزن و متعلقات 16تن و وزن سيال درون آن 151تن داراي 8عدد انكربولت ضريب بستر1.2

ehsanj3092

عضو جدید
فهرست مراحل شامل :
1- مقدمه
1-1- مشخصات پروژه
1-2- آیین­نامه­ها و مراجع مورد استفاده
1-3- مشخصات مصالح مصرفی
1-4- نرم افزارهای به کاررفته
2- بارگذاری مخزن
2-1- وزن واحد حجم مواد
2-2- بارگذاری ثقلی شامل بار مرده بار زنده بار برف
2-3- بارگذاری فشار سیال
2-4- بارگذاری جانبی
2-4-1- باد
2-4-2- زلزله
3- ترکیبات بارگذاری
4- کنترل واژگونی
5- کنترل تنش فشاری روی خاک
6- تحلیل
6-1- مقدمه­ای بر تحلیل سازه
6-2- تغییر شکلهای سازه در اثر بارگذاریهای مختلف
6-3- خروجیهای مربوط به نیروها و لنگرها
7- طراحی
7-1- خروجیهای مربوط به جداول طراحی تیرها و ستونها
7-2- طراحی بادبندها
7-3- طراحی Sagrods
7-4- طراحی اتصالات
7-5- طراحی شالوده و پدستال ها
انگار باشگاه با من لجه تا همین جا راهنماییت میکنم ایمیلتو بده تا خصوصی برات بفرستممخزن.jpg

rasool.civil

مدیر بازنشسته
فهرست مراحل شامل :
1- مقدمه
1-1- مشخصات پروژه
1-2- آیین­نامه­ها و مراجع مورد استفاده
1-3- مشخصات مصالح مصرفی
1-4- نرم افزارهای به کاررفته
2- بارگذاری مخزن
2-1- وزن واحد حجم مواد
2-2- بارگذاری ثقلی شامل بار مرده بار زنده بار برف
2-3- بارگذاری فشار سیال
2-4- بارگذاری جانبی
2-4-1- باد
2-4-2- زلزله
3- ترکیبات بارگذاری
4- کنترل واژگونی
5- کنترل تنش فشاری روی خاک
6- تحلیل
6-1- مقدمه­ای بر تحلیل سازه
6-2- تغییر شکلهای سازه در اثر بارگذاریهای مختلف
6-3- خروجیهای مربوط به نیروها و لنگرها
7- طراحی
7-1- خروجیهای مربوط به جداول طراحی تیرها و ستونها
7-2- طراحی بادبندها
7-3- طراحی Sagrods
7-4- طراحی اتصالات
7-5- طراحی شالوده و پدستال ها
انگار باشگاه با من لجه تا همین جا راهنماییت میکنم ایمیلتو بده تا خصوصی برات بفرستممشاهده پیوست 49577

سلام
اگه ممکنه اینجا هم قرار بدید فایل رو تا ما هم یاد بگیریم
ممنون

ehsanj3092

عضو جدید
مخازن سازه هایی هستند که جهت ذخیره کردن مایعات مختلفی مانند آب، فرآورد ه های نفتی و مواد شیمیایی از آنها استفاده
می شود. با تخریب مخازن آب، تامین آب شرب، امدادرسانی و اطفاء حریق با مشکل روبرو می شود. آسیب دیدن مخازن نفتی و
مواد شیمیایی سبب ای جاد آتش سوزی های گسترده و نشت مواد سمی و آلودگی در محیط زیست خواهد شد. از نظر وضعیت
استقرار، مخازن به سه گروه کلی هوایی . زمینی و مدفون تقسیم می شوند. در این مطالعه به بررسی رفتار مخازن هوایی بتنی در
برابر زلزله پرداخته شده است . برای مقاصد عملی، استفاده از یک روش ساده که با تقریب مناسب رفتار سیال درون مخزن را
مدل کند و نیازمند مدلهای پیچیده کامپیوتری نباشد، اجتنا ب ناپذیر است. اولین مدل مکانیکی توسط هاوزنر [ 1] برای مخازن
زمینی با جداره صلب پیشنهاد شد که با وجود فرضیات ساده کننده، هنوز مورد تایید آیین نامه های طراحی مخازن می باشد.

،
M و جرم سیال H وارتفاع R این مدل آب را به دو بخش ضربانی و نوسانی تقسیم می کند(شکل 1). برای مخزن به شعاع

بخش ضربانی به صورت صلب و بخش نوسانی با سختی مشخص به مخزن وصل شده است. روابط تعیین جرم و ارتفاع این دو

بخش در کتب و آئین نامه های مختلف آمده است.مخزن.jpg

آخرین ویرایش:

م.كمالي

عضو جدید
آقا احسان همونطور كه براتون ايميل كردم در طراحي مخزن فلزي معمولا" بچه هاي مكانيك پس از طراحي شل يا ديواره مخزن بارها رو به بخش سيويل ميدن و اونها براش فونداسيون طراحي ميكنند من تا حالا براي مخزن فونداسيون طراحي نكردم و مراحلي كه شما در بالا آورديد خيلي كلي هست .

م.كمالي

عضو جدید
مخازن در صنعت با توجه به سيالهايي كه در اون قرار ميگيره مثل پروپان و اتان و ... با توجه به اينكه بعضا" تحت فشار هستند و بعضا" دمايي معادل -135 درجه دارند در حوزه كاري مهندسين مكانيك هست . لطفا" از بحثمون دور نشيم ممنون

م.كمالي

عضو جدید
مخازن زيادي توي صنعت هست از جمله مخازن تحت فشار مثل c3+ و يا مخازني كه سيال درونشون دمايي در حدود -135 داره مثل اتيلن كليه اين مخازن رو گروهي از مكانيك طراحي ميكنند لطفا" از بحثمون دور نشيم . ممنون

ehsanj3092

عضو جدید
مخازن زيادي توي صنعت هست از جمله مخازن تحت فشار مثل c3+ و يا مخازني كه سيال درونشون دمايي در حدود -135 داره مثل اتيلن كليه اين مخازن رو گروهي از مكانيك طراحي ميكنند لطفا" از بحثمون دور نشيم . ممنون
درمورد مخازن تحت فشار بله مکانیکا وارد عمل میشن منظور شمام تحت فشارهاس اما توجه کرده باشین من مخازن هوایی فلزی بتنیو گفتم که در حوزه کاری عمرانه
درستان http://www.4shared.com/file/k5bCU9iy/10-Circular_tanks.html برای مدل سازی مراجعه کنید

ehsanj3092

عضو جدید
مخان تحت فشار هیچوقت حداقل تا اونجا که من میدونم هوایی نمیسازن معمولا زمین اندچون در خطر انفجار قرار دارند.معمولا روی زمین یا زیر زمین بنا میشن
میتونی به کتاب پی سازی مراجعه کنی تو ارشد سال 90 یکی از سوالات خاک و پی طراحی فونداسیون همین پروژه ی شما بود وقت کردی به اون سوالم مراجعه کن

م.كمالي

عضو جدید
ببخشيد كه نتونستم منظورم رو به خوبي بيان كنم . مخزن مورد نظر ما نه تحت فشار هست و نه در ارتفاع . سيال درونش1 1.5 برابر آب جرم حجميشه و قراره با هشت تا انكر بولت روي فونداسيون فيكس بشه . شكلش هم استوانه اي هست . ممنون از لينكي كه گذاشتيد .

م.كمالي

عضو جدید
مخان تحت فشار هیچوقت حداقل تا اونجا که من میدونم هوایی نمیسازن معمولا زمین اندچون در خطر انفجار قرار دارند.معمولا روی زمین یا زیر زمین بنا میشن
میتونی به کتاب پی سازی مراجعه کنی تو ارشد سال 90 یکی از سوالات خاک و پی طراحی فونداسیون همین پروژه ی شما بود وقت کردی به اون سوالم مراجعه کن
كليه مخازن تحت فشار بايد با پداستالهايي كه براشون تعبيه ميشه از زمين فاصله بگيرند يكي به دليل مسائل فرآيندي دوم به دليل مسائل تبادل حرارتي و سوم به دليل مسائل ايمني . اگر يك مخزن تحت فشار در يك محيط صنعتي داخل زمين كار بشه مثل اينه كه يك بمب بالقوه در كارخانه كار گذاشته شده

ehsanj3092

عضو جدید
من بهترین منبع رو بهت معرفی کردم با نمونه سوالش که به منبع معرفی شده اعتماد داشته باشد
اما در مورد بمب بنظرت اگه تو زمین باشه خسارت کمتر میزنه یا روی زمین یا هوا ؟؟
1نگاه به جایگاه های سوخت بنداز CNG یا بنزین که سیال تحت فشارنیس اما زیر زمینه CNG تحت فشار
روی زمین داخل محفظه توری بنا میشه

آخرین ویرایش:

ehsanj3092

عضو جدید
راستی دوست عزیز من تخصصم سازه هست در مورد پی زیاد اطلات ندارم اما این پروژه شما مثل 1 بار گسترده میمونه روی زمین فقط باید دید مکانیکامون که میگی پلیت زیر مخزنو دایره
میدن یا مستطیل که بتونی شکل بار گستردتو تعیین کنی

م.كمالي

عضو جدید
من بهترین منبع رو بهت معرفی کردم با نمونه سوالش که به منبع معرفی شده اعتماد داشته باشد
اما در مورد بمب بنظرت اگه تو زمین باشه خسارت کمتر میزنه یا روی زمین یا هوا ؟؟
1نگاه به جایگاه های سوخت بنداز CNG یا بنزین سیال تحت فشارنیس اما زیر زمینه CNG
روی زمین داخل محفظه توری بنا میشه

معمولا" در صنعت علي الخصوص صنعت نفت تجهيزات كنار هم كار ميشن (در پتروشيمي بيشتر از نفت وگاز) بطور مثال در كنار مخازن تحت فشار لوله ها و تجهيزات ديگري هستند كه در صورتيكه انفجاري براي اين مخازن صورت بگيره بهتر هست كه در ارتفاعي بالاتر از سطح زمين باشه و باعث نشه بقيه تجهيزات رو با خودش به هوا ببره

م.كمالي

عضو جدید
راستی دوست عزیز من تخصصم سازه هست در مورد پی زیاد اطلات ندارم اما این پروژه شما مثل 1 بار گسترده میمونه روی زمین فقط باید دید مکانیکامون که میگی پلیت زیر مخزنو دایره
میدن یا مستطیل که بتونی شکل بار گستردتو تعیین کنی

با توجه به مخازن مشابهي كه ديدم فونداسيون اين مخزن هشت ضلعي در نظر گرفته ميشه. البته پليت كف مخزن دايره اي هست .

ehsanj3092

عضو جدید
با توجه به مخازن مشابهي كه ديدم فونداسيون اين مخزن هشت ضلعي در نظر گرفته ميشه. البته پليت كف مخزن دايره اي هست .
پس مشکل کجاست؟؟مکانیک خاکو پاس کردی ؟پی چی؟بار وارده همون وزن مخزنه
متونی با SAFE هم طراحی کنی

م.كمالي

عضو جدید
پس مشکل کجاست؟؟مکانیک خاکو پاس کردی ؟پی چی؟بار وارده همون وزن مخزنه
متونی با SAFE هم طراحی کنی

آقا احسان هم مكانيك خاك پاس كردم و هم پي سازي اونهم 15 سال پيش توي دانشگاه تهران :) گفتم كه من خودم يه فونداسيون براش طراحي كردم و ميخوام بدم اجرا كنند از اونجائيكه اولين بار بود براي مخزن اينكارو كردم گفتم از دوستان اين كلوپ كمكي بگيرم يه وقت اشتباه نكرده باشم . من ضخامت پي رو 1.5 متر و آرماتورهاي 20 به فاصله 20سانت در نظر گرفتم دسترسي به برنامه هاي كامپيوتري نداشتم و همينطور دستي حساب كردم .

ehsanj3092

عضو جدید
اگه تونستی حتما توصیه میکنم بدنه شک نتایجتو با نرم افزار اجرا کن و مقایسه کن
راستی در مورد حق الزحمش بهم خصوصی اطلاعاتی میدی مرسی مهندس

ehsanj3092

عضو جدید
دریافتی خودتو گفتم نه ...الان آقایونه..........فکربد میکنن و کاسبیو........
درضمن آیاازتو این فوندانسیون لوله عبور میکنه؟
اگه آره تومحاسبات دقت کنید

آخرین ویرایش:

mandana_860

عضو جدید
سلام میشه فایل طراحی فونداسیون مخزن رو برام بفرستید لطفا؟ mandana_860@yahoo.com

سلام میشه فایل طراحی فونداسیون مخزن رو برام بفرستید لطفا؟ mandana_860@yahoo.com

فهرست مراحل شامل :

1- مقدمه
1-1-مشخصات پروژه
1-2-آیین­نامه­ها و مراجع مورد استفاده
1-3-مشخصات مصالح مصرفی
1-4-نرم افزارهای به کاررفته
2- بارگذاری مخزن
2-1-وزن واحد حجم مواد
2-2-بارگذاری ثقلی شامل بار مرده بار زنده بار برف
2-3-بارگذاری فشار سیال
2-4-بارگذاری جانبی
2-4-1- باد
2-4-2- زلزله
3-ترکیبات بارگذاری
4-کنترل واژگونی
5-کنترل تنش فشاری روی خاک
6-تحلیل
6-1-مقدمه­ای بر تحلیل سازه
6-2-تغییر شکلهای سازه در اثر بارگذاریهای مختلف
6-3-خروجیهای مربوط به نیروها و لنگرها
7-طراحی
7-1-خروجیهای مربوط به جداول طراحی تیرها و ستونها
7-2-طراحی بادبندها
7-3-طراحی Sagrods
7-4-طراحی اتصالات
7-5-طراحی شالوده و پدستال ها
انگار باشگاه با من لجه تا همین جا راهنماییت میکنم ایمیلتو بده تا خصوصی برات بفرستممشاهده پیوست 49577

سلام میشه فایل طراحی فونداسیون مخزن رو برام بفرستید لطفا؟

بالا