۴ عادت اشخاص بسیار موفق که باید بدانید

mohaandes

New member
کل راز موفقیت شخصی این است که حرفه خود را پیدا کنید و بعد آن را انجام دهید. یک سوال خوب برای موفقیتتان این است : افراد موفق چه عاداتی دارند؟
چرا بعضی افراد الگوهای فکری مثبتی دارند در حالی که دیگران ندارند؟
چه چیزی عقیده شما از موفقیت را تعیین میکند؟
در طی سالها بسیاری از اشخاص موفق مصاحبه شده اند و از آنها این سوال پرسیده شده است: بیشتر اوقات به چه چیزی فکر میکنید؟
پاسخ آنها ساده و عادی است و در عین حال آنقدر عمیق است که میتواند زندگی را تغییر دهد. خلاصه، عادات افراد موفق حول افکار مثبت حرکت میکند. آنها به اینکه چه چیزی میخواهند و چگونه میتوانند آن را بدست آورند فکر میکنند.
افراد موفق همه به این نتیجه رسیده اند که به هر طریقی طرز فکر و عقیده شما از کودکی برنامه ریزی شده است.
عقیده شما تقریبا در هر آنچه فکر میکنید، احساس میکنید و به عنوان یک بزرگسال انجام میدهید نقش تعیین کننده ای دارد.
با یادگیری این چهار عادت افراد موفق، شما هم به یک شخص موفق تبدیل خواهید شد!
[h=2]۱- آنها خودپنداره (عقیده نسبت به خود) عالی دارند[/h]خودپنداره شما “برنامه اصلی” کامپیوتر ناخودآگاه شما است. این به عنوان سیستم عامل ذهنی شما عمل میکند.
هر فکر، احساس، عاطفه، تجربه و تصمیمی که تاکنون داشته اید به طور دائم در این هارد دیسک ثبت میشود.
پس از ثبت شدن، از آن لحظه به بعد این برداشت ها بر نحوه تفکر، احساس و رفتار تاثیر میگذارد.
خودپنداره شما سطح کارایی شما در هر حوزه از زندگیتان را پیش بینی میکند.
این توضیح میدهد که چرا قوانین ذهنی چنین تاثیر مفرطی بر شخصیتتان دارد.
[h=3]۲- آنها سازگار هستند[/h]هنگامی که در یک حوزه خاص عقیده ی خود را شکل میدهید، همیشه باید به شکلی سازگار با آن عمل کنید.
ممکن است در یک حوزه خاص توانایی فوق العاده ای داشته باشید، اما اگر عقیده تان در آن حوزه ضعیف باشد، همیشه کمتر از پتانسیل واقعی خود عمل خواهید کرد.
عادت های افراد موفق داشتن تفکر مثبت و عقیده مثبت در همه ی حوزه ها زندگی است.
شما در این موارد دارای عقیده هستید:
– چقدر خوب در جمع صحبت میکنید
– چقدر محبوب هستید
– چطور همسر یا شریکی هستید
– چطور والدینی هستید
– در هر ورزش یا فعالیت فیزیکی چقدر خوب هستید
– چقدر مرتب یا نامرتب هستید
– چقدر خوب زمانتان را مدیریت میکنید و چقدر ماثر هستید
– توانایی تان در خواندن، نوشتن و حل ریاضیات
در شغل و حرفه خود، شما برای هر جنبه ای از زندگی مالی خود، عقیده ای دارید.
از طریق مثبت اندیشی، برای مقدار درآمدتان و اینکه چقدر باید تلاش کنید تا آنقدر پول درآورید، عقیده ای دارید.
شما برای اینکه چقدر سریع ترفیع گرفته اید و چقدر درآمدتان سال به سال اقزایش میابد عقیده دارید.
[h=3]۳- آنها از محیط امن خود بیرون می آیند[/h]عقیده تان، عادت های فکری تان درباره ی پول یا هر حوزه دیگر هرچه که باشد، جزو محیط امنتان میشود.
سپس محیط امن شما بزرگترین مانع اصلی برای بهبود عملکرد میشود.
هنگامی که در هر حوزه ای وارد محیط امنتان شدید، ناخودآگاه تلاش خواهید کرد تا در آن محیط امن بمانید، گرچه ممکن است خیلی کمتر از چیزی باشد که واقعا قادر به دستیابی در آن حوزه هستید، باشد.
کلید اصلی دستیابی به پتانسیل کامل و ایجاد عادات مشابه با افراد موفق این است که توسط مثبت اندیشی خودپنداره خود را بالا ببرید.
این وظیفه شماست که عادت های جدید مثبت اندیشی درباره آنچه که برای شما ممکن است، ایجاد کنید.
با تغییر افکار و احساسات درونیتان درمورد پتانسیل تان در حوزه ای، میتوانید به چیزهای خیلی بیشتری در بیرون دست یابید.
[h=3]۴- آنهت مثبت اندیش اند[/h]عقیده شما همان آرمان شماست.
این تصویر یا شکل ایده آلی است که شما از خودتان دارید، گویی شما قبلا بهترین فردی بودید که ممکن بود باشید.
عقیده و آرمان شما از آرزو ها، امید ها، رویاها، خیالات و اهداف شما از زندگی عالی آینده تان ساخته شده اند، همراه با خصوصیات و فضایلی که بیشتر در خود و دیگران تحسین میکنید.
افراد با عملکرد بالا، موفق و خوشحال آرمانهای کاملا واضحی دارند. آنها ایده روشنی از آنچه دوست دارند، به آن احترام میگذارند تحسین میکنند دارند.
آنها ایده های روشنی درمورد فضایل، ارزش ها و ویژگی های افراد برتر دارند که میخواهند از آن تقلید کنند.
موفق ترین افراد تصوری بالنده و الهام بخش از اینکه یک فرد واقعا عالی چگونه است و اینکه آن فرد چگونه نسبت به عقیده خود رفتار میکند، دارند.
شما شخصی فوق العاده با پتانسیل و توانایی فوق العاده ی دست نخورده هستید.
هر کاری که تا به حال در زندگی انجام داده اید فقط سایه ای از توانایی واقعی شماست.
در مورد کاری که میتوانید انجام دهید، کسی که میتوانید باشید و چیزی که میتوانید داشته باشید واقعا هیچ محدودیتی وجود ندارد، به جز محدودیتی که با فکر خود، به خودتان تحمیل میکنید.
با پیروی از این چهار مرحله و کنترل کامل توسعه خودپنداره از طریق مثبت اندیشی، پایه و اساس پیشرفت را ایجاد میکنید که شما را قادر میکند در طی چند سال بعد به چیزهای بیشتری نسبت به چیزی که یک فرد معمولی در طول زندگی اش بدست می آورد، دست یابید.
منبع سایت دکتر چک
 

Ahmad Engineer

کاربر ممتاز

۱- از تک تک دقایقشان استفاده می‌کنند​

بسیاری از افراد برای هر ساعت از روز برنامه‌ی به خصوصی می‌ریزند. تفاوت کارآفرینان موفق با آدم‌های معمولی این است که آنها برای هر دقیقه از روزشان برنامه‌ریزی مخصوص دارند. از نظر آنها زمان تنها سرما‌یه‌است که حدر رفتن آن هیچ جبرانی ندارد.

۲- فقط روی موفق بودن یک فعالیت تمرکز می کنند​

این اشخاص می‌دانند که مهمترین فعالیتشان چیست و سعی می کنند در اولین اقدام، فعالیت یادشده را بدون وقفه انجام دهند.

۳- لیست انجام کار ندارند​

آمار‌ها نشان می‌دهد که تنها ۴۱ درصد لیست‌های انجام کار عملی می‌شوند. این در حالی است که ۵۹ درصد فعالیت‌های باقیمانده در ذهن تلنبار شده و استرس می‌آفریند. پس بهتر است به مانند کارآفرینان موفق لیست کار خود را دور انداخته و همه وظایف را در سالنامه‌ها یادداشت کنید.

۴- آینده نگری دارند​

زمان پر از تناقض است. بسیاری از مواقع با پدید‌ه‌هایی روبرو می‌شوید که از فعالیت‌های گذشته‌ی شما نشات می‌گیرند. افراد موفق با پیش بینی موقعیت‌های آینده، امروز انتخاب درست را پیش گرفته و راهکار مناسب را در زمان حال برمی‌گزینند تا در آینده به مشکلی بر نخورند.

۵- زمان کار مشخصی دارند​

همیشه در زمان پایان کار، وظایف پایان نمی‌پذیرند و همواره می‌توان کاری انجام نشده پیدا کرد اما اشخاص موفق می‌دانند باید میان کار و استراحت تعادل وجود داشته باشد. این اشخاص اولویت بندی خود را حفظ کرده و زمانی برای استراحت، خانواده و ورزش در نظر می‌گیرند. آنها می‌دانند که چطور ۱۴۴۰ دقیقه از روز را میان وجوه مختلف زندگی خود تقسیم کنند.

۶- از دفترچه یادداشت استفاده می‌کنند​

بسیاری از ایده‌های میلیارد دلاری از همین دفترچه‌های یادداشت پیدا می‌شوند. همیشه باید دفترچه‌ای به همراه داشت تا بتوان همه چیز را نوشت. این درس بزرگی است که در هیچ دانشگاه تجارتی آموخته نمی‌شود. موفق‌ها همواره دفترچه‌ی کوچکی به همراه دارند که تمام تفکرات، ایده‌ها و حسش‌هایشان را درآن می‌نویسند.

۷-در روز ایمیلشان را کمتر چک می‌کنند​

اشخاص موفق وقت خود را خرج چک کردن ایمیل‌ها نمی‌کنند، آنها اعلان‌های صندوق نامه و شبکه‌های اجتماعی را خاموش کرده تا با هر لرزشی سراغ تلفن‌های همراه خود نروند. بدین ترتیب از تمام وقت خود استفاده‌ی مطلوب می‌کنند.

۸- از جلسه‌های بی مورد پرهیز می‌کنند​

تجار موفق تنها زمان قرارداد جلسه‌ می‌گذارند. به اعتقاد آنها جلسه زمان بر بوده، آدم‌ها را بی‌حوصله کرده و موجب می‌شود از بحث اصلی خارج شوند . بهتر است جلسه‌ای برگزار نشود اگر هم شد کوتاه بوده و سریع به اصل مطلب بپردازد.

۹- تقریباً به همه چیز جواب منفی می‌دهند​

مدیران موفق با مدیران معمولی تفاوتی اساسی دارند، تا زمانی که ایده‌ یا مطلبی فوق العاده نباشد به آن نه می‌گویند. به یاد داشته باشید در روز تنها ۱۴۴۰ دقیقه وجود دارد و افراد موفق هیچ‌کدام از این دقایق را برای ایده‌های معمولی هدر نمی‌دهند.

۱۰- از قانون ۸۰/۲۰ بهره می‌برند​

بر اساس «اصل پارتو» که یک قاعده سرانگشتی رایج در تجارت است، ۸۰ درصد نتایج مربوط به ۲۰ درصد فعالیت‌هاست. مدیران موفق آن ۲۰ درصد به خصوص را یافته و با تمرکز روی آنها نتیجه‌گیری را تضمین می‌کنند.

۱۱- تقریباً همه‌ کارها را به دیگران واگذار می‌کنند​

کارآفرینان نمونه، با برخوردن به مشکلات به دنبال راه حل می‌گردند برایشان مهم نیست که چه کسی آن را حل کند بلکه فقط پیدا‌کردن راه حل مهم است. این افراد کنترلگری‌ افراطی ندارند و کار‌ها را بدون ترس بین زیر دستانشان تقسیم کرده و در این زمینه انعطاف پذیری لازم را دارند.

۱۲- کارها را تمام کرده و به سراغ کار بعدی می‌روند​

تا به حال شده که در حال انجام کاری باشید و آن‌را نیمه کاره رها کرده به سراغ فعالیت دیگری بروید؟ افراد موفق چنین عادتی ندارند. آنها از قانون «یکبار لمس کردن» بهره می برند. بدین شکل که با آغاز هر کار ، آن را تمام کرده سپس سراغ فعالیت دوم می‌روند.

۱۳- روتین خاص روزانه‌ی خود را نمی‌شکنند​

نکته‌ی جالب این است که تمام این ۲۰۰ نفر روتین روزانه‌ی مخصوص به خود را داشتند. آنها صبح خود را با نوشیدن آب، ورزش و خوردن صبحانه‌ای سالم آغاز می‌کنند. بیشتر آنها نیز از دعا، مدیتشین یا مطالعه برای پر کردن زمان رسیدن به محل کار بهره می‌برند.

۱۴- انرژی کار خود را با غذا و استراحت مناسب تامین می‌کنند​

نمی‌توان دقیقه‌ای به دقیقه‌های روز اضافه نمود اما می‌توان انرژی و توجه را در همین زمان محدود بالا برد. اشخاص موفق با دانستن این مطلب سعی می‌کنند با خوردن به موقع وعده‌های غذایی و خوراکی انرژی خود را تامین کنند. ضمن اینکه با استراحت کردن حساب شده، بازدهی خود را در طول روز حفظ می‌کنند.
 

Similar threads

بالا