► •*♥*•◄اقرا بسم ربک الذی خلق ► •*♥*•[ویژه نامه ی بعثت ]

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستای عزیزم عیدمبعثتون مبارک مبارک مبارک
همیشه خوشبخت و شاد باشید

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

بسم الله الرحمن الرحیم

اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ

خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ

اقْرَأْ وَرَبُّكَ الْأَكْرَمُ

الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ

محمد کافرینش هست خاکش ... هزاران آفرین بر جان پاکش

IRANIAN VOCAL

عضو جدید
کاربر ممتاز
کریم السجایا جمیل الشیم .................................. امین البرایا شفیع الامم

امام رُسل پیشوای سبیل .................................... رسول خدا مهبط جبرئیل

یتیمی که ناکرده قرآن درست ............................... کتبخانه ی هفت ملت بشست

شبی برنشست از فلک درگذشت ........................ به تمکین و جاه از ملک برگذشت

چو عزمش برآهیخت شمشیر بیم ........................ به معجز میان قمر زد دو نیم

به لا قامت لات بشکست خُرد ............................. به اعزاز دین آب عزّی ببرد

نماند به عصیان کسی در گرو ............................. که دارد چنین سیدی پیشرو

درود ملَک بر روان تو باد .................................... بر اصحاب و بر پیروان تو باد

چه وصفت کند (سعدی) ناتمام .........................علیک الصلاة ای نبی السلام

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

هنوز پس از چهارده قرن، صدایت را می شنوم

صدای روشنت را، از پس دیوارهای قرون
صدای ضجه بت ها را، که می شکستی شان
و صدای انسانیت را، که با تو نفسی تازه یافته بود و از زیر گورهای جهالت و خروارها خاک تعصب و بی ریشگی به سمت آسمان وحی پلک می گشود و حقیقت انسان را مشاهده می نمود.
صدایت را می شنوم که بر پیکر صخره های سنگی موهوم و بت های جاهلی لرزه افکنده.
هنوز نسیم پیامت می وزد که آتش نمرودیان را خاموش ساخت و طرحی از گلستان حقیقت انداخت.
از حرا پایین بیا و «قولوا لااله الاالله تفلحوا» را دوباره فریادکن؛
تا زمین زیر گام هایت دوباره جان بگیرد تا این بار، عصر منجمد آهن و ابررایانه و موشک، در برابر خورشید نگاه تو ذوب شود؛ تا لات و عزی های نوپدید، جاودانگی پیام تو را باور کنند و در خود فرو ریزند.
صدایت را هنوز می شنوم؛
دوباره بیا و از شکستن بگو و از ساختن
از عطر بال جبرئیل بگو و از وحی
از پرواز بگو و از رسیدن
از عشق بگو و از لاهوت
از ملکوت

زمان در انتظار انقلابی بزرگ است و به دنبال آن انقلابی بزرگ،
که پس از چهارده قرن غفلت و دلواپسی، لابه لای همه هیاهوهای مدرن
از تو می گوید، از عشق، از انسان، از خدا
او می آید تا انسانیت، نفسی دوباره یابد و بار دیگر انسان خفته در زیر خروارها جهل و تعصب رها شود از خود
هنوز از پس دیوار قرون، صدایت را می شنوم
و صدای او را که صدای توست؛ که سرشار از عطر خوش وحی است؛ که مژده آمدنش را خود داده ای
او که پیام آشنای حرا را، دوباره در جان مان جلا می بخشد
اینک در سایه سار نامت ایستاده ایم و بعثت را دوباره فریاد می کشیم
و از دوردست، چشم براه غبار سواری هستیم که می آید
از حرای غیبت، و پرچم سبز توحید بر دوش
او می آید و زمین زیر گام هایش جانی دوباره می گیرد....

سلام بر مبعث، پیام خیزش انسان، از خاک تا افلاک

سلام بر مبعث ، انفجار نور و ظهور همه ارزش‏ها در صحنه حیات بشر !

بعثت پیامبر اکرم (صلوات الله علیه ) مبارک باد

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
راز خلقت زمین

راز خلقت زمین

آن شب، «زمزم» زمزمه شادی داشت و «مروه» در تماشای صفای یار بود و کعبه در طواف فرشتگان، که از حریم خدا محرمی به حرم پا نهاد که صفایش مروه و شعورش مشعر و عرفانش عرفات را به شگفتی می نشاند.

او از سمت «صفا» آمده بود و «سعی» بر وفا کردن به «عهد» ازلی داشت. بعد از او «منا» مذبح منیَّتْ بود.

او یاد داد که با سنگ ریزه های برائت، بت های درون و برون را «رمی» کنیم و عرفان عرفات را بیابیم. او اندیشه ها را به ضیافت معرفت می برد و دل های عاشق را با پای «هروله» به سوی صحرای نیاز می کشاند.

سلام ساکنان سماوات و زمین بر او باد که مباهات آفرینش بود و راز خلقت کائنات.

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بعثت نور

بعثت نور

مبعث در حقیقت روز برافراشته شدن پرچم رسالتی است که خصوصیات آن برای بشریت، ممتاز و بی‌نظیر است. مبعث در حقیقت پرچم علم و معرفت را برافراشت. بعثت با «إقرء» شروع شد:

«إقرء باسم ربک الذی خلق» و با «ادع إلی سبیل ربک بالحکمة و الموعظة الحسنة» ادامه یافت؛
یعنی دعوت همراه با حکمت. دعوت اسلامی در حقیقت گسترش و پراکندن حکمت در سراسر عالم و در طول تاریخ است؛ همچنان که بعثت، پرچمداری و برافراشته شدن پرچم عدل است؛ یعنی در میان مؤمنین، بندگان خدا و آحاد بشر، عدالت استقرار پیدا کند؛ همچنان که رسالت، برافراشتن پرچم اخلاق والای انسانی است؛«بعثت لأتمم مکارم الاخلاق».

خدای متعال خطاب به پیغمبر می‌فرماید: «و ما أرسلناک الا رحمة للعالمین»؛ یعنی همه‌ی چیزهایی که بشر - در همه‌ی زمان‌ها، در همه‌ی شرایط و در هر نقطه‌ی عالم - به آن نیاز دارد، در این بعثت گنجانده شده است؛ یعنی علم و معرفت، حکمت و رحمت، عدل و برادری و برابری؛

چیزهای اساسی‌ای که جریان زندگی سالم انسان به اینها وابسته است. حتی با این‌که در اسلام، جهاد مقرر شده است، و جهاد یعنی مبارزه با زورگویی و تجاوز -البته بعضی کسان به‌طور بدخواهانه، اسلام را به خاطر حکم جهاد، دین شمشیر معرفی کردند- اما همین اسلام می‌فرماید: «و إن جنحوا للسلم فاجنح لها و توکل علی الله»؛ یعنی باز آنجایی که شرایط اقتضا میکند، صلح را بر جنگ ترجیح میدهد.

بیانات در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی به مناسبت عید سعید مبعث ۲۳/۰۷/۱۳۸۰

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز

ماه فرو ماند از جمال محمّد

سرو نباشد به اعتدال محمّد
قدر فلک را کمال و منزلتی نیست
در نظر قدر با کمال محمّد
بعثت پیامبر گرامی اسلام
بر تمام مسلمین جهان بخصوص شما دوستان گرامی مبارک باد

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
منجی بزرگ بشر

از طلوع خورشید اسلام و انقلابِ عظیم پیامبر آن، حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم ، هزار و چهارصد و اندی سال می گذرد. از آن زمان تاکنون، تاریخِ جهان پی درپی ورق خورده است
رویدادهای گوناگون و دگرگونی های حیرت انگیز، چهره ای تازه به آن بخشیده است آن چنان که شیوه همیشگی گذشت زمان است، نوها به کهنگی گراییده و کهنه ها به اعماق فراموشی ذهن های تاریخ پیوسته است.
اما این حقیقت که
محمد صلی الله علیه و آله وسلم نجات دهنده بزرگ بشر بود و آیینش آیین زندگی، هر زمان از زمان دیگر روشن تر می درخشد؛ چرا که او جاودانه ترین تمدّن ها را بنیان نهاد، زندگی سازترین فرهنگ ها را گُسترد و انسان پرورترین ارزش های اخلاقی را نهادینه کرد.
درود بی کران خداوندی بر روان پاک او باد.

21.jpg

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
و تو صدای خدا شدی

و تو صدای خدا شدی

[h=3]
[/h]

حتی از درختان، میوه گناه می رویید. حتی پرتو آفتاب و ماه، پر از ستم و فریب بود. حتی زمین، ساکنان خویش را می آزرد تا اینکه شبی تو از دل خلوتی زیبا برخاستی و دیگرگونه، به دنیا سلام گفتی. ناگاه، حقیقت از قله کوهی به سمت خاکیان جاری شد و تو صدای خدا را به دوش گرفتی و از دهان غار، چون کلامی بدیع شنیده شدی. هیچ کس انتظار ظهور معجزه ای را نداشت، وقتی که تو اعجاز لب هایت را در سکوت ننگین زمین فریاد زدی، دهان باز کردی و دانش یک شبه خویش را به رخ جهل سالیان اعراب کشیدی. با صدایی که هیچ آموزگاری، سخن گفتن به او نیاموخته بود، ناگاه آموزگار تمام خلق شدی و تمام حسادت های ناباور، انگشت حیرت به دندان گرفتند و سر در گریبان شرم فرو بردند.

سودابه مهیجی

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
هم نشین خدا

هم نشین خدا

[h=3]
[/h] ای مردمان سرگشته در بادیه های حیرت و گناه! اینک بنگرید که در میانتان، مردی ظهور کرده از جنس لهجه های خود شما؛ مردی که نزد خدا می نشیند و با او از دردهای شما می گوید، آنگاه به نزد شما می آید و صدای خداوند را به گوش شما می رساند؛ مردی که عشق را برای شما به روشنی، آشکار کرده، حقایق عالم را برایتان بی پرده به تصویر کشیده، با دست های خویش رستگاری را از مائده های آسمان لقمه برچیده و در دهان شما گذاشته، با چشمان خویش غم هایتان را قطره به قطره اشک ریخته و کامروایی تان را لحظه لحظه از خداوند آرزو کرده است؛ مردی که از گهواره یتیمی و غربت به پا خاسته، تا یتیمان و غریبان را سایه سر باشد و از گرسنگی و فقر خویش به سمت شما آمده تا برایتان خوشبختی بی دریغ فراهم کند.

هر جا که می رود، سایه به سایه او باشید، پا بر جای پای او بگذارید که هدایت، پشت سر او گام برمی دارد و لحظه های سعادت، تنها در حوالی نفس های او پیدا می شود. او تنهاست، ولی برای تنهایی شما دل واپس است. او خسته است، ولی برای خستگی شما آرام و قرار ندارد. دست از او برندارید، او را گم نکنید، از یادش نبرید که تا پایان هستی، دیگر رسولی برای شما برانگیخته نخواهد شد! او آخرین و برترین است. مبادا از او به کسی دیگر رضایت دهید، مبادا پس از او، در پی راه نجات دیگری باشید!

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
دلسوز امت

دلسوز امت

[h=3]
[/h] او گفت: از راه های خطا بازگردید تا از آ غاز رفتن، همراه هم، جاده ای دیگر را در پیش گیریم؛ جاده ای که کوتاه ترین راه به سمت آسمان است. او گفت: دهانتان را به تلفظ نام خدا معطر کنید تا تمام نفس هایتان تسبیح شود و پیرهن های کفر پیش از این را از تن درآورید و دامانتان را با وضو و سجده پاک کنید تا ذریه پس از اینتان از خانه های رو به قبله سر بزند.
او گفت: اگر به وجود خدای یگانه اقرار کنید، طهارت جسم و جانتان، معجزه ای است که در دم رخ می دهد. اگر با پاکی هم نشین شوید، تمام شاخه های بهشتی برایتان، میوه استجابت می آورند. اگر در به روی هیچ سؤالی نبندید، پنجره هایتان همه به سوی بهاری بی خزان گشوده می شود.
او گفت: سلام من تا ابد بر آنان که همسایگانشان را در تبریک بزم های خویش شریک می کنند و اندوه هایشان را در پنهان ترین پستوهای نادیدنی نگه می دارند.
او گفت: آنان که برای تمام باغچه های جهان دعا می کنند، از در و دیوار و سقف خانه هایشان، بهشت می روید.
... او سلام پیش قدم و لبخند همواره بود؛ دهان معطری که همیشه مژده ای در آستین داشت و هر لحظه، حدیث تازه ای را به اشتیاق عاشقان هدیه می کرد. او چقدر خوش خبر بود. چقدر از همه جا خبر داشت. چقدر دورها و بعیدها را با چشمان نگران خویش، خوب می دید. چقدر برای دنیای پس از خویش، میراث عشق بر جا گذاشت. چقدر هوادار پرنده ها و پروانه ها بود. چقدر خانه ایمان انسان را محکم ساخت. چقدر به فکر طوفان ها و سیلاب های آینده بود و پناهگاه عشق را از همه سو، به ستون های یقین وصل کرد. چقدر زیبا بود. چقدر به مهربان بودن سفارش می کرد. چقدر از خویش رّدپای عاشقانه به جا گذاشت تا مردمان، خدا را به مهر بشناسند و از ترس آتش و کیفر، پیشانی شان را به پینه سجده ها ندوزند. تا انسان، خویش را دوست بدارد و بی اذن خدا، سر از کار هیچ انسانی درنیاورد و نفرین را از قاموس همیشه جهان پاک کند و دوستی و آفرین و تحسین، نان سفره های زمین باشد.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
کاری ندارم که حالا و در آشفته بازار اخر الزمان، داعش هایی هستند که به نام دین تو، جنایت میکنند.
با اسلامی که هیچ نشانی از تو ندارد و تصویر دینت را مخدوش کرده است کاری ندارم.
با آدم هایی که چهره ی دینت را رنگ پریده می خواهند کاری ندارم.
من تو را با این قرائت های غلط از دینت نشناخته ام!
من تو را با سلوک شناختم که "مهربانی" بود در عصر جنگ ... با معجزه ات که "کتاب" بود در عصر جهل!
من تو را با لبخندت، با عاطفه ات، با خانواده ات، با جانت که "علی" بود شناختم...
من تو را با رحمت للعالمینی ات شناختم.... به اسمی که بارها برایم معجزه کرد...
من تو را با مفهوم "اخلاق" شناختم که گفتی من مبعوث شدم برای کامل کردن مکارم اخلاقی ...
پیامبر من، روز بعثتت، عید اخلاق است...
و کاش یادمان نرود که تو پیامبر اخلاقی... پیامبر من، محمدم ... محمد امین ...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
امام علی (ع):

خداوند او را در زمانى فرستاد كه روزگارى بود پيامبرى برانگيخته نشده بود ،
و مردم در خوابى طولانى به سر مى بردند ،
و فتنه ها بالا گرفته و كارها پريشان شده بود ،
و آتش جنگ ها شعله مى كشيد ،
و دنيا بى فروغ و پر از مكر و فريب گشته ،
برگ هاى درخت زندگى به زردى گراييده
و از به بار نشستن آن قطع اميد شده بود .

نهج البلاغه ، خطبه 89

----------------------------------------------------------------------

پيامبر_اکرم صلّي الله عليه و آله:

حکایت من و شما چون مردى
است که آتشى بیفروخت
و پروانه ها و ملخها بنا کردند
در آن بیفتند و وى آنها را از
آتش نگه می داشت

من کمر بندهاى شما را گرفته ام
که شما در آتش نیفتید
و شما از دست من در می روید.

نهج الفصاحه

@Smiland
🌸🌸🌸🌸

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله الرحمن الرحیم

در بحار الانوار از زبان حضرت علی علیه السلام می خوانیم

وَلَمْ یَجْمَعْ بَیْتٌ وَاحِدٌ یَوْمَئِذٍ فِی الْاِسْلاَمِ غَیْرَ رَسُولِ اللّه وَخَدِیجَةَ وَاَنَا ثَالِثُهُمَا اَرَی نُورَ الْوَحْیِ وَالرِّسَالَةِ وَ اَشُمُّ رِیحَ النَّبُوَّةِ

وَلَقَدْ سَمِعْتُ رَنَّةَ الشَّیْطَانِ حِیْنَ نَزلَ الْوَحْیُ عَلَیْهِ صلی الله علیه و آله

فَقُلْتُ یَا رَسُولَ اللَّهِ مَا هَذِهِ الرَّنَّةُ فَقَالَ هَذَا الشَّیْطَانُ قَدْ اَیِسَ مِنْ عِبَادَتِهِ

اِنَّکَ تَسْمَعُ مَا اَسْمَعُ وَتَرَی مَا اَرَی اِلاَّ اَنَّکَ لَسْتَ بِنَبِیٍّ وَلَکِنَّکَ لَوَزِیرٌ وَاِنَّکَ لَعَلَی خَیْرٍ

[در آن روزها] در هیچ خانه ای، اسلام راه نیافت، جز خانه رسول خدا (ص) و خدیجه.

و من سوّمین آنان بودم، من نور وحی و رسالت را می دیدم و بوی نبّوت را استشمام می کردم.

هنگامی که وحی بر پیامبر فرود آمد، ناله شیطان را شنیدم. گفتم: ای رسول خدا! این ناله کیست؟

گفت: شیطان است که از پرستش خویش مأیوس شد و فرمود:

علی! تو آنچه را من می شنوم، می شنوی و آنچه را که من می بینم، می بینی؛ جز اینکه تو پیامبر نیستی؛ بلکه وزیر من هستی و به راه خیر می روی.

(بحار الانوار، محمّد باقر مجلسی، بیروت، مؤسسة الوفا، ج 18، ص 223، ینابیع المودّة، قندوزی، دار الاسوة، ج 1، ص 208)

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله الرحمن الرحیم

اشرف مخلوق ربّ العالمین

آن چهل ساله نگار نازنین

در میان اوّلین و آخرین

یافت او را حقتعالی اینچنین

قلب او را بهترین قلبها

عاشق و خاشعترین قلبها

دل مطیع و اوسع اندر ظرفیت

منشرح آن سینه با عافیت

روز مبعث طالع از ربّ الفلق

دیده اش را نور دیگر داد حقّ

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

بسم الله الرحمن الرحیم

اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ

خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ

اقْرَأْ وَرَبُّكَ الْأَكْرَمُ

الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ

ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد

دل رمیده ما را انیس و مونس شد

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت

به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد

~ ๑Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ๑ ╬♥╬ویژه نامه بعثت ختمی رسل حضرت محمد (ص)╬♥╬.๑Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ๑~
>>>>>>>سفیر مهربانی <<<<<<<
تاريخچه زندگي رسول اكرم (ص)
واقعيت ‏بعثت از نگاه اهل بيت(ع)
سیره اخلاقی پیامبر گرامی اسلام
نام احمد نام جمله انبیاست
مرد جاوید
✧✜✦ اشعار وپیامک های ویژه مبعث رسول اکرم (ص)✧✜✦
منزلت حضرت محمد(ص) و اهل بيت عليهم السلام در قرآن،تاريخ و منابع اهل سنت
بشارتهای انجیل و تورات به حضرت محمّد(ص)+پاسخ به شبهات مسیحیان
دانلود کتاب شریف نهج الفصاحه-pdf-doc-pak-java

دستور صلوات بر پیامبر(ص) در قرآن
برترین آیه از منظر رسول خدا
احادیثی از پیامبر اکرم( ص )
خصلت مومن از رسول اکرم(ص)
فرمایشات حضرت محمد(ص)
اخلاق از ديدگاه قرآن پيامبر و عترت
توصيف مؤمن از زبان پيامبراسلام (ص)
جنجالی ترین تاپیک: توضیح علمی معراج پیامبر از دیدگاه یک مهندس مکانیک!!!(مهندسی در اسلام)!
شق القمر پیامبر از لحاظ علمی تایید شد !!!
در نعت رسول اکرم صلی الله علیه وسلم
حضرت محمد(ص)؛ مظهر اعلای حق و محور صلح
پيشگويى رسول گرامى (ص) از ظهور وهّابيّان
چهل حديث پيرامون جوان ونوجوان
پیامبران خاورمیانه!
شمسه؛_نقش حضرت محمد (ص) در هنر اسلامی ایران
حضرت محمّد(ص)، ماریه قبطی و سورۀ تحریم
عباراتی که بر دسته شمشیر رسول‌الله (ص) حک شده بود
پیامبر(محمد رسول الله)
بذله گویی های پیامبر (ص)
مبعث پیامبر
عید مبعث مبارک
ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد
عید مبعث مبارک
فضیلت ذکر صلوات
تصاویر ناب از وسایل بجای مانده از حضرت محمد(ص)...!

سر خوش آن عیدی که آن بانی نور**از کنار کعبه بنماید ظهور
قلب ها را مهر هم مهری زند**از حرم بانگ انالمهدی زند

خدایا به حق مبعث رسولت محمد (ص) ظهور امام زمان را برسان

الهم عجل لولیک الفرج

مبعث رسول اکرم بر همه مسلمانان مبارک باد.

زندگی بدون نور، تاریک است.

بدون چراغ، راه از چاه، نمایان نمی شود و راه نَوَرد زندگی، یا به بی راهه می رود و یا در چاه می افتد.

محمّد(ص)، آن چراغ روشن و پُر نوری است که سینه ظلمات جهل را می شکافد و راه زندگی را به نور علم و آگاهی روشن می سازد.

پس در دریای متلاطم زندگی باید چشم به فانوس محمّدی داشت تا به ساحل امن نجات رسید:

«ای پیامبر! ما، تو را... دعوت کننده به سوی خداوند و چراغی روشنی بخش فرستادیم».

بالا