◄///...برگزاری مسابقه دوم...\\\►

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shahab85

عضو جدید
مساله NUMBER STEPS

ما تمام اعداد غير منفي را با شروع از نقطه 0 و 0 بر روي يك محور x,y مطابق شكل بر روي
محور مختصات نوشته ايم
( شكل ضميمه سوال است)
به طور مثال اعداد 1 و 2و 3 به ترتيب در مختصات (1و1) و (0و2) و (1و3) نوشته شده اند.
شما بايد برنامه اي بنويسيد كه با گرفتن مختصات دو نقطه عدد متناظر با آن بر روي محور مختصات را چاپ كند.

ورودي :
در خط اول ورودي n داده ميشود كه همان تعداد تست كيس هاست ( تعداد خط هاي بعد از آن )
در n خط بعد دو عدد داده ميشود كه اولي مقدار x و دومي مقدار y را نشان ميدهد.

خروجي :
به ازاي هر x و y كه از ورودي خوانده ميشود بايد عدد متناظر با آن چاپ شود و اگر در آن مختصات هيچ عددي وجود نداشت عبارت "NO Number" را چاپ كنيد.
دقت كنيد كه خروجي به بزرگي و كوچكي حروف و حتي كاراكتر space اضافي نيز حساس است.
در ضمن مختصاتي كه بهتون ميده ممكنه فقط همينايي نباشه كه تو شكل ميبينيد مثلا ممكنه مختصات (100,101) رو بهتون بدن.
ورودي و خروجي نمونه هم براتون ضميمه كردم.
دوستان توجه كنيد كه سطح اين سوال از گلابي هم پايينتره...
چنانچه اين مسابقه هم با استقبال روبرو نشه به احتمال زياد تالار مسابقه كلا تخته ميشه.
موفق باشيد.

پیوست ها

• xy.JPG
    xy.JPG
    11 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • testcase.JPG
    testcase.JPG
    2.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shahab85

عضو جدید
برنامه هاتون رو می تونید به زبان های Java/++C بنویسید...

حتما فایل برنامتون آپلود کنید و به صورت پیغام خصوصی برای باران ارسال کنید..

جواب های کدهای فرستاده شده..در همین تاپیک گذاشته خواهد شد..لطفا برای اطلاع از جواب برنامه تون به همين تاپیک سر بزنید..

از امروز به مدت 1 هفته
تا (10/12/87 ) زمان دارید .. به این سوال پاسخ بدین..

دوستان عزيز توجه داشته باشند كه :

1- حداكثر زمان حل يك مسئله توسط كد شما ده ثانيه است ( در صورتي كه بيشتر طول بكشه شما خطاي اجراي خارج از زمان مجاز رو دريافت ميكنيد : time limit exceeded )
2- همه نكات مسئله معمولا توي صورت سوال گفته نميشه،پس خوب با دقت مسئله رو بخونيد و خودتون نكات مهم مسئله رو پيدا كنيد.
3- لطفا به هيچ وجه اينجا كدتون رو قرار نديد،در غير اينصورت پستتون حذف ميشه،جوابهاتون رو روي يه سرور آپلود كنيد و جواب رو براي باران به صورت پيغام خصوصي بفرستيد.
5- لطفا هر سوالي داريد همينجا بپرسيد،در ضمن خواهشا اسپم نكنيد.

آخرین ویرایش:

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من یک سوال بپرسم..:redface:
این اعدادی که روی محور مختصات نوشته شده...ثابته؟...یعنی هرکاربر باید همین شکل وارد کنه؟...یا اینکه نه؟..
یعنی منظورم اینه که حتما نباید که مثلا مختصات (1و1) عدد یک باشه هان؟..
..
ممنون

shahab85

عضو جدید
ببخشید من یک سوال بپرسم..:redface:
این اعدادی که روی محور مختصات نوشته شده...ثابته؟...یعنی هرکاربر باید همین شکل وارد کنه؟...یا اینکه نه؟..
یعنی منظورم اینه که حتما نباید که مثلا مختصات (1و1) عدد یک باشه هان؟..
..
ممنون
واي اين باشگاه منو ديوانه كرد!
يا error ميده يا مثل الان يوزر و پسوردمو كه ميزنم ميگه خوش آمديد ولي باز log in نميشم...
نزديك بود شيشه مانيتورو خرد كنما!
خب
ارغوان جان اعداد كه نوشته شده اند هميشه ثابتند و طبق يك قاعده كه شما بايد پيداش كنيد نوشته شدند و اين خط تا بينهايت ادامه داره البته شماها فكر اعداد بزرگ نباشيد تمام مختصاتي كه ازتون ميخوايم توي بازه int ميگنجه.
اميدوام متوجه شده باشي:w30:

msmiran

عضو جدید
سلام
ممنون بخاطر برگزاری مسابقه.
پاسخ به جناب Baran ارسال گردید.

چنانچه اين مسابقه هم با استقبال روبرو نشه به احتمال زياد تالار مسابقه كلا تخته ميشه.

تا یه مدتی طول میکشه برخی دوستان متوجه مسابقه بشن. مثلا من خودم بعد از پایان مسابقه اول فهمیدم داره مسابقه برگزار میشه.
فکر کنم یه کمی دیگه هم باید ادامه بدید، احتمالا اون موقع تعداد شرکت کنندگان هم بیشتر میشه.

با تشکر

shahab85

عضو جدید
جوابو فرستادم !!!:w05:
صميمانه از شما و دوستان ديگه اي كه زحمت كشيدند و در مسابقه شركت كردند سپاس گذاري ميكنم.
منتظر باشيد تا باران مدير (من اين اصطلاح رو دوست دارم :smile: )بياد و جواب ها رو بده
تحويل پروژه داشت فكر كنم يكم سرش شلوغه.
اگه تا هفته ديگه نتونست بياد خودم رسيدگي ميكنم.
موفق و مويد باشيد :w30:

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه برنامه ی سی رو داشتم, مینوشتم!:(

Baran*

مدیر بازنشسته
سلام دوستان عزیز...
از شرکت شما عزیزان..تشکر می کنم..
وقت مسابقه دوم به پایان رسید..
نتایج به زودی اعلام خواهد شد..
تاپیک قفل شد..

آخرین ویرایش:

shahab85

عضو جدید
خب مسابقه هم تموم شد....
جا داره اينجا از همه دوستاني كه شركت كردند و مديران تالار ردهت و باران عزيز تشكر كنم.
فايل هاي ورودي و خروجي ضميمه شدند.
و اما راه حل سوال :
بعد از خوندن عدد اول يه حلقه for از 0 تا عدد خونده شده ميزاريد و هر بار توي حلقه دو عدد x و y رو از ورودي ميخونيد.
بعد با نوشتن كد زير به همين سادگي جواب به دست مياد :
کد:
if(x==y || x==y+2){
   System.out.println(x+y-(x%2));
  }
  else{
   System.out.println("No Number");
  }
دوستان عزيز توجه كنيد كه اين كد با جاوا نوشته شده ولي در زبان هاي ديگر هم به همين راحتي جواب به دست مياد.
در ضمن سوالي كه برا خيلي از دوستان مطرحه اينه كه ميشه بعد از هر تست كيس جواب رو چاپ كرد؟
بله شما چه جواب ها رو بعد از خوندن همه تست كيس ها چاپ كنيد چه بعد از خوندن هر تست كيس هيچ فرقي نميكنه
پيروز و سربلند باشيد :w30:

پیوست ها

• testCase.rar
    229 بایت · بازدیدها: 0

Baran*

مدیر بازنشسته
برندگان مسابقه دوم :

این مسابقه 3 نفر اول داشت(کاملا جوابشون درست بود) و یک نفر هم دوم
( دلیل :خروجی درست بود اما دوتا ارور داشت برنامه که درست کردم) تبریک میگم و براتون آرزوی موفقیت روزافزون می کنم

نفرات اول :

1- FriendlyGhost
ghasedak29 -2
msmiran -3

نفر دوم :

1- Reihane11

بقیه دوستانی که جواب رو فرستادن به دلیل درست نبودن خروجی و یا ارور بیش از اندازه..کدشون مورد قبول واقع نشد..
درهر صورت..از تمامی شرکت کنندگان در مسابقه..کمال تشکر دارم..
موفق باشید..

وضعیت
موضوع بسته شده است.