◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

farzad feizi

عضو جدید
پرسشنامه برای مقاله رتبه بندی

پرسشنامه برای مقاله رتبه بندی

اگه کسی پرسشنامه برای مقاله رتبه بندی دانشکده های دانشگاه داره کمک کنه

ozel

عضو جدید
expert choic

expert choic

باسلام
نیاز مبرم به آموزش نرم افزار expert choic دارم کسی هست کمک کنه؟

توپ فوتبال

عضو جدید
ساخت آبگرمکن رادیاتوری المنتی

ساخت آبگرمکن رادیاتوری المنتی

با سلام

من می خوام یک آبگرمکن المنتی رادیاتوری بسازم لطفا هر چی میتونین منو راهنمایی کنین.

با تشکر:gol:

masoud0111

عضو جدید
مدلسازی تخصیص منابع با برنامه ریزی آرمانی

مدلسازی تخصیص منابع با برنامه ریزی آرمانی

با سلام
دوستان من یه مدل ریاضی دو هدفه برای مساله واقعی تخصیص منابع نوشتم که ترکیبی از برنامه ریزی آرمانی ( برای مقید کردن تخصیص ها به مقادیر در دسترس هر منبع ) و استفاده از یک متغیر باینری برای محدودیت هایی که قراره توسط مدیریت اعمال بشه؛ هست. y ij میزان تخصیص از منبع i به سیستم j هست که در صورتی که صفر باشه x ij، صفر در غیر اینصورت xij مقدار یک رو میگیره. البته وقتی xij، یکه، yij، باید بین aij و bij باشه ( متغیر کراندار) من این مدل با NSGA-II به راحتی کد کردم و جواب گرفتم ولی الان مدیر پروژه ام، می خواد که جواب دقیقشو که با لینگو یا گمس نوشته شده بهش بدم. علیرغم اینکه فکر می کردم مدل ریاضی که نوشتم منطقا درسته، وقتی توو لینگو و گمس run می کنم میگه infeasible ه. خواهش میکنم دوستان کمک کنن که او محدودیتی رو که گفتم چجوری باید مدلسازی کنم ( اگر xij یک بود yij باید j، مقداری توو بازه (aij,bij) بگیره درغیر اینصورت yij صفره وقتی xij صفر )

مهرناز*

عضو جدید
سلام
دوستان چطوری میتونم داده های نرمال رو به نمایی تبدیل کنم؟
لطفا کمکم کنید

ئدز

عضو جدید
کد تحقیق در عملیات

کد تحقیق در عملیات

سلام من چند وقت پیش مشکلم رو تو تالار صنایع مطرح کردم حتی به مدیران هم پیام دادم اما نتیجه نگرفتم
من تازه با or آشنا شدم یه پروژه دارم که باید کدی تو متلب بنویسم که تمام مسائل خطی رو حل کنه یعنی اگر نقطه موجه اولیه باشه یا نباشه یا مسله ناموجه بشه یا نامحدود و.....این برای بچه های صنایع باید خیلی ابتدایی باشه الان شما بیشتر رو الگوریتم های غیر خطی تمرکز دارید
میشه به من کمک کنید خودم یه کد ناقص دارم که نمیدونم چه طوری کاملش کنم کسی اگر کد این چنینی داره لطفا بهم بده وقت زیادی ندارم و بیشتر بچه ها رفتن شهرستان خونه هاشون کسی نیست ازش کمک بگیرم
ممنون
اینم آدرس میلم
Marziyeb1368@gmail.com

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من چند وقت پیش مشکلم رو تو تالار صنایع مطرح کردم حتی به مدیران هم پیام دادم اما نتیجه نگرفتم
من تازه با or آشنا شدم یه پروژه دارم که باید کدی تو متلب بنویسم که تمام مسائل خطی رو حل کنه یعنی اگر نقطه موجه اولیه باشه یا نباشه یا مسله ناموجه بشه یا نامحدود و.....این برای بچه های صنایع باید خیلی ابتدایی باشه الان شما بیشتر رو الگوریتم های غیر خطی تمرکز دارید
میشه به من کمک کنید خودم یه کد ناقص دارم که نمیدونم چه طوری کاملش کنم کسی اگر کد این چنینی داره لطفا بهم بده وقت زیادی ندارم و بیشتر بچه ها رفتن شهرستان خونه هاشون کسی نیست ازش کمک بگیرم
ممنون
اینم آدرس میلم
Marziyeb1368@gmail.com
سلام
کاش قبلش یه سرچ توی گوگل میکردین
HERE

ئدز

عضو جدید
سلام
کاش قبلش یه سرچ توی گوگل میکردین
HERE

سلام اول مرسی بلاخره یکی حداقل جوابم رو داد تا ناکام نمیرم!!! مطمئن باشید دستور linprog منظور من نبوده من یه ام فایل حل مسائل خطی میخوام برای تمام موارد حل مسائل مثل انواع جوابهایی که ممکنه رخ بده یا حتی تحلیل حساسیت یعنی خود دانشجوی انجام داده باشه.... مال ما که رشته مون صنایع نیست وقت گیره و البته حجم بقیه درسا هم بالا ست و گرنه عادت به تنبلی ندارم!!...... بیخیال ام فایل حداقل به شعور آدم توهین نکنید.

آخرین ویرایش:

f.khani

عضو جدید
سلام --- شما بايستي در قدم اول قبل از هر اقدامي كليه مراحل و فرايند هاي توليد به جزئيات كامل براي تك تك محصولات توليدي تهيه كنيد و سپس زمان هر فعاليت را تهيه نماييد اگاه باشيد كل سيكل و مجموع فعاليت ها هر يك كاركنان قيد شده باشد بعد هركدام ازاين فعاليت ها را كه به جزئ زمان آن را نيز در اختيار داريد ببيند كه با تغير تجهيزان و يا تغيير روش فعاليت ها ايا مي توانيد زمان مجموع توليد را كم كنيد يا نه

90431007

عضو جدید
درخواست موضوع پروژه پایانی

درخواست موضوع پروژه پایانی

سلام ، من میخوام این ترم موضوع پروژه بردارم . میخوام مطالعاتی باشه ودرزمینه کنترل کیفیت آماری وکاربانرم افزار مینی تب باشه. کسی میتونه دراین زمینه چندتاموضوع پیشنهاد بده .ممنون میشم

90431007

عضو جدید
بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

سلام ، من میخوام این ترم موضوع پروژه بردارم . میخوام مطالعاتی باشه ودرزمینه کنترل کیفیت آماری وکاربانرم افزار مینی تب باشه. کسی میتونه دراین زمینه چندتاموضوع پیشنهاد بده .ممنون میشم

پروانه 1371

عضو جدید
سوال مفهومی در مورد کنترل موجودی((خیلی فوری)

سوال مفهومی در مورد کنترل موجودی((خیلی فوری)

با سلام خدمت دوستای عزیزم
استادمون گفته یه سوال مفهومی با جوابش در مورد درس کنترل موجودی طرح کنین.میشه لطف کنین من رو تواین ورد راهنمایی کنین:gol:
فقط یکم سریع چون چند روز بیشتر فرصت ندارم.خیلی خیلی ممنون

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستای عزیزم
استادمون گفته یه سوال مفهومی با جوابش در مورد درس کنترل موجودی طرح کنین.میشه لطف کنین من رو تواین ورد راهنمایی کنین:gol:
فقط یکم سریع چون چند روز بیشتر فرصت ندارم.خیلی خیلی ممنون
سلام علیکم ..
سوال مفهومی یعنی چی ؟؟ معنی این قسمت رو نمیفهمم ، اما پیشنهاد من گشتن بین مقالات فارسی در مورد کنترل موجودیه ، بیشتر مقالات دنبال حل یه مساله هستن حالا اینکه این مساله مفهومی هست یا نه خودتون میتونید چک کنید .

پروانه 1371

عضو جدید
منظورم از سوال مفهومی اینه که به استاد نشون بدم موجودیو فهمیدم.حتما نباید یه چیز خیلی تاپ باشه.ولی باید چیزی باشه که نشون بده من موجودی رو فهمیدم.
یه سوال باشه که توش از چیزایی که تو موجودی یاد گرفتم بکار ببرم..میشه بهم کمک کنین.یا یه منبع بهم معرفی کنین.ممنون میشم

masoom koochaki

عضو جدید
سلام دوستان. من تازه وارد سایت شدم. دنبال بچه های رشته ایمنی صنعتی هستم. اینجا پیدا میشن؟!

mordabb

عضو جدید
مدل سازی یک مساله

مدل سازی یک مساله

سلام
اگه میشه تا 5 شنبه جوابمو بدید!خواهش می کنم
من یه مسله دارم که نمیتونم دقیق مدل سازیش کنم . براتون میگم لطفا کمک کنید ببینید میشه واسش تابع هدف و محدودیت درست کرد؟
من به یک نجاری رفتم و ابعاد یک جاکفشی رو و کلا اطلاعات لازم رو از ایشون گرفتم .
اگر یک کارگاه نجاری بخاد یک نوع خاص از جاکفشی رو تولید کنه .با 5 میلیون سرمایه اولیه میره چوب ام دی اف و دستگیره و... میخره .اگر قیمت هر چوب ام دی اف تو بازار 200 هزار تومان باشه و قیمت فروش هر جاکفشی 150 هزار و هزینه ساخت هر جاکفشی 90 هزار و حقوق کارگر 25 هزار برای هر جاکفشی.ما چه طوری میتونیم سود رو حداکثر کنیم. یعنی تابع هدف ماکسیمم کردن سود .و اینکه محدودیتها که تعداد کارگر،هزینه اولیه است رو چه طوری بنویسم..من تعداد محدودی چوب دارم میخوام بیشترین تعداد جاکفشی رو تولید کنم یعنی ضایعاتم کم بشه.
ابعاد هر چوب ام دی اف :3 مترو 66 سانتی متر* 1 مترو 83 سانتی متر
ضخامت هر چوب 16 میلیمتر
جاکفشی 5 طبقه.
ابعاد طبقه :30*66.8.
ابعاد در:35*85
ابعاد لبه:30*90
ابعاد پشت :85*70
ابعاد مستطیل پایین در:66.8*5
برای هرجاکفشی:5 طبقه_______--2 در_______2 لبه_______1 پشت____________1 مستطیل پایین در

sadfar

عضو جدید
سیتم برنامه ریزی و کنترل موجودیها در چه نوع سیستمهایی قابل اجراست ؟ به عبارت دیگر برای سیستمهای تولیدی از چه نوع سیستمهای برنامه ریزی و کنترل موجودی استفاده می کنند؟ در سیستمهای خدماتی چطور ؟ تفاوت در نوع سیستم برنامه ریزی و کنترل موجودیها در این دو نوع سیستم در چیست؟

sadfar

عضو جدید
بهترین کار در ابتدا مطالعه کار Work Study است پس از آن تاپیک موضوعات مشخص میشه و میتونی با مدیریت مطرح و اولویت بندی کنی .

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سیتم برنامه ریزی و کنترل موجودیها در چه نوع سیستمهایی قابل اجراست ؟ به عبارت دیگر برای سیستمهای تولیدی از چه نوع سیستمهای برنامه ریزی و کنترل موجودی استفاده می کنند؟ در سیستمهای خدماتی چطور ؟ تفاوت در نوع سیستم برنامه ریزی و کنترل موجودیها در این دو نوع سیستم در چیست؟

من دوست دارم بیشتر در مورد کنترل موجودی و چگونگی پیدا کردن یک سیستم درست بدونم !!
چون خودم حداقل یه موارد ذهنی رو در نظر میگیرم و سفارش گزاری میکنم و بعضی وقتها هم مجبور به پس فرستادن جنس میشوم /
واقعا کار کردن در داخل شرکتهای لبنیاتی خیلی سخته . یه حجم بسیار بالا جنس ، و تاریخ مصرف بسیار کم !!

noona1168

عضو جدید
محاسبه قابلیت اطمینان

محاسبه قابلیت اطمینان

سلام دوستان ، باید قابلیت اطمینان دو قطعه رو حساب کنم ولی فقط mttf و mttr شون رو بهم دادن خیلی برام مهمه ، فردا امتحان دارم لطفا اگر کسی میدونه کمکم کنه اگر به ایمیلم بفرستیدخیلی ممنون میشم zsho@chmail.ir
لطفا کمک ..

noona1168

عضو جدید
محاسبه قابلیت اطمینان

محاسبه قابلیت اطمینان

سلام دوستان ، باید قابلیت اطمینان دو قطعه رو حساب کنم ولی فقط mttf و mttr شون رو بهم دادن خیلی برام مهمه ، فردا امتحان دارم لطفا اگر کسی میدونه کمکم کنه اگر به ایمیلم بفرستیدخیلی ممنون میشم zsho@chmail.ir
لطفا کمک ..

mohandes javan1

عضو جدید
گزارش جامع آماری در مورد حقوق و دستمزد متخصصین (از جمله مهندسین صنایع) در سال 1392

گزارش جامع آماری در مورد حقوق و دستمزد متخصصین (از جمله مهندسین صنایع) در سال 1392

http://www.metror.ir...nts/download/71 از این لیتک قابل دانلود هست

yaghoobi60

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.من جهت انجام سمینارم به پنج روش از جدید ترین روشها و الگوریتم های فرا ابتکاری نیاز دارم
البته از سال 2008 به بعدم باشه خوبه . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. البته یک مقاله از همین سایت دانلود کردم
که روش الگوریتم فاخته رو توضیح داده بود..ممنون میشم از همه مهندسین عزیز که راهنمایی بفرمایند.اگه مقاله در این خصوص باشه
بسیار سپاسگذارم

Arohallah

عضو جدید
سلام شما می توانید در حوزه قابلیت اطمینان کار کنید. سوال داشتی بپرس

Arohallah

عضو جدید
سلام شما می توانید در حوزه قابلیت اطمینان کار کنید. سوال داشتی بپرس

aminsalehi

عضو جدید
پروپزال و پایان نامه نویسی

پروپزال و پایان نامه نویسی

سلام دوستان
من با تجربه ای که دارم میتونم پروپزال و پایان نامه بنویسم. مطمین باشید با قیمت خوب و کار خوب.
ensalehi87@gmail.com