◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

edonis

عضو جدید
راهنمایی چهت کاربرد اکسل در برنامه ریزی و کنترل پروژه

راهنمایی چهت کاربرد اکسل در برنامه ریزی و کنترل پروژه

با سلام خدمت دوستان

در حوزه برنامه ریزی و کنتزل پروژه با نرم افزار MSP و البته کاربرد زیاد اکسل در همین حوزه، تسلط چندانی به اکسل ندارم از دوستانی که در این حوزه کاری فعالیت می کنند درحواست میکنم به صورت موردی بفرمایید موارد و ابزار لازم و پر کاربردی در اکسل در این حوزه که دانستن آنها الزامی است و زیاد استفاده میشه .سابقه کاری در این زمینه ندارم لذا از لجاظ عملی و نه تئوری دید خوبی رو این موضوع ندارم اگر راهمایی بفرمایید ممنون میشم

حميدرن

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مهندسای عزیر
برای پایان نامه با عنوان "طراحی زنجیره تامین تحت ریسک" چه روش تحلیلی رو پیشنهاد می کنید.

مهرناز*

عضو جدید
سوال

سوال

با سلام
دوستان vNSبا GVNS چه فرقی داره؟
جستجوی همسایگی متغیر ==> Variable Neighborhood Search
??????????????????<=== general Variable Neighborhood Search

panize

عضو جدید
weekly report

weekly report

با سلام خدمت مهندسین محترم
نمونه گزارش هفتگی برای ارائه به کارفرما برای یک پروژه صنعتی بزرگ احتیاج دارم ، اگه کسی از مهندسین عزیز در دسترس داره نمونه فرمت یا فایل در قالب پاورپوینت یا هر قالبی که در دسترس دارن را پیشنهاد کنه ممنون میشم خیلییییییی:smile::redface:

پروانه 1371

عضو جدید
راهکار برای پیشرفت یک کارآموز در محیط کار

راهکار برای پیشرفت یک کارآموز در محیط کار

سلام به دوستای مهندس عزیز
همونطور که از تاپیکم مشخصه من دارم برای ی شرکت رایگان کار میکنم..دوس دارم خیلی چیزا اینجا یاد بگیرم ولی نمیدونم چطوری..میخوام از این فرصت نهایت استفاده رو بکنم ولی چطوووری:question::question::question:
از شما دوستان صاحب فن کمک میخوام ک یسری پیشنهادات ب منه تازه کار بدین...من الان تو واحد HSEمشغول کارم.سرپرست واحدمون آدم خوبیه و خیلی باسواد ولی سرش خیلی شلوغه....
من چطور خودی نشون بدم و بتونم خودم رو ثابت کنم...
هر چی راهکار دارین بدین

مهرناز*

عضو جدید
Nadir and Utopia points=====> کمک

Nadir and Utopia points=====> کمک

با سلام

دوستان مفهوم Nadir and Utopia points چیه؟ میشه توضیح بدید؟

مهرناز*

عضو جدید
بهینه سازی

بهینه سازی

با سلام
دوستان من در مورد حل مدل برنامه نویسی آرمانی چند تو سوال دارم کسی میتونه کمک کنه؟

ئدز

عضو جدید
سلام دوستان رشته من صنایع نیست اما سوالی در مورد برنامه ریزی ریاضی یه مسئله دارم که برام خیلیییییییییی مهمه و به راهنمایی بچه های صنایع نیاز دارم ممنون میشم نظراتتون رو برام بفرستید
مسئله سنتز فناوری های تصفیه
برای یک واحد صنعتی ارتقا سیستم تصفیه متناسب با شرایط جدید یا رفع نواقص سیستم قدیمی مد نظر است.بابررسی صورت گرفته در مورد شرایط واحد صنعتی و مشخصات پساب ورودی(کمیت و کیفیت) و مشخصات اهداف نهایی چندین فناوری محتمل مناسب در یک ساختار بزرگ در سه دسته پیش تصفیه،تصفیه ثانویه و نهایی(دسته بندی بر اساس بازده جداسازی فناوری ها و الاینده هدف) تقسیم بندی شده اند.شرایط در ابتدا و انتهای سیستم مشخص است.هدف انتخاب فناوری و چینش انها برای رسیدن به اهداف مشخص شده با در نظر گرفتن هزینه های اقتصادی است. هزینه های اقتصادی تصفیه شامل هزینه تجهیزات و هزینه عملیات شامل:هزینه انرژی،مواد شیمیایی مصرفی و هزینه مدیریت لجن حاصل از سیستم است.حال مطلوب است انتخاب فناوریها و نحو اتصال انها برای رسیدن به اهداف با حداقل شدن هزینه دقت شود که در بین دو هدف مد نظر ان موردی که حداقل هزینه را منجر شود انتخاب میشود و برای هدف اول تعداد کمتری فناوری تصفیه مورد نیاز خواهد بود. در مورد فناوری های تصفیه میزان حد بالای جریان عبوری و الاینده ورودی به ان ،میزان مصرف انرژی و مواد شیمیایی و بازده جداسازی الاینده مشخص است.در ضمن فناوری ها الاینده های خاص را جدا می کنند نه تمام انها را. تعداد الاینده ها 4 تا است که بازده جداسازی برای هر الاینده موجود است فقط نحوه تعریف بازده ان فناوری به طور همزمان برای 2 الاینده را نمی دانم چگونه لحاظ کنم. مثلا مراحل اولیه و ثانویه 3 الاینده را جدا می کنند مثلا فناوری یک الاینده اول را 60 درصد و الاینده دوم را 0درصد و الاینده سوم را 40 درصد جدا می کند. به نظرتون متغیر تصمیم چه جوری نوشته میشه ؟کلا باید چه جوری اینو به گمز بدم
هر راهنمایی برام ارزشمنده.
سپااااااااااااااس