۵ تکنیک برای غلبه بر افکار منفی

mohammadreza1001

کاربر فعال
[FONT=roya_regular]۵ تکنیک برای غلبه بر افکار منفی[/FONT]
[FONT=roya_regular]وقتی که از قانون جذب استفاده می کنید، غلبه بر افکار منفی یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهید. به هر حال زمانی که شما ابزارهای شگفت انگیز قانون جذب را برای مثبت اندیشی و رسیدن به آینده ای روشن تر به خدمت می گیرید، در حال مبارزه با افکار محدودکننده ای که تصویر شما را از زندگی ایده آل مخدوش می کنند، هستید.[/FONT]
[FONT=roya_regular]خوشبختانه روش های عملی زیادی، برای جلوگیری از شکل گیری الگوهای منفی در ذهن وجود دارد، که به پنج مورد از موثرترین این روش ها اشاره می کنیم:[/FONT]

1. توقف افکار منفی در بدو ورود
[FONT=roya_regular]وقتی که متوجه ورود افکار یا تصاویر منفی به ذهن خود می شوید، سعی کنید با گفتن کلمات یا عباراتی آنرا متوقف کنید. کلماتی مثل “بسه” یا “کافیه”. اگر تنها هستید می توانید با صدای بلند آنها را ادا کنید، اما ضرورتی ندارد. تجسم تصاویری مثل علامت قرمز ورود ممنوع هم وقتی که کلمات تاثیر ندارند کارایی دارد.[/FONT]

1. تلقین های مثبت
[FONT=roya_regular]تلقین های مثبت برای مختلفی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند، مثلا به منظور توقف افکار منفی. به عبارت دیگر، به محض اینکه تصاویر منفی سر راه قرار گرفتند، از جملات مثبت استفاده کنید.[/FONT]
[FONT=roya_regular]به عنوان مثال، میخواهید که از این قانون برای جذب افراد استفاده کنید و با این تفکر مواجه می شوید که ممکن است در رابطه موفق نباشید می توانید اینگونه به خود تلقین کنید: “من انسان ارزشمندی و دوست داشتنی هستم و فرد مورد نظرم رو پیدا خواهم کرد”[/FONT]
[FONT=roya_regular]فایده استفاده از تلقین مثبت این است که طرز تفکر شما را تغییر می دهد و آنرا به ابزاری قدرتمند تبدیل می کند. این تلقین ها را با حساسیت زیاد طراحی کنید و سعی کنید آنها را جلوی آینه تکرار کنید.[/FONT]

1. محدود کردن منفی گرایی
[FONT=roya_regular]اگر افکار منفی زمان زیادی است که ذهن شما را درگیر کرده، ممکن است تغییر روش، کمی غیرمنطقی به نظر برسد. در این صورت چندین هفته را باید صرف محدود کردن آنها کنید. بهترین روش، تعیین یک مدت زمان مشخص، که ذهن شما تا آن لحظه اجازه دارد منفی باشد، است. به تدریج با محدود کردن عرصه منفی گرایی، متعهد می شوید که اجبارا آن را متوقف کنید.[/FONT]

1. نوشتن و نابود کردن
[FONT=roya_regular]اگر افکار منفی شما، به احساساتی مثل ترس، خشم و یا حسادت مربوط می شود سعی کنید با نوشتن آنرا از بین ببرید. قلم و کاغذ بردارید و آنرا با تمامی جزئیات شرح دهید. روش نابود کردن آن هم می تواند نمادی از نحوه مقابله شما با آن باشد. می توانید آن را پاره کنید، آتش بزنید یا هر عمل دیگری که بیانگر حس شما نسبت به آن موضوع باشد.[/FONT]
[FONT=roya_regular]برای کسانی که نمی توانند دغدغه های خود را در قالب کلمات بیان کنند، خلاقیت های هنری هم اثر مشابه دارد. می تواننید تصویری را نقاشی کنید و آن را نابود کنید. (یا آنرا به تصویری مثبت تبدیل کنید)[/FONT]

1. ارائه دلائل قانع کننده
[FONT=roya_regular]شما می توانید در مقابل افکار منفی دلائل بی ارزش بودن آن ها را به خود گوشزد کنید. این روش را بعد از نفس عمیق با گفتن جملاتی تمرین کنید. این جملات می توانند “اینکه من چندتا رابطه ناموفق داشتم دلیل نمیشه که با خودم این کارو بکنم” یا “اینکه نتونستم یه شغل خوب پیدا کنم به این معنی نیست که در آینده هم نتونم شغل مورد علاقم رو پیدا کنم” باشند.[/FONT]
[FONT=roya_regular]بعد از انتخاب جملات مناسب، می توانید بگویید: “حالا آروم باش” و کم کم سعی کنید این جمله به کلیدی برای رهایی از تنش و منفی بافی تبدیل شود.

منبع:
سایت قانون جذب[/FONT]

آخرین ویرایش: