•●سوالات و درخواست هاي درسي آبیاری و زهکشی فقط در اینجا مطرح شود●•

taze vared*

عضو جدید
با سلام
میشه یه بانک اطلاعاتی خوب در زمینه زهکشی، که بشه از اون سایت ، اطلاعات اماری مربوط به مساحت اراضی زهکشی شده در ایران و جهان به تفکیک کشور در سالهای اماری مختلف را استخراج کرد،بهم معرفی کنید؟
ممنون به خاطر سایت خوبتون

(رها)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
یه کتاب یا منبع مناسب برای ریاضیات مهندسی ارشد گرایش ابیاری زهکشی میخواستم
ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید.

مریمs

عضو جدید
سلام ...........لطفا درمورد کنکور و برنامه ریزی کارشناسی ارشد برای امسال راهنمایی کنید..............

آ ب

عضو جدید
با سلام
دوستان کسی در مورد پدیده پسماند اطلاعی داره؟
مربوط به درس طراحی سیستمهای زهکشیه...
ممنون میشم اگه کمک کنید.

f.naz

عضو جدید
سلام.بچه ها من یه مقاله انگلیسی راجع به موضوعات فیزیک خاک پیشرفته میخوام.کسی میتونه کمکم کنه؟

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان کسی در مورد پدیده پسماند اطلاعی داره؟
مربوط به درس طراحی سیستمهای زهکشیه...
ممنون میشم اگه کمک کنید.

منحنی مکش آب-خاک با خارج کردن آب از نمونه خاک مرطوب در مکش های مختلف تعیین میشه و قتی این کار با اضافه شده آب به یک نمونه خشک انجام بشه منحنی اول و دوم برای یک خاک معین متفاوت هست و روی همدیگه قرار نمیگیره و پدیده پسماند رطوبتی یا گلوگاه رخ میده. در کتاب رابطه آب، خاک و گیاه دکتر علیزاده با رسم شکل به طور کامل توضیح داده شده.

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.بچه ها من یه مقاله انگلیسی راجع به موضوعات فیزیک خاک پیشرفته میخوام.کسی میتونه کمکم کنه؟

مقاله راجب به موضوعات فیزیک خاک زیاده باید. اول باید موضوعت رو مشخص کنی و بعد توسایتایی مثل sciencedirect، springer، sid.ir و ... سرچ کنی.مثلا یک نمونه راج به ساختمان خاک را براتون میذارم.
http://persiandrive.com/969004

آ ب

عضو جدید
منحنی مکش آب-خاک با خارج کردن آب از نمونه خاک مرطوب در مکش های مختلف تعیین میشه و قتی این کار با اضافه شده آب به یک نمونه خشک انجام بشه منحنی اول و دوم برای یک خاک معین متفاوت هست و روی همدیگه قرار نمیگیره و پدیده پسماند رطوبتی یا گلوگاه رخ میده. در کتاب رابطه آب، خاک و گیاه دکتر علیزاده با رسم شکل به طور کامل توضیح داده شده.
ممنون از راهنماییتون..توکتاب زهکشی هم داشت من ازاون استفاده کردم

مریمs

عضو جدید
سلام کسی هست به من کمک کنه خواهشا............
اگه میشه برام پیام بزارید؟

چه طوری میتونیم سوالای مثل سوال زیر زو بدون ماشین حساب جواب بدیم .........لطفا راهنمایی کنید خواهش میکنم؟!!!

=(2/3)^0.014*(1/2)^2.34

مریمs

عضو جدید
سلام ...........لطفا درمورد کنکور و برنامه ریزی کارشناسی ارشد برای امسال راهنمایی کنید..............[/QUOTE
سلام. چه گرایشی میخوای شرکت کنی؟اگه آبیاری و زهکشی باشی میتونم کمکت کنم.

سلام بله دقیقا میخوام زهکشی کنکور بدم خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید ,شروع هم کردم ولی خیلی کند پیش میرم وهمین هم باعث دلسردیم میشه.........

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام کسی هست به من کمک کنه خواهشا............
اگه میشه برام پیام بزارید؟

چه طوری میتونیم سوالای مثل سوال زیر زو بدون ماشین حساب جواب بدیم .........لطفا راهنمایی کنید خواهش میکنم؟!!!

=(2/3)^0.014*(1/2)^2.34

تو تستای آزمون ارشد معمولا چنین اعدادی هست. باید حدودی حساب کنی مثلا میدونی که جذر 2 میشه 1.4 پس عدد اول که2.34 است یه مقدار بیشتر از 2 هست حدودا جذرش میشه 1.5.عدد دوم هم 14*10^-3 میشه که به توان 2 برسه میشه 196*10^-6 که 10^-6 از رادیکال با فرجه 3 بیرون میاد میمونه جذر 196 که میدونی 14 هست اما جذر 3 اش رو میخوای میدونی کمتره. یه مقدار سعی وخطا میخواد معمولا تو گزینه ها نگاه کن یا اعداد خیلی پرتند یا اینکه وقتی عدد اول رو میبینی حدود 1.5 هست که باید بعلاوه یه عدد با دورقم اعشار بشه چون 10^-6 اومد بیرون شد 0.01 راحت میتونی انتخاب کنی کدوم جواب صحیحه یا اینکه گزینه ها رو خیلی بهم نزدیک میدند که به نظرم از این تست صرفه نظر کنی بهتر باشه. اما گاهی تو تستای کنکور میبینی یه تست رو دقیقا سال بعد میدند اونوقت دیگه حتی نیاز به محاسبه هم نداری. راحت میزنی. نمیدونم توضیحاتم واضح بود یانه ؟!!

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بله دقیقا میخوام زهکشی کنکور بدم خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید ,شروع هم کردم ولی خیلی کند پیش میرم وهمین هم باعث دلسردیم میشه.........

به نظرم خوب زمانی شروع کردید. بهترین کار خلاصه برداریه. از همین الان یه سررسید بردار درسا رو از هم تفکیک کن و هر نکته ای که میبینی تو تستا تو جزوه خلاصه برداری کن و یکماه مونده به کنکور حتما مرورشون کن. تست کنکورای سال گذشته از 80 تا 92 رو بزن. چند بار هم بزن و درصد بگیر چون دقیقا میبینی بعضی تستا در سال های مختلف تکرار شدند. نگران نباش. کیفیت مهمتره از کمیته. موفق باشی

مریمs

عضو جدید
تو تستای آزمون ارشد معمولا چنین اعدادی هست. باید حدودی حساب کنی مثلا میدونی که جذر 2 میشه 1.4 پس عدد اول که2.34 است یه مقدار بیشتر از 2 هست حدودا جذرش میشه 1.5.عدد دوم هم 14*10^-3 میشه که به توان 2 برسه میشه 196*10^-6 که 10^-6 از رادیکال با فرجه 3 بیرون میاد میمونه جذر 196 که میدونی 14 هست اما جذر 3 اش رو میخوای میدونی کمتره. یه مقدار سعی وخطا میخواد معمولا تو گزینه ها نگاه کن یا اعداد خیلی پرتند یا اینکه وقتی عدد اول رو میبینی حدود 1.5 هست که باید بعلاوه یه عدد با دورقم اعشار بشه چون 10^-6 اومد بیرون شد 0.01 راحت میتونی انتخاب کنی کدوم جواب صحیحه یا اینکه گزینه ها رو خیلی بهم نزدیک میدند که به نظرم از این تست صرفه نظر کنی بهتر باشه. اما گاهی تو تستای کنکور میبینی یه تست رو دقیقا سال بعد میدند اونوقت دیگه حتی نیاز به محاسبه هم نداری. راحت میزنی. نمیدونم توضیحاتم واضح بود یانه ؟!!

بببخشید توضیح قسمت دوم متوجه نشدم چطوری نوشتید ؟!!
ولی بازم ممنون از راهنمایی تون

مریمs

عضو جدید
به نظرم خوب زمانی شروع کردید. بهترین کار خلاصه برداریه. از همین الان یه سررسید بردار درسا رو از هم تفکیک کن و هر نکته ای که میبینی تو تستا تو جزوه خلاصه برداری کن و یکماه مونده به کنکور حتما مرورشون کن. تست کنکورای سال گذشته از 80 تا 92 رو بزن. چند بار هم بزن و درصد بگیر چون دقیقا میبینی بعضی تستا در سال های مختلف تکرار شدند. نگران نباش. کیفیت مهمتره از کمیته. موفق باشی

خدارو شکر از اول هر فصلی خوندم خلاصه برداری کردم , راستش فعلا دارم کتابای دیباگران و میخونم و تستاشو میزنم به نظرتون تستای کنور هارو کی شروع کنم ؟یا اونارم از همین الان باید شروع کنم؟

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بببخشید توضیح قسمت دوم متوجه نشدم چطوری نوشتید ؟!!
ولی بازم ممنون از راهنمایی تون
0.014 رو اینجوری بنویسید (14*10^-3) بعد عبارت داخل پرانتز به توان 2 میرسه که میشه 196*10^-6 که جذر سوم 10^-6 میشه 0.01 و جذر سوم 196 رو نمیدونی ولی جذر دومشو که میدونی 14 هست پس اینجا رو باید سعی و خطا کنی. البته توضیحش اینجا یه مقدار سخته امیدوارم گویا بوده باشه.

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خدارو شکر از اول هر فصلی خوندم خلاصه برداری کردم , راستش فعلا دارم کتابای دیباگران و میخونم و تستاشو میزنم به نظرتون تستای کنور هارو کی شروع کنم ؟یا اونارم از همین الان باید شروع کنم؟

کتابای دیباگران و شهرآب خیلی خوبند. در کتابای دیباگران هم تستای کنکورای سال قبل هست. آره به نظرم یه زمانی بذار مثلا آخر هفته ها نگاه کن تو تستا ببین از مباحثی که خوندی کدوما رو میتونی بزنی. به نظرم سال 91،90 و 92 رو فعلا نزن بذار وقتی همه مباحث رو خوندی بعد از خودت با زمان آزمون بگیر ولی قبلیا رو از همین الان بزن چندبارم بزن. هر چی بیشتر تستا رو بخونی بهتره. هرکدوم رو که اشتباه میزنی یا نمیتونی بزنی رو هم مشخص کن و اونا رو اونقدر تکرار کن که کاملا مسلط بشی. موفق باشی

مریمs

عضو جدید
کتابای دیباگران و شهرآب خیلی خوبند. در کتابای دیباگران هم تستای کنکورای سال قبل هست. آره به نظرم یه زمانی بذار مثلا آخر هفته ها نگاه کن تو تستا ببین از مباحثی که خوندی کدوما رو میتونی بزنی. به نظرم سال 91،90 و 92 رو فعلا نزن بذار وقتی همه مباحث رو خوندی بعد از خودت با زمان آزمون بگیر ولی قبلیا رو از همین الان بزن چندبارم بزن. هر چی بیشتر تستا رو بخونی بهتره. هرکدوم رو که اشتباه میزنی یا نمیتونی بزنی رو هم مشخص کن و اونا رو اونقدر تکرار کن که کاملا مسلط بشی. موفق باشی
کتاب شهر ابی که گفتید برای کدوم درساست؟راستی دوست عزیزم به خاطر تمام راهنمایی ها و کمک هاتون یه دنیا ممنونم خوشحالم که کسی هست به سوالاتم جواب میده ایشالله موفق و پیروز باشید.

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کتاب شهر ابی که گفتید برای کدوم درساست؟راستی دوست عزیزم به خاطر تمام راهنمایی ها و کمک هاتون یه دنیا ممنونم خوشحالم که کسی هست به سوالاتم جواب میده ایشالله موفق و پیروز باشید.

خواهش میکنم. انتشارات شهرآب. کتاب ریاضی خالد احمد و همچنین تستای کنکور آبیاری و زهکشی. بری انقلاب انتشارات شهرآب رو پیدا کنی. کل کتابهای مربوط به رشته که تحت انتشارات شهر آب هست رو برات میارند.دیباگران همه خیلی خوبه.موفق باشی

مریمs

عضو جدید
سلام یه دو دلی ذهن من و مشغول کرده الان هرچی اگهی استخدام وجود داره فقط برای گرایش های مدیریت و حسابداری و.... هست اصلا کسی رشته کشاورزی نمیخواد خیلی دو دل شدم
به نظرتون تغییر رشته تو ارشد کار درستی یا نه......

mataa

کاربر فعال
سلام . خسته نباشيد

دوستان دليل افزايش كدورت آب چاه به مرور زمان و استفاده روزمره جهت تصفيه چيه ؟
ميشه گفت يكي از دلايلش استفاده بي رويه از آب چاهه ؟
ميشه گفت كه هرچه سختي افزايش پيدا كنه ، كدورت آب هم بيشتر ميشه ؟ خاك اون منطقه هم رسي هست .

ممنون

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام یه دو دلی ذهن من و مشغول کرده الان هرچی اگهی استخدام وجود داره فقط برای گرایش های مدیریت و حسابداری و.... هست اصلا کسی رشته کشاورزی نمیخواد خیلی دو دل شدم
به نظرتون تغییر رشته تو ارشد کار درستی یا نه......
وقتی وزیر می گه باید کشاورزی تعطیل بشه و بریم تو روسیه و غنا کشاورزی کنیم چه انتظاری داری شما

taze vared*

عضو جدید
با سلام
ما برای درس طراحی سیستم های زهکشی برای زمینی که ابیاری نمی شود (دیم) باید طراحی کنیم . ضریب زهکشی رو باید از روش بیلان حساب کنیم که اجزا این روش بارش،تبخیر ،نفوذ و تغییرات رطوبتی هستش .
اگه کسی میتونه در موردمحاسبه تغییرات رطوبتی کمکم کنند ممنون می شوم

آیپارا

عضو جدید
سلام من کتاب 10 سال کنکور ابیاری زهکشی ار انتشارات شهر آب رو خوندم عالی بود اکثر سوالا اومده بود ضمن اینکه می فهمی کجاها مهمترن
موفق باشی

ترانه@

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام من نرم افزار matlab 2012b و arcgis 9.3رو میخوام . لطفا برام بفرستید با تشکر

panahdoust

عضو جدید
طراحی ابیاری کم فشار

طراحی ابیاری کم فشار

سلام دوستان

مقاله داخلی وخارجی راجع به ابیاری کم فشار می خواستم ممنون میشم کمکم کنید

ذبی

عضو جدید
سلام در باره تغییرات زمانی هدایت هیدرولیکی مطلب میخواستم.کسی میتونه کمک کنه؟

بالا