یه سوال از دخترای باشگاه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
به نظر من باید یه مراسم عقد ساده گرفت که فقط اطرافیان نزدیک دو طرف باشن
هر چی لباس و عکس و رقص و اینا هم بخوان میشه همون شب انجام داد
بعدشم برن ماه عسل و برن سر خونه زندگیشون

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
لباس عروس که حتما باید باشه قراره یه مهمونی خودمونی باشه. و نظرتون در مورد مهریه خیلی قشنگه. انشاء الله یه روزی بیاد که مهریه ها این قدر بالا نباشه.
راستی من این تاپیک رو زدم چون این سوال خیلی وقت بود که تو ذهنم بود و می خواستم بدونم دختر ها با این مساله چطوری برخورد می کنن. و گرنه کدوم آدم عاقلی دخترش رو به ما میده.
نه بابا ...اگه قسمتت پیداشه مثل آب خوردن بهت زن میدن.....توی فامیلای ما ،اصلا بیا بین دختر نازه ...تحصیلات عالی ،دادنش به یه پسری که کار نداشت بعدم تازه داشت سربازی میرفت.....همه موندیم که چی شد،خود دختره هم میگه نمیدونم چی شد گفتم بله.....
داداش گلم توکلت بخدا باشه همه چی حله.....
دعا میکنم یه دختره همه چی تموم و خوشکل ،نجیب و خوب ،که اهل زندگی باشه،نصیبت بشه........ایشالله که شمام خوشبخت بشیو هرچه زودتر قسمتتو پیدا کنی;)
میدونی زن باید اهل زندگی باشه اگه نباشه روزگار شوهرش سیاه.....:D

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
به نظر من صد در صد اشتباست که اصلا مراسم باشه.حتی اگه خود دختر نخواد! یه مدت که بگذره آرزوی دیدن فیلم عروسی که توش لباس عروس پوشیده، تو دلش میمونه.بخدا راست میگم.اما این مراسم نباید توی تالارهای آنچنانی و 1000 تا مهمون باشه.(البته واسه خیلی پولدارها باشه عیب نداره.) حتی میتونه یه مهمونی کوچیک باشه. البته این نظر منه.

ضمنا خیلی سوال خوبی بود.مرسی

SAMAN_747

عضو جدید
با سلام به همه
از همه دوستان که به این تاپیک محقر ما اومدن و چراغ این تاپیک رو روشن نگه داشتن و با نظرات ارزنده خودشون ما رو مستفیض کردندکمال تشکر رو دارم. شرمنده که تشکرام ته کشیده.

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من باید یه مراسم عقد ساده گرفت که فقط اطرافیان نزدیک دو طرف باشن
هر چی لباس و عکس و رقص و اینا هم بخوان میشه همون شب انجام داد
بعدشم برن ماه عسل و برن سر خونه زندگیشون

لباس عروسم باشه دیگه
بریم اتلیه عکس بگیریم فقط. خوبه؟
خب من لباس عروس دوست دارم.

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
لباس عروسم باشه دیگه
بریم اتلیه عکس بگیریم فقط. خوبه؟
خب من لباس عروس دوست دارم.
اره لباس عروس خیلی خوشگله کلا عروسا خوشگلن من که تا یه ماشین عروس میبینم نمیتونم چشم ازش بردارم دوی دارم همش عروسو ببینم

Ned_Anathema

عضو جدید
به نظر من تو همه چي بايد تعادل رو حفظ كرد يه مراسم ساده وقشنگ خيلي بهتر از اينه كه اول زندگي بري زير بار بدهي و قرض .98% عروسي هاي الان فقط اصراف و چشم و هم چشميه

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پوشیدن لباس عروس آرزوی یه دختر هستش باید حتما بپوشه
ولی در مورد مراسم هم بگم ناخودآگاه و خود به خود مفصل میشه،آدم میخواد عروسی خودمونی بگیره ولی نمیشه که کلی تو دوست و آشنا عروسی بری و دعوتشون نکنی،فردا پس فردا قهر میکنن و رو برمیگردونن،
ماه عسل هم لازم نیس خیــــــــــلی مفصل باشه،اگه دو طرف به هم علاقه داشته باشن هر لحظه و هرجا براشون ماه عسل میشه:d

نقی1981

عضو جدید
سلام به همه
یه سوال از دخترای باشگاه دارم ممنون می شم جواب بدن.
وقتی یه پسر میره خواستگاری یه دختر، و پسره و دختره هم رو می پسندن ولی پسره به هر دلیلی زیر بار گرفتن مراسم عروسی نمیره و حاضره به جای مراسم دختر رو به یه ماه عسل عالی ببره و یا حتی به جای مراسم و ریخت و پاش الکی یه خونه 6 دانگ به اسم دختره سند بزنه و خلاصه هر کاری می کنه اما زیر بار گرفتن عروسی تو تالار های آنچنانی و رقص شبانه و ... نمیره و حاضره پولی رو که صرف اون مراسم آنچنانی میشه به یه یتیم خونه بده ولی اون مراسم رو نگیره اگه شما باشی چی کار می کنید؟
جوابش برام مهمه و قصد هر گونه آزار و اذیت دخترای محترم باشگاه رو ندارم فقط خوشجال میشم نظرتون رو بگین.
پیشاپیش از همتون تشکر می کنم.
من با ماه عسل عالی و خونه ششدانگ بسیار موافقم .;) یتیم خونه را هم دوست میدارم اگر بدونم پول عروسیم به این بچه ها کمک کنه تا زندگیشون راحت تر شه:D از خیر مراسم عروسی میگذرم:gol:شما فقط دعا کن من به عشقم برسم:redface::redface::biggrin::w05::w27::w23::w33:

الهام3

عضو جدید
سلام به همه
یه سوال از دخترای باشگاه دارم ممنون می شم جواب بدن.
وقتی یه پسر میره خواستگاری یه دختر، و پسره و دختره هم رو می پسندن ولی پسره به هر دلیلی زیر بار گرفتن مراسم عروسی نمیره و حاضره به جای مراسم دختر رو به یه ماه عسل عالی ببره و یا حتی به جای مراسم و ریخت و پاش الکی یه خونه 6 دانگ به اسم دختره سند بزنه و خلاصه هر کاری می کنه اما زیر بار گرفتن عروسی تو تالار های آنچنانی و رقص شبانه و ... نمیره و حاضره پولی رو که صرف اون مراسم آنچنانی میشه به یه یتیم خونه بده ولی اون مراسم رو نگیره اگه شما باشی چی کار می کنید؟
جوابش برام مهمه و قصد هر گونه آزار و اذیت دخترای محترم باشگاه رو ندارم فقط خوشجال میشم نظرتون رو بگین.
پیشاپیش از همتون تشکر می کنم.
به نظر من فکر خوبیه
این همه پول خرج بشه آخرش یکی میگه غذاش بد بود و.....صدتا حرف پشت سرت میزنن
بهتره آدم پولشو خرج خودش کنه تا دیگران

الهام3

عضو جدید
واقعا ممنونم که جواب دادید اصلا فکر نمی کردم کسی جواب بده و حتی با خودم فکر می کردم که حتی ممکنه این تاپیک مسخره هم باشه از نظر دوستان.
نه اینکه عروسی کلا تعطیل بشه اما به جای دعوت کردن 500 تا مهمون و اجاره یه تالار تو بالا شهر یا اجاره باغ گیلاس، آلبالو یا شفتالو و رقص تا نیمه شب و گروه ارکسر بین المللی و از این جور چیزا که خیلیا به نظرشون اگه نباشه اون زندگی داغون میشه بیان یه مهمونی کوچیک خودمونی با 50 نفر از اقوام و نزدیکان عروس داماد تو یه خونه قدیمی حیاط دار باصفا بگیرن و عکس شب عروسی هم داشته باشن که یادگار بمونه بی خیال رقص هم بشن.
در ضمن از دوستمون که گفت کاش سوال رو از هر دو طرف می پرسیدم عذر می خوام و حق با ایشونه. اما به نظرم اومد که نگرفتن عروسی بیشتر برای خانما رنج آوره نه آقایون.
ممنون از همه.

کاملا موافقم

princesss

عضو جدید
من واقعا موافق هستم و خودم هم همچین تصمیمی دارم ولی مشکل اینکه بعضی اوقات خانواده داماد قبول نمی کنن یا خود داماد

*GLADIATOR*

عضو جدید
هییییییییییی بابا
کاش پدر لجوج معشوقه گلادیاتور هم راضی میشد
تا اون وقت اگه میخواست دنیامو به نامش میکردم... حیف!

jiji nanaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم يه ماه عسل خيييلي عالي يا خرج كردن اون هزينه رو برا خريد يه خونه يا... مي پسندم ولي چون معتقدم كه لباس عروسي هم مهمه و من بايد خاطره اي از روزايه جوني و خاصي كه با همسرم داشتم رو يادگاري داشته باشم حتما از همسرم مي خواستم كه يه مبلغ رو برا كرايه لباس عروس و رفتن اتليه و عكس رو در نظر بگيره اين جور هم هزينه الكي رو خرج ديگران نكرديم و هم يه خاطره اي رو از پوشيدن لباس عروس كه به نظرم برا خيلي از دختر ها مهم هست رو برا هميشه با همسرم دارم

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام
بنده چنین جسارتی نکردم. فقط خواستم بگم با جریانی که شما فرمودید همه یک طور نیستند. گاهی کسانی هستند که نظرات، افکار و اعمال دیگه ای دارند.
به نظر شما کمی عصبی هستید اگر از حرف من عصبی شدید عذر خواهی مرا پذیرا باشید.
اشتباهتونو گردن عصبی بودنه من نندازید واقعا پشیمونم ازینکه تو این بحث شرکت کردم بی ارزشه

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه یه مجلس مختصری که باید باشه..ولی خب خانواده ها رو هم باید در نظر گرفت ینی نمیشه در نظر نگرفت دو تا جوون شاید بخوان خیلی کارا کنن که شاید فامیل مخالف باشن و یا برعکس.
ولی قراره بعد از اون جشن عروسی در کنار هم زندگی کنن و با مجلس ساده گرفتن هم هیچ زندگی داغون نشده حتی شاید بر عکسش باشه.مهم اون زندگیست که قراره شکل بگیره بقیه چیزا حاشیه هست و متاسفانه چقدر هم اکثرا به حاشیه می پردازن و از اصل دور شدن...
در کل هر جوری که باعث ایجاد کدورت از همون اول نشه و به خانواده ها فشار نیاد بهتره که رفتار بشه؛ ولی مسلما وقتی به عقلمون رجوع می کنیم خیلی از خرج ها و مراسم بیخودی هست و با هزینش میشه خیلی از کارای مفید دیگه انجام داد که به نفع هم عروس خانم هم آقا داماد میشه:redface:

SAMAN_747

عضو جدید
اشتباهتونو گردن عصبی بودنه من نندازید واقعا پشیمونم ازینکه تو این بحث شرکت کردم بی ارزشه

با سلام
از اینکه در این بحث شرکت کردید از شما کمال تشکر را داریم.
«بهای هر چیز برای هر کس در تناسب مستقیم میزان درک او از آن مطلب است.» 

baby face nice

عضو جدید
فدات بشم بهش بفهمون که اگر هم قبول کنی که عروسی نگیری بعدها از دیدن لباس عروس تو تن عروس ها غبطه میخوری و ناراحت میشی

سحرا

عضو جدید
به نظر من ما تو این جایگاه نمیتونیم هیچ نظری بدیم و نظر بقیه ی دخترا اصلا مهم نیست مهم اون دختریه که تو این شرایط قرار گرفته اونه که باید قبول کنه حتی اگه همه ی دخترها هم بگن که100%موافقند اون دختر اگه راضی نمیشه حتما حتما دلایل خاص خودشو داره و اگه براش عرووسی که میخواد رو نگیرید تا اخر عمر میمونه تو دلش اگه اون عروسی رو که میخواد براش بگیرن خیلییییییی بهتره(البته این فقط یه نظر شخصیه):smile:

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خیلی جالبه تا این جای تاپیک من حساب کردم
کسانی که
موافق بودند مراسم کلا برگزار نشه و به جاش همون پول وارد زنذگیشون بشه و برند ماه عسل و...... 60 درصد بودند
کسانی که
مخالف بودند و میگفتند مراسم حتما باید برگزار شه 15 درصد بودند
کسانی که
میگفتند حداقل یه مراسم ساده و کم خرج برگزار شه 25 درصد بودند
.......................

ولی در واقعیت بیش تر من کسایی رو دیدم که جز دسته ی سوم و 25 درصد هستند ولی میبینیم که 60 درصد بچه ها به نظر خودشون راضی هستند که مجلس برگزار نشه (یه عده گفتند فوقش میریم اتلیه عکس میگیریم)

یعنی این وسط چی میشه که این طور میشه یعنی اجبار خونواده هاست؟؟؟؟؟

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه جشن ساده با حضور فامیل های درجه یک تو خانه را قبول می کردم آخه اگر بگم همه اش نمی خوام بعد دلم می سوزه

little galaxy

عضو جدید
آره خوب پیشنهاد خوبیه!!
ولی عروسی واسه یه دختر فقط یه شبه اگه ریخت و پاش نباشه و خیلی به خودمون سخت نگیریم میشه با یه مراسم ساده هزار تا خاطره قشنگ از یه شب داشت
ولی اگه واقعا واسه اون پول برنامه های خوبی داشته باشه با کمال میل میپذیرم
;)

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جالبه تا این جای تاپیک من حساب کردم کسانی که موافق بودند مراسم کلا برگزار نشه و به جاش همون پول وارد زنذگیشون بشه و برند ماه عسل و...... 60 درصد بودند کسانی که مخالف بودند و میگفتند مراسم حتما باید برگزار شه 15 درصد بودند کسانی که میگفتند حداقل یه مراسم ساده و کم خرج برگزار شه 25 درصد بودند
....................... ولی در واقعیت بیش تر من کسایی رو دیدم که جز دسته ی سوم و 25 درصد هستند ولی میبینیم که 60 درصد بچه ها به نظر خودشون راضی هستند که مجلس برگزار نشه (یه عده گفتند فوقش میریم اتلیه عکس میگیریم) یعنی این وسط چی میشه که این طور میشه یعنی اجبار خونواده هاست؟؟؟؟؟
اجبار خانواده نمی شه گفت من خودم واقعا نمی توانم قید لباس عروس پوشیدن بزنم و زیادم برام بزرگی مراسم مهم نیست تمایلات اشخاص و علایق متفاوته و شایدم همچشمی

آخرین ویرایش:

nazaninfatemeh

عضو جدید
به نظر من به هر دليل نه، به يك دليل اما قانع كننده و مهم !
البته هر دختري دوست داره يه عروسي شايد ساده بايه لباس عروس مجلل داشته باشه نه يه عروسي توي يه مكان مجلل و ممكنه كه اونقدر اين درصد دوست داشتنش زياد باشه كه نتونه به راحتي با دليل يا دلايل كنار بياد
ميتونه يه عروسيه ساده و كوچيك با يك چهارم هزينه باشه اينطوري هم سه چهارم بقيه اش رو ميشه خرج يتيمخونه كرد يا هر كار ديگه اي هم دختره به اون چيزي كه شايد سالها تو زهنش ميپرورونده ميرسه
اين حق هر دختره و نميشه به هيچكس خلافشو تحميل كرد

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اجبار خانواده نمی شه گفت من خودم واقعا نمی توانم قید لباس عروس پوشیدن بزنم و زیادم برام بزرگی مراسم مهم نیست تمایلات اشخاص و علایق متفاوت است
ممنون دوست عزیز
شما توی پست قبلیتون گفتید یه جشن ساده با حضور فامیل های درجه یک تو خانه را قبول می کردم آخه اگر بگم همه اش نمی خوام بعد دلم می سوزه
این جوری شما هم میشید جز اون 25 درصد و جای تعجبی نیست

من میگم چرا بیش از 60 درصد بچه ها این جا با این که کلا هیچ جشنی برگزار نشه موافقند ولی در عمل اصلا 60 درصد دیده نمیشه و خیلی ها مراسم میگیرند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الهام3

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
شما توی پست قبلیتون گفتید یه جشن ساده با حضور فامیل های درجه یک تو خانه را قبول می کردم آخه اگر بگم همه اش نمی خوام بعد دلم می سوزه
این جوری شما هم میشید جز اون 25 درصد و جای تعجبی نیست

من میگم چرا بیش از 60 درصد بچه ها این جا با این که کلا هیچ جشنی برگزار نشه موافقند ولی در عمل اصلا 60 درصد دیده نمیشه و خیلی ها مراسم میگیرند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من که خودم این جوری هستم
آره اجبار خانواده هست جون من خودم دیده ام

bittaa

عضو جدید
هر کسی ممکنه نظر متفاوتی داشته باشه.و دلیل خوبی، بدی،لجبازی،خودخواهی،و.... نیست.مراسم عروسی واسه خیلی ها مهمه.و چیزی جاشو نمیگیره. مگر اینکه دو طرف به توافق برسن که جشن نگیرن. اگه شما دوس داری جشن بگیری،نمی تونی به طرفت تحمیل کنی که مثل خودت فکر کنه. می تونی در مورد کیفیتش با هم به یه توافقی برسید/
جشن و خاطره ش تا همیشه در ذهن می مونه. اگه طرف مقابلت رو متقاعد کنی که جشن عروسی نگیرید، ممکنه چند سال بعد از این کار پشیمون شه. و خلائی حس کنه.
بودن کسانی که به هر دلیل جشن عروسی نگرفتند و بعد که در زندگی همه چیز به دست آوردند،همیشه میگفتند کاش خاطره جشن و عکس و فیلم و... داشتیم.
فلسفه جشن عروسی،دادن ولیمه به مردم به خاطر یک اتفاق مبارک در زندگیه.

motahare2010

عضو جدید
سلام
من که میگم یه مراسم ساده هم بسه یاشاید ماه عسل البته با اون کسی که دوسش داریhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w33.gif
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w14.gif

وضعیت
موضوع بسته شده است.