یه کار ساده اما با ارزش ! ( لطفا همه بخونین )

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خوندن این متن شاید 2 دقیقه هم وقتتون رو نگیره ، پس لطفا تا اخرش رو بخونین

خب نزدیک عید هستیم و کم کم مسافرت های نوروزی هم شروع میشه
این تاپیک رو زدم که یه مشکلی که خود ما نزدیک 3 ماه هست که درگیرش هستیم و خیلی راحت میشد جلوش رو گرفت رو بگم ، شاید بقیه رعایت کنن و اینجور اتفاقاتی براشون نیوفته
توی سفرهای نوروزی خیلی از ماها ممکن هست از ماشین های شخصی استفاده کنیم
نزدیک 3 ماه پیش بود که به ما خبر دادن که وقتی عمه من و خانواده داشتن به کرمان میرفتن توی جاده تصادف میکنن
تصادف در حدی وحشتناک بوده که وقتی که پلیس و آمبولانس میرسن اولین سوالی که پرسیدن این بوده که کسی از سرنشین های این ماشین زنده مونده یا نه ؟!
وقتی همه رو بردن بیمارستان یکی از سرنشین ها رو با عمل سر و دست بعد از نزدیک 1 ماه مرخص کردن
ولی خوب عمه من که کنار راننده بوده نزدیک 1 ماه بیهوش و اوایل هم توی کما بوده ، میگفتن ضریب هوشی باید 11 یا 12 باشه که بشه عمل کرد ولی اکثر مواقع 7-8 بوده و بعضی وقت ها حتی به 4 هم میرسیده
توی کرمان بستری کردن و تا نزدیک 2 ماه میگفتن که هیچ حرکتی نباید داشته باشه
به دکترهای تهرانم که نشون دادیم گفتن نهایت 50 % ...
الانم که خطر رفع شده یک طرف بدن تقریبا بی حس هست
ولی راننده ماشین حتی یه زخم روی صورتش نبوده ، حتی یه زخم کوچیک
تنها فرقش با بقیه این بوده که کمربند بسته بوده ، نه عمل داشت ، نه بیهوش شده بود نه به کما رفت
فقط کمربند بسته بود
به دره ای که ظاهرا عمقش 7-8 متر بوده سقوط کردن ولی هیچ مشکلی براش پیش نیومده
خواستم بگم که بستن کمربند هیچ آسیبی بهمون نمیرسونه ، هیچی
حتما نباید بگن نمره منفی داره و n تومن جریمه کنن که زورکی ببندیم
آخر هم کامل نبندیم و فقط از روی بدنمون رد کنیم که پلیس نفهمه که نبستیم
باور کنید ارزش نداره که این اتفاق برای کسی بیوفته و بعدش هم پشیمونی و استرس و ...
بعضی وقت ها به عواقب یه چیزی فکر نمیکنیم ، اگر فقط 1% احتمال بدیم که خدایی نکرده ممکن هست این اتفاق برای ما بیوفته مطمئنا همه کمربند میبندیم
ولی حیف که همیشه فکر میکنیم اتفاق و تصادف فقط برای بقیه هست
بازم میگم ارزش نداره به خاطر یه کمربند 3 ماه اینجوری توی استرس زندگی کنیم
من خودم وقتی طولانی پشت ماشین میشینم و کمربند گردنم رو اذیت میکنه با یه گیره بالای کمربند رو میبندم و 1-2 سانت آزادش میکنم
امیدوارم فقط یه کوچولو به این تاپیک دقت کنین
داستان نبود ، تخیلی هم نبود
حادثه ای بود که برای خانواده
خود من اتفاق افتاده

بازم میگم ارزش داره !

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی نکته خوبی گفتی بهنام جان
والا بلا این کمربندی که تو ماشینها هست نمایشی نیست !!!!!!..گذاشتن استفاده بشه

حتما شنیدین که علی دایی خودروش واژگون شده ......خدا رو شکر کمربند و البته دعای خیر مردم سبب شده آسیب دیدگیش آن چنان حاد نباشه

البته الآن به لطفا پلیس راهنمایی و رانندگی و جریمه هایی که میکنن تا حدودی جا افتاده ها

وقتی نگاه میکنی به چهارسال پیش حتی تو سطح شهر به نظر من این مسئله محسوسه

بازم از تاپیک خوبت بهنام جان تشکر میکنم ..........انشاالله سفر همگی به خیر باشه (گل)

آخرین ویرایش:

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فرق بین نبستن و بستن کمربند میتونه مرگ و زندگی باشه ! :gol:

پیشنهاد می کنم این کلیپ رو هم حتما ببینید !

بستن کمربند رو به شکلی فوق العاده زیبا به تصویر کشیده !

دانلود

آخرین ویرایش:

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی نکته خوبی گفتی بهنام جان
والا بلا این کمربندی که تو ماشینها هست نمایشی نیست !!!!!!..گذاشتن استفاده بشه

حتما شنیدین که علی دایی خودروش واژگون شده ......خدا رو شکر کمربند و البته دعای خیر مردم سبب شده آسیب دیدگیش آن چنان حاد نباشه

البته الآن به لطفا پلیس راهنمایی و رانندگی و جریمه هایی که میکنن تا حدودی جا افتاده ها

وقتی نگاه میکنی به چهارسال پیش حتی تو سطح شهر به نظر من این مسئله محسوسه

بازم از تاپیک خوبت بهنام جان تشکر میکنم ..........انشاالله سفر همگی به خیر باشه (گل)

مرسي محمد جان..(گل)

آخرین ویرایش:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ماشین های ما که ایمنی ندارن...حداقل کمربند رو ببندیم که نخاع و سرمون آسیب نبینه...
که اگر ما ها بدونیم بیمارستان چه جهنمیه دلمون نمیخواد یه شبم اونجا صبح کنیم چه برسه چند ماه در به دری تو بیمارستانا و عجز لابه به دکتر و پرستار و بیمه و ... رو به جون بخریم
مرسی دوست عزیز واقعا تاپیک مفیدی بود

SAMAN_747

عضو جدید
سلام آقا بهنام واقعا دستت بابت تاپیکت درد نکنه مفید بود. یادمه خودم تا چند وقت پیش وقتی با ماشین جایی می رفتم حتی اگه تا سر کوچه هم می خواستم برم کمربند می بستم اما از بس بچه های فامیل و بعضی بزرگترا نشستن کنارمو گفتن این کمربند بچه بازیه نبند دیگه این عادت از سرم افتاده جالب اینکه خودشون وقتی می شینن پشت ماشین کمربند می بندن ولی به ما که می رسه می گن بچه بازیه.

آخرین ویرایش:

mona-70

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره. ولی تا کسی یه بار این جور حوادثی واسش پیش نیاد عبرت نمیگیره.از تاپیکت ممنون.

ویسا

عضو جدید
بهنام جان منم 30/5/90 یه تصادف شدید داشتم که اگه کمربند نداشتم واقعا نمیدونم چه اتفاقی ممکن بود بیفته

تازه با وجود کمربند دستم پلاتین خورد تصور کن اگه کمربند نداشتم
سرم این شکلی میشدfg.jpgvcb.jpg

آخرین ویرایش:

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از یاداوری

آره. ولی تا کسی یه بار این جور حوادثی واسش پیش نیاد عبرت نمیگیره.از تاپیکت ممنون.

بله ... مرسی .... به نکته مهمی اشاره فرمودید .... انشاالله همه رعایت کنن ....

ممنون به جا بود
آگاهی بالاتر از هر چیزی در زندگیست

ممنون از یاد آوری اما کو گوش شنوا

:gol::gol::gol::gol::gol:

marjan.hoseini

عضو جدید
سلام
واقعا جای تشکر داره که به مورد مهمی تو این روزا اشاره کردی.مرسی ار اطلاع رسانیت
امید وارم همه رعایت کنن و ساده ازش نگذرن:victory:

بالا