◀ درخواست های شما (برنامه ریزی تولید)

linktaz

کاربر بیش فعال
بازم ممنون.منظورم این بود که این برنامه رو بر اساس سفارشات دوره قبل بچینم یا نه؟!ببخشید که خیلی سوال می پرسم.
خوب بايد سفارشات قبلي رو معيار قرار بديد،يه انحراف معيار بدست بياريد و يه مقداري هم دست بالاتر به عنوان موجودي اطمينان.

مزینی

عضو جدید
سلام
اگه ممکنه منو برای جواب این سوال راهنمایی کنین
[FONT=&quot]دو اسکیت سوار بر بروی یک پیست در حال اسکیت سواری بودند که ناگهان مشاهده می کنند چند صد متر دورتر یک خرس خاکستری در مسیر پیست ، به سرعت به آنها نزدیک می شود ، نفر اول به سرعت در جهت مخالف شروع به اسکیت سواری می کند. اما در حال فرار کردن متوجه می شود که نفر دوم در کنارش نیست ، به عقب بر می گردد و می بیند که نفر دوم کفش اسکیت را از پایش در آورده و در حال پوشیدن کفش دو میدانی از کوله پشتی اش می باشد. با فریاد به ورزشکار دوم می گوید فکر نمی کنی که باید از درس خرس فرار کنی ؟ ورزشکار دوم در پاسخ اعلام می کند من نباید از خرس فرار کنم بلکه باید از دست تو فرار کنم ؟[/FONT]​
[FONT=&quot]شما به عنوان مدیر تولید در یک سازمان ، نگاه کدامیک از این دو نفر را در مورد فرار بیشتر می پسندید ؟ اگر بنا باشد در یک فضای رقابتی محصولی به بازار عرضه نمایید ، استراتژی شما برای شکست رقبا چیست ؟ آیا عرضه محصول با بالاترین کیفیت را استراتژی مناسبی برای خود می دانید ؟[/FONT]​

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دو اسکیت سوار بر بروی یک پیست در حال اسکیت سواری بودند که ناگهان مشاهده می کنند چند صد متر دورتر یک خرس خاکستری در مسیر پیست ، به سرعت به آنها نزدیک می شود ، نفر اول به سرعت در جهت مخالف شروع به اسکیت سواری می کند. اما در حال فرار کردن متوجه می شود که نفر دوم در کنارش نیست ، به عقب بر می گردد و می بیند که نفر دوم کفش اسکیت را از پایش در آورده و در حال پوشیدن کفش دو میدانی از کوله پشتی اش می باشد. با فریاد به ورزشکار دوم می گوید فکر نمی کنی که باید از درس خرس فرار کنی ؟ ورزشکار دوم در پاسخ اعلام می کند من نباید از خرس فرار کنم بلکه باید از دست تو فرار کنم ؟
شما به عنوان مدیر تولید در یک سازمان ، نگاه کدامیک از این دو نفر را در مورد فرار بیشتر می پسندید ؟ اگر بنا باشد در یک فضای رقابتی محصولی به بازار عرضه نمایید ، استراتژی شما برای شکست رقبا چیست ؟ آیا عرضه محصول با بالاترین کیفیت را استراتژی مناسبی برای خود می دانید ؟
کیفیت جای خودش اما همه چیز کیفیت نیست . به دنبال مزایای رقابتی میگردم که حریفم نداشته باشه .

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام
دو اسکیت سوار بر بروی یک پیست در حال اسکیت سواری بودند که ناگهان مشاهده می کنند چند صد متر دورتر یک خرس خاکستری در مسیر پیست ، به سرعت به آنها نزدیک می شود ، نفر اول به سرعت در جهت مخالف شروع به اسکیت سواری می کند. اما در حال فرار کردن متوجه می شود که نفر دوم در کنارش نیست ، به عقب بر می گردد و می بیند که نفر دوم کفش اسکیت را از پایش در آورده و در حال پوشیدن کفش دو میدانی از کوله پشتی اش می باشد. با فریاد به ورزشکار دوم می گوید فکر نمی کنی که باید از درس خرس فرار کنی ؟ ورزشکار دوم در پاسخ اعلام می کند من نباید از خرس فرار کنم بلکه باید از دست تو فرار کنم ؟
شما به عنوان مدیر تولید در یک سازمان ، نگاه کدامیک از این دو نفر را در مورد فرار بیشتر می پسندید ؟ اگر بنا باشد در یک فضای رقابتی محصولی به بازار عرضه نمایید ، استراتژی شما برای شکست رقبا چیست ؟ آیا عرضه محصول با بالاترین کیفیت را استراتژی مناسبی برای خود می دانید ؟
سلام
.البته همچين سوالي خيلي جاي بحث دارد اما بصورت كلي مدير توليد يعني كسي كه ذهنش هر دقيقه از ايده هاي جديد در مورد توليد به روز ميشود.ببينيد مدير توليد شدن در هر شركتي تجارب خاص اون شركت رو ميخواد.اگر هم در چند شركت شد،روشهاي توليد يكسان باشد.
مثلا يك مدير توليد موفق در تزريق پلاستيك ممكنه در مديريت توليد فورج موفق نباشد (صددرصد نيست!)
البته هستند كساني كه چند تخصصي كار ميكنند.
يعني در مديريت توليد ،فرار ،اصلا معني ندارد و درصورت بروز مشكل بايد اينقدر سر را به ديوار كوبيده شود تا راه حل پيدا شود.در واقع مسكن بي فايده است و فقط بايد مشكل درمان شود.
پس نگاه فرد دوم بيشتر مورد پسند است.
دوست من،عمل به جمله عرضه با بالاترين كيفيت بسيار سخت است.و ممكنه در فضاي رقابتي قابل جمع كردن نباشد.
بالاترين كيفيت،بالاترين قيمت تمام شده رو به همراه خواهد داشت.پس ابتدا ميبايست روش هايي رو براي توليد پيدا نمود كه در مقايسه با رقبا راحت تر و كم هزينه تر باشد و از كيفيت نكاهد تا بتوان قيمت تمام شده را همراه با افزايش كيفيت ،كاهش داد.

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
.البته همچين سوالي خيلي جاي بحث دارد اما بصورت كلي مدير توليد يعني كسي كه ذهنش هر دقيقه از ايده هاي جديد در مورد توليد به روز ميشود.ببينيد مدير توليد شدن در هر شركتي تجارب خاص اون شركت رو ميخواد.اگر هم در چند شركت شد،روشهاي توليد يكسان باشد.
مثلا يك مدير توليد موفق در تزريق پلاستيك ممكنه در مديريت توليد فورج موفق نباشد (صددرصد نيست!)
البته هستند كساني كه چند تخصصي كار ميكنند.
يعني در مديريت توليد ،فرار ،اصلا معني ندارد و درصورت بروز مشكل بايد اينقدر سر را به ديوار كوبيده شود تا راه حل پيدا شود.در واقع مسكن بي فايده است و فقط بايد مشكل درمان شود.
پس نگاه فرد دوم بيشتر مورد پسند است.
دوست من،عمل به جمله عرضه با بالاترين كيفيت بسيار سخت است.و ممكنه در فضاي رقابتي قابل جمع كردن نباشد.
بالاترين كيفيت،بالاترين قيمت تمام شده رو به همراه خواهد داشت.پس ابتدا ميبايست روش هايي رو براي توليد پيدا نمود كه در مقايسه با رقبا راحت تر و كم هزينه تر باشد و از كيفيت نكاهد تا بتوان قيمت تمام شده را همراه با افزايش كيفيت ،كاهش داد.
ممنون .

به نظر من کیفیت تو این فضای فعلی اولویت اول ولی منظورمم این نیست که کیفیت رو بی توجه بزارم و سطح پایین تولید کنم .منظورم این هست که اگر من باشم وقت زیادی رو صرف افزایش کیفیت نمیکنم و فعلا ترجیح میدم با همون کیفیتی که هست پیش بره (البته اگر راهی برای تولید بهتر با هزینه کمتر پیدا نشه) و عوضش فعالیت های بازاریابی و فروش رو تقویت میکنم . در شرایط بحران بازاریابی هست که میتونه خیلی مفید باشه در صورتیکه اکثرا در شرایط بحران اولین کاری که میکنن کم کردن هزینه های بازاریابی هست . در این شرایط فعلی مردم اگر بخوان چیزی بخرن اول تحقیق میکنن ، محصولات شما رو با رقبا مقایسه می کنن و فعالیت بازاریابی هست که باعث می شه به سمت شما بیان یا رقیب .من این دیدگاه رو دارم . اما در شرایطی که بحران اقتصادی نیست نیاز به فعالیت های بازاریابی قوی نیست و دیگه اونجا بحث اصلی سر کیفیت است .

linktaz

کاربر بیش فعال
ممنون .

به نظر من کیفیت تو این فضای فعلی اولویت اول ولی منظورمم این نیست که کیفیت رو بی توجه بزارم و سطح پایین تولید کنم .منظورم این هست که اگر من باشم وقت زیادی رو صرف افزایش کیفیت نمیکنم و فعلا ترجیح میدم با همون کیفیتی که هست پیش بره (البته اگر راهی برای تولید بهتر با هزینه کمتر پیدا نشه) و عوضش فعالیت های بازاریابی و فروش رو تقویت میکنم . در شرایط بحران بازاریابی هست که میتونه خیلی مفید باشه در صورتیکه اکثرا در شرایط بحران اولین کاری که میکنن کم کردن هزینه های بازاریابی هست . در این شرایط فعلی مردم اگر بخوان چیزی بخرن اول تحقیق میکنن ، محصولات شما رو با رقبا مقایسه می کنن و فعالیت بازاریابی هست که باعث می شه به سمت شما بیان یا رقیب .من این دیدگاه رو دارم . اما در شرایطی که بحران اقتصادی نیست نیاز به فعالیت های بازاریابی قوی نیست و دیگه اونجا بحث اصلی سر کیفیت است .
بله.حرفتون رو قبول دارم.در شرايطي كه وضعيت عادي باشه كيفيت خودش نوعي بازاريابي هم هست!البته راستش به نظرم توي ايران بازاريابي به شيوه بدون دلال بازي و نفوذ بازي كمي رويا پردازي هستش.
در مورد مواد غذائي شايد صادق باشه.مثلا شركت هاي پخش يا تبليغات تلويزيوني خيلي موثره و جواب ميده.اما موارد ديگه نفوذ بازيه.در شركتي مشغول به كار بودم كه مدير عامل ديدگاه خاصي به بازاريابي داشت.يه تيم تشكيل داد با خودرو اختصاصي و بودجه كلان،از كارخانجات نمايندگاني رو به هتل هاي آنچناني دعوت ميكرد و جلسات آموزشي و معرفي و غيره تشكيل ميداد.
نمونه محصول(نوعي آب صابون براي دستگاههاي تراش) رو براي تست بصورت رايگان ميداد(كه واقعا كيفيتش عالي بود) اما نمايندگان شركتها ميومدن و حسابي توي هتل ميخوردن و ميرفتن از جاي ديگه خريد ميكردند!چرا كه واسطه اي كه اين وسط بود و به اونها جنس ميداد سبيلشون رو چرب ميكرد.بعد از مدتي هم تيم بازاريابي ما از هم پاشيد!:biggrin:

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
يه تيم تشكيل داد با خودرو اختصاصي و بودجه كلان،از كارخانجات نمايندگاني رو به هتل هاي آنچناني دعوت ميكرد و جلسات آموزشي و معرفي و غيره تشكيل ميداد.
نمونه محصول(نوعي آب صابون براي دستگاههاي تراش) رو براي تست بصورت رايگان ميداد

راستش من جای اون بودم اصلا این کارو نمیکردم !

linktaz

کاربر بیش فعال
راستش من جای اون بودم اصلا این کارو نمیکردم !
خوب!كار قشنگي بود به نظر من.اما چون مديرعامل فكر كرده بود اينجا مثل خارج ميمونه.كم كم كه با فرهنگ اينجا آشنا شد ديد نه بابا!خيلي از اين موارد با هزينه كمتر با رشوه و رابطه بازي حله.و نياز به تيم بازاريابي خاصي نداره!!:w18:

alibati

عضو جدید
کسی هست در مورد برنامه ریزی تولید کار کرده باشه ؟

کسی هست در مورد برنامه ریزی تولید کار کرده باشه ؟

می خواستم بدونم کسی از دوستان هست که در زمینه برنامه ریزی تولید کار کرده باشه و سابقه کاری داشته باشه
می خوام بدونم شرکت هایی که اگهی استخدام برنامه ریزی تولید می خوان با چه نرم افزارهایی کار میکنن
چون تئوری که تو کتابها هست تا چیزی که در عمل هست متفاوت هست
ایا جایی هست که بشه برنامه ریزی تولید رو طوری که بعدا در بازار کار ازش استفاده میشه اموزش بدن ؟

الهه13

عضو جدید
ETO

ETO

سلام
عید همه مبارک
من یک پروژه دارم که به ETO مربوط میشه .ممنونم میشم اگه کسی منبعی در این رابطه میدونه معرفی کنه.

simabs

عضو جدید
درخواست پروژه

درخواست پروژه

سلام به دوستان عزیز
من ی پروژه برای عارضه یابی دارم کسی هست که بتونه کمکم کنه؟؟؟
ممنون میشم اگه پروژه یا راهنمایی ای دارید به ایمیلم بفرستید...
simaboosaiedi@ymail.com

morteza-eng

کاربر فعال
درخواست فوری

درخواست فوری

با سلام
ذوستان عزیز اگه لطف کنین چند نمونه از مدل عای برنامه ریزی تولید با مزایا یا معایب معرفی کنین ممنون میشم

الهه13

عضو جدید
قسمتی از پروژه ناتمامم :
اصطلاح مهندسی طبق سفارش ( ETO ) با نام­های دیگری از جمله طراحی برای سفارش[1] ( DTO )، تولیدهای قراردادی[2] و تولید های پروژه­ایی[3] استفاده می­شود.[7] همچنین اصطلاح ساخت طبق قرارداد[4] (MTC manufacture ) نیز به این منظور به کار برده می‌‌‌‌‌‌شود.[6]

[1] Design to Order

[2] Contract Manufacturing

[3] Project Manufacturing

[4] make to contract manufacture

این اصطلاحات ، تولیدکنندگانی را توصیف می­کنند که محصولات منحصر به فرد و اغلب پچیده را تولید می­کنند که طبق معیارهای مورد نظر مشتریان طراحی شده است و ممکن است به طراحی و مهندسی منحصر به فرد و سفارشی­سازی قابل توجهی نیاز داشته باشد.در نتیجه هر سفارش مشتری مجموعه منحصر به فردی از شماره اقلام جنس ، BOM و مسیریابی نیاز دارد( WHAT IS ETO ? )

الهه13

عضو جدید
[h=1]ETO یکی از استراتژی­های موقعیت محصول است که در آن سیستم تولید، محصول رادقیقا بنا به سفارش مشتری طراحی و تولید می­کند. لذا محصولی که به این ترتیب ساخته می‌‌‌‌‌‌شود، ممکن است به غیر از مشتری آن، به مصرف هیچ شخص دیگری نرسد. به همین دلیل نیز موجودی نهایی که در یک چنین سیستم تولیدی نگهداری می­شود ، حداکثر می­تواند در سطح مواد اولیه و خام باشد، یعنی موادی که در اکثر سفارش­ها مشترک هستند.[3]
[/h]

moabbas

عضو جدید
راهنمایی فوری نیازمندم

راهنمایی فوری نیازمندم

دوستان سلام
من تازه عضو انجمن شدم. اگر خدا بخواد فردا دارم میرم مصاحبه یه کارخونه تولیدی
کارخونه دستیار مدیر تولید نیاز داره
میخوام بدونم زمینه های کاری مدیر تولید چیاست؟ و من باید چیا بدونم برا رفتن سر این کار
ممنون:gol:

reza_chabavi

عضو جدید
درخواست پروژه برنامه ریزی تولید

درخواست پروژه برنامه ریزی تولید

یک نمونه پروژه برنامه ریزی تولید یا راهنمایی برای درست کردن یک پروژه برنامه ریزی تولیدلازم دارم .

خیلی ممنون.

mehrrdad

عضو جدید
توليد ناب

توليد ناب

دوستان سلام
آيا تمايل به تبادل نظر در مورد پياده سازي توليد ناب داريد ؟

بالا