◄[ ضریب ϕc اعضای فشاری فولاد سردنوردشده ]►

alidadashian

عضو جدید
سلام دوستان من یه مقاله ای به نام LRFD resistance factor for cold-formed steel compression members رو باید تشریح و تفسیر کنم راجع به ضریب ϕc در اعضای فشاری فولادی سرد نورد شده هستش کسی اطلاعات کاملی داره راهنماییم کنه؟ ممنون میشم
اگه مقاله ی فارسی یا چیزی دارین خواهشا بفرستین

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام دوستان من یه مقاله ای به نام LRFD resistance factor for cold-formed steel compression members رو باید تشریح و تفسیر کنم راجع به ضریب ϕc در اعضای فشاری فولادی سرد نورد شده هستش کسی اطلاعات کاملی داره راهنماییم کنه؟ ممنون میشم

سلام

در مورد آیین نامه طراحی اعضای سرد نورد شده اطلاعی ندارم ولی در مورد این ضریب ϕc در این مقاله مقدار 0.8 رو با انجام آنالیز قابلیت اطمینان (Reliability) در نظر گرفته و شاخص ایمنی β بین 2.8 تا 3.4 بدست آورده. این شاخص با احتمال شکست (pf) به صورت نمودار زیر در ارتباط هستش:

f.hashemi2

عضو جدید

سلام
در نشریه 612 در مورد ضرائب طراحی سازه های سرد نورد توضیح داده شده ، نشریه 613 هم مسائل غیر سازه ای فولاد سرد را تشریح کرده است .

بالا