⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور سراسری حسابداری

Pary.chehr45

عضو جدید
مانده تابرف زمين اب شود،مانده تا بسته شود اين همه نيلوفر وارونه جتر،نا تمام است درخت،زير برف است تمناي شنا كردن كاغذ درباد.

مانده تابرف زمين اب شود،مانده تا بسته شود اين همه نيلوفر وارونه جتر،نا تمام است درخت،زير برف است تمناي شنا كردن كاغذ درباد.

سلام كلم خوبي،من باتوجه به باسخ هاي كه زده بودم از رو كليد سوالها بيدا كردم

Pary.chehr45

عضو جدید
اره كلمخدارو شكر بد نبود،ولي منفى جندتا دارم فك كنم ي8دركل منفى زده باشم،تو جطور بود كلم خوب بود?

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
تو جطوري بود كلم،موفق شدي بيدا كني?

نه نتونستم

خب خداااااااااارووووووو شکر عزیزم موفق باشی:)

Pary.chehr45

عضو جدید
اخه جرا كلم،يعني يادت نمياد كه جي زدي!ايشالا عزيزم خودتم موفق باشي،كلم تو نميدوني نمره منفى جقدر تأثير داره?

AvA-6586

کاربر ممتاز
سلامی دوباره ب همه بچه های گل حسابداری. عیدتونم مباااااااااارک:w40:
ممنون ک سنگرو ( تاپیک) خالی نکردید:razz:
ب نظرتون واسه مدیریت مالی چ کتابی مناسبتره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید:redface:

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلامی دوباره ب همه بچه های گل حسابداری. عیدتونم مباااااااااارک:w40:
ممنون ک سنگرو ( تاپیک) خالی نکردید:razz:
ب نظرتون واسه مدیریت مالی چ کتابی مناسبتره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید:redface:

سلام

گرایش مالی شرکت کردی ؟

limu tursh

کاربر فعال
سلام بچه ها.
من احساس میکنم جای این تایپک تو تالار حسابداری خالیه...
اگه موافقید میزان درسی ک طول روز میخونیم اینجا مطرح کنیم:)
هم روحیه میگیریم:smile:
هم اینکه میتونیم تبادل نظر کنیم و سوالامونو بپرسیم ;)
حالا کیاااااااا موااااااااافقن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من موافقم :redface:

limu tursh

کاربر فعال
چگونه حسابرسي بخوانيم

چگونه حسابرسي بخوانيم

در ابتدا باید به این نکته بسیار مهم اشاره کرد که حسابرسی جز دروسی است که بیشتر دانشجویان درصد بالایی می زنند، به عبارت دیگر به عقیده من این درس رتبه ساز نیست اما در صورتی که نتوانید از پس آن بر آیید می تواند رتبه شما را بسیار افزایش دهد. این درس از ضریب 2 برخوردار بوده و در کنکور 20 سوالرا به خود اختصاص می دهد. از دیگر خصوصیات این درس گستردگی نکات با اهمیت در هر سرفصل و فرار بودن آن می باشد. همانطور که شما می­دانید حسابرسی دروس حسابرسی 1 و 2 که در مقطع کارشناسی گذرانده اید را به خود اختصاص می دهد.

در ادامه به سه مبحث مهم می­پردازم: منابع پیشنهادی، نحوه مطالعه، اولویت رئوس مطالب.

منابع پیشنهادی:

بر اساس نظرات رتبه­های برتر، سه منبع زیر پیشنهاد می­گردد:

• مروری جامع بر حسابرسی: دکتر غلامرضا کرمی، مجید شهبازی
  • حسابرسی عرفی، انتشارات پارسه
  • 2000 سوال چهارگزينه اي حسابرسي و استانداد هاي حسابرسي: دکتر غلامرضا کرمی و مجید شهبازی
نکته: گاها رتبه های برتر پیشنهاد می کنند که مطالعه و حفظ سوالات کنکور سال های قبل حسابرسی به همراه مطالعه مروری جامع بر حسابرسی برای این درس کفایت می کند.

مشخص است که از میان موارد فوق، منبع اول و دوم جهت یادگیری و تست و منبع سوم برای تست زنی و مرور مطالب مناسب می­باشد. لازم به ذکر است که از میان منابع اول و دوم کافی است یکی از دو منبع مطالعه شود که پیشنهاد من همان منبع اول می باشد. چرا که منبع اول مروری جامع از کل مباحث بوده و تلاش شده است که به طور مبسوط هر مبحث را توضیح داده و تمامی نکات اشاره شود و از مطالب پیش پا افتاده وغیر ضروری اجتناب نماید؛ انتهای هر سر فصل نیز تمامی تست های کنکور سراسری و آزاد و آزمون جامعه حسابداران رسمی ایران ارائه شده است. لذا می توانم به تمامی دوستان این اطمینان را بدهم که این منبع واقعاً قابل اعتماد می باشد.

نحوه مطالعه:

همانطور که شما عزیزان می­ دانید این درس جز دروس توصیفی رشته حسابداری می باشد که نکات ریز بسیاری را در بر دارد که گاها حفظ کردن و به خاطر سپردن تمامی نکات دانشجویان را با مشکل مواجه می­سازد. با این حال به دوستان پیشنهاد می کنم که از حفظی بودن آن نهراسند و حتما این درس را با دقت مطالعه کنند. دانشجویانی که این درس را در دوران کارشناسی گذرانده اند ( یعنی رشته کارشناسی آنها نیز حسابداری می باشد) و این درس را در همان زمان فرا گرفته اند می توانند از مهر ماه این درس را شروع کنند. اما اگر به هر دلیلی این درس را در دوران کارشناسی به خوبی فرا نگرفته اند یا نخواندن آن، آنها را دچار نگرانی و استرس می کند این درس را خوانده ولی در حد اینکه یک دوره کلی روی مطالب داشته باشند و از مهر ماه به مرور و تست زنی بپردازند. اما آن دست از دانشجویانی که رشته کارشناسی شان حسابداری نیست و با این درس آشنایی ندارند، بهتر است این درس را از همان ابتدا مطالعه کرده و تابستان را به یادگیری درس و از مهر ماه تا زمان کنکور را به تست زنی و مرور اختصاص دهند.

خصوصیت اصلی این درس فرار بودن آن است لذا تکرار، تکرار و تکرار است که باعث درصد خوبی در این درس می شود. لذا به شما عزیزان پیشنهاد می کنم تا می توانید این درس را مرور کنید. به عبارت دیگر سعی کنید هر دوری که درس را می خوانید سریع بخوانید اما چندین بار آن را مطالعه بفرمایید ( به جای یک دور خواندن منبع انتخابی برای مدت زمان طولانی، چندین بار با سرعت بیشتر بخوانید).

در خصوص کلاس های آموزشی باید بگویم که من برای این درس این ابزار یادگیری را لازم نمی دانم و معتقدم لازم است خود دانشجو وقت بگذارد و آن را بارها مطالعه کند.
از آنجاییکه این درس فرار می باشد و می بایست آن را به خاطر سپرد تست های مربوط به هر سر فصل را دو تا سه روز پس از خواندن شرح درس مطالعه کنید تا بتوانید میزان یادگیری خود را بسنجید. نکته دیگر این است که بهتر است هر روزی که می خواهید این درس را بخوانید سعی کنید به مدت یک ربع تا نیم ساعت به مرور مطالب گذشته بپردازید و به نکاتی که در جلسات قبل خوانده اید توجه کنید.
یک نکته بسیار حائز اهمیت این است که مسائل و تستهایی که مطالعه می کنید به سه دسته تقسیم می­شوند:

• تستها و مسائلی که آسان هستند و برای بار اول بدون نگاه کردن به پاسخ تشریحی قادر به حل آن خواهید بود،

• تستها و مسائلی که نکات جالب توجهی دارند و شما به دلیل حضور ذهن و مطالعه دقیق توانسته اید در همان بار اول آن را حل کنید

• تستها و مسائلی که دشوار هستند و شما بدون مطالعه پاسخ تشریحی قادر به حل آن نبوده اید.
پیشنهاد می شود که هر یک از تستها و مسائل دسته دوم و سوم را با علامتی خاص مشخص نمایید. این علامت گذاری به شما کمک می کند که در هنگام مرور مطالب ابتدا تست های دشوار و سپس تست های دارای نکات جالب مورد مطالعه قرار گیرد.
اولویت رئوس مطالب:

این اولویت بندی تنها با توجه به تست­های کنکورهای گذشته و نظر شخصی اینجانب صورت گرفته است و به دوستانی که وقت کمتری برای مطالعه دارند پیشنهاد می­گردد. هم چنین از دوستانی که به کلاس­های کنکور می­روند پیشنهاد می­گردد این بخش را نادیده گرفته و طبق برنامه کلاسی مطالعه خود را انجام دهند. ( سر فصل­های ارائه شده طبق کتاب مروری جامع بر حسابرسی می­ باشد).

• گزارش حسابرسی

• برنامه های حسابرسی

• برنامه ریزی

• جمع آوری شواهد کافی و مناسب

• سایر موارد

و همواره به خاطر داشته باشید:

انسان برای پیروزی آفریده شده است، او را میتوان نابود کرد ولی نمیتوان شکست داد.

سیران...

عضو جدید
سلام بچه ها
من امسال میخوامارشد شرکت کنم تا الان حتی 1 بارم شرکت نکردم چون حوصلشو نداشتم ولی امسال تصمیم جدی گرفتم ولی ی مشکل که دارم اینه از صبح تا ساعت 5سر کارم به نظرتون از الان بشینم بخونم میتونم خودمو برسونم؟البته تو ساعت کاری فقط شاید بتونم زبان بخونم چون نمیرسم
ممنون میشم راهنماییم کنید

AvA-6586

کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من امسال میخوامارشد شرکت کنم تا الان حتی 1 بارم شرکت نکردم چون حوصلشو نداشتم ولی امسال تصمیم جدی گرفتم ولی ی مشکل که دارم اینه از صبح تا ساعت 5سر کارم به نظرتون از الان بشینم بخونم میتونم خودمو برسونم؟البته تو ساعت کاری فقط شاید بتونم زبان بخونم چون نمیرسم
ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام خوبی؟
تبریک میگم ک همت کردی و میخوای کنکور بدی
ب نظر من وقتت خوبه از الان شرو کن حتما موفق میشی:w11:
من ی اشتباه کردم خیلی تست کم کار کردم . شما این اشتباهو نکن :w16:
تست خیلی میتونه بهت کمک کنه موفق باشی دوستم:gol:

سیران...

عضو جدید
سلام خوبی؟
تبریک میگم ک همت کردی و میخوای کنکور بدی
ب نظر من وقتت خوبه از الان شرو کن حتما موفق میشی:w11:
من ی اشتباه کردم خیلی تست کم کار کردم . شما این اشتباهو نکن :w16:
تست خیلی میتونه بهت کمک کنه موفق باشی دوستم:gol:
ممنونم آوا جان راستش حسابداری مخصوصا اگه کار کنی ی جوریه که هر چی کار کنی و هر چیم خونده باشی بازم احساس نیاز داری حسابداری خیلی عمیق واسه همینم الان احساس میکنم واسه موفقیت تو رشتم باید بیشتر تلاشمو بکنم
من واقعیتش تو دوره کارشناسی زیاد تلاش نکردم بیشتر برا پاس شدن میخوندم:w38:

AvA-6586

کاربر ممتاز
ممنونم آوا جان راستش حسابداری مخصوصا اگه کار کنی ی جوریه که هر چی کار کنی و هر چیم خونده باشی بازم احساس نیاز داری حسابداری خیلی عمیق واسه همینم الان احساس میکنم واسه موفقیت تو رشتم باید بیشتر تلاشمو بکنم
من واقعیتش تو دوره کارشناسی زیاد تلاش نکردم بیشتر برا پاس شدن میخوندم:w38:

اشکال نداره دوست عزیز.
راستش منم همینطور بودم اما ماهی رو هر وقت از اب بگیری تازس:) ( ولی میمیره:D)
موفق باشید:redface:

AvA-6586

کاربر ممتاز
آره خوبه این راه حل
اما کسی گرفتاره خوندن میشه خیلی کم میتونه بیاد ولی واسه رفع مشکل خیلی عالیه از هم کمک بگیریم
نیت ما هم همینه
برای رفع اشکال و تقویت روحیه:w11:

سیران...

عضو جدید
اشکال نداره دوست عزیز.
راستش منم همینطور بودم اما ماهی رو هر وقت از اب بگیری تازس:) ( ولی میمیره:D)
موفق باشید:redface:

سلام...خوبی؟
درسات تا کجا پیش رفته؟:w10:
من که زیاد نتونستم بخونم یعنی میخواااما ولی استارتش برام خیلی سخته:w09:
همین که شروع کنم می افتم رو دور ولی کی خدا میدونه؟؟؟؟؟؟:w12:

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام...خوبی؟

اگه میخوای برای کنکور سراسری بخونی
هر چه سریعتر باید شروع کنی

شاید اولش پیشرفت قابل ملاحظه ای نداشته باشی
ولی زود راه میفتی :)

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام

دوستان به نظرم یک تاپیکی ایجاد کنیم که هر کدام از بچه ها نکات کنکوری مهمی که در مطالعه هامون بهشون برخورد میکنند

و میتونه مورد استفاده بقیه دوستان هم قرار بگیره داخل تاپیک قرار بدند
اینجوری بعد چند ماه کلی نکات کنکوری داریم ,
که مطمئنا هر چی به زمان کنکور نزدیک بشیم ارزش بیشتری پیدا خواهد کرد
اگه موافق هستید نظرات تونو مطرح کنید
:smile::gol:

P a N a H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

دوستان به نظرم یک تاپیکی ایجاد کنیم که هر کدام از بچه ها نکات کنکوری مهمی که در مطالعه هامون بهشون برخورد میکنند

سلام
من موافقم :)
یک پیشنهاد هم دارم
اینکه بچه ها در مباحث و درسهایی که قویترن،سرفصلهایی که بقیه مشکل دارند رو توضیح بدن.

AvA-6586

کاربر ممتاز
سلام...خوبی؟
راستش من کنکورمو امشال پشت سر گذاشتم هم ازاد هم سراسری... امیدوارم شما موفق باشید
هر کمکی ازمون بر بیاد دریغ نمیکنیم:)

سلام

من ک موافقم کلی هم نکته دارم امیدوارم ب درد بچه ها بخوره تاپیکو زدید
بر اساس سرفصل ها حتما میذارمشون
;)