یه سوال میلیاردی!!

jafari5259

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز
سوالی داشتم و آنهم اینکه می خواستم بدانم اگر به دست شما 10 میلیارد تومان می رسید به چه حرفه ای رو می آوردید. چگونه سرمایه گذاری می کردید؟
این سوال رو جدی پرسیدم خواهشا به سوالم جواب دهید!

engineer_ahmadi

عضو جدید
با 5 میلیاردش حال میکردم . 5 میلیارد دیگش هم توی بانک میذاشتم و با سودش حال می کردم
فکر اقتصادی رو حال میکنید ...:smoke:

بچه های گل این همه اقتصادی فکر نکنینمن چندتا خونه میخریدم و سالی 3 برابر گرون میشد البته تو ایرانشایدم چند تا وانت خریدم کارت سوختاشونو فروختم

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تو يك كمپاني سلاح شكاري امتياز ميخريدم و بعد سلاح شكاري رو با كسب مجوز ات لازم و....وارد ايران ميكردم
سلاح شکاری...............نه........
من حیوونارو خیلی دوست دارم.در اون صورت من 10 میلیاردو برای محافظت از حقوق حیوونها صرف میکردم.
ولی جدا از شوخی من با 10 میلیارد میرفتم تو کار تولید.کارخونه میزدم.

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاح شکاری...............نه........
من حیوونارو خیلی دوست دارم.در اون صورت من 10 میلیاردو برای محافظت از حقوق حیوونها صرف میکردم.
.
عزيزم حيوونا براي اين هستن كه غذان!!!! و انسان شكارشون ميكنه شما مرغ نميخوري؟
كباب ؟....؟ خوب اينام حيونن ديگه اگر موجود قوي تري از ما هم بود الان ما بوديم شكار يكي ديگه ميشد شكارچي ...اين قانون طبيعته ;)

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه یه هایلوکس می خریدم که برای حمل و نقل وسایل خیریه مشکل نداشته باشیم .

بعد یه عالمه ذرت مکزیکی با قارچ و سس زیاد می خریدم . یه دوچرخه ی عالی و یه دوربین عکاسی می خریدم ، بقیه پول رو هم میذاشتم توی جیبیم و میرفتم به سفر دور دنیا . توی مسیر هم برای موسسه خیریه تبلیغ می کردم و کمک جمع می کردم

چه رویای شیرینی:redface:

jafari5259

عضو جدید
با سلام مجدد خدمت دوستان عزيز
بسيار متشكرم از اينكه نظر خودتونو اعلام كرديد. اما من اين سوال را جدي پرسيدم شايد از بين شما يك فردي سابقه سرمايه گذاري دارد و يا فكر اقتصادي خوبي دارد بتوانم از نظراتش استفاده كنم.
اما در مورد نظراتي كه اعلام شده بود در بانك مي گذاريم و از سودش استفاده مي كرديم و يا اينكه خوش مي گذرانديم و مي رفتيم دور دنيا. آيا واقعا چنين مبلغي داشتيد انصافا اينگونه خرج مي كرديد؟
آن دسته از دوستاني كه گفته اند در كارهاي خيريه به كار مي گرفتند كار بسيار خوبي است اما بخشي از آن پول را نه همه آن پول. فكر جالبي است و مي شود از بخشي از آن ذخيره آخرت ساخت.
هرچند كه سرمايه گذاري در زمين و خانه سودآور است و به قول بعضي ها نون آور است اما من سعي مي كنم در اين راه سرمايه گذاري نكنم چون دلم نمي خواهد من سود پولم را بخورم در حاليكه بعضي مردم اصلا منزل ندارند و نگران گراني زمين و منزل هستند و اگر هم مجبور شدم مي توانم سود كمتري را از آن خود كنم و با قيمت هاي بسيار پايينتر نسبت به رقبا به مردم نيازمند واگذار مي كردم اما بخشي از آن را در اين راه سرمايه گذاري مي كردم.
سرمايه گذاري در كار توليد نيز بستگي به نوع كالا دارد هرچه رقبا و توليدكنندگان آن كالا كمتر باشد بهتر است.
هر چند كه خودم يه فكرهايي براي سرمايه گذاري در صنعت معدن دارم اما باز هم منتظر نظرات مفيد شما دوستان خواهم ماند
موفق باشيد.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
بسيار متشكرم از اينكه نظر خودتونو اعلام كرديد. اما من اين سوال را جدي پرسيدم شايد از بين شما يك فردي سابقه سرمايه گذاري دارد و يا فكر اقتصادي خوبي دارد بتوانم از نظراتش استفاده كنم.
اما در مورد نظراتي كه اعلام شده بود در بانك مي گذاريم و از سودش استفاده مي كرديم و يا اينكه خوش مي گذرانديم و مي رفتيم دور دنيا. آيا واقعا چنين مبلغي داشتيد انصافا اينگونه خرج مي كرديد؟
آن دسته از دوستاني كه گفته اند در كارهاي خيريه به كار مي گرفتند كار بسيار خوبي است اما بخشي از آن پول را نه همه آن پول. فكر جالبي است و مي شود از بخشي از آن ذخيره آخرت ساخت.
هرچند كه سرمايه گذاري در زمين و خانه سودآور است و به قول بعضي ها نون آور است اما من سعي مي كنم در اين راه سرمايه گذاري نكنم چون دلم نمي خواهد من سود پولم را بخورم در حاليكه بعضي مردم اصلا منزل ندارند و نگران گراني زمين و منزل هستند و اگر هم مجبور شدم مي توانم سود كمتري را از آن خود كنم و با قيمت هاي بسيار پايينتر نسبت به رقبا به مردم نيازمند واگذار مي كردم اما بخشي از آن را در اين راه سرمايه گذاري مي كردم.
سرمايه گذاري در كار توليد نيز بستگي به نوع كالا دارد هرچه رقبا و توليدكنندگان آن كالا كمتر باشد بهتر است.
هر چند كه خودم يه فكرهايي براي سرمايه گذاري در صنعت معدن دارم اما باز هم منتظر نظرات مفيد شما دوستان خواهم ماند
موفق باشيد.
نکنه واقعا" 10 میلیارد پول گیرت اومده ؟

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
من که میرفتم یه کار تولیدی میزدم
البته نمیشه گفت که چی !
چون بایدبررسی بشه بازارش بررسی بشه و هزار تا مطالعه دیگه
اگه 10 میلیارد داری برو پیش یک مشاور ، تا برات بررسی کنه ، البته پول هم ازت میگیره

jafari5259

عضو جدید
ممنونم از نظر خوبت مي شه لطف كنيد بفرمائيد چه مشاوري؟ معمولا در جامعه چطوري ميشه پيدايشون كرد؟

jafari5259

عضو جدید
از دوستاني كه واقعا نظرات اقتصادي خوبي دارند مي خواهم مرا ياري نمايند.

amirgb

اخراجی موقت
درود دوست من
اول می بایست به شما بگویم برای سرمایه گذاری 10 میلیارد چندان پول کلانی نمی باشد
اما برای سرمایه گذاری های متوسط ایده آل است
شما می بایست در کاری سرمایه گذاری کنید که قابلیت توسعه داشته باشد و صنایع زیر دستی نیز داشته باشد
در حال حاضر صنایع غذایی از بازده مناسبی در ایران برخوردار است
چنانچه در کنار واحد تولیدی خویش خط بسته بندی مدرن نیز قرار دهید قادر به رقابت در سطح بین الملل نیز می باشید
به عنوان مثال می گویم
کنستانتره ی میوه ی ایران از مرغوبیت فوق العاده بر خوردار است (سیب.گلابی.انار.انگور....) منتها از نظر بسته بندی بسیار ضعیف است
و یا صنایع تبدیلی خرما که در ایران تقریبا وجود ندارد
اگر در بخش کشاورزی و دام پروری نیز تخصص داشته باشید
پرورش دام بصورت کاملا مکانیزه بازده بسیار مناسبی دارد اما بصورت سنتی ضرر دارد
اگر در بخش معدن تخصص داشته باشید و قدرت بازاریابی مناسب داشته باشید معادن فلز را به شما پیشنهاد می کنم
کارخانه ی سیمان نیز مناسب است که با توجه به حجم سرمایه یک کارخانه ی کوچک می توان احداث نمود
و اگر تخصص شما در بخش مسکن است انجام پروژه های عمرانی درشت برایتان امکان پذیر است
در نهایت شرکت های بسیار متعددی در زمینه ی مشاوره وجود دارند که در صورت مراجعه به آنها با پرداخت وجه می توانید از مشاوره ی آنها بهره مند گردید
اما دوست من
برای موفقیت به دنبال کاری باشید که مرتبط با تخصص شماست در غیر این صورت در ایران حتما محکوم به شکست خواهید بود

jafari5259

عضو جدید
بسيار متشكرم از نظر مفيد و جالب شما دوست عزيز.
همانطور كه شايد بدانيد در امر سرمايه گذاري در نظر گرفتن كالاي جانشين و مكمل بسيار مهم است. متاسفانه من تخصص خاصي ندارم به نظر شما افرادي مثل من چگونه مي توانند عمل كنند.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزيزم حيوونا براي اين هستن كه غذان!!!! و انسان شكارشون ميكنه شما مرغ نميخوري؟
كباب ؟....؟ خوب اينام حيونن ديگه اگر موجود قوي تري از ما هم بود الان ما بوديم شكار يكي ديگه ميشد شكارچي ...اين قانون طبيعته ;)
شکار برای تفریح اصلا عادلانه نیست.
مثلا فرض کن شما این سلاح ها رو وارد کردی مجوز شکار رو هم بهت دادن اونوقت با این همه سلاح شکاری نسل حیوونا منقرض میشد.به ما هم که در چرخه ی طبیعت هستیم آسیب میرسونه.
قضیه ی مرغ و گاو و گوسفند فرق داره چون خدا اونها رو اهلی آفریده ولازم نیست که شکارشون کنیم وخداوند گفته که میتونیم به عنوان غذا استفاده کنیم.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
موفق باشيد.
اگه بزنید تو کار تولید بهترین کارو کردید چون هم خودتون سود میبرید وهم ایجاد اشتغال میکنید و خیلی هارو از بیکاری نجات میدید.
کار تولیدو کارخونه سازی همیشه سود آوره.از تولید پوشاک گرفته تا کارخانه ی نخ ریسی.

amirgb

اخراجی موقت
اگه بزنید تو کار تولید بهترین کارو کردید چون هم خودتون سود میبرید وهم ایجاد اشتغال میکنید و خیلی هارو از بیکاری نجات میدید.
کار تولیدو کارخونه سازی همیشه سود آوره.از تولید پوشاک گرفته تا کارخانه ی نخ ریسی.
کار تولید خوبه اما باید جای رقابت و بازار فروش داسته باشه
صنعت نساجی در ایران یک صنعت مرده محسوب می شه.و پوشاک نیز تا حدودی دچار همین وضع هست
آقای جعفری
شما بگو تحصیلاتت چیه تا بهت پیشنهاد بدم که کجا و دنبال چی بگردی
راستی به منم بگو از کجا 10 میلیلرد آوردی:D

jafari5259

عضو جدید
آقای جعفری
شما بگو تحصیلاتت چیه تا بهت پیشنهاد بدم که کجا و دنبال چی بگردی
راستی به منم بگو از کجا 10 میلیلرد آوردی:D
بازهم ممنونم از راهنماييتون
بنده دانشجوي رشته مديريت دولتي(پيام نور هستم) البته يه نيمچه كارداني نرم افزار رايانه نيز گذراندم ولي ادامه ندادم و هم اكنون كارمند نيز هستم. اين سرمايه مال خودم نيست از يه دوست خارجيمه كه به حسابم واريز كرده مي خواهد در ايران سرمايه گذاري كنه. البته اينكه چرا ايران را انتخاب كرده بماند.

srn57

عضو جدید
خدا وکیلی خدا وکیلی خداییش.:heart:
البته خیالاته ولی خوب میشه تصور محال هم کرد.:lol:
من اگه ییهو ! میومد دستم همچین پولی!:thumbsup2:

( جون خودم ریا نیست به جون بچم که 5 سال دیگه میاد دنیا)
من 5 میلیاردشو میدادم شیر خوار گاه رفیده!!:w23:
با بقیشم یه پالایش روغن موتور کوچیک و مجهز راه مینداختم با چند تا جوون پر انرژی مثل خودتون!:w31:
ای ول!:w36:

شتر در خواب بیند ..............
:w42:

fonoon2

عضو جدید

سلام دوست من
پیشنهاد شما خوبه البته به شرطی که ما ازحضور واسطه ها و دلالان چشم پوشی کنیم.متاسفانه کار تولید به آن شکل که تصور می شود بازدهی و سود ندارد .
اگر در زمینه تحقیقات در کشور سرمایه گذاری بشه شاید بتونیم راه حل های مناسبی برای آیندگان پایه گذاری کنیم.

بالا