یادگیری C# (پیشنهادات و انتقادات)

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام :)
دوستان ساعت 9 شده کجایین پس ؟
الان دقیقا میخواییم چیکار کنیم ؟؟؟

سلام
9و9دقیقه شد!!

سلام
الان همه این 10 صفحه رو خوندید؟؟
بچه ها شما کتاب سی شارپ هم دارید؟؟
==================
پ.ن: من cpu لپ تاپ ام بالا رفته نمیتونم زیاد بمونم اگه یه دفه رفتم بدونید برا لپ تاپ بوده!!!

سلام بچه ها
ببخشید یادم رفت ساعت 9 میاس بیام

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام
خب برنامه چیه؟

من که زیاد حرفی ندارم
ببینیم بچه ها سوالی چیزی ندارن. یا اینکه مثلا نکته ای ، ابتکاری بشه با استفاده ازین منوهای برنامه(درس امروزمون) انجام داد.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
راستی این کد یعنی چی:
PHP:
Text objTextBox=(TextBox)this.ActiveControl;

یکی میشه برام توضیح بده؟

دوست عزیز، کنترل رو فعال میکنه یعنی تا جایی که یادمه کنترل رو میده به اون آبجکت و فکر کنم تکستش رو به حالت انتخاب میبره

شهریاری 2

کاربر ممتاز
شورت کات با دکمه های دسترسی چی فرق فوکولن؟
سلام و درود بر همه

به نظر من :
ببین توی منوی یک برنامه ، مثلا قسمت File، دیدی یه عالمه گزینه انتخاب داره؟ به اینا میگن گزینه های منو.
ولی مثلا اگه قسمت View، رو نگاه کن، میبینی مثلا جلوی بعضی از گزینه های منو، فلش هایی هست که نشون میده گزینه های دیگه هم داره؛ مثلا :

View -> Tool Bar->Customize

tool bar، در اینجا یک کلید دسترسی به دیگه ویژگی های منوی View است.

negin17h

مدیر تالار
به نظر من :
ببین توی منوی یک برنامه ، مثلا قسمت File، دیدی یه عالمه گزینه انتخاب داره؟ به اینا میگن گزینه های منو.
ولی مثلا اگه قسمت View، رو نگاه کن، میبینی مثلا جلوی بعضی از گزینه های منو، فلش هایی هست که نشون میده گزینه های دیگه هم داره؛ مثلا :

View -> Tool Bar->Customize

tool bar، در اینجا یک کلید دسترسی به دیگه ویژگی های منوی View است.

نمیدونم کجارو خوندید اما در تعریف منوها و کلیدها، هرجا بخواید دسترسیش با Ctrl فعال شه، قبل حرف انگلیسیش & میزنین و حالت آندرلاین هم میگیره. در properties هم میتونید شورت کات ست کنید :gol:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها با اجازه من رفتم!
تو خلاصه هام نوشته بودم وقتی نوع داده ای تو پرانتز هست برای تبدیل نوع داده هست
خلاصه ام هم این بود:
( نوع داده ای جدید) اسم داده
الان نتونستم کد رو کامل بنویسم کروشه و اینا نداره گوشیم!!
خلاصه برای this هم نوشتم به شی که در آن در حال کدنویسی هستیم اشاره میکند، اشاره گر به شی از نوع این کلاس!

شهریاری 2

کاربر ممتاز
نمیدونم کجارو خوندید اما در تعریف منوها و کلیدها، هرجا بخواید دسترسیش با Ctrl فعال شه، قبل حرف انگلیسیش & میزنین و حالت آندرلاین هم میگیره. در properties هم میتونید شورت کات ست کنید :gol:

حرف شما متین ولی این برای فعال کردن شورتکات هست. من منظورم این بود که اسمشون برای چی هست.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
بچه ها با اجازه من رفتم!
تو خلاصه هام نوشته بودم وقتی نوع داده ای تو پرانتز هست برای تبدیل نوع داده هست
خلاصه ام هم این بود:
( نوع داده ای جدید) اسم داده
الان نتونستم کد رو کامل بنویسم کروشه و اینا نداره گوشیم!!
خلاصه برای this هم نوشتم به شی که در آن در حال کدنویسی هستیم اشاره میکند، اشاره گر به شی از نوع این کلاس!
فکر کنم منظور از this، این باشه که داره به فروم برنامه اشاره میکنه که داریم دستوراشو مینویسیم.مدیر جان درسته ؟

negin17h

مدیر تالار
فکر کنم منظور از this، این باشه که داره به فروم برنامه اشاره میکنه که داریم دستوراشو مینویسیم.مدیر جان درسته ؟

زمانی که در بخش کد فرم مینویسید بله، this به فرم اشاره داره. وقتی در کلاس باشید، به کلاس اشاره داره و متغیرهای سراسری رو میاره :gol:

michaeil.2013

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال داشتم ؟

میخواستم ببینم سی شارپ و Asp و Sql server رو فول بلد باشم ، کار گیرم می یاد ؟ با چه درآمدی ؟ چجوری ؟ و.. .

ممنون