[ یزد] ► یزد، شهر بادگیر ها...

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط دوستان همشهری(گفتم که خودمو یزدی میدونم)ممنون میشم جاهای گشتنی یزد رو به غیر از اونایی که مشهوره رو با حوصله بعدا برام بزارید و یا مثلا رستورانهای تمیز سنتی.البته خیلی از رستورانهاش رفتما.اا بازم اخر تابستون شاید اومدم .میخوام خوب لذت ببرم.

ممنون شب بخیر.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیر جان بیا اونور کی کمک کن و راهنمایی درباره رستورانهای یزد و جاهای دیدنی.

اینجا هم باشه فرقی نداره.

SANAZ K

عضو جدید
من دانشجو یزدم
یزد شهر خوبیه ولی کمی دلگیره , خصوصا واسه ما شیرازیا که اهل گشت و گذاریم

pooyeh

عضو جدید
سلام بچه ها منم یزدی نیستم کرمانشاهیم اصلا تا حالا یزد نیومدم ولی یزدیا رو خیلی دوست دارم
تنها دلیل اومدنم به این تاپیک این بود که یه دوست یزدی دارم که خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بامعرفته هرچی از خوبیاش بگم کم گفتم(بدون تعارف گفتم)
الحق که هرچی رضا درمورد یزد و یزدیا گفت درسته. خیلی خونگرمن
دوستون دارم فعلا بای:smile:

havzhini

عضو جدید
چرا اینجا خیلی وقته خوابیده؟
یزد کسی هست؟
من ارشد باید بیام اونجا ولی اصلا نمیدونم چطور جاییه

دوستان یزدی 2سوال دارم اگه کسی بود جواب بده هرچند انگار کسی دیگه اینجا سر نمیزنه
1-وضعیت اجاره خونه چطوره اونجا؟مثل تبریزیا با دانشجو دشمنی خونی دارن یا راحت خونه میدن
2-وضعیت کار چطوره اونطرفا؟میشه کاری پیدا کرد اونجا یا نه

presante

عضو جدید
سلام دوست عزیز...من داداشم 4 سال یزد بود...اوایل که رفته بود, زیاد با مردمش حال نمیکرد, ولی بعد 6 ماه که عادت کرده بود میگفت مردم خیلی خوبی داره...از لحاظ اجاره هم زود خونه پیدا کرد و هم اجاره مناسبی ازش میگرفتن هم اینکه موقع اجاره چون با بابام رفته بود, زود خونه بهش دادن و اذیتش نکردن...برای کار هم اگه دنبال باشی پیدا میکنی,داداش خودم اونجا تو یه کامپوتری کار پیدا کرده بود.

havzhini

عضو جدید
سلام دوست عزیز...من داداشم 4 سال یزد بود...اوایل که رفته بود, زیاد با مردمش حال نمیکرد, ولی بعد 6 ماه که عادت کرده بود میگفت مردم خیلی خوبی داره...از لحاظ اجاره هم زود خونه پیدا کرد و هم اجاره مناسبی ازش میگرفتن هم اینکه موقع اجاره چون با بابام رفته بود, زود خونه بهش دادن و اذیتش نکردن...برای کار هم اگه دنبال باشی پیدا میکنی,داداش خودم اونجا تو یه کامپوتری کار پیدا کرده بود.

ممنون
از لحاظ مردمش فکر میکنم اونجوری که فهمیدم یه مقدار چون بافت سنتی داره بعضیا ممکنه طول بکشه تا عادت کنن
اسم نمیارم ولی من شهرای وحشتناکی بودم که بعضی وقتا شبیه شهر ارواح میشد

من مشکلم اینه راهم خیلی دوره به یزد مجبورم برم ساکن بشم ولی هیچ اشنا و شناختی ندارم برام یه کم سخت شده

presante

عضو جدید
ممنون
از لحاظ مردمش فکر میکنم اونجوری که فهمیدم یه مقدار چون بافت سنتی داره بعضیا ممکنه طول بکشه تا عادت کنن
اسم نمیارم ولی من شهرای وحشتناکی بودم که بعضی وقتا شبیه شهر ارواح میشد

من مشکلم اینه راهم خیلی دوره به یزد مجبورم برم ساکن بشم ولی هیچ اشنا و شناختی ندارم برام یه کم سخت شده

نه...اتفاقا شهریه که مردمش زود باهات گرم میگیرن....البته اگه 1همخونه ای خوب پیدا کنی زیاد بهت سخت نمیگذره....شب هاش زودتر از شهرای دیگه تعطیل میکنن...اما شهر ارواح نیست....سخت نگیر...زود میگذره...

havzhini

عضو جدید
نه...اتفاقا شهریه که مردمش زود باهات گرم میگیرن....البته اگه 1همخونه ای خوب پیدا کنی زیاد بهت سخت نمیگذره....شب هاش زودتر از شهرای دیگه تعطیل میکنن...اما شهر ارواح نیست....سخت نگیر...زود میگذره...

نه اونو گفتم اتفاقا بگم شهر ارواح هم زندگی کردم و مطمعنا از اون بدتر جایی فکر نکنم پیدا بشه، حالا این که دیگه مرکز استان هم هست و از لحاظ زیبایی شهری هم خیلی حرفا برای گفتن داره
مردمش هم تا حالا اصلا برخورد نداشتم ولی مناطق مرکز ایران مثل کرمان و کاشان و سیرجان و زاهدان و ... که که برخورد و رفت و امد داشتم همه واقعا خوب بودن

اره یه تجربه هست و خیلی هم خوشحالم همچین شهری دارم میرم فقط برای اشنایی دارم سوال میکنم

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استارتر تاپیک هستم در خدمتم!

قبولیتونو تبریک میگم دوست عزیز....

از کدوم شهر تشزیف میارید؟

havzhini

عضو جدید
استارتر تاپیک هستم در خدمتم!

قبولیتونو تبریک میگم دوست عزیز....

از کدوم شهر تشزیف میارید؟
سلام دوست عزیز
من از کرمانشاه میام

یه تعریف کلی از حال هوا و خصوصیات شهر قشنگتون به ما میدین؟
چیزایی که تازه وارد بخصوص دانشجو باید بدونه دیگه
از اب و هوا گرفته تا مردمش و وضعیت خونه و کار و هزینه و ...

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
من از کرمانشاه میام

یه تعریف کلی از حال هوا و خصوصیات شهر قشنگتون به ما میدین؟
چیزایی که تازه وارد بخصوص دانشجو باید بدونه دیگه
از اب و هوا گرفته تا مردمش و وضعیت خونه و کار و هزینه و ...

خب از اونجا که از کرمانشاه میاید فکر کنم وضعیت یزد واستون جالب باشه...

خیالتون راحت یزد شهر فوق العاده تمیز و امنی هست...

واسه خونه هم فکر نکم مشکلی باشه... قیمت ها هم مناسبه نسبت به شهرهای دیگه....

از نظر آب و هوا هم فقط تابستوناش گرما اذیت میکنه .... گاهی زمستوتای سردی داره.

شاید یکم اوایل قضای شهر واستون یکم دلگیر باشه... چون از نظر امکانات تفریحی کمبود داره....ولی فطعا دیدن بافت سنتی یزد واستون جذاب خواهد بود.

در ضمن یزد شهر وسیعی هست... البته من کرمانشاه نیومدم که بخوام قیاس کنم ولی قطعا خیلی بزرگتره....

دیگه اگه سوالی داری بپرس.

havzhini

عضو جدید
خب از اونجا که از کرمانشاه میاید فکر کنم وضعیت یزد واستون جالب باشه...

خیالتون راحت یزد شهر فوق العاده تمیز و امنی هست...

واسه خونه هم فکر نکم مشکلی باشه... قیمت ها هم مناسبه نسبت به شهرهای دیگه....

از نظر آب و هوا هم فقط تابستوناش گرما اذیت میکنه .... گاهی زمستوتای سردی داره.

شاید یکم اوایل قضای شهر واستون یکم دلگیر باشه... چون از نظر امکانات تفریحی کمبود داره....ولی فطعا دیدن بافت سنتی یزد واستون جذاب خواهد بود.

در ضمن یزد شهر وسیعی هست... البته من کرمانشاه نیومدم که بخوام قیاس کنم ولی قطعا خیلی بزرگتره....

دیگه اگه سوالی داری بپرس.

ممنون از اطلاعاتتون
فکر نمیکنم از کرمانشاه بزرگتر باشه چون کرمانشاه هفتیم کلان شهر ایرانه حالا یزد رو نمیدونم ولی جمعیتش میدونم تغریبا نصف کرمانشاه هست
اینجا که مراکز تفریحی نسبتا وضعیتش خوبه بخصوص چون اماکن تاریخی و طبیعی زیبا زیاد داره شاید اره اونجا یه کم وقف پیدا کردن اوایل سخت باشه

از لحاظ بافت فرهنگی مردم چه وضعیتی هست؟
کاملا سنتی هست یا فرهنگ غربی و تجدد قالب شده؟
مثلا اینجا درسته بافت خانوادگی نسبتا سنتی هست ولی فرهنگ اجتماعی نسبت به حتی 20سال قبل واقعا عوض شده و فرهنگ نو و جدید توی مردم وجود داره
البته هر کدوم حسن و زیبایی های خودشون رو دارن هیچ کدوم بد نیست

یه سوال دیگه دارم دید مردم اونجا به دانشجو و کلا غریبه ها چطور هست؟
من تبریز هم دانشجو بودم ولی اونجا دید بسیار بسیار بدی نسبت به دانشجو دارن و خیلی مشکلات داشتیم از گرفتن خونه تا حتی خرید و ...
ولی مثلا کرمانشاه اینطور نیست و کلا با غریبه ها بسیار خوب برخورد میشه

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داداش خیلی حساس نشو من خودم 6 ساله دانشجو یه شهر دیگه ام.... میای کم کم وقف پیدا میکنی با شرایط...

من از نظر جمعیت نگفتم... از نظر وسعت شهر گفتم.... در واقع نسبت به جمعیتش وسعت شهر زیاده.... ز نظر جمعیت خود شهر یزد فقط 600 هزار نفر جمعیت داره. از نظر وسعت استان هم که با اینکه طبس از یزد جدا شده فکر کنم هنوزم حداقل 4 برابر استان کرمانشاه باشه! ولی از نظر جمعیت مرکز شهر آره فکر کنم جمعیت کرمانشاه خیلی بیشتر باشه!

نه فکر نکم مردم یزد با مهمونا مخصوصا دانشجو ها مشکلی داشته باشن.... مخصوصا شهرک دانشگاه و صفائیه که اکثر دانشجو ها اونجا اون قسمت هستن....

شهر به دوقسمت تقسیم میشه... بافت قدیم و جدید... که بافت قدیم بخش سنتی و تاریخی داره... که بیشتر مورد توجه توریست ها و گردشگر ها هست... و بخش جدید که سبک امروزی هست و مدرن. در ضمن یزد دومین شهر تاریخی و اولین شهر خشت خام دنیاست!

مردم شهر یزد هم اصولا هنوز بیشتر سنت های قدیم رو حفظ کردن و نسبت به شهرای دیگه میشه گفت مذهبی تر و خانواده دوست تر هستد...

آخرین ویرایش:

havzhini

عضو جدید
اقا خیلی ممنون از توضیحاتتون
نه حساس نیستم فقط بیشتر میخوام اشنا بشم چون اصلا شناختی ندارم وگرنه هر طوری هم باشه چند سال اونجا فقط ما مهمونیم و بعد میریم
(البته شاید موندگارم شدیم چیزی رو نمیشه پیشبینی کرد:cool:)

علوم تحقیقات یزد اطلاعاتی دارین دربارش چه طوریه وضعیتش؟
توی همون دانشگاه ازاد قرار داره درسته؟ یا جای دیگست؟

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واحد علوم تحقیقات قبول شدید؟

پسر عمم ارشد حقوق میخونه اونجا... دقیقا نمیدونم محلش کجاست... ولی قطعا میدونم مکانش جای دیگه است... تو محل دانشگاه آزاد یزد نیست...

دانشگاه یزد و آزاد و علوم پزشکی یزد کنار هم هستن... ولی علوم تحقیقات اونجا نیست.... فکر کنم تو خود سایت دانشگاه نوشته باشه....

havzhini

عضو جدید
واحد علوم تحقیقات قبول شدید؟

پسر عمم ارشد حقوق میخونه اونجا... دقیقا نمیدونم محلش کجاست... ولی قطعا میدونم مکانش جای دیگه است... تو محل دانشگاه آزاد یزد نیست...

دانشگاه یزد و آزاد و علوم پزشکی یزد کنار هم هستن... ولی علوم تحقیقات اونجا نیست.... فکر کنم تو خود سایت دانشگاه نوشته باشه....
اره علوم تحقیقات رشته مهندسی پزشکی
توی سایت خوده دانشگاه هم ادرس دانشگاه ازاد رو داده حتی تلفنها هم اشتباه هست خیلی جالبه
توی نقشه گوگل پیداش کردم یه جایی عجیب غریبه
اتوبان کنار گذر روبروی شهرک مهراوران و کنار شرکت توربین صنعتی غدیر
ولی توی نقشه فقط بیابونه و هیچ اثری از ابادانی نیست توش!

شهرکهای اون اطراف وضعیتشون چطوره؟خونه دانشجویی گیر میاد؟

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیداش کردم... عجب جاییه.... اونور کمربندی ....

ولی خب شهرک اطرافش زیاده.... شهرک مهرارون... اندیشه... گلستان... البته اکثرا شهرک های آپارتمانی هستن.... بافت جدید شهره... یعنی 15 سال پیش این قسمت خارج شهر بوده و بیابون!

havzhini

عضو جدید

havzhini

عضو جدید
پیداش کردم... عجب جاییه.... اونور کمربندی ....

ولی خب شهرک اطرافش زیاده.... شهرک مهرارون... اندیشه... گلستان... البته اکثرا شهرک های آپرتمانی هستن.... بافت جدید شهره... یعنی 15 سال پیش این قسمت خارج شهر بوده و بیابون!

اره حتما این عکسها هم قدیمی هستن الان باید بهتر شده باشن
حالا باید بریم ببینیم چطوره
اخه من حوصله رفت و امد اصلا ندارم باید نزدیک خونه بگیرم وگرنه کلاس تعطیل

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این نقشه
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=31.809585&lon=54.344537&z=16&m=h&search= یزد

همون پشت دانشگاه میشه

توی نقشه که جاش خیلی پرته

به نظرم همون شهرک های اطراف خونه بگیر... اکثر شهرک های جدید یزد اون قسمته.... آره خونه فراوونه خیالت راحت.

وسیله نداشته باشی واسه رفت و آمد یکم اذیت میشی.... مگه این که سرویس دانشگاه داشته باشه... اخه کمربندی کنار گذره... یه طرف میره مهریز... از اونور هم میره تفت...

havzhini

عضو جدید
هفته بعد باید بیام واسه ثبتنام حالا دنبال خونه هم باید بگردم ببینم وضعیت چطوریه

وضعیت مالیم فعلا داغونه باید ببینم وضعیت اجاره خونه چطوریه اونجا

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شهریه دانشگاه هم که باید بدی....

ایشالله موفق باشی... کمکی سوالی داشتی در خدمتم....