یکی بیاد تعریف کنه که دین یعنی چی؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mhsafa

عضو جدید
خب یکی به من توضیح بده

دین یعنی چی؟

میخوام قانع بشم.
من اصلا با این واژه مانوس نیستم.
قبلا میدونستم...یعنی فکر میکردم میدونم چیه... ولی الان کاملا برام یه واژه غریبه شده.
فکر میکنم دین یک نوع ایدئولوژی است . یعنی بایدها و نبایدهای زندگی و سرنوشت .

mhsafa

عضو جدید
اهداف دین استحمار و عقب نگه داشتن بشریت درکشف حقایق و بهره کشی بی چون و چرا و تقلید ی از دکانداران انست.
دین و مذهب راهی است بسوی خدا پرستی و در ذات انسان میل به پرستش و اطاعت از موجودی برتر می باشد که این میل و گرایش ناب در مواقعی به انحراف کشیده شده است و بصورت بت پرستی ظهور پیرا کرده است . خود بت پرستی ام منفوری است چراکه پرستش غیر خدا است ولی نشاندهنه آن گرایش ناب انسانی می باشد .
دیگر اینکه با یکسر حرفهای بی سرو ته و کلی زیرآب دین و ادیان را نمی توان زد . برایم جای سوال است که از کجای دین استنباط استحمار مردی ؟

mhsafa

عضو جدید
پس تو زمان پیامبر که اسلام 100% واقعی بود چرا اولا یهود و مسیحیان به اسلام که ادامه دین اونها بود رو نکردن؟؟؟
دوم اینکه چرا همون زمان کسانی بودن که با دین مخالفت کردن
مگه دین روشی برای زندگی نیست.مگه فطرت انسانها همگی بر یک اصل خلق نشده؟
مگه دین نباید بهترین روش برای زندگی باشه ؟پس چرا بعضی از انسانها از بهترین روش برای زندگی فرار میکنن؟
لا اکراه فی الدین ، قد تنین الرشد من الغی

mhsafa

عضو جدید
ببین منظورت رو از اینکه در حد آموزش بود رو نمیفهمم.
مگه از ابتدای ورود آدم به زمین و شروع تولید نسل آدمها پیامبر وجود نداشت؟
مگه اسلام ادامه دهنده ادیان پیشین نبود.اون تکمیل کننده بوده نه آغازگر.
بعدشم مگه در زمان حضرت نوح تمام انسانهای نپز رو خدا از روی زمین محو نکرد.و بعد از اون نسلهای بوجود اومده از انسانهایی نبودند که اون زمان خالصانه در پی دین بودن؟پس چرا دوباره نسل به جا مونده از اونها دوباره گمراه شدن؟
فکرمی کنم شما شیطان و وسوسه های شیطانی و امیال انسانیرا فراموش کرده ای. اینها در طوفان نوح غرق نشدند

mhsafa

عضو جدید
سلاااااااام
خوبی عزیز ؟

من تعریفی برای خودم ندارم، کسی ازم بپرسه دینت چیه، میگم توی ایران متولد شدم، توی خانواده‌ای که اونها هم توی یه خانواده مسلمون که دینشون اسلام بود و کتاب قرآن رو قبول داشتند بدنیا اومدم

ببینید، ما تو زندگیمون آموزش می‌بینیم، و از برا یاد گرفتن از خیلی چیزا استفاده می‌کنیم، و در این راه از کتابای گوناگون همانند قران هم استفاده می‌کنیم
استفاده با استفاده از قدرت تفکر
مثلن توی قرآن آیاتی هست که افرادی که نیاز دارند ( حالا به دلایلی ) می‌تونن چند زن رو صیغه کنن، و با کنیزاشون نیز بعد از صیغه رابطه داشته باشن و ... ( البته با شروطی )
خوب این رو قران گفته ولی من هرگز این رو قبول نمی‌کنم و برا من یه عمل غیر انسانی محسوب میشه

تا اینجا باید بگم، هدف من انسان بودن و به تکامل رسیدن هستش

گناه هم برای خودم تعریف کردم: چیزی که به خود و یا به دیگران آسیب برسونه
در این بین به آفریننده‌ای به اسم خدا اعتقاد دارم که بارها و بارها باید به خودم ثابت کنم خدایی وجود داره، قبول کنیم با این همه نشونه،‌بازم شکوه و جلال خودش رو داره،‌و روزها و روزها اثبات میشه

من دینی رو برا خودم انتخاب نکردم، تعریف هم نکردم، چون دین به هر صورت مشکلاتی داره ( یا بهش وارد شده ) و البته محدود نیز میشه و مشکلات فراوانی رو به وجود میاره، دین رو به عنوان یه کتاب چند صفحه‌ای با قوانین تحریف شده قبول دارم
ولی انسان بودن یه عمر شخصی هستش،‌ چیزی که بر گرفته از دل هستش، یه محیط بدون مرز پیش رو داری، که می‌تونی روز به روز بیشتر بشناسیش و برا رسیدن به انسانیت بیشتر تلاش کنی

سعی می‌کنم به سمت انسانیت حرکت کنم که در این چارچوب، از متغیرهای خیلی گوناگونی استفاده می‌کنم، کتاب‌های متفاوت، دیده‌ها، شنیده‌ها، تجربه‌ها، عمل انسانی، وجدان، و از همه مهمتر دل ....
همه اینا رو عقل تشخیص میده و با حتم، دل در مقابل یه مهم نادرست ناراحت و در امری درست، خوشحال میشه
هر چه به سمت سفیدی و انسانیت پیش بریم، بهتر دل رو می‌شناسیم و واکنش شدیدتر میشه و قدرت ما بیشتر

دین دارای مشکلاتی هستش، ولی انسانیت نه، سنگ دل ترین و سیاه دل ترین آدم‌ها هم نمی‌تونن این امر رو انکار کنن حتی اگه به زبون نیارنش

این برا من تعریف شده، انسان بودن
شما برای سعادتمند شدن یک روش و متود می خواهی . البته اگر سعادت را فقط دنیوی تعریف ننمایی و معتقد به جهان پس از مرگ هم باشی و دین و آموزه های دینی این روش را برای تو مشخص می نماید .
اینکه گفته بودی من این را قبول دارم و این را قبول ندارم و آنرا مخلف انسانیت میدانم . می خواستم بپرسم ملاک شما برای رد و اثبات مسائل به جه نحوی می باشد؟

zahra radan

عضو جدید
هست...... خییییلی هم هست.....
دین اسلام دین کاملیه ولی اشکال کار تو عمل کردن به اونه که این دینو خراب کردن. درسته و شک نداشته باش که اگر مسلمونا به این دین تمام و کمال وفادار باشند ایران گلستان می شد!!!!
ولی نه اینکه هر جا که به نفعشونه از اسلام حرف بزنن و پیروی کنن و هر جا که به ضررشونه بگن این چه دینه که ما داریم و دست و پای ما رو بسته و مردم دنیا الان دیگه این حرفا رو ندارن و این حرفا مال دوران پیامبر بوده و .......
مشکل ما و همه ی ما می دونی چییییهه؟؟
اینه که دینمون رو به مسلمونا و کاراش می شناسیم نه با تحقیق و تفحص و پرسش درباره اسلام. !!
تحقیق درستاااااا.... با خوندن چندتا کتاب در مورد اسلام از دکتر مطهری و آقای جوادی آملی یه ذره آدم متوجه می شه که اسلام یعنی چی! و اگر واقعا هر کسی که اسمش کسلمانبو به همین دین رفتار می کرد چی مییییییششد!!

amirdolu

عضو جدید
سلام . به نظرم دین(مجموعه تعلیمات از طرف خالق به سوی مخلوق) در معنای فلسفی اش نه نمودی که در تاریخ و جوامع انسانی پیدا کرد یعنی......... کاتالوگ شناخت و استفاده از انسان. توسط انسان

jared

عضو جدید
هست...... خییییلی هم هست.....
دین اسلام دین کاملیه ولی اشکال کار تو عمل کردن به اونه که این دینو خراب کردن. درسته و شک نداشته باش که اگر مسلمونا به این دین تمام و کمال وفادار باشند ایران گلستان می شد!!!!
ولی نه اینکه هر جا که به نفعشونه از اسلام حرف بزنن و پیروی کنن و هر جا که به ضررشونه بگن این چه دینه که ما داریم و دست و پای ما رو بسته و مردم دنیا الان دیگه این حرفا رو ندارن و این حرفا مال دوران پیامبر بوده و .......
مشکل ما و همه ی ما می دونی چییییهه؟؟
اینه که دینمون رو به مسلمونا و کاراش می شناسیم نه با تحقیق و تفحص و پرسش درباره اسلام. !!
تحقیق درستاااااا.... با خوندن چندتا کتاب در مورد اسلام از دکتر مطهری و آقای جوادی آملی یه ذره آدم متوجه می شه که اسلام یعنی چی! و اگر واقعا هر کسی که اسمش کسلمانبو به همین دین رفتار می کرد چی مییییییششد!!

شما در این تحقیق و تفحص و پرسش دقیقا" چه نتایجی گرفتید ؟
استدلالتون راجع به مشابهات اخلاقی آیین اسلام با سایر ادیان و حتی رفتار خدایان یونان چیه ؟
در باره ی مجازاتهای دینی چه عقیده ای دارید؟

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
خب یکی به من توضیح بده

دین یعنی چی؟

میخوام قانع بشم.
من اصلا با این واژه مانوس نیستم.
قبلا میدونستم...یعنی فکر میکردم میدونم چیه... ولی الان کاملا برام یه واژه غریبه شده.
شما نظرت در مورد خدا چیه؟

در مورد خلقت خودت و سایر آفرینش های هستی چه نظری داری؟

اگر خدارو قبول داری، ارتباطت با خدا چجوریه؟ چیکار میکنی واسه ارتباط داشتن؟

نظرتو بگو.بعدا در مورد اینکه دین چیه و چرا باید باشه ضحبت میکنیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا