◄[برنامه تحلیل خرپاهای دو بعدی با متلب]►همراه با آموزش تصویری و خط به خط««

boogh1

عضو جدید
سلام دوستان
این برنامه ی تحلیل خرپای دوعدی را خودم با متلب نوشتم(داغ داغ).همراه با فایل پی دی اف آموزشی و توضیحات کامل به صورت خط به خط در متن برنامه بعلاوه ی یک مثال همراه با حل دستی جهت مقایسه نتایج.
میدونم خیلی ها که با درس اجزاء محدود دست و پنجه نرم میکنن به این نرم افزار نیاز دارن که البته نمونه هایی نیز در اینترنت هست ولی کم پیدا میشه نمونه ای که آموزش خط به خط داشته باشه.
به نظرم واسه اونایی که آشنایی چندانی با برنامه نویسی ندارن نیز میتونه شروع سریع و مناسبی باشه.
اگه به مشکلی برخوردید حتما" خبرم کنید.

موفق باشید.

پیوست ها

• 2D TRUSS by TAHA(with help pdf).zip
    2.7 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

padeshah87

عضو جدید
سلام دوست عزیز
برنامه شمارو ران گرفتم، واقعا خیلی خوب نوشته شده و توضیحات شما در پایان هر خط فوق العاده هست
برای من بسیار مفید بود
شما کدهای دیگری در رابطه با اجزای محدود دارید؟

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
البته من الان متلب نصب ندارم ولی برنامه رو که دیدم به نظر خوبه. نکته بسیار خوب توضیحات شماس که برای کسایی که متلب بلد نباشن خیلی خوبه.
البته یه موضوعی که در برنامه نویسی باید توجه کرد اینه که باید فرض کرد کاربر هیچی بلد نیست. شما در همه جا اینو رعایت کردید غیر از فایل اکسل. بهتر بود به جای استفاده از نام متغیرها در بالا ، نام فارسی استفاده میکردید.مثلا از تعداد المانها یا تعداد گره ها استفاده میکردید به جای ElementNum و NodeNum
ولی در کل کارت عالیه.ما هم برای درس اجزا محدود همچین چیزی نوشته بودیم.
موفق باشید.;)

modiriali

عضو جدید
سلام با تشکر از فایل بسیار مفیدتون . واقعا کامل بود . فقط میشه بگید چرا ماتریس k یک ماتریس 4*4 شد ؟ به نظرم باید 2*2 باشه چون المانهامون دو نودی هستن! اگه پاسخم را بدید ممنون میشم ! موفق باشید !

rfhm

عضو جدید
سلام لطفا بفرماييد متن برنامه را چگونه دريافت كنيم با تشكر

boogh1

عضو جدید
سلام دوست عزیز برنامه شمارو ران گرفتم، واقعا خیلی خوب نوشته شده و توضیحات شما در پایان هر خط فوق العاده هست برای من بسیار مفید بود شما کدهای دیگری در رابطه با اجزای محدود دارید؟
مرسی دوست عزیز.بله برنامه های دیگه هم دارم که البته اونارو خودمم از جاهای دیگه دانلود کردم که با یه جستجو پیدا میکنید.

boogh1

عضو جدید
البته من الان متلب نصب ندارم ولی برنامه رو که دیدم به نظر خوبه. نکته بسیار خوب توضیحات شماس که برای کسایی که متلب بلد نباشن خیلی خوبه.
البته یه موضوعی که در برنامه نویسی باید توجه کرد اینه که باید فرض کرد کاربر هیچی بلد نیست. شما در همه جا اینو رعایت کردید غیر از فایل اکسل. بهتر بود به جای استفاده از نام متغیرها در بالا ، نام فارسی استفاده میکردید.مثلا از تعداد المانها یا تعداد گره ها استفاده میکردید به جای ElementNum و NodeNum
ولی در کل کارت عالیه.ما هم برای درس اجزا محدود همچین چیزی نوشته بودیم.
موفق باشید.;)
ممنون از دقت نظرتون دوست عزیز،و شرمنده که دیر جوابتونو میدم.
راستش دلیل انتخاب این نام ها که در فایل اکسل انتخاب کردم این بود که درون خود برنامه هم از همین نام ها استفاده کردم و خواستم درکش برای مخاطب راحت تر باشه.
پیروز باشید :)

boogh1

عضو جدید
سلام با تشکر از فایل بسیار مفیدتون . واقعا کامل بود . فقط میشه بگید چرا ماتریس k یک ماتریس 4*4 شد ؟ به نظرم باید 2*2 باشه چون المانهامون دو نودی هستن! اگه پاسخم را بدید ممنون میشم ! موفق باشید !

سلام دوست عزیز.
دلیل اینکه ماتریس سختی 4*4 میشه اینه که همانطور که گفتید هر المان دو گره داره اما از طرفی هم هر گره دو درجه آزادی داره.بنابراین هر المان مجموعا" 4 درجه آزادی داره.
موفق باشید.

boogh1

عضو جدید
سلام لطفا بفرماييد متن برنامه را چگونه دريافت كنيم با تشكر

سلام دوست گرامی.تمام فایلهای مورد نیاز و کدهای برنامه در فایلی که واسه دانلود گذاشته شده موجود است و نیازی به دریافت جداگانه نیست.

merlin_9285

عضو جدید
با سلام و احترام به شما مهندس عزیز و دوست گرامی
از اینکه لطف کردید و برنامه تحلیل خرپا رو گذاشتید صمیمانه تشکر میکنم.رویین تن

morteza80

عضو جدید
سلام و خسته نباشید ب مهندسان.من ین فایلو میگیرم ولی هیچ فایل توضیحی داخلش نیست هیچی نیست واقعا ک خط به خط گفته باشه.توروخدا راهنماییم کنید تنها امیدم شمایید تا چن هفته دیگه باید پروژمو ببرم

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید ب مهندسان.من ین فایلو میگیرم ولی هیچ فایل توضیحی داخلش نیست هیچی نیست واقعا ک خط به خط گفته باشه.توروخدا راهنماییم کنید تنها امیدم شمایید تا چن هفته دیگه باید پروژمو ببرم

این فایل دارای یک فایل پی دی اف به نام راهنما است که توضیحاتی داده است. در داخل فایل متلب هم بعضی از خطوط توضیحاتی است که داده شده است.
باز اگر سوالی دارید و قسمتی را متوجه نشدید مطرح کنید تا کمک کنیم.

bashir-khandan

عضو جدید
تشکر و درخواست حل مساله دینامیکی به روش گوس فرم

تشکر و درخواست حل مساله دینامیکی به روش گوس فرم

با سلام ، بسیار مفید و در نهایت سادگی جامع و کاربردی بود .سوال دیگه اینکه آیا حل مسآله مربوط به معادله دینامیکی با موج سینوسی و طول L/2 در قسمت میانی یک تیر با فنر های پیچشی در دو سمت تیر و یک جسم ریلی مانند روی آن مانند جراثقال که دارای شتاب و جرم و میرایی هست رو میشه با متلب مدل کرد . فکر کنم راه حلش اینه که ابتدا باید سختی معادلی بین سختی خود تیر وفنر های پیچشی بنویسیم ( به کمک تحلیل با شیب افت ) و سچس با استفاده از معاله های وابسته به زمان یا روش گوس فرم با فوم حل کرد ک بتونه به ما برش و لنگر ناشی از این نوع حرکت رو در هر فاصله ای از طول تیر و در هر زمان به ما بدهد . ( ترکیبی از اجزا - دینامیک - تحلیل - ریاضی و ........ چند درس پایه ای از ارشد سازه و مکانیک و ریاضی بشه . شرمنده از تصدیع وقت . با آرزوی توفیق . ممنون میشم اگه راهنماییم بفرمایید .:gol::w31: