یک سوال، PCMچیست؟

salam_to_all

عضو جدید
سلام
واژه های یه نامPCM واستون مفهومی داره؟اگه توضیح بدین ممنون میشم

راستی یک مقاله در امتداد این سوال الصاق میکنم که اگه خواستین جداش کنین و یک تاپیک مستقل براش اختیار کنین
***************************************************************************************

پیوست ها

• maghale(Alireza GHorbali).rar
    288.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hadimahvareh

عضو جدید
سلام

راستی یک مقاله در امتداد این سوال الصاق میکنم که اگه خواستین جداش کنین و یک تاپیک مستقل براش اختیار کنین
***************************************************************************************

تا جایی که من میدونم PCM مخفف phase change material است که از انرژی تغییر فاز مواد استفاده میکنند

ta_tarsa

عضو جدید
pcm مخفف photo chemical machining هست. این روش یکی از جدیدترین روش های ماشینکاری است که با دقت بسیار بالا کار می کند. همان طور که از اسم آن پیدا است براده برداری به صورت شیمیایی انجام می شود. یعنی که ابتدا روی سطح مورد نظر محلولی خاص می ریزند و سپس آن را در مقابل نور قرار می دهند. بسته به محلول و جنس قطعه ممکن است قسمت هایی پوشیده شده با محلول یا قسمت های دیگر طی یک واکنش شیمیایی خورده شوند و ازروی قطعه کار باربرداری شود. این روش بیشتر برای قطعات بسیار ظریف که امکان ماشین کاری با سایر روش ها برایشان ممکن نیست به کار می رود.

vahidtt

عضو جدید
سلام

باسلاممقالتون که باز نشد. ولی بهتر بود فیلد کاری رو مشخص کنید PCM میتونه این چیزی که دوستان اشاره کردن باشه میتونه به معنی Power Control Module هم باشه که در خودرو برای کنترل سیستم دنده اتوماتیک به کار میره.

tana_f14

عضو جدید
تا جایی که من میدونم PCM مخفف phase change material است که از انرژی تغییر فاز مواد استفاده میکنند

سلام . من هم دنبال مطالبي در مورد pcm يا phase change material هستم اگه بتونين كاملتر منو راهنماي كنيد ممنون ميشم .

Ms.Behnam

عضو جدید
سلام

phase change material. از موادی مثل پارافین که اختلاف دمای ذوب و انجمادشون به هم نزدیکه بعنوان مواد تغییر فاز دهنده برای ذخیره ی انرژی خورشیدی و ... استفاده میشه.باید روی انتقال حرارت بطریق رسانش بخصوص مبحث مربوط به پره ها تسلط کافی داشته باشین تا بتونین رو این زمینه کار کنین.

tarah64

عضو جدید
PMC مخفف photo chemical machining می باشد.یکی از روش های تولید مخصوص برای ساخت و ماشینکاری قطعات نازک مورد استفاده واقع می شود

faris90

عضو جدید
وی گفت: این لامپها بخار جیوه و ماده فلورسنت ندارند و بر اساس تکنولوژی نزدیک کردن دیود های ید به هم عمل می کنند و باید دولت فعلاً یارانه لامپها را به این سمت ببرد ضمن اینکه قطعاً در آینده نزدیک لامپهای با تکنولوژی های جدیدتر و پیشرفته تر نیز وارد بازار می‌شود.

100daraje azadi

عضو جدید
این مواد با افزایش دمای محیط(تا حد خاصی) وبا جذب گرما با تغییر فازی که میدن طبق بحث گرمای نهان انرژی حرارتی رو ذخیره کرده و بعدا در شرایط از دست دادن حرارت(انتقال حرارت به محیط)‌ به تدریج گرما رو به محیط میدن.

خیلی از دوستان . . . :eek:

AFSHIN.T

عضو جدید
مقاله فارسی درباره مواد تغییر فاز دهنده

مقاله فارسی درباره مواد تغییر فاز دهنده

ذخيره سازي انرژي در ساختمان با استفاده از مواد تغيير فاز دهنده

پیوست ها

• 20130826102916-9448-72.pdf
    302.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

saeedvalentino

عضو جدید
PCM مخفف photo chemical machining هست. معمولا به نام اچ نوری معروف است.
این روش یکی از جدیدترین روش های ماشینکاری است که با دقت بسیار بالا کار می کند. همان طور که از اسم آن پیدا است براده برداری به صورت شیمیایی انجام می شود. یعنی این که ابتدا روی سطح مورد نظر محلولی خاص می ریزند و سپس آن را در مقابل نور قرار می دهند. بسته به محلول و جنس قطعه ممکن است قسمت هایی پوشیده شده با محلول یا قسمت های دیگر طی یک واکنش شیمیایی خورده شوند و ازروی قطعه کار باربرداری شود.

کاربرد: PCM به صورت فزاینده ای در صنعت گرافیک و تزئینات برای تولید علامت ها و برچسب ها به کار می رود. با اچ کردن سطح می توان علائم تجاری، دستورالعمل ها، شماره قطعه و حروف و اعداد دیگر را در طراحی وارد کرد.

نکته 1: این روش بیشتر برای قطعات پیچیده در صفحات فلزی نسبتا ظریف که امکان ماشین کاری با سایر روش ها برایشان ممکن نیست به کار می رود.

نکته 2: در این روش از تکنیک های فوتوگرافی و مقاومت در برابر نور همراه با اچ شیمیایی، برای برداشتن فلز از سطوح مشخص قطعه کار انجام می گیرد.

نکته3 : قطعات ساخته شده با این روش پلیسه ندارند و خواص شیمیایی و فیزیکی فلز فولاد اصلی را که از آن تولید می شوند حفظ می کنند.

بالا